Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

eton68

New member
To żenadka !

Z drugiej strony jeszcze denerwuje mnie jeśli słucham Shoutcasta z TV to nei mam możliwośći wyłączyć plazme aby nie potrzednie brała prąd itp. Takie coś jak w PC... wyłącz monitor po 15 min. Elektronika działa. TV odtrzarza muzę ale na OFF wyświetlacz
Można wystarczy wybrać Menu-Obraz-Panel-Wyłączony a dźwięk puszczony np po opto na amplituner.
 

mariuszp19

New member
Cześć

Czy ktoś z Was sprawdzał ile Wasz TV pobiera prądu w trybie czuwania? Ostatnio podpiąłem watomierz, by zaspokoić swoją ciekawość i się nieźle zdziwiłem, gdy mój TX-P42G20 w trybie czuwania (już po charakterystycznym "pyknięciu") pobiera 24W!!! Nijak się to ma do tego co w instrukcji piszą, że w tym trybie pobiera 0,4W.
Uważnie przeczytałem instrukcję, sprawdziłem wszelkie ustawienia i nie znalazłem nic włączonego, co mogłoby powodować takie zużycie prądu. Do TV podłączony jest LAN, odtwarzacz DVD, tuner SAT i amplituner KD.

Proszę o opinie, bo chyba czeka mnie rozmowa z serwisem.

Pozdrawiam
 

krzych1963

New member
Cześć

Czy ktoś z Was sprawdzał ile Wasz TV pobiera prądu w trybie czuwania? Ostatnio podpiąłem watomierz, by zaspokoić swoją ciekawość i się nieźle zdziwiłem, gdy mój TX-P42G20 w trybie czuwania (już po charakterystycznym "pyknięciu") pobiera 24W!!! Nijak się to ma do tego co w instrukcji piszą, że w tym trybie pobiera 0,4W.
Uważnie przeczytałem instrukcję, sprawdziłem wszelkie ustawienia i nie znalazłem nic włączonego, co mogłoby powodować takie zużycie prądu. Do TV podłączony jest LAN, odtwarzacz DVD, tuner SAT i amplituner KD.

Proszę o opinie, bo chyba czeka mnie rozmowa z serwisem.

Pozdrawiam

Jak zmierzyłeś tv zaraz po wyłączeniu to mógł tyle pobierać prądu,zmierz po kilku godzinach i będziesz wiedział co jest nie tak
 

maniekn274

New member
Bez reklam
I u mnie już zaktualizowany do Viera Connect :D
Miałem cichą nadzieję, że pojawia się opcja pośrednia dla inteligent frame coś tam tak jak w G30 ale to chyba nie będzie nam dane.
A czy po aktualizacji obraz jest taki sam,nie masz wrażenia że jest słabszy,tylko pytam bo mi się wydaje że jest słabszy,mniej ostry,może ja już mam paranoje he he,albo bitrate był cienki dzisiaj,pzdr
 

mariuszp19

New member
Co to za watomierz? Czy to jest jakieś profesjonalne urządzenie czy jakaś popierdółka z biedronki?

Nie jest to profesjonalne urządzenie i nie popierdółka z biedronki - coś pośredniego. Jednak kiedy sprawdzam urządzenia, które mają znany pobór, to się sprawdza. Nawet pompkę do akwarium, która pobiera znamionowe 3W podłączyłem i dokładnie tyle urządzonko pokazało.

Pozdrawiam
 

sej34

Member
Nie jest to profesjonalne urządzenie i nie popierdółka z biedronki - coś pośredniego. Jednak kiedy sprawdzam urządzenia, które mają znany pobór, to się sprawdza. Nawet pompkę do akwarium, która pobiera znamionowe 3W podłączyłem i dokładnie tyle urządzonko pokazało.

Pozdrawiam

zgłoś to do serwisu ciekawe co powiedzą.jak tylko będę mieć porządny miernik to nie omieszkam tego sprawdzić.
 

kopyt44

New member
Dziś podłączyłem tv do netu i mam pytanie: czy iplex jest jeszcze dostępny na Vira Connect? Mam TX-P42G20E i nie widzę go tam (ipli też nie ma)
może ktoś napisać co tam w ogóle jest dostępne teraz?

jest i Iplex i Ipla u mnie bez zmian dodatkowao kilkanascie-dziesiac nowych gadgetów do wyboru w viera market. Może masz cos z ustawiniami reginalnymi ??. Jakos tak było że nie by ło ipli gdy nie był kraj POLSKA ustawiony.

Sprawdzę wieczorem i dam znać bo teraz nie mam dostępu do tv.
Te ustawienia regionalne są dostępne w zwykłym menu czy w jakimś serwisowym czy hotelowym?
 
Ostatnia edycja:

arwr

New member
jest i Iplex i Ipla u mnie bez zmian dodatkowao kilkanascie-dziesiac nowych gadgetów do wyboru w viera market. Może masz cos z ustawiniami reginalnymi ??. Jakos tak było że nie by ło ipli gdy nie był kraj POLSKA ustawiony.
 

codaco

New member
Ciekawostką jest to, iż przy ustawieniu obrazu na "Dynamiczny" panel wyłącza się całkowicie, a nie tylko robi czarny jak w pozostałych trybach.
 

arwr

New member
Dziś podłączyłem tv do netu i mam pytanie: czy iplex jest jeszcze dostępny na Vira Connect? Mam TX-P42G20E i nie widzę go tam (ipli też nie ma)
może ktoś napisać co tam w ogóle jest dostępne teraz?



Sprawdzę wieczorem i dam znać bo teraz nie mam dostępu do tv.
Te ustawienia regionalne są dostępne w zwykłym menu czy w jakimś serwisowym czy hotelowym?


o ile pamietam t ow zwykłym trybie region POLSKA
 

MegaTherion

New member
Ciekawostką jest to, iż przy ustawieniu obrazu na "Dynamiczny" panel wyłącza się całkowicie, a nie tylko robi czarny jak w pozostałych trybach.

Sprawdzałem. Nie jest tak jak piszesz przynajmniej w modelu 42g20ES. Panel jest koloru czarnego.
Ale jak kolega wcześniej pisał zysk 55 W to i tak dużo !
A ile Wam bierze średnio podczas filmu z ustawieniem obraz na kino lub prawdziwe kino ?
 

mav

New member
Sprawdzałem. Nie jest tak jak piszesz przynajmniej w modelu 42g20ES. Panel jest koloru czarnego.
Ale jak kolega wcześniej pisał zysk 55 W to i tak dużo !
A ile Wam bierze średnio podczas filmu z ustawieniem obraz na kino lub prawdziwe kino ?

A u mnie jest dokładnie tak jak kolega codaco napisał.
Czyli tylko przy ustawionym trybie dynamicznym panel wyłącza się całkowicie. W innych tryba wyświetla się czarny ekran.
 

slojac

New member
Serwer

Witam od wczoraj nie mogę się połączyć z serwerem
e teście wszystko ok poza ostatnim punktem
wyskakuje błąd 008 miał ktoś coś tak
nic nie przestawiane do wczoraj było ok
txp50g20es
 
Do góry