Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Wojcio

New member
u nie demka hd chodzą po media serwerze :), demka mam z High Definition Trailers (HD) - Demo World

grrrrr jak się z tego ściaga ????
próbowałem JDownloaderem i nie idzie !
plis help

EdiEd napisał:
Można, nic nie stoi na przeszkodzie, używam PS3 Media Server. Przeszkodą może być tylko słaby procek w kompie.
tak tak mam i działa wyśmienicie, potrzebuję jeszcze tylko coś w jakości full HD i przetestować czy z lapka pójdzie po wifi taka ilość informacji :)
 

Wojcio

New member
u nie demka hd chodzą po media serwerze :), demka mam z High Definition Trailers (HD) - Demo World

i kolejny problem
mam już filmik z rozszerzeniem m2ts ale media serwer nie chce go otworzyć, mruga tylko proszę czekać, filmik na lapku działa, ale przez PS3Media Server nei chce ruszyć nawet nie poakzuje ze sie buforuje, jak klikne w TV na Transcode do jest kilka plików, ale żaden nei chce ruszyć, ale wtedy już bufor pokazuje jakiś ruch
co robię źle ?
 

EdiEd

New member
i kolejny problem
mam już filmik z rozszerzeniem m2ts ale media serwer nie chce go otworzyć, mruga tylko proszę czekać, filmik na lapku działa, ale przez PS3Media Server nei chce ruszyć nawet nie poakzuje ze sie buforuje, jak klikne w TV na Transcode do jest kilka plików, ale żaden nei chce ruszyć, ale wtedy już bufor pokazuje jakiś ruch
co robię źle ?

Przekonwertuj to na .mkv
 

Wojcio

New member
ok thx zobacze czy sie uda

ale przypomniał mi sie jeszcze jeden problem ktorego nie rozwiązałem,
moj lapek ma tylko wyjście d-sub
wcześniej miałem telewizor Panasoni 37" hd ready i tam bez problemu ustawiłem rozdzielczość natywną i wszystko śmigało
a tutaj po podłączeniu kabla d-sub, mogłem ustawić rozdzielczość drugiego ekranu na 1920x1080 po czym ekran robił się czarny i nie wiem jak to ugryźć
 

EdiEd

New member
ok thx zobacze czy sie uda

ale przypomniał mi sie jeszcze jeden problem ktorego nie rozwiązałem,
moj lapek ma tylko wyjście d-sub
wcześniej miałem telewizor Panasoni 37" hd ready i tam bez problemu ustawiłem rozdzielczość natywną i wszystko śmigało
a tutaj po podłączeniu kabla d-sub, mogłem ustawić rozdzielczość drugiego ekranu na 1920x1080 po czym ekran robił się czarny i nie wiem jak to ugryźć

Tego nie da się ugryźć. Zgodnie z instrukcją i (moją) praktyką Panas po analogu (d-sub) łyka max 1360x768/60 Hz. To po pierwsze, a po drugie obraz jest kiepski (u mnie są jakieś rozmycia i poświata). Żyleta występuje po podłączeniu DVI-(D) - HDMI, ale karta graficzna musi mieć takie wyjście (sygnał cyfrowy).
 

EdiEd

New member
ja pitole plik 350MB robił ponad ponad 30min, a co będzie jak będe chcial 45GB przerobić ????
pozatym niestety chaczy, ehhhhh
jakieś pomysły co zrobić, albo jakiej uzyć kompresji żeby jednak działało płynniej?

Napisałem wyżej, że nie trzeba konwertować... Żeby się nie haczył, trzeba mieć szybszego kompa zapewne. Możesz także pogrzebać w ustawieniach PS3 i wybrać gorszą jakość kosztem mniejszego zajęcia procesora. Ja w sumie za dużo tym się nie bawiłem i więcej nie pomogę.
 

krisder

New member
Bez reklam
W dniu dzisiejszym nabyłem 46G20E i po wstępnych regulacjach zapuściłem sobie "Avatara". Pierwsze wrażenie jest takie że pomimo iż Toshiba lcd do najsłabszych nie należy, to do nowej plazmy nie ma porównania. Miałem pewne obawy po przeczytaniu paru postów dotyczących problemów z tą plazmą ale jak na razie nie słyszę żadnego bzyczenia a obraz w hd jest nie do opisania. Potwierdziła się opinia że nie należy sugerować się obrazem plazmy na półce sklepowej. W takich warunkach lcd (zwłaszcza z podświetleniem led) wypadają na ogół korzystniej i dopiero w warunkach domowych okazuję się że plazma rządzi.:lol:
 

Wojcio

New member
Napisałem wyżej, że nie trzeba konwertować... Żeby się nie haczył, trzeba mieć szybszego kompa zapewne. Możesz także pogrzebać w ustawieniach PS3 i wybrać gorszą jakość kosztem mniejszego zajęcia procesora. Ja w sumie za dużo tym się nie bawiłem i więcej nie pomogę.

nie trzeba konwertować, trzeba ściągać mkv :)
jednak trzeba będzie uruchomić stacjonarnego do wymagających filmów, bo lapek nie wyrabia :)
neidługo pierwszy test Avatar 20GB mkv ;-)
 

pre

New member
i kolejny problem
mam już filmik z rozszerzeniem m2ts ale media serwer nie chce go otworzyć, mruga tylko proszę czekać, filmik na lapku działa, ale przez PS3Media Server nei chce ruszyć nawet nie poakzuje ze sie buforuje, jak klikne w TV na Transcode do jest kilka plików, ale żaden nei chce ruszyć, ale wtedy już bufor pokazuje jakiś ruch
co robię źle ?


A bo niektore pliki z tej strony TV nie lyka. problem ejst w kodeku h264 i jego wersji.
działaja napewno te:

hd_other_panasonic_nature.m2ts
hd_other_panasonic_rome_the_eternal_city.m2ts
hd_other_hdclub_the_gorgeous_ocean_world.m2ts
hd_other_lg_f1_monaco_2009.m2ts
hd_other_toshiba_new_zealand.m2ts
hd_other_philips_ultimate_sharpness.m2ts
hd_other_samsung_led_motion.m2ts
hd_other_samsung_modern_cityscapes_of_dubai.m2ts
hd_other_samsung_summer_holiday.m2ts
hd_other_samsung_the_beautiful_game.m2ts
hd_other_pioneer_bahama.m2ts
hd_other_pioneer_paris.m2ts

ale np. te juz u mnie nie działają (mam V20):

hd_other_panasonic_a_night_in_the_milky_way.m2ts
hd_other_panasonic_alaska_in_the_summer.m2ts
hd_other_panasonic_machu_picchu.m2ts
hd_other_panasonic_the_power_of_light.m2ts
hd_other_jvc_essence_of_sweets.m2ts
hd_other_jvc_new_york.m2ts
hd_other_jvc_football_dreams.m2ts
hd_other_philips_formula_1.m2ts
hd_other_pioneer_bateaux_mouches.m2ts
hd_other_pioneer_black_hole.m2ts
hd_other_pioneer_destination_island.m2ts
hd_other_hitachi_the_colors_of_the_planet.m2ts
hd_other_sony_foam_city.m2ts
hd_other_sony_hd_experiment.m2ts
hd_other_sony_seven_seasons.m2ts
hd_other_sony_sydney_sky_walk.m2ts

Pliki HD oczywiście idą, te 720 i te 1080. Uzywam media serwera "Serviio".
 

Wojcio

New member
A bo niektore pliki z tej strony TV nie lyka. problem ejst w kodeku h264 i jego wersji.


ale np. te juz u mnie nie działają (mam V20):

hd_other_panasonic_alaska_in_the_summer.m2ts

Pliki HD oczywiście idą, te 720 i te 1080. Uzywam media serwera "Serviio".


Akurat ten film ściągnąłem :)
Zobacze czy działają te co pisałeś, że u ciebie ruszyły
thx :)
 

Wojcio

New member
Akurat ten film ściągnąłem :)
Zobacze czy działają te co pisałeś, że u ciebie ruszyły
thx :)

rzeczywiście, ściągnałem jeden z tych filmow "co działają" i na moim g20 ruszył, ale w ustawieniach PS3serwer mam że jest słabszy komp i wifi, i teraz się obraz nie tnie, a czy gorsza jakość, sorki ale ja nie widze
 

DWitek

New member
nie trzeba konwertować, trzeba ściągać mkv :)
jednak trzeba będzie uruchomić stacjonarnego do wymagających filmów, bo lapek nie wyrabia :)
neidługo pierwszy test Avatar 20GB mkv ;-)

Avatar działa pierwszorzędnie, mam nawet wersję Extended w PL.
Generalnie filmy typu mkv, m2ts itd działają płynie poprzez serwer medialny z laptopa na TV.
Ja mam już dość stary laptop - ponad 3 lata (T2400, 1.8GHz) ale nic nie klatkuje w jakości FULL HD. Natomiast, pewnie zależy to może od użytego kodeka, nie wszystkie mkv i m2ts odtwarza, nie których poprostu się nie da.

Edit: Mnie FULL HD idzie płynie ale tylko gdy mam laptopa podłączonego po kablu do router'a, jak się połączę po WIFI (54Mbs), to już klatkuje.
 
Ostatnia edycja:

Wojcio

New member
Avatar działa pierwszorzędnie, mam nawet wersję Extended w PL.
Generalnie filmy typu mkv, m2ts itd działają płynie poprzez serwer medialny z laptopa na TV.
Ja mam już dość stary laptop - ponad 3 lata (T2400, 1.8GHz) ale nic nie klatkuje w jakości FULL HD. Natomiast, pewnie zależy to może od użytego kodeka, nie wszystkie mkv i m2ts odtwarza, nie których poprostu się nie da.

Edit: Mnie FULL HD idzie płynie ale tylko gdy mam laptopa podłączonego po kablu do router'a, jak się połączę po WIFI (54Mbs), to już klatkuje.

no cuż jeden kabel już pod oknem jest położony (dosłownie położony na podłodze), jak trzeba będzie to się drugi położy ale tym razem pod ścianą ehhehhe:popcorn:
 

DWitek

New member
Jak masz WIFI w standardzie "N", to spokojnie wystarczy. Ja pisałem konkretnie o Avatarze - plik ok. 23GB mkv. Mój router wprawdzie obsługuje już "N", ale niestety laptop tylko "G", i to jest przyczyną co jakiś czas przyklatkowania
 
Do góry