Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

jack005

New member
Witam mam problem bo chce tak podzielic dysk na 3 partycje 1 fat 32[200gb], druga 200gb NTFS, Trzecia nielokowany obszar dla GT20e ,czy telewizor w momencie parowania dysku z TV sformatuje mi powierzchnie calego dysku czy tylko ten zostawiany obszar .Czy ktos juz przerabial podobny temat jak to zrobic! [ bo boje sie ze tv zformatuje mi caly dysk ]
ps czy zmiany zrobionena tv mozna odwrocic przez formatoawanie ponowne dysku DOS WindowS???
 

jack005

New member
witam ponownie ! stala sie rzecz dziwna po przeformatowaniu[ na komputerze] dysku fat 32 Tv nie widzi plikow medialnych mp3. divixow. jpg jakby nie widzial dysku a w konfiguracji go widzi!] .Przedtem gdy dysk byl " fabrycznie sformatowany" Widzial je wszystkie odtwarzacz DVD PIONER widzi je wszystkie tv nie.Moze to po probie rejestrowania dysku ktorego juz nie mam jak te zmiany odwrocic .Tv przywrocilem do ustawian fabrycznych!
 

jack005

New member
witam czesciowo znalazlem odpowiedz dysk USB widziany jest jednoczesnie na TV G20, DVD,laptop gdy sformatowany jest systemem plikow exFAT. Tylko jest jeden problem DVD PIONEER 410 ktore ma juz 2,5 roku czsami gubi mi kursor wzbierania i musze restartowac dysk od nowa ale jeszcze to sprawdze!
 

s4v4g3

New member
Właśnie wczoraj kupiłem G20E... wszystko gitara, ale problem mam z dyskiem zew. USB. Trzeba formatować na exfat? Wcześniej zgrałem sobie kilka filmów... TV widzi go tylko w konfiguracji do ustawienia go jako nagrywarkę...
Czytałem ciut ten temat, ale większość postów to kłótnie:)
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Siema,panowie i panie czy w trybie THX gammy nie da się ustawić,ja żadnej różnicy nie widzę,natomiast w trybach profesjonal widać wyraznie różnicę między 2,4 a 2,2
 

panas50

New member
witam ponownie
Z tego co widzę to gdy dysk zewnętrzny sformatuje na kompie to tv go nie widzi znowu jak sformatuje przez tv to komp go nie widzi .Co zrobić z dyskiem by podłączyć go normalnie do tv i odczytywał on np. jakiś film dodam że zmniejszyłem mu partycje do 170 GB i nic to nie dało .
dzięki
 

OSP110233

New member
witam ponownie
Z tego co widzę to gdy dysk zewnętrzny sformatuje na kompie to tv go nie widzi znowu jak sformatuje przez tv to komp go nie widzi .Co zrobić z dyskiem by podłączyć go normalnie do tv i odczytywał on np. jakiś film dodam że zmniejszyłem mu partycje do 170 GB i nic to nie dało .
dzięki

Nie dało i chyba nie da ... niestety ale trzeba było kupić G30 ... lub dołożyć 200 zł do zewnętrznego player'a np. O!Play Mini ... lub kupić za. ok. 300 zł BR chociażby LG 550 ... lub od czego warto zawsze rozpocząć - poczytać przez zakupem ;).
Dysk zewnętrzny możesz chyba tylko wykorzystać do nagrywania programów z TV.
Co do filmów np. z karty SD to w mojej opinii też lipa, a jakość marna. Co innego, gdy ten sam film puszczamy z urządzenia zewnętrznego. Nie jest to niestety kombajn multimedialny jak Samsungi.
 

jack005

New member
witam!.Z tymi dyskami to jaja bo!! jak dyski byly nowe sformatowane fabrycznie to TV widzial i kozystal z zawartosci dyskow mp.3 jpg,divix itp' Podejrzewam ze te jaja sa od momentu póby parowania dysku z TV Jak zrobie exfat widzi i odtwaza tv i laptop nie widzi dvd ,jak zrobie fat 32 to widzi DVD nie widzi tv Czy ktos juz to rozgryzł,Musi byc jakas kombinacja Jak "odparowac" dysk od tv!!??
 

jack005

New member
napewno jest jakas komboinacja aby chodzilo wszystko bo przeciez chodzilo ale zformatowalem dyski komputerem moze to trzeba zrobic w DOS a nie w Windzie??
 

jack005

New member
witam ponownie ! chodzi prawdopodobnie o orginalny sposob formatowania dyskow przez samsumga oprucz tego że jest fat 32 sa jego odmiany ilosc klastrow na kilobajt czy cos takiego w kazdym badz razie na fabrycznym formatowaniu ani TV ANI DVD nie mialy problemu z zobaczeniem tresci dysku na exfat chodzi tv a na fat32 dvd jak to przywrocic aby dzialały te dwa urzadzenia naraz??
 

jack005

New member
wreszcie bingo!! ale sa tez minusy poprostu dysk musi byc sforamtowany programem do przenosnych dyskow samsumga szukac wsparcie techiczne i oprogramowanie dyskow przenosnych SamsungaMU0640DA/G2 orginalny program samsunga nie tylko formatuje w fat 32 ale!! rowniez zaklada mała partycje Primary byc moze z jakims programem .Prawdopodobie dziala to tylko z dyskami Samsunga. Nie dziala to rowniez na nagrywanie z tv Tylko parowanie z tv prawdopodopnie system ex3???
 

EdiEd

New member
Cieszymy się @jack005 z Tobą, że udało Ci się to wszystko tak ładnie rozpracować, ale nie pisz posta pod postem - użyj opcji edytuj i dopisuj nowe spostrzeżenia!
 

urbaneq

New member
pisałem wcześniej:

btw. znalazłem w necie (strona panasonic), że panasonic potwierdza działanie bezprzewodowej sieci z kartą NETGEAR WNDA3100 v.2 (*) z TX-P50G20 (i reszty z serii).
Netgear kosztuje ok.150 pln

...masz też tam routery


Jeżeli Panasonic napisał , że TV kompatybilny jest z NETGEAR WNDA3100 v.2 to postanowiłem się rozejrzeć za kartami wifi posiadajacymi takie same lub też porównywalne parametry jak NETGEAR WNDA3100 v.2.

Znalazłem test porównawczy Netgear WNDA3100 / Linksys WUSB600N oraz niedostępnego na naszym rynku Netcomm NP900N . Z testu do którego nie mogę podać linku ponieważ mam poniżej 5 wypowiedzi wynika, że dostępny na naszym rynku już od 120 zł Linksys WUSB600N jest urządzeniem które też powinno działać z TV Panasa. Do testu dotrzecie wpisując w google " Wireless N USB Adapters Review: Linksys WUSB600N Netcomm NP900N and Netgear WNDA3100 "

Czy ma ktoś możliwość przetestowania Linksys WUSB600N na jakimś z Panasów?

Krzysiek
 

Siuja

New member
Adapter Wifi

Do TXP50G20 kupiłem adapter Wifi. Czy ktoś wie czy można odtwarzać filmy na youtube w jakości hd?
 

Kasio

Member
Do TXP50G20 kupiłem adapter Wifi. Czy ktoś wie czy można odtwarzać filmy na youtube w jakości hd?

i to dobry zakup,adapter WiFi mozna wykorzystać na różne sposoby,głównie Viera Cast czy Media Serwer.Niestety Viera Cast a moze i stety zniknie ten niewypał,przykład YT ,zwalona Playlista,brak odtwarzania filmów np z kanału VEVO itd... lista jest b.dłuuuuga,zamiast Viera Cast Panasonic zaprezentowal Viera Connect mysle ze nie bedzie to kolejny niewypał.
 
Do góry