Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

EdiEd

New member
Ustawienia te znalazłem z recenzji na serbskiej stronie ..hdtelevizija..


Mode: THX
Contrast 36
Brightness: 0
Colour: 30
Sharpness: 10
Vivid colours: Off
Eco-format: Off
P-NR: Off
Panel: On

Advanced settings

R-gain +16
G-gain -5
B-gain 0 +6
R-cutoff 0
G-cutoff 0
B-cutoff 0
Gama 2.2

Jeśli komuś odpowiada różowa szarość - to polecam te ustawienia.
Każdy ma oczy, więc każdy powinien śmiało poprzesuwać sobie suwakami i wybrać takie ustawienia jakie mu odpowiadają. Aczkolwiek dobrze to zrobić na jakimś obrazie testowym - choćby dla poprawnego ustawienia skali szarości, żeby 20% czerni to nie był kolor biały, albo 80% - czarny.

P.S. Sorki za posty pod postami.
 

cassub

New member
EdiEd, swietnie znam angielski wiec nie musisz mi tlumaczyc slow 'hue' i 'saturation' oraz praktycznego zastosowania tych wskaznikow.
Sam nie odniosles sie do tematu ( np. poprzez wlasne ustawienia ) co traktuje jako tchorzostwo i dyletanctwo w tym temacie.
Spora ilosc kombinacji podanych wskaznikow czyni trudnym wzrokowe prawidlowe ustawienie bez uzycia przyrzadow pomiarowych, np. kolorymetru.
Tryb THX jest sztywny, niezmienialny. Mimo mozliwosci przesuwania skali nic sie nie zmienia. Jakbys nie wiedzial.
 

OSP110233

New member
Kolego cassub tak se czytam na spokojnie twoje posty i ... rzucasz hasłami typu "traktuje jako tchórzostwo i dyletanctwo w tym temacie" ... przecież człowiek chciał ci pomóc, trzeba to docenić. Prawda jest taka, że jeżeli ty sam nie zaakceptujesz pewnych ustawień TV, to nikt nie udzieli ci 100% odpowiedzi na postawione pytanie. Cieszę się że znasz "świetnie angielski", dobrze to o tobie świadczy :) ale napisałeś na "forum avforum" to samo pytanie i jaką uzyskałeś odpowiedź, przeczytaj ją uważnie. Osobiście przetrenowałem ustawienia pro/isf z avforum i mi one nie pasują. Swoje wziąłem z jakiegoś porównania na bodajże hiszpańskim forum i ... dla mnie są ok. Takie mi pasują i takich używam, bez względu na hue, saturation cokolwiej by to znaczyło. Pozdro :)
 

cassub

New member
Pomoc? Gdzie. Ja tu widze ironie. Blazenade.
Teraz kolejny madrala.
Mi chodzi o informacje jakie sa tendencje przy danym ustawieniu a to ze kazdy panel zachowuje sie inaczej to juz pisalem.
 

draj

New member
@cassub - mam wrażenie, że takim stosunkiem do forumowiczów sympatii ani chęci pomocy nie uzyskasz. Pomocne będą zwroty: "Dziękuję, chodziło mi jednak o...", "Dzięki za odpowiedź czy mógłbyś jednak ...".

"I co z tego, błazenada, tchórzostwo, dyletanctwo, mądrala" zdecydowanie NIE pomagają.

Pozdrawiam
 

cshtq

New member
cassub, gościu malinowy czy Ty znasz zasady pisania i zachowywania się na forum?
Każdy stara Ci się pomóc, a Ty w odpowiedzi rzucasz jakieś uszczypliwości.
Leczysz swoje kompleksy czy co?
Twoja znajomość angielskiego w obecnych czasach nie jest czymś nadzwyczajnym, tak więc uważam że też nie masz czym się za bardzo szczycić.


Jeśli chodzi o kalibrację wartości RGB cutoff, to tak jak szanowny kolega OSP110233. Wcześniej wspomniał. Należy to robić "pod siebie" w oparciu o własne preferencje.
 

chrisjan

Member
Powiem więcej - oglądani telewizji z suwakiem głośności poniżej 10 mija się z celem bo bzyczenie zagłusza fonie kanału. Dziś posprawdzam to jeszcze dokładniej, ale jeżeli efekt nie ustąpi lub nie przyzwyczaję się szybko - TV wraca do sklepu.

Jako że wątek zmierza w trochę słabym kierunku, wrócę do mojego postu.
Otóż po 5 dniach użytkowania zdecydowałem oddać TV do sklepu w którym go kupiłem i wymienić na inny egzemplarz.

Niestety problem z bzyczeniem elektroniki (przynajmniej w tym posiadanym egzemplarzu) jest nie do zaakceptowania. Siedzę 3m od TV, bzyczenie słyszę praktycznie non-stop przy głośności ustawionej na 10, przy jaśniejszych scenach jest jeszcze głośniejsze. Natomiast nawet przy zupełnie ciemnym ekranie bzyczenie słyszalne jest z 3 m przy braku dźwięku. Jest to o tyle denerwujące że w zależności od poziomu jasności na ekranie to bzyczenie różni się modulacją i głośnością przez co oglądanie filmu nawet przy normalnie ustawionej głośności kina domowego to koncert bzyków o różnych natężeniach słyszalnych w cichszych scenach - dla mnie nie do zaakceptowania.
Sytuacje trochę poprawiło powieszenie TV na ścianie. Bzyczenie stało sie trochę mniej słyszalne ale nadal przeszkadza.

Druga bardzo słaba cecha tego modelu (a może tylko mojego egzemplarza) to dźwięk z głośników telewizora. Jest naprawdę bardzo słabej jakości. Przy oglądaniu np. tvn24 (jeszcze w połączeniu z tym nieszczęsnym bzyczeniem) do poziomu głośności 12 mowa jest kompletnie niezrozumiała, a muzyka brzmi jak ze starego Kasprzaka mono - zero głębi, zero basu, dźwięk jak z za ściany.


Na szczęście sklep nie robi problemów z wymianą pokrywając nawet koszty kuriera. Jedyny minus to że następna dostawa tego modelu przewidywana dopiero na 31.01. Mam nadzieję że chociaż ten termin nie ulegnie zmianie (no i przede wszystkim że nowy egzemplarz będzie cichy).

Póki co na ścianę wraca stara plazma TH-37P60 i szczerze powiedziawszy to brakować mi będzie jedynie tych 9 cali i lepszej jakości obrazu w filmach 1080p. Reszta niestety przemawia na korzyść "staruszka". :???:
 

EdiEd

New member
Bzyczenie w moim modelu jest słyszalne tylko wtedy jak przyłożyć ucho do TV - z odległości jednego kroku go nie słychać, przynajmniej ja go nie słyszę. Co do dźwięku TV to wiadomo, że to nie jest mocna strona Panasa, ale bez przesady - dźwięk z TVN24 jest jak najbardziej do zaakceptowania, z tym, że to nie miało dla mnie przy zakupie TV żadnego znaczenia, bo używam wyłącznie amplitunera 5.1. Wydaje mi się więc, że to wada konkretnych egzemplarzy, jeśli chodzi o to głośne bzyczenie.
 

chrisjan

Member
Hmmmm...no to trafiłem pechowo.
Zarówno poziom "bzyku" jak i jakość dźwięku porównuje do dotychczasowego Panasa 37P60 i w obu przypadkach jest znacznie, znacznie gorzej.
Cała nadzieja w wymianie na "szczęśliwszy" model.
 

kilers9

Member
... następna dostawa tego modelu przewidywana dopiero na 31.01.

Tą datę to sklep Ci podał ?!

Aktualnie czekam na ten model plazmy (G20),mam go dostać za starego Panasa 42PY8P,który uległ awarii. (wymiana Gwarancyjna) Czekam już ok. 3 tygodni.Może nie mają tych modeli w Polsce i dlatego tak długo to trwa ?!
Z drugiej strony składają je w Czechach,wiec to blisko polski ...
 

Bucek

Banned
Niestety nie jest to prawda, ze jesli karta ma DVI i jest dolaczona przejsciowka DVI/HDMI brak dzwieku. Przykladowo w kartach ATI serii 48xx sam posiadam 4870 ktora ma 2 zlacza DVI i po zalozeniu przejsciowki dolaczonej DVI - HDMI i uzyciu kabla HDMI-HDMI jest dzwiek w TV, poniewaz jest wbudowany uklad dzwiekowy w ATI.

prosze mnie uswiiadomic, czy ION wypusci dzwiek po HDMI lub DVI/HDMI na plazme panasa?
 

kowalenko

New member
Tą datę to sklep Ci podał ?!

Aktualnie czekam na ten model plazmy (G20),mam go dostać za starego Panasa 42PY8P,który uległ awarii. (wymiana Gwarancyjna) Czekam już ok. 3 tygodni.Może nie mają tych modeli w Polsce i dlatego tak długo to trwa ?!
Z drugiej strony składają je w Czechach,wiec to blisko polski ...



Witam.

Plazme G20 kupiłem w piątek w Euro i gościu mówił że na magazynie maja około 85 sztuk, więc w Polsce chyba nie ma problemu z tym modelem.
Pozdr
 

chrisjan

Member
Tą datę to sklep Ci podał ?!
Aktualnie czekam na ten model plazmy (G20),mam go dostać za starego Panasa 42PY8P,który uległ awarii. (wymiana Gwarancyjna) Czekam już ok. 3 tygodni.Może nie mają tych modeli w Polsce i dlatego tak długo to trwa ?!
Z drugiej strony składają je w Czechach,wiec to blisko polski ...

Hmmm...niedobrze (być może czyszczą magazyny przed wprowadzeniem modeli na 2011).
Ja kupowałem w redcoon'ie więc mam nadzieję że ponieważ to tylko oddział sklepu zagranicznego to może zaopatrują się jakoś centralnie. Niechciał bym zostać przez miesiąc depozytem gotówkowym w sklepie...;/

Plazme G20 kupiłem w piątek w Euro i gościu mówił że na magazynie maja około 85 sztuk, więc w Polsce chyba nie ma problemu z tym modelem.

I jak twoje wrażenia? Bzyczy Ci sprzęt?


Uknułem spiskową teorię, że być może im bliżej premiery nowej serii tym na rynek trafia więcej refurb'owanego sprzętu który po zwrotach do centrali od niezadowolonych klientów sprzętu który, bzyczy, buczy, słabo gra, itp. jest odpicowywana do stanu nowości, coś tam poprawiana i wpuszczana ponownie rynek. Przecież magazyny trzeba wyczyścić, a nie będą sprzętu złomować tylko dlatego że komuś coś tam bzyczało. A ilość niezadowolonych z bzyczenia rośnie geometrycznie w stosunku do czasu bytności modelu na rynku. Już przy poprzedniej plaźmie zauważyłem że pierwsi nabywcy serii dziwili się opiniom o jakości które podawali ludzie kupujący model z końca serii. Co o tym myślicie?
 

rafix01

Member
Bez reklam
a ja z innej beczki, warto zakładać podświetlenie plasmy z tyłu, bo mi został po świętach taki wąż świetlny i tak sobie myślę czy nie założyć z tyłu obudowy tak dookoła...w lcd fajnie się sprawdza, daje efekt ładnej ciepłej białej poświaty i oczy sie tak nie męczą.

Co do bzyczenia elekroniki (nie matrycy) w g20 to raz usłyszałem dośc głośne bzyczenie przy jasnych kolorach zaraz po włączeniu tv, podszedłem, posłuchałem i znalazłem przyczynę...stojąc przodem do plasmy, bzyczenie dochodziło z prawego górnego rogu tylnej obudowy, więc dotknąłem palcem metalowej obudowy i bzyczenie ustało, puściłem palec i znowu bzyczy, wiec mocniej docisnąłem nie bzyczy, puściłem i co...nie bzyczy....poprostu obudowa dostała rezonansu od elektroniki (głośność TV była na zero)
Wniosek: może na bzyczenie elektroniki wystarczy docisnąć/dogiąć metalową obudowę z tyłu TV w prawym górnym rogu lub w tym miejscu gdzie bzyczy :)
 

Serme

New member
Witam:)

Od piątku jestem posiadaczem TX-P42G20 i podłączonym UPC cyfrowe.
Mam wrazenie ze kanaly SD sa nieostre... dzisiejszy przyklad: wlaczam tvn 24 pokazują jakiś film z katastrofy smolenskiej i napis archiwum czy nagranie archiwalne dosc malymi literami i napis był mało wyraźny.... Czym może być to spowodowane? Wina TV chyba nie bo kanały HD wygladaja super. Czy wpływ na to może mieć że gdy miałem podłączane UPC i monter instalował dekoder cyfrowy wyswietlił mu sie obraz z jakością i siła i juz nie pamiętam który z tych parametrów (chyba siła) skakał w okolicy 50%.
Doradzcie cos a moze jest to norma na plazmach?
 

tacim

New member
Widzę, że czas szybko mija strony rosną w siłę a bzyczy nadal hehe, ale tak na poważnie mam 2 pytania:
1) czy wraz z tv dostaliście taką dużą grubą instrukcje bo ja szukałem swojej i znalazłem 10 róznych języków w tym PL ale tam jest 24 strony to taki poradnik początkującego :) a w necie jest ponad 90 stron i chyba gdziez zapodziałem główną instrukcję
2) czy ktoś spotkał się z tym że głośnik rezonuje na pewnych kanałach mi na TVN jak cicho gra dźwięk wpada w rezonans jak by głośnik przenosił drgania na obudowę - spotkaliście się z tym.
A powiedzcie jeszcze czy po zalogowaniu usterki na stronie Panasa oni przysyłają kuriera czy trzeba samemu sprzęt zatargać do nich.
 

tacim

New member
Dzięki płytkę mam, najbardziej zastanawia mnie fakt, że nigdy głośno nie grał jak filmy i muzyka to idą przez kino. Najdziwniejsze, że dzieje się tak na TVN TVP a żadnych innych.
 
Do góry