Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

tacim

New member
A tak z innej beczki spytam bo podpiąłem Panasa do netu, oprogramowanie zmienił chyba a 2,52 czy coś takiego ale próbowałem zapuścić IPLA.pl z VIERA i tnie filmy a piszą że starczy łącze 1mega a mam 6 jak to z tym jest testowaliście????
 

EdiEd

New member
A tak z innej beczki spytam bo podpiąłem Panasa do netu, oprogramowanie zmienił chyba a 2,52 czy coś takiego ale próbowałem zapuścić IPLA.pl z VIERA i tnie filmy a piszą że starczy łącze 1mega a mam 6 jak to z tym jest testowaliście????

A od kogo masz to łącze? Zmierz sobie download na kompie, bo te 6 mega to przepustowość maksymalna, nie gwarantowana i zapewne w praktyce jest dużo mniejsza. Ja mam gwarantowane 2 mega i wszystko śmiga płynnie. Może być też tak, że akurat Twój dostawca ma jakiś słaby transfer do sieci, w której jest ipla.
 

cassub

New member
Witam:)

Od piątku jestem posiadaczem TX-P42G20 i podłączonym UPC cyfrowe.
Mam wrazenie ze kanaly SD sa nieostre... dzisiejszy przyklad: wlaczam tvn 24 pokazują jakiś film z katastrofy smolenskiej i napis archiwum czy nagranie archiwalne dosc malymi literami i napis był mało wyraźny.... Czym może być to spowodowane? Wina TV chyba nie bo kanały HD wygladaja super. Czy wpływ na to może mieć że gdy miałem podłączane UPC i monter instalował dekoder cyfrowy wyswietlił mu sie obraz z jakością i siła i juz nie pamiętam który z tych parametrów (chyba siła) skakał w okolicy 50%.
Doradzcie cos a moze jest to norma na plazmach?

Tak po prostu jest.
Po pierwsze standardowa rozdzielczosc jest przystosowana do odbiornikow maksymalnie 29/32 cale wiec pokrycie obrazem wiekszej powierzchni odbywa sie kosztem jakosci ( m. in spadek ostrosci).
W zaleznosci od parametrow nadawczych ( np. bit rate ) obraz bedzie lepszy lub gorszy ( np. paczka TVN versus Tele 5 lub programy muzyczne ). Dodatkowo musi pamietac im lepszym sprzetem material telewizyjny jest realizowany tym lepszy obraz ( vide TVN 24 w studio versus materialy filmowe ).
Te telewizory powinny wyswietlac wylacznie HDTV bo wtedy mozna cieszyc oko. No ale wysoka rozdzielczosc poki co standardem nie jest. Ja tez z jakosci SD zadowolony nie jestem ale priorytetem dla mnie jest sport w HD. A taki na Cyfrze mam.
Technologia TFT lepiej pokazuje tzn. z wieksza ostroscia obraz statyczny ale gorzej dynamiczny i w ogolnym rozrachunku PDP wypada lepiej.
Co do sygnalu cyfrowego to albo generuje obraz albo nie ( ewentualnie wystepuja zacinki ). Poziom jakosci sygnalu nie wplywa na jakosc obrazu czyli wszyscy maja taki sam nawet przy roznych ale wystarczajacych wskaznikach mocy.
 

Serme

New member
Cassub dziękuje za wyjaśnienie :)

Teraz jeszcze jedno pytanko:
Pomijając względy techniczne (połączenie) jak najlepiej oglądać na tej plaźmie obraz z komputera? Czy lepiej stawiać jakiś serwer medialny czy bezposrednio TV do komputera za pomocą DVI-HDMI?
 

tacim

New member
A od kogo masz to łącze? Zmierz sobie download na kompie, bo te 6 mega to przepustowość maksymalna, nie gwarantowana i zapewne w praktyce jest dużo mniejsza. Ja mam gwarantowane 2 mega i wszystko śmiga płynnie. Może być też tak, że akurat Twój dostawca ma jakiś słaby transfer do sieci, w której jest ipla.
Nie no po kablu mam 5,5 do 6 tak, że raczej to nie to kurcze muszę pomęczyć temat bardziej. A w IPLEX też masz płynnie ?
 
Ostatnia edycja:

Serme

New member
Cassub dziękuje za wyjaśnienie :)

Teraz jeszcze jedno pytanko:
Pomijając względy techniczne (połączenie) jak najlepiej oglądać na tej plaźmie obraz z komputera? Czy lepiej stawiać jakiś serwer medialny czy bezposrednio TV do komputera za pomocą DVI-HDMI?
 

zazupol47

New member
Panowie obejżałem od połowy grudnia z 50 filmów (wszystkie wojenne i westerny) polecam Lemoniaowy Jeo czeski western!!!
Mam łącze 4mb/s TV + 3 laptopy i jeszcze nigdy nie się nie zacieło!!!
Raz miałem z jakimś filmem że nie mogłem odtworzyć z lektorem tylko z napisami ale to pikuś.
 

bezet

New member
Cassub dziękuje za wyjaśnienie :)

Teraz jeszcze jedno pytanko:
Pomijając względy techniczne (połączenie) jak najlepiej oglądać na tej plaźmie obraz z komputera? Czy lepiej stawiać jakiś serwer medialny czy bezposrednio TV do komputera za pomocą DVI-HDMI?
Ja bym byl za wersja podlaczenia kompa bezposrednio do TV:

Nie masz wtedy problemu z konfiguracja jakichstam mediaserverow i wiesz ze to co bedzie dzialalo na kompie to zobaczysz na ekranie TV. W obu przypadkach komputer musi byc wlaczony a unikasz komplikacji.

Nie wiem jak przy polaczeniu DVI-HDMI i czy przypadkiem nie bedziesz musial doprowadzic dodatkowo dzwieku ... ale to inna beczka.

Ja lacze TV z kompem (laptopem) przez HDMI-HDMI i sobie bardzo chwale to rozwiazanie ;]
 

Serme

New member
Bezet wczoraj podpiąłem komputer właśnie przez przejściówkę DVI-HDMI i kabel HDMI HDMI. I narazie zarzuciłem jakiegoś divixa i wszystko pięknie śmigało łącznie z dźwiękiem z TV :) Czyli rozumiem że wszystko ładnie działa i nie muszę bawić się serwery multimedialne z którymi jak czytam jest wiele problemów :)
 

netmen86

New member
No i w końcu koniec z szara czernią na która tak kiki narzekał
podaje linka do wykresu by Haze 2 wykres gamma powinna być ustawiona 2.4 nie na 2.2 wtedy czerń jest naprawdę czarna

a tu są ustawienia Haze który bawił się sporo zanim je znalazł

Here are my settings

Pro1
Contrast +2

Brightness +1

Colour default

Gamma 2:4



White Balance

R-Gain +3

B-Gain -1

R-Cutoff -2

B-Cutoff+3
 

madkaktus

New member
witam jutro mam zamiar kupic TX-P42GT20E,ale przeglądając to forum to sam niewiem czy warto bo opinie są różne..tv będe głównie do ps3 i do filmów 3D.dziekuje z góry za rady
 

Legons

New member
Ten tv nie ma przeciez opcji 3d. CO do ps3, gram na xboxie na nim i ps3 i mialem raz powidok po 3h Alan wake. Byl jakies 15 sekund potem go nie bylo...jakie powidoki? Jeszcze gdyby to bylo caly czas widac, a tak to widzialem to z radoscia ( bo tv mam od 400h i pierwszy raz to zobaczylem, to sie nawet ucieszylem!).
 
Do góry