Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

cassub

New member
EdiEd, zgodze sie ze odswiezanie 50 Hz moze powodowac dysfunkcje czy niewydolnosc odbiornika ale nie jest to jedyna przyczyna.
Absolutnie nie ma tu nic do rzeczy bitrate. Bez wzgledu na wielkosc strumienia danych tv nie pokazuje plynnie dynamicznych i szybszych obrazow video.
Problem wystepuje zarowno przy transmisji 5Mb/s jak i 20Mb/s. Oczywiscie jakosc wyswietlania rosnie wraz ze wzrostem bitrate, obraz staje sie wyrazniejszy i bardziej szczegolowy, ogladanie jest znacznie atrakcyjniejsze ale rozmywanie sie elementow badz calego obrazu nadal wystepuje. Transmisja HD nie moze stricte eliminowac rozmywania bo dotyczy ilosci danych w jednostce czasu a nie de facto odswiezania czyli odnawiania. Tutaj jest caly czas jak sam tez napisales 50 Hz.
Uwazam ze matryca jest niedopracowana bo mozna z niej wycisnac znacznie wiecej.
 

EdiEd

New member
Skoro tak uważasz, to nie pozostaje ci nic innego jak zamienić na Tv z matrycą, z której wyciśnięto znacznie więcej. Ja żadnego istotnego rozmywania nie zauważam. Nie wydaje mi się, żeby tutaj odgrywała jakąś rolę chińska matryca. Brak płynności jest zauważalny, ale rzadko i tylko na niektórych scenach i nie na wszystkich kanałach z jednakową intensywnością. Włączenie IFC w znacznym stopniu poprawia płynność takich scen, choć jednocześnie "spłaszcza obraz" powodując wrażenie efektu teatru i pojawienie się przeźroczystych artefaktów wokół ruchomych małych obiektów.
Tak wygląda obraz z dekodera sat. n-ki - używanie tego TV jest czystą przyjemnością. Przynajmniej dla mnie.
 

Wojcio

New member
Witam serdecznie.Dzis zamierzam sie do kupna 42 g20. Jednak mam ale.
Powiedzcie mi czy ten tv bedzie mi czytał filmy w formacie blue ray przez usb czy karte sd?
Słyszałem ze nie czyta mkv.Jednak jak patzre na filmy po forach w zadnym opisie nie pisze ze sa one w mkv.Np ten film
[MIX] Szklana Pułapka / Die Hard (1988) *BluRay* Lektor PL - polish:Elite:board
Czy ten film obsłuzy ten tv przez usb?
Jak to jest?\

dziekuje

Temat filmów full hd i hd jest właśnie przezemnie opracowywany i wnioski są takie:
- po usb widzi tylko dyski w formacie FAT32 (nie widzi ntfs), więc pliki mogą mieć max 4GB, a zatem film BR nie wchodzi w grę (pozty chyba nawet by nie widział tego filmu), divixy elegancko z napisami odtwarza
- po karcie SD - no to wiadomo zdjęcia, ale filmy z aparatu też zobaczy, filmu BR nie odtworzyć, bo kartę pamięci aparat formatuje na fat32, reszta j.w.
- na kompie uruchmiasz PS3 Media Server, do TV wpinasz kabel RJ45 z routera, i tak: po kilku wieczorach jakoś udało się ustawić stosunek jakości do wydolności kompa do wydolności sieci LAN (komp to lapek po Wifi), trzeba włączyć transcode i film w wersji TS, jakoś działa, idealnie niestety nie jest,
- podłącznie kompa do TV kablem D-SUB, niestety z nienznaych mi powodów ustawiając rozdzielczość 1920x1080 obraz na TV robi się czarny, max uzyskana przeze mnie rozdzielczość to 1680x1050, nie optymalna rozdzielczość powoduje lekko nieostry obraz, przy filmie nie widać różnicy (ja nie widzę)
- podłączenie kompa do TV kablem HDMI - najlepsze wyjście, niestestowane przezemnie, brak HDMI w kompie, może wie ktoś czy jest jakaś przejściówka z d-sub na hdmi albo express card na hdmi, albo usb na hdmi :-D :hmm:

kolega mój ma odtwarzacz HD (taki za 420zł, nie pamiętam nazwy), na płytki ale ma też wejście USB i jego model odtwarza dyski w formacie NTFS i filmy full HD idą płynnie bez przycięcia jakiegokolwiek

to tyle, jak nie chcesz dodatkowego odtwarzacza HD, to tylko lapek, albo konsola PS3
 

elcede

New member
A ja mam pytanie: sprawdzal ktos pendrive z exFat czy taki dysk widzi?
Jesli chodzi o HDMI z laptopa do TV to u mnie chodzi i jest super (tylko dzwiek musze przelaczac zeby laptop puszczal na hdmi a nie na glosniki, ale nie wiem czy we wszystkich tak jest).
Co do vga na HDMI to nie ma szansy VGA to analog a HDMI to cyfra, wiec pomiedzy musi byc jakies urzadzenie (jakis tuner czy konwerter). Lepiej sytuacja wyglada jak ktos ma DVI w laptopie czy komputerze.
Karty SD to trzeba innego watku szukac (tutaj na forum jest, jest program do przerabiania filmu tak zeby sie dalo nawet FullHD z karty obejrzec).
Po sieci pozostaja rozne media servery albo udostepnianie w Windows7 (u mnie tak tez dziala dla divix). Na telefonie nawet sprawdzalem Twonky Media Server (na Androida, ale jest tez chyba na inne systemy) i tez dziala ze zdjeciami i muzyka, z filmami gorzej bo mp4 chyba nie odtwarza tv.
MKV to jest kontener i tam w srodku jest film i sciezki dzwiekowe (czasem chyba cos wiecej), wiec przy pomocy niektorych programow idzie wyciagnac sam film, ale trzeba go zlozyc ze scierzka dzwiekowa chyba (dokladnie sie nie orientuje ale sa jakies konwertery tego)

cassub: a mozesz wrzucic jakis fragment materialu albo nagrac jak wyglada u Ciebie to smuzenie? bo ja szczerze przyznam roznego rodzaju material ogladam, mialem podlaczony dekoder polsatu (najtansze dziadostwo) i mam podlaczony dekoder TPSA (jeszcze gorsze dziadostwo) i z obrazu jestem zadowolony. Nawet mistrzostwa ogladalem ostatnie i nie musialem wlaczac IFC i nie bylo smuzenia takiego zeby przeszkadzalo w ogladaniu.
 

cassub

New member
Elcede, zjawisko ktore wystepuje to nie jest to smuzenie znane z LCD ale rozmywanie sie obrazu wraz z green ghostingiem. Oczywiscie na SD bardziej, na HD mniej ( video wyzej zdefiniowane ) ale nawet tam przeszkadza okropnie. Skala jest kwestia subiektywna. Jak dla mnie jest to nie do zaakceptowania tym bardziej w swietle ceny tego telewizora.
 

EdiEd

New member
...Co do vga na HDMI to nie ma szansy VGA to analog a HDMI to cyfra, wiec pomiedzy musi byc jakies urzadzenie (jakis tuner czy konwerter). Lepiej sytuacja wyglada jak ktos ma DVI w laptopie czy komputerze.

Trzeba zastosować przetwornik analogowo-cyfrowy. Można takie coś zakupić, ale ceny są raczej wypasione, więc znacznie bardziej się opłaca kupić po prostu nowoczesną kartę graficzną z cyfrowym wyjściem DVI lub od razu z HDMI.
 
Jednym słowem bania ze sciaganymi filmami z blue ray.
Pozostaje tylko kupic inny tv albo czekac na jakis inny model który sobie radzi z tym problemem.
Chyba ze jest inne wyjscie?
 

gbs

New member
Witam

Przyglądam sie tej rozmowie od dluższego czasu, bo sam jestem zainteresowany odtwarzaniem filmów w wysokiej jakosci HD na G20. Znajomy ma do tego modelu podpięty HDplayer ARIVA 110 (FERGUSON), koszt takiego urządzona ka alledrogo.pl to około 360 zł a odtwarza na prawde duuuzo formatow, łącznie z mkv, iso, AVCHD i wiele innych. Szczegółowy opis w/w urządzenia jest na stronie producenta ( ferguson-digital.eu/pl/odtwarzacze-hd/259-ariva-hdplayer-110.html ). Kupując takie cuś nie musimy sie bawic w zadne Media Serwery, martwic sie ze komp nie poradzi sobie z obróbką. Mysle ze to jest najlepsze rozwiązanie dla użytkowników np. G20. W najbliższym czasie sam zamierzam nabyć ten HDplayer bo juz jest sprawdzony że działa bez problemowo z naszym TV.
 
Mysle ze twoja koncepcja jest całekiem fajna.Jednakze to dodatkowy koszt. Sam 42g20 wyglada fajnie a gdy postawimy obok takiego ferdka to troche niezbyt fajnie wyglada.
Dziwie się jednak dlaczego nikt jeszcze nie znalazł sposobu na ten telewizor
Jesli chodzi o tego ferdka. Jak wyglada sprawa jakości ?Po co w tym ferdku jest lan?
 

Kasio

Member
Cytat:
Napisał irlandczyk007
Witam serdecznie.Dzis zamierzam sie do kupna 42 g20. Jednak mam ale.
Powiedzcie mi czy ten tv bedzie mi czytał filmy w formacie blue ray przez usb czy karte sd?
Słyszałem ze nie czyta mkv.Jednak jak patzre na filmy po forach w zadnym opisie nie pisze ze sa one w mkv.Np ten film
[MIX] Szklana Pułapka / Die Hard (198:cool: *BluRay* Lektor PL - polish:Elite:board
Czy ten film obsłuzy ten tv przez usb?
Jak to jest?\

dziekuje
Temat filmów full hd i hd jest właśnie przezemnie opracowywany i wnioski są takie:
- po usb widzi tylko dyski w formacie FAT32 (nie widzi ntfs), więc pliki mogą mieć max 4GB, a zatem film BR nie wchodzi w grę (pozty chyba nawet by nie widział tego filmu), divixy elegancko z napisami odtwarza
- po karcie SD - no to wiadomo zdjęcia, ale filmy z aparatu też zobaczy, filmu BR nie odtworzyć, bo kartę pamięci aparat formatuje na fat32, reszta j.w.
- na kompie uruchmiasz PS3 Media Server, do TV wpinasz kabel RJ45 z routera, i tak: po kilku wieczorach jakoś udało się ustawić stosunek jakości do wydolności kompa do wydolności sieci LAN (komp to lapek po Wifi), trzeba włączyć transcode i film w wersji TS, jakoś działa, idealnie niestety nie jest,
- podłącznie kompa do TV kablem D-SUB, niestety z nienznaych mi powodów ustawiając rozdzielczość 1920x1080 obraz na TV robi się czarny, max uzyskana przeze mnie rozdzielczość to 1680x1050, nie optymalna rozdzielczość powoduje lekko nieostry obraz, przy filmie nie widać różnicy (ja nie widzę)
- podłączenie kompa do TV kablem HDMI - najlepsze wyjście, niestestowane przezemnie, brak HDMI w kompie, może wie ktoś czy jest jakaś przejściówka z d-sub na hdmi albo express card na hdmi, albo usb na hdmi :grin: :hmm:

kolega mój ma odtwarzacz HD (taki za 420zł, nie pamiętam nazwy), na płytki ale ma też wejście USB i jego model odtwarza dyski w formacie NTFS i filmy full HD idą płynnie bez przycięcia jakiegokolwiek

to tyle, jak nie chcesz dodatkowego odtwarzacza HD, to tylko lapek, albo konsola PS3



Wojcio skąd wysnułeś teorie ze G20 na USB widzi tylko Fat32 ? NTFS sie zgodze ze nie rozpoznaje, ale spokojnie możesz dysk HDD USB sformatować w Fat64 (popularny exFAT) w którym brak ograniczenie plików do 4GB,również możesz spróbować wrzucić na zewnętrzny dysk usb pliki z Blu-Ray struktura plików jest bardzo podobna do AVCHD wiec G20 powinien sobie poradzić jeśli nie to szybki konvert struktury plików w TSmuxer na AVCHD lub wrzucić cały dysk Blu-Ray
do programu MultiAvchd i po kłopocie,z tym ze lepiej wyciąć sam film i zmniejszyć bitrate żeby nie zajmował tyle miejsca,dodam jeszcze ze mam zewnętrzny dysk USB partycja 150GB sformatowany w exFAT z plikami po 7GB-10GB i żadnych problemów z odtwarzaniem na Panasonic TX-P50G20E,jeżeli chodzi o Dyski Multimedialne miałem ostatnio okazje testować Full HD Movie Cube S800H 1TB (cena 734zł) i muszę powiedzieć ze dysk spisuje się naprawdę świetnie,rozpoznaje wszystkie formaty filmów dostępne dla zwykłego usera,ma tez swoje wady, nie wiedzieć dlaczego miał problemy z odtworzeniem kilku plików .mkv ,niektóre odtwarzał bez problemów a niektóre nie,nawet po przepakowaniu w MKVMerge i zmniejszeniu bitrate nie udało się ich uruchomić,(pliki testowane na obecność błędów) przypuszczam ze ma problemy z najnowsza biblioteką libebml + libmatroska,ale tego już nie sprawdzałem,druga wada to trochę przycina na plikach .mkv ale może to wina TV LCD na którym go testowałem i ze względu na to ze dużo pracuje z edycją nieliniową video moje oko wyłapuje trochę więcej wad niż zwykłego oglądacza.
 
Ostatnia edycja:

Wojcio

New member
Wojcio skąd wysnułeś teorie ze G20 na USB widzi tylko Fat32 ? NTFS sie zgodze ze nie rozpoznaje, ale spokojnie możesz dysk HDD USB sformatować w Fat64 (popularny exFAT) w którym brak ograniczenie plików do 4GB,również możesz spróbować wrzucić na zewnętrzny dysk usb pliki z Blu-Ray struktura plików jest bardzo podobna do AVCHD wiec G20 powinien sobie poradzić jeśli nie to szybki konvert struktury plików w TSmuxer na AVCHD lub wrzucić cały dysk Blu-Ray
do programu MultiAvchd i po kłopocie,z tym ze lepiej wyciąć sam film i zmniejszyć bitrate żeby nie zajmował tyle miejsca,dodam jeszcze ze mam zewnętrzny dysk USB partycja 150GB sformatowany w exFAT z plikami po 7GB-10GB i żadnych problemów z odtwarzaniem na Panasonic TX-P50G20E

No to trzeba spróbować, dzięki za info. Mam dysk zewnętrzny, na nim oprócz partycji ntfs, są jeszcze dwie partycje Fat32, po podłączeniu do TV pyta się którą partycję otworzyć.
Wyniki testów przedstawie wieczorkiem. :)
 

gbs

New member
Mysle ze twoja koncepcja jest całekiem fajna.Jednakze to dodatkowy koszt. Sam 42g20 wyglada fajnie a gdy postawimy obok takiego ferdka to troche niezbyt fajnie wyglada.
Dziwie się jednak dlaczego nikt jeszcze nie znalazł sposobu na ten telewizor
Jesli chodzi o tego ferdka. Jak wyglada sprawa jakości ?Po co w tym ferdku jest lan?

Wejscie RJ45, bo wiem ze jak podepniesz ferdka w siec to masz dostep do serwisów internetowych (jakich aktualnie to nie wiem), nie jestem tez pewien ale to urządzonko po wpieciu w LAN'a moze funkcionowac jako mediaserwer. Wiem że mozna podlączuc do USB adapter WiFi i tez smiga to ladnie. Odnosnie kosztów to fakt jest to wydatek nie maly bo 360 ale mam 100% pewnosci ze dziala i nie musze sie "pierniczyc" za transkodaowaniem/kodowaniem itp. Jakość filmów jest super, podpinasz do Tv po kablu HDMI wpinasz do tego zewnetrzny dysk i smiga. Na alledrogo.pl jest Ariva HDplayer 200A (model wyższy) z adapterem WiFi w cenie 359 zł.
 
Własnie panowie chodzi o wygode. SCiagasz filmik siadasz przed tv cola popcorn i jedziesz z koksem am nie zabawa z bitrate i konwerter na avchd. Oglądałem nastepców g20 i nie widze np g30 tylko jest gt30. Ten gt30 jest w 3d a wiec nie ejst tak naprawde nastepca naszych g20. Jaki wiec model bedzie tym samym co g20 z tym ze troszeczke poprawionym?
 
Do góry