Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ignoring inflated figures from manufacturers and various measurement methods (ANSI versus on/ off) for a second, contrast ratio is essentially the ratio of peak brightness to black level that a television can produce. In a dark room suitable for critical viewing, assuming we peg peak brightness (100% stimulus white) of a TV to SMPTE’s recommendation of 30 foot-Lamberts (too much brighter would look uncomfortable… remember it’s a dark room), it stands to reason that it’s actually the black level that determines the contrast ratio of the television.

The lower the black level, the higher the contrast ratio. The higher the contrast ratio, the greater the dynamic range – here we’re talking about the transition from blacks to shadow detail to midtones to highlight detail and finally to whites – the HDTV can reproduce, which lends more depth and insight to the image.

Strange as it may sound, black level is also critical to colour rendition on a HDTV, simply because the background luminance is irrevocably added to every single colour that needs to be displayed on screen. Think of it this way: greyish blacks will have more “white” than pure blacks. This “white” will be mixed with the colours, decreasing their saturations (for example red may look pink… a bit extreme, but you get the idea) and washing out the image. Only the deepest blacks can allow the colours to flourish with unadulterated richness.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.avsforum.com/&ei=0LmiS-_LM8j-sQaUgZXICA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBcQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Davsforum%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DHE5%26rls%3Dorg.mozilla:razz:l:eek:fficial

I also am the owner of a 50 inch V10. Part of my disgust with Panasonic is the change in response. I first phoned Panasonic in early January. At that time, I spoke with three different people, the last being a "Senior Technical Support" person. All that I spoke with were aware of the problem and I received promises that either there would be some type of fix (to me this admits that this was recognized asa problem) or a replacement for my unit.

When I phoned again in late February for a status update (after the cNet articles), I was told that I do not have a problem and that the set was performing as it should. If they would have sent someone to actually examine the unit, it would be easier to take this type of response. However, when it is a canned response to anyone who now has issues with the picture, this is unacceptable. I stayed on the phone for over an hour attempting to take the issue to someone higher. Everyone read very nicely from the same script.

Jimbo asked if there was a change in picture quality. I can not speak for anyone else, but thereis definitely a change in picture quality that not only I have noticed, but also friends and family. And that has been without prompting. Everyone wants to know if I am trying some new viewing mode with the set.

The picture is not terrible. It is also far from good. It is about on par with my 2006 42px60u. An almost four year old 720p Panasonic plasma. As I said, not bad, but not what I paid $2200.00 for with the intention of keeping the set a minimum of three to four years.

Until Panasonic remedies the problem, they have lost what used to be a very loyal customer who has recomended their equipment to numerous friends and family. I feel worse about my recommendations and other's purchases thn I do my own.

http://news.cnet.com/8601-17938_105...rgetCommunityId=2007&blogId=1&tag=mncol;tback
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
Panowie, a to jak postawię swojego G20 to muszę go jakoś "docierać", nie mog ustawić ustawień takich jak mi będą odpowiadać?? :confused:

daj mu około 100 godzin na trochę niższych ustawieniach a odpłaci się pięknym za nadobne :)
tzn. ty go uszanujesz na początku, on cię uszanuje później. nie wyświetlaj z pasami na górze i po bokach, nie wyświetlaj długo jasnych logosów i stonuj z ustawieniami. 100 godzin powinno wystarczyć.

ps jak wejść do menu serwisowego?

kiki nie starczy już tego? naprawdę zaśmiecasz ten temat!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
szczególnie jak masz wytłumaczone dlaczego czerń jest ważna i co z tego wynika ,że warto brać to pod uwagę przy zakupie.
Dla mnie od samego początku i LCD i Plazm to najważniejszy element.
I albo radość albo smutek.
Co do powidoków
Masz obok w wątku wpis uzytkownika , który napisał że jak masz stałę elementy to przy 1500 godz jeśli nie docierasz plazmy - powidoki mogą być nie odwracalne. (tak jest u niego)
 

yaneq

New member
Bez reklam
a dalej jak wejść coby sprawdzić ilość godzin przepracowanych?

w G20 jest fajna opcja, że po 2 lub 4 godzinach w przypadku niewciśnięcia przycisków na pilocie i panelu tv, on po prostu się wyłączy. więc to dobry sposób na przyśnięcia przy tvp1, powidoku po takiej nocce nie będzie, bo tv się wyłączy.
 

Jeffik83

New member
Przy docieraniu piszecie, żeby na słabszych ustawieniach oglądać. Jeżeli nie mam narazie żadnej telewizji, oglądam tylko dvd na trybie THX i gram na ps3 w gry bez żadnego HUD'a na trybie GRA to czy jakieś docieranie jest potrzebne (bo wartości nie są za wysokie)?
 

Foxxx24

New member
W instruckji nie znajdziesz informacji na temat docierania ani menu serwisowego,a jedynie zalecenie aby nie wyświetlać zbyt długo obrazów statycznych bo może się pojawic tzw "obraz szczątkowy":)


Pozdrawiam:)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Jak w instrukcji nie ma, to może ktoś pokusi się o telefon do firmy Panasonic (tylko 1en impuls) np.:

Infolinia Panasonic Polska

0 801 801 887
22 338 11 11
poniedziałek - piątek 8:00-18:00
...i dowie się że już od dawna "docieranie" plazm tej firmy nie dotyczy (innych także, bo to już inna generacja, niż klika lat temu). :-D


Ps - jak kogoś nie stać na impuls może emaila napisać - zapewne dowie się tego samego (tylko w formie pisanej).

Czytać instrukcje (zamiast "urban legends").
 

B737 Captain

New member
Na innym zagranicznym forum AVForums przeczytałem, że od 1 kwietnia Panasonic wprowadza promocję polegającą na darmowej 5 letniej gwarancji na modele TV z 2010, tak jak to miało miejsce w Polsce od listopada do końca stycznia.
Ciekaw jestem, czy ta promocja będzie tylko w UK, czy jest to jakaś większa Europejska, a więc i Polska, akcja.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Na japonskim portalu porównywano plazmy seria VT2,V2 i G2 postęp w stosunku do modelu G dość wyrarżny szczegolnie seri VT2 ma niesamowitą szczególowosc [czyżby zasługa szybszego wyladowania fosforu w celach?]reszte mozna czytac here AV&������� Phile-web
V2 lewa strona,VT2 ,G2 prawa http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=4553&stc=1&d=1269024198
jpg.gif
3KISYU-HIKAKU_big.jpg (154.0 KB)
jpg.gif
3KISYU-DOUGA-HIKAKU_big.jpg (159.4 KB) :niewiem:http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=4554&stc=1&d=1269024327
 
Ostatnia edycja:

gabo2

New member
Tv

kiki co sadzisz o tych modelach SHARP LC-40LE700E LCD LED ,SONY KDL-40EX701,albo panasoniciem z seri np g20, i samsungiem b650 tv sluzyc mi bedzie do ps3 noi filmow hd czy blueray siedze z 3.5 m od tv i rolty to bez wniku w oswietlenie i na wprost tv
 

hojlo1

New member
Bez reklam
(sprawa docierania)

Panasonic ma w instrukcji wiec dobrze żeby pracownicy info linii
czytali dokumenty pracodawcy.....

Możesz zacytować zdanie z instrukcji (na ten temat)?

Mam 2 instrukcje (krajową na model G10 i angielską na model G20) i nie mogę ani słowa znaleźć o docieraniu.
(chyba że myślisz o detergentach...i wycieraniu).

Jednak ja omylny jestem, stąd proszę o fragment z instrukcji... . :(
 
Ostatnia edycja:

jacek5d

New member
Panasonic ma w instrukcji wiec dobrze żeby pracownicy info linii
czytali dokumenty pracodawcy.
Docieranie jest potrzebne o czym świadczą wpisy użytkowników
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/49297-utrata-czerni-w-panasonicach-seria-na-2009-a-24.html

No i mamy krucjatę . W każdym prawie wątku podajesz ten link. Dzięki Tobie spadnie chyba sprzedaż Panasoniców. Jestem zawiedziony że to motobartcompany a nie Ty założyłeś wątek o utracie czerni temat wałkowany na zachodnich forach już od kilku miesięcy. Tak jak wielu innych użytkowników śledzę ten wątek bo zamierzam zmienic tv - na plazmę i czekam na wyjaśnienie tematu. Nawet jeżeli okaże się że nowe serie utracą trochę ze swojej czerni i tak wybiorę plazmę.
To że seria Sony EX ma dobrą czerń nie oznacza że ma dobry obraz. Nie wzrusza mnie bełkot marketingowy - jestem handlowcem i wyłapuję takie rzeczy. Ale wiele osób nabierze się na to i wybierze LCD. Na forum LCD są już pierwsze opinie że seria EX skaluje SD gorzej niż seria W.
Jak inni użytkownicy chcę wybrac dobry telewizor - do wyświetlania ruchomych obrazów a nie elektroniczną ramkę do przeglądania zdjęc.
Myślę że najbardziej przysłużyłbyś się użytkownikom robiąc test długodystansowy na utratę czerni nowym modelom. Ewentualnie jako handlowiec masz dostęp do ludzi z Panasonic-Polska byc może prywatny, co może wyjaśnic wiele wątpliwości. Myślę że należy iśc tym torem.
 

nasiol

New member
Kiki

KIKI JAKO FACHOWIEC W BRANŻY CZY MOŻESZ UDZIELIĆ JEDNEJ KONKRETNEJ ODPOWIEDZI?
MAM 3500zł. CHCĘ KUPIĆ NAJLEPSZY TELEWIZOR W TEJ CENIE (LCD LUB PLAZMA).

CZY TO BĘDZIE G20, CZY POLECASZ INNY TV
 

kriswas

Member
Bez reklam
o cześć Kiki!

a nie masz jakiegoś bardziej świeżego :spam:u?

:shock: Jesus /czyt. Dżizus/, chłopie Ty masz naprawdę wielkie problemy! Zapraszam na konsultacje psychiatryczne, dla Ciebie pierwsza wizyta gratis. Ile Ty masz lat, człowieku? Z dresu trzeba już wyrosnąć jak ma się rodzinę. Czepiasz się tego kikiego i jakiegoś spamu, wyluzuj i zacznij coś pisać z sensem, bo jak na razie to nawet z klawisza "edycja" nie potrafisz korzystać i walisz posty jeden za drugim co 2 minuty. Bez urazy.
 

slimak

New member
Bez reklam
No i mamy krucjatę . W każdym prawie wątku podajesz ten link. Dzięki Tobie spadnie chyba sprzedaż Panasoniców.

............
Myślę że najbardziej przysłużyłbyś się użytkownikom robiąc test długodystansowy na utratę czerni nowym modelom.



Taki test jest potrzebny, ale na pewno nie w wykonaniu Kiki.

kiki napisał:
Z testów wynika jednak że plazma 42 G20 - ma podobnie jak 42 X20 mniejszą czerń niż poprzednia seria.
Badania przeprowadzone w tych samych warunkach .


W testach z innych portali jest odwrotnie (czerń G10 vs G20), a Kiki jest bardzo zdziwiony, że na renomowanych portalach zrobili źle pomiary. :fool:
 
Do góry