Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Osssama

New member
dyski i g20e

Nie dało i chyba nie da ... niestety ale trzeba było kupić G30 ... lub dołożyć 200 zł do zewnętrznego player'a np. O!Play Mini ... lub kupić za. ok. 300 zł BR chociażby LG 550 ... lub od czego warto zawsze rozpocząć - poczytać przez zakupem .
Dysk zewnętrzny możesz chyba tylko wykorzystać do nagrywania programów z TV.
Co do filmów np. z karty SD to w mojej opinii też lipa, a jakość marna. Co innego, gdy ten sam film puszczamy z urządzenia zewnętrznego. Nie jest to niestety kombajn multimedialny jak Samsungi.

ech... jak czytam te wszystkie info o G20E i jego współpracy z dyskami zewnętrznymi to stwierdzam, że trza coś wkońcu napiać.
1. ten Panas współpracuje z każdym zewnętrznym dyskiem
2. nie ma żadnych ograniczeń co do wielkości partycji na dysku - mój Segate 1T ma tylko jedną partycję a ostatnio nawet podłączałem Segate 2T też z jedną partycja i też wszystko widział...
3. oczywiście dysk musi być sformatowany TYLKO przez komputer na exFAT bo NTFS nie widzi a zwykły FAT32 nie da nam możliwosci oglądania większych HDeków
4. w żadnym wypadku nie kompilujemy dysku z telewizowem - ten zabieg powoduje, iż Panas koduje każdą informację na dysku i obejrzymy nagranie TYLKO na swoim egzemplarzu .... no i zapomnijmy o dalszej współpracy tego dysku z kompem - jeżeli chcemy nagrywać z Panasa na dysk to trza sobie kupić drugi dysk tylko do tej funkcji !!
5. na swoim panasie oglądam filmy HD, fullHD w mkv z dysku również w 3D oczywiscie sciągnięte w wersji SBS (polecam stronkę filmyhd) chodzi wszystko miodzio i w żadnym wypadku nie odbiega jakością od sygnału z BR.
6. niektóre filmy potrzebują jednak pewnych zabiegów aby cieszyć się w pełni jakością - bywa że film mkv nie jest odczytywany przez oprogramowanie panasa (kodeki), trzeba wtedy film przemuxować (co trwa zaledwie parę minut) programem MKVToolnix w ver. max 3.2.0 - wystarczający opis programu wraz z linkiem do UP jest tu (dopisać sobie czołowkę adresu url bo nie moge jescze wstawiać linków - regulamin)

filmyhd.net/main/1627-opis-podstawowych-dziaias-na-plikach-mkv-w-programie-mkvtoolnix.html

7. występuje też problem z filmami w DTS - ten rodzaj zapisu dzwięku w mkv nie jest odczywywany przez panasa - musi być AAC, MP3 a najlepiej AC3, oczywiscie sam obraz filmu poleci ale bez dzwieku, trzeba wtedy film przekonwertować np. Freemake video conventer 2.1.1 . wczytac film wcisnąc konwersję do mkv, tam ustawić wersję dzwieku w AC3 no i odczekac swoje bo to troche trwa. po wszystkim film ponownie przemuxować Toolnixem, zgrać na dysk i na 1000% poleci wszystko jak ta lala ;) na 3D osobiście polecam AVATARA - bo jak na razie nic mu w 3D nie dorównuje ;)
tyle o dyskach - pomogłem ile mogłem

ale i ja osobiscie też mam kilka pytań co do G20E-
1. filmy mkv w podz. innej niż 16:9 są na siłę skalowane do tej własnie podziałki. wkurza mnie to bo sporo HDeków jest własnie w podz. 1280x532 co powwoduje efekt wysokicj postaci i rozciągnietych głów ;) i nie można tego wyłączyc (wyłaczenie funkcji overscan 16:9 nic nie daje a funkcja acpect na pilocie jest wtedy nieaktywna) problem dotyczy tylko formatu mkv. może ktoś zaradzi?
2. czy może ktoś coś wie o aktualizacjach oprogramowania G20E bo powiem szczerze, iż samsungi dużo lepiej radza sobie z wszelkimi formatami mkv - nie trza nic muxowac ani convertować.

czekam na odp.
pozdawiam Mariusz
 
Ostatnia edycja:

Anubis76x

New member
przegladanie zdjec czy da sie szybko przegladac ???

Witam
Czy w modelu TX-P42S20E chyba, da sie przegladac zdjecia .jpg za pomoca pilota zdjecie po zdjeciu a nie czekajac kilka sekund zanim tv sam pokaze nastepne zdjecie ? Zalezy mi na szybkim przegladaniu bo mam z 500 zdjec z wakacji. Pozdrowienia z Turcji :)
 

Anubis76x

New member
A jak to zrobic bo u mnie co bym nie ustawil to zdjecia wyswietlaja sie w formie prezentacji co kilka sekund. Zdjecia wyswietlam przez media wbudowane w tv bezposrednio z laptopa po wifi. Pozdrawiam
 

Gawronnek

New member
ech... jak czytam te wszystkie info o G20E i jego współpracy z dyskami zewnętrznymi to stwierdzam, że trza coś wkońcu napiać.

5. na swoim panasie oglądam filmy HD, fullHD w mkv z dysku również w 3D oczywiscie sciągnięte w wersji SBS (polecam stronkę filmyhd) chodzi wszystko miodzio i w żadnym wypadku nie odbiega jakością od sygnału z BR.


pozdawiam Mariusz
Mariusz nie wiem czy dobrze rozumiem, G20 odtwarza Ci mkv? mnie ich nie widzi czyżby wyszło jakieś nowe firmware?
 

pot.bior

New member
g20 a g30

Witam,

z tego co znalazłem na forum to model g30 jest tegorocznym następcą modelu g20. Dlaczego następca (w zamyśle twórców lepszy?) jest tanszy od g20 ? Nizsza cena wynika z uzycia innych (tańszych?) podzespolow? Ktos jest w stanie podać zasadnicze różnice między tymi dwoma modelami ? Bo zastanawia mnie fakt isz wiekszosc wpisow jest "kupilem g20" skoro g30 jest juz w sprzedazy. A moze wynika to z tego, że o g30 jeszcze nie zawiele wiadomo/przetestowano ?
 

arwr

New member
Hej mam pytanie odnośnie modułu CI w naszych telewizokach. Szukałem sobie jaqkijś kablówki oferującej moduły CAM ale nie stety w pieknym mieście łodzi gdzie króluje TOYA nie mam takiej możliwości. Zaczałem szukać alternatywy i zainteresowały mnie propozycje TV na karte w TVN. nie jestem pewnien czy aby odtwarzać TNK z modułem CMA potzrbny jest tuner DVB-C czy DVT-S więc zapytałem Panasonica i:

Witam,
uprzejmie informujemy, że n/w telewizor Panasonic jest kompatybilny z modułami CAM TNK HD.


Pozdrawiam,

lecz wolę się tu w gronie specjaluistów upewnić. Bedzie działał czy nie :)
 

nleszek

New member
Hej mam pytanie odnośnie modułu CI w naszych telewizokach. Szukałem sobie jaqkijś kablówki oferującej moduły CAM ale nie stety w pieknym mieście łodzi gdzie króluje TOYA nie mam takiej możliwości. Zaczałem szukać alternatywy i zainteresowały mnie propozycje TV na karte w TVN. nie jestem pewnien czy aby odtwarzać TNK z modułem CMA potzrbny jest tuner DVB-C czy DVT-S więc zapytałem Panasonica i:

Witam,
uprzejmie informujemy, że n/w telewizor Panasonic jest kompatybilny z modułami CAM TNK HD.


Pozdrawiam,

lecz wolę się tu w gronie specjaluistów upewnić. Bedzie działał czy nie :)

W G20 nie ma tunera DVB-S tylko DVB-C i DVB-T, czyli nie ma co działać z CAM-em TNK.
 

awardks

New member
Jeszcze raz o odtwarzaniu filmów + polskie znaki

Wiecie, co szczerze mówiąc to ameryki nie odkrywam, ale, pomimo, iż wszyscy wiedzą jak i co w temacie jak w tytule mojej wypowiedzi to wkurza mnie fakt, że taki producent jak Panasonic nie może/nie chce (inaczej nie nazwę, bo może idzie o kasę) zrobić ukłonu do polskich użytkowników i ułatwić im korzystanie z odtwarzacza filmów bez konwersji plików z napisami. Mój monitor HD z opcją TV Samsunga odtwarza wszystko bezboleśnie z pena, dysku zewnętrznego 2,5 cala bez zadanych ceregieli a tu przerabiaj napisy albo sam filmik i wrzucaj do niego. Nie wspomnę o obsłudze NTFSa, bo to śmiech na sali. Bez urazy taka mała chwila uniesienia :)

Pozdrawiam forumowiczów
 

krisder

New member
Bez reklam
Plazmę 46 G20 posiadam od lutego tego roku. Początkowo jakość obrazu w porównaniu z lcd-kiem była według mnie rewelacyjna. Po ponad pół roku użytkowania mój początkowy entuzjazm nieco wykasł. Powód? Otóż, nie jestem pewien czy to wina mojego początkowego zaślepienia czy wada ujawniła się po pewnym czasie. Chodzi o denerwujące tęczowe przebarwienia w ciemniejszych scenach. Każdy jaśniejszy punkt na ciemnym tle jest otoczony tą tęczową poświatą. Najgorsze jest to że pojawiają się nawet na kanale BBC HD podczas oglądania podwodnych scen w programach przyrodniczych. Najbardziej nie do przyjęcia jest to że filmy czarno-białe na Kino Polska są okraszone różowymi przebarwieniami, które w lcd nie występowały. Nie wiem czy to wina pogorszenia jakości sygnału z "N-ki" czy to wina ustawień a może wada matrycy, lub może to przysłowiowy "ten typ tak ma". A może to kwestia ustawień, z którymi po ustawieniu trybu THX i podstawowymi ustawieniami nic nie kombinowałem? Jeżeli ktoś z użytkowników tego modelu spotkał się z takimi zjawiskami i potrafił je zlikwidować lub zminimalizować to bardzo proszę o poradę jak tego dokonać.
 

s4v4g3

New member
Hej, czy ktoś może powiedzieć jak włączyć odbiór DVB-T ????? Szukałem w instrukcji i NIC... nie ma kompletnie nicodnośnie wyszukiwania itp.... tv to 42G20E. Szlag mnie trafia, bo szukam i nic...
Thx za odp.
 

mariuszp19

New member
Wciskasz na pilocie INPUT - TV dwa razy, pojawi się zapytanie, czy rozpocząć wyszukiwanie stacji, potwierdzasz OK, odczekujesz chwilę, aż tv zeskanuje pasmo i wsio.
 

ciahciah

New member
Witam. Chciałem opisać poważny problem TV Panasonic TX-P42G20E.
Oglądając TVN(cyfrowym sygnale DVB-T+zwykła antena ATX-91 ze wzmacniaczem) nagle obraz zaczął robić się pikselowy i dźwięk trzeszczeć, dźwięk i obraz zaczął wariować, zachowywać się jak bym miał bardzo słabą silę sygnału i jakość, a siła i jakość jest taka sama jak przed awarią, opisy kanałów i info danego programu działa prawidłowo więc układ zbierający dane cyfrowe z anteny działa prawidłowo. Antena i nadajnik sprawdzony, ewidentnie coś padło w telewizorze. Na podłączonym internecie do tv na ipla czy Youtube te same problemy z obrazem i dźwiękiem, te same problemy są po włożenie pendrive i włączeniu filmu, tak samo odtwarzanie mp3 z pendrive trzeszczy, rwie dźwięki.
Na podłączonym laptopie przez hdmi obraz i dźwięk ok, na analogowym sygnale z anteny też wszystko ok. Podejrzewam że padł któryś procesor odpowiedzialny za przetwarzanie mp3 i plików wideo. Ma ktoś Service Manual tego modelu? Jeżeli ktoś spotkał się z taką awarią proszę o pomoc.
 
Do góry