Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

PanasG20

New member
VieraCast

Witam wszystkich.

Mam pytanie do użytkowników G20 i pokrewnych modeli, macie dostęp do polskich serwisów Ipla ,Iplex czy mieliście i Wam znikło.

pozdrawiam
 

berserker1

New member
Zamówiłem sobie w sklepie internetowym plazmę Panasonic TX-P50G30E za cenę razem z dostawą 3578 zł - myślę że to dość atrakcyjna cena. Mam pytanie czy ten tv można uznać za dobry dla przeciętnego telewidza?
Czy seria panasów S jest lepsza od serii G ?
 

sej34

Member
Zamówiłem sobie w sklepie internetowym plazmę Panasonic TX-P50G30E za cenę razem z dostawą 3578 zł - myślę że to dość atrakcyjna cena. Mam pytanie czy ten tv można uznać za dobry dla przeciętnego telewidza?
Czy seria panasów S jest lepsza od serii G ?

seria S ma gorsze filtry antyodblaskowe i niższej jakości procesory obrazu,brak również ustawień obrazu Profesional.
 

Anubis76x

New member
Witam
Czy ktoś z was używa softwarowego serwera DLNA z plazmą panasonic np model TX-P42G20 ? jaki polecacie ?
Ja używam serviio ale zdarza się czasem że przy starcie windows (7 ultimate 64bit) serviio się wywala i trzeba ponowić restart bo nie da się uruchomić z palca usługi i aplikacji. Wkurza mnie też wolne przewijanie zdjęć na TV nie ważne czy za pomocą slajdów czy ręcznie, czas wyświetlenia kolejnego zdjęcia to ok 30 sekund... gdy zdjęcia wyświetlam bez pośrednio z karty SD włożonej do złącza w TV , zdjęcia przewijają się szybko. Windows 7 ma wbudowany serwer DLNA ale też wolno to działa.
 

Smiter

New member
.... a mi dzisiaj zginęły wszystkie aplikacje z viera connect:/ Po wejściu do marketu też pustki, totalne ZERO. Nic nie ruszałem, używam kablówki, żadne DVB-x nie używam ....
Ktoś wie co się mogło stać??!
 

elcede

New member
ja nie wiem, ale u mnie tez zniknely i market jest pusty. moze to jakies zmiany nadchodza. Mam nadzieje ze pojawi sie tvnplayer.
Swoja droga mam pytanie: mam mozliwosc wymiany mojego P42G20E na cos lepszego i w zasiegu finansowym jest 50UT30E i 46G30E (cena taka sama w mixelectronics). Co byscie polecali? Czym w ogole roznia sie te 2 telewizory?
 

Kasio

Member
U mnie tez znikło Viera Cast ale juz jest OK

Anubis76x do DLNA używam Serviio 64bit na Windows 7 64bit i nie miałem żadnych problemów,ale dla moich upodobań zrobiłem pewien trick,jak dobrze pamiętam wywaliłem serviio z autostartu i na stałe przełączyłem serviio w usługach na "Tryb uruchomienia"-ręczny ,usługa dla serviio uruchamia się u mnie dopiero po kliknięciu na ikonkę.Otwórz notatnik i wklej
net start Serviio
Start /MAX C:\"Program Files (x86)\Serviio\bin\ServiioConsole64.exe"
Net start uruchamia usługę Serviio
Start /MAX uruchamia okno zmaksymalizowane startu ServiioConsole64.exe (podgląd postępu startu)

i zapisz text jako np:StartServerServio.bat (ścieżkę do pliku wpisz tam gdzie jest u Ciebie zainstalowany)
oczywiście wcześniej wywal serviio z autostartu i przełącz w usługach na "Tryb uruchomienia"-ręczny
dodatkowo profil renderowania ustawiony na "Sony Bravia TV" po co ? a po to że ten profil rozpoznaje większość formatów video ,w przeciwieństwie do profilu Panasonic Viera.
Może to Ci się przyda KLIK
 
Ostatnia edycja:

Kasio

Member
Było tylko jedno wydanie wersji z podziałem na 32 / 64 bit , W tej chwili jest wersja dla obu systemów 32/64bit,a głównie chodzi o ServiioConsole64.exe
 
Ostatnia edycja:

elcede

New member
ja nie wiem, ale u mnie tez zniknely i market jest pusty. moze to jakies zmiany nadchodza. Mam nadzieje ze pojawi sie tvnplayer.
Swoja droga mam pytanie: mam mozliwosc wymiany mojego P42G20E na cos lepszego i w zasiegu finansowym jest 50UT30E i 46G30E (cena taka sama w mixelectronics). Co byscie polecali? Czym w ogole roznia sie te 2 telewizory?

Juz nie wazne.
Viera Cast dziala, a dzisiaj w media expert widzialem kolo siebie model G30 i UT30 i jakosc obrazu (zwlaszcza czerni) jest przy G30 bez porownania lepsza.
 

jacabad

New member
Witam mam pytanie zeby oglądać na tej plazmie telewizje cyfrową DVB-T ze zwykłej anteny co trzeba, zrobić czy przestawić go na inny kraj czy na Polskę.
 

zdf1

New member
Brak aplikacji w viera connect

.... a mi dzisiaj zginęły wszystkie aplikacje z viera connect:/ Po wejściu do marketu też pustki, totalne ZERO. Nic nie ruszałem, używam kablówki, żadne DVB-x nie używam ....
Ktoś wie co się mogło stać??!


Mam od dzisiaj to samo!? Nic nie ruszałem, nie używam kablówki. Co się dzieje?
 
Do góry