Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

kingac27

New member
Witam wszystkich .Zdecydowałem sie na kupno plazmy 46G20 ale jest problem z dostepnościa tego tv.Czy możecie mi pomóc w znalezieniu jakiegokolwiek sklepu który posiada w ofercie ten telewizorek.Wszelka pomoc mile widziana
 

Yapko

New member
Wczoraj przez chwilkę miałem okazję oglądnąć fragment koszykówki na sygnale od tego samego operatora i telewizorze Sony Bravia W4000. Obraz katastrofa na tyle ,ze nie chce mi się wierzyć aby mogło być aż tak źle. Musiała sąsiadka mieć coś mieć źle podłączone albo jakieś inne problemy.
Tak na pierwszy rzut oka nie było jednak takich wyraźnych rozmyć jak w g20. Ale to może wynikać z tego, że obraz ogólnie był fatalny i ciężko było ten efekt dostrzec.
jeszcze jedna rzecz. Wczoraj oglądałem materiał z tego linku http://rapidshare.com/files/331301037/PRIVATE.rar i muszę powiedzieć, że obraz żyleta. Ale nie było tam dynamicznego ruchu więc nie weryfikował on problemu rozmycia obrazu w ruchu.
 
Ostatnia edycja:

kingac27

New member
Dzwoniłem dzisiaj na infolinie Panasonic Polska z zapytaniem o g20.Odpowiedzieli że nie ma mowy o wycofaniu tego modelu z rynku tylko są kłopoty z dostawą tego modelu i najpozniej bedą je mieli do połowy lipca.Więc pozostaje mi tylko poczekac jakies 2 tyg.
 

jacek5d

New member
Wczoraj przez chwilkę miałem okazję oglądnąć fragment koszykówki na sygnale od tego samego operatora i telewizorze Sony Bravia W4000. Obraz katastrofa na tyle ,ze nie chce mi się wierzyć aby mogło być aż tak źle. Musiała sąsiadka mieć coś mieć źle podłączone albo jakieś inne problemy.
Tak na pierwszy rzut oka nie było jednak takich wyraźnych rozmyć jak w g20. Ale to może wynikać z tego, że obraz ogólnie był fatalny i ciężko było ten efekt dostrzec.
jeszcze jedna rzecz. Wczoraj oglądałem materiał z tego linku RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting i muszę powiedzieć, że obraz żyleta. Ale nie było tam dynamicznego ruchu więc nie weryfikował on problemu rozmycia obrazu w ruchu.

Ja mam okazje oglądac na dobrym sygnale tv n Sony W5740 / obraz taki jak w serii W5500 /, i mimo że sygnał jest dobry wrażenia mam identyczne - obraz w SD jest beznadziejny, w HD podobnie jakośc niektórych kanałów jest żenująca.
 

don111

Banned
Kupiłem go jakieś 2 tygodnie przez katastrofą samolotu. Gdy zaczęła się żałobna szata programów telewizyjnych miał już przebieg około 200 godzin. Telewizora używałem cały czas na THX z fabrycznym poziomem jasności i kontrastu.

Przez cały tydzień żałoby nie skorzystałem z żadnego innego trybu niż THX i fabrycznych poziomów jasności i kontrastu. Gdy kończyła się żałoba tv miał ok. 300 godzin przebiegu.

Dołączam to logo w załączniku. Szło na wszystkich stacjach należących do ITI.
ustawienie standardowe (50% kontrastu w trybie thx) to raczej nie jest docieranie, balansu bieli domyślam się też nie ustawiałeś na "ciepły"...
mimo wszystko i tak to zaskoczenie dla mnie, ale wydaje mi się że musiałeś naprawde mocno przesadzić z oglądaniem kanałów z tym wrednym logiem (to nawet nie był zwykły biały tylko prawie świecący srebrny), kilka godzin dziennie przez cały tydzień na prawie "świeżej" plaźmie musiało wystarczyć :-(
jedyne wyjście, jeśli te standardowe metody śniegowe nie działają to może spróbować dopasować białą planszę z czarnym logiem i w ten sposób może udałoby się zmniejszyć różnicę wypalenia, choć nie wiem czy to zadziała na już "dotartej" plaźmie
 

JackS.

New member
Bez reklam
ustawienie standardowe (50% kontrastu w trybie thx) to raczej nie jest docieranie, balansu bieli domyślam się też nie ustawiałeś na "ciepły"...
U mnie fabryczne ustawienie kontrastu w trybie THX to było coś koło 30. Jasność 0. Balans bieli miałem ustawiony na "ciepły". Tak użytkowałem TV przy oglądaniu przez pierwsze 300 godzin.

mimo wszystko i tak to zaskoczenie dla mnie, ale wydaje mi się że musiałeś naprawde mocno przesadzić z oglądaniem kanałów z tym wrednym logiem (to nawet nie był zwykły biały tylko prawie świecący srebrny), kilka godzin dziennie przez cały tydzień na prawie "świeżej" plaźmie musiało wystarczyć :-(
U mnie telewizor leci codziennie po 8 - 12 godzin.

jedyne wyjście, jeśli te standardowe metody śniegowe nie działają to może spróbować dopasować białą planszę z czarnym logiem i w ten sposób może udałoby się zmniejszyć różnicę wypalenia, choć nie wiem czy to zadziała na już "dotartej" plaźmie
Te plansze, śniegi itp zacząłem puszczać jak tylko dostrzegłem wypalony znaczek. Plazma miała wówczas 230 godzin przebiegu. Pisałem o tym tu. Przez ponad tydzień plazmę męczyłem 12 godzin dziennie tymi planszami. Oprócz sporego zużycia prądu nic więcej to nie dało.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja nie docierałem plazmy, od początku tryb kinowy kontrast 45, balans bieli normalny lub ciepły w zależności czy oglądanie Tv czy granie na konsoli.Teraz gram na konsoli w trybie Gra, kontrast 56 balans ciepły i nie mam problemów z powidokami, pojawiają się ale znikają po pewnym czasie.Śnieg i pioneer repair to strata czasu, ja powidoki likwiduje po prostu oglądając TV.
 

MCKorczas

New member
Witam. Chciałem sie dowiedziec czy po ostatniej aktualizacji macie problemy z DLNA. Chodzi mi konkretnie o połączenie programem WILD MEDIA SERVER - telewizor nie wykrywa żadnego serwera, a przed aktualizacja wszystko działało jak należy. Prosze o pomoc:-?
 

Yericho

New member
Witam, przeglądałem kiedyś ten wątek i pamiętam że ktoś pisał o czarnej ramce wokól obrazu(1-2 cm) gdy podłączamy kompa do telewizora. Mam ten sam problem, a nie mogę znaleźć dyskusji o tym. Mógłby mi ktoś poradzić jak się tego pozbyć? Z góry dzięki
 

Lendziu

New member
Spróbuj wejść w opcje TV i włączyć overscan (o ile są te opcje przy podłączeniu komputera):
Menu > Konfiguracja > Inne ustawienia > 16:9 Overscan
 

pawels_123

New member
Yericho - podłączasz komputer przez hdmi czy wejście PC ?
Włączenie overscan to raczej ostateczność (szczególnie przy ustawieniu rozdzielczości 1920x1080) - nie będziesz miał odwzorowania pikseli 1:1 (rozciągnięty obraz).
Proponuje sprawdzić czy w aplikacjach do karty graficznej nie ma opcji kalibracji obrazu tv (u mnie jest coś takiego w panelu sterowania nVidia).
 

Yericho

New member
Dzięki wielkie, wszystko można ustawić w sterownikach karty. Co prawda może nie jest idealnie, ale może być (Catalysty mają jakieś dziwne rozwiązania skalowania). Telewizor podłączam przez hdmi, (rozdzielczość 1920x1080).
Jakby co to overscan już miałem włączony i jak wyłączyłem to ramka się powiększyła.
A nie wiecie czy lepiej ustawić to skalowanie w sterownikach przy włączonym czy wyłączonym overscanie?

Edit: Już sprawdziłem i wg. mnie lepiej z wyłączonym overscan i wtedy ładnie i równomiernie wypełnia się obraz. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bezet

New member
Dzięki wielkie, wszystko można ustawić w sterownikach karty. Co prawda może nie jest idealnie, ale może być (Catalysty mają jakieś dziwne rozwiązania skalowania). Telewizor podłączam przez hdmi, (rozdzielczość 1920x1080).
Jakby co to overscan już miałem włączony i jak wyłączyłem to ramka się powiększyła.
A nie wiecie czy lepiej ustawić to skalowanie w sterownikach przy włączonym czy wyłączonym overscanie?

Edit: Już sprawdziłem i wg. mnie lepiej z wyłączonym overscan i wtedy ładnie i równomiernie wypełnia się obraz. Pozdrawiam
Rozumiem ze masz radeonka, one defaultowo maja ustawione skalowanie na 15%. Poszukaj gdziesz w CCC wlasciwosci panelu, opcja HDMI i tam ustaw na 0. Pieknie wypelni obraz caly ekran.
 

wacekdagama

New member
Zamierzam nabyc G20 w rozmiarze 42 cale. Jak wyglada sprawa kiedy obraz nie jest w formacie 16:9 , a np 4:3? Czy te czarne pasy wplywaja jakos niekorzystnie na pozniejsze uzytkowanie plazmy? Przy rozciagnieciu obrazu na caly ekran, pewnie nie bedzie zachowany aspekt ratio i bedzie to wygladalo dosc dziwnie.
 

orte

New member
Ja nie docierałem plazmy, od początku tryb kinowy kontrast 45, balans bieli normalny lub ciepły w zależności czy oglądanie Tv czy granie na konsoli.Teraz gram na konsoli w trybie Gra, kontrast 56 balans ciepły i nie mam problemów z powidokami, pojawiają się ale znikają po pewnym czasie.Śnieg i pioneer repair to strata czasu, ja powidoki likwiduje po prostu oglądając TV.
Ja też nie docierałem, od początku był ustawiony THX ze standardowymi ustawieniami.
TV ma teraz wyświecone 870h, jedynie co to pierwsze 300h starałem się "nie męczyć" go na jednym kanale i zawsze był pełny ekran bez ramek.
Do czego zmierzam, w piątek po pierwszym meczu przełączyłem na bodajrze NG Wild HD i akurat był jasny ekran i ujrzałem piękny powidok (mam nadzieję że nie wypalenie) logo TVP HD i tego logo od czasu i wyniku meczu. Oglądałem praktycznie wszystkie mecze z mistrzostw. Żeby nie wypalić tego więcej wrzuciłem na TVP Sport i wczoraj po meczach mam dodatkowo piękny powidok ich drugiego logo, jak to niektórzy mówią "masakra". Jak dałem białą planszę to widać jeszcze ale bardzo delikatnie powidok Comedy Central bo dużo oglądam ten kanał ale prawie niewidoczne to jest. 14h leciał Pioneer repair i tylko tak informacyjnie napiszę że Comedy w sumie nie widać, ja widzę bo wiem gdzie jest ;) TVP Sport jest jeszcze widoczne, TVP HD nie jest już tak intensywne ale super widoczne. Konkluzja, docieranie to i tak jedna wielka ściema ;) TV miał dobrze ponad 600h jak zaczął się Mundial, więc był niby "dotarty" i co, no właśnie g...o, bo nie reformowalne stacje i tak wyjarają nam swoje znaczki w matrycy. Przejmować się nie przejmuję, bo TV mam do odlądania a nie do przyglądania się mu i biadolenia. Skończy sie Mundial to zobaczymy za miesiąc co widać na białej planszy :)

Witam. Chciałem sie dowiedziec czy po ostatniej aktualizacji macie problemy z DLNA. Chodzi mi konkretnie o połączenie programem WILD MEDIA SERVER - telewizor nie wykrywa żadnego serwera, a przed aktualizacja wszystko działało jak należy. Prosze o pomoc:-?
Tak, mam dokładnie to samo niestety :(
Pewnie kolejna poprawka softu za niedługo będzie ;)
 
Do góry