Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

cassub

New member
Witam.
Mam P42G20E z podlaczanym Opticumem HD X560 z karta Cyfry.
Czy u Was z bliska kanaly SD tez tak fatalnie wygladaja?
Mam na mysli falowanie obrazu, kratki i dragajaca rame tj 0,5 cm obwodu obrazu.
 

Bucek

Banned
jak wymusic w tym Panasie po podlaczeniu komputera, odswiezanie ekranu bedace wielokrotnoscia 24 Hz albo p oprostu dowolne odswiezanie? komputer z Linuksem ....
 

cshtq

New member
czy ktoś testował wifi Netgear WNDA3100 ? według producenta tego wifi powinien on działać z tv Panasonic.

Mam ten adapter i działa super. Nie mam większych problemów z użytkowaniem . Na Allegro kupiłem za 150zł. Polecam

Panowie a po co wydawać 150 zeta na sam adpter?
Nie lepiej zakupić jakiegoś Access Pointa i stworzyć podsieć? Za całość łącznie z kablami zapłacicie góra 80-90zł. Adapter obsłuży Wam tylko tv, a do AP możecie podpiąć w przyszłości odtwarzacz czy też dekoder (np. nBox).

Ja mam taki model:
Router Tp-Link TL-WR543G - porównanie cen w sklepach internetowych
Stoi sobie grzecznie za stolikiem i zgarnia sygnał z głównego "ruterka" :)
 

teddyberek

New member
Witam
Zauważyłem ostatnio oglądając film przyrodniczy z blu ray, że przy szybko przesuwających się przedmiotach ( w tym wypadku lecące ptaki) następuję rozmycie, a wręcz rozdwojenie tego obiektu który się porusza. Myślałem że obraz HD jest pozbawiony takich efektów. Czy na waszych TV też jest to zauważalne, reklamować ?
 

cassub

New member
Telewizor ten posiadam od ponad miesiaca, na zegarze okolo 500 godzin, od poczatku ustawiony na THX.
Przeszukalem z grubsza ten rozdzial ale nie ma jednoznacznosci.
Jakie sa optymalne ustawienia dla zminimalizowania efektu posteryzacji, najwierniejszego odwzorowania barw wyswietlanego obrazu.
Na forum sa duze rozbieznosci wiec prosze o porade fachowcow w tym temacie.
 

kilers9

Member
Ustawienia te znalazłem z recenzji na serbskiej stronie ..hdtelevizija..


Mode: THX
Contrast 36
Brightness: 0
Colour: 30
Sharpness: 10
Vivid colours: Off
Eco-format: Off
P-NR: Off
Panel: On

Advanced settings

R-gain +16
G-gain -5
B-gain 0 +6
R-cutoff 0
G-cutoff 0
B-cutoff 0
Gama 2.2
 

cassub

New member
Te ustawienia znam. Na forum podawane sa tez inne.
Chcialbym o praktyczna opinie czyli wskazanie ustawien sprawdzonych i uzywanych.
Nota bene kanaly SD na tym telewizorze wygladaja mocno przecietnie, HD lepiej ale tez bez rewelacji ( kwestia bitrate itp. ).


Dlaczego podawane sa tutaj ustawienia kalibracyjne tylko wzgledem RGB gain i cutoff?
Przeciez sa jeszcze ustawienia odcienia i nasycenia. I to stanowi calosc dopiero calosc.
Czy ktos moze mi to wyjasnic?
Chorwackie ustawienia tez nie podaja tych wartosci.
 
Ostatnia edycja:

kowalenko

New member
Witam.

Panowie kupiłem w piątek Plazmę model TX-P42G20E bardzo proszę Was o pomoc w ustawieniach. Mam go podłączonego do Polsatu Cyfrowego i jakoś tak widzę że nie jest zbyt dobrze.
Dziekuje z góry za pomoc.
 

cshtq

New member
kowalenko kabel hdmi masz? Sorry, za pytanie ale często się zdarza że część użytkowników po podłączeniu pod SCART oczekuje jakości HD :D

cassub wujek google zawsze pomoże:
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1267447473
Na dole są ustawienia autora recenzji.

Generalnie szukaj "RGB Settings g20" na niepolskojęzycznych stronach. Powinieneś się dokopać. Rodzimy internet jest raczej ubogi w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam.

Panowie kupiłem w piątek Plazmę model TX-P42G20E bardzo proszę Was o pomoc w ustawieniach. Mam go podłączonego do Polsatu Cyfrowego i jakoś tak widzę że nie jest zbyt dobrze.
Dziekuje z góry za pomoc.
jesli to tuner tylko z wyjsciem euro to najlepsza jakosc obrazu mozna uzyskac w trybie RGB. jesli w tunerze jest opcja zmiany wyjscia video np z cvbs na RGB to zmien na RGB. wylacz tuner pilotem i wlacz.
jesli to tuner hd to mozesz np zmienic rozdzielczosc w menu tunera i ocenic czy jest lepiej lub gorzej
 
Ostatnia edycja:

cassub

New member
cshtg, niemozliwe? Jak to znalazles?!
Znam to. I coz tego.
Po pierwsze kazdy panel nalezy potraktowac indywidualnie. Mimo tego mozna znalezc cos w rodzaju wspolnego mianownika.
Po drugie wiekszosc podaje tylko wartosci 'gain' i cutoff' a sa jeszcze 'hue' i 'saturation'.
Po trzecie pytam o to kto co stosuje i z jakimi efektami a nie o to co jest w internecie bo to znam.
 
Ostatnia edycja:

EdiEd

New member
cshtg, niemozliwe? Jak to znalazles?!
Znam to. I coz tego.
Po pierwsze kazdy panel nalezy potraktowac indywidualnie. Mimo tego mozna znalezc cos w rodzaju wspolnego mianownika.
Po drugie wiekszosc podaje tylko wartosci 'gain' i cutoff' a sa jeszcze 'hue' i 'saturation'.
Po trzecie pytam o to kto co stosuje i z jakimi efektami a nie o to co jest w internecie bo to znam.

Saturation to nic innego jak nasycenie koloru czyli w naszym TV to po prostu Kolor. Natomiast typowe Hue, czyli szeroką zmianę barwy znaną z programów graficznych w TV raczej nie ma zastosowania - chyba, że chcemy mieć zamiast normalnego obrazu obraz czerwony lub zielony np. tylko nie wiem po co. W pewnym zakresie służy do tego właśnie gain i cutoff w trybie THX lub Balans bieli w trybach mniej zaawansowanych.
 
Do góry