Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

slimak

New member
Bez reklam
Najpierw kilka znaczących opinii:
by drfreeman60 March 4, 2010 10:59 AM
.....................

A kto to taki drfreeman60 i na jakiej podstawie wyciąga takie wnioski?

Dla mnie w miarę miarodajne informacje na avsforum podaje D-Nice.

Zaś wzorcowym przykładem informacji, które nie są oparte na spekulacjach jest
HDTV Reviews – LCD TV & Plasma Television Display Rating

Panasonic TX-P42G20/TX-P42G20B/TXP42G20 Review: Freeview HD TV

Vincent Teoh • Poniedziałek, 8 marca 2010, 10:35 pm GMT

„Liczba właścicieli USA modeli 2009 Panasonic osoczu nagły wzrost poziomu czerni na telewizory plazmowe, po roku 1000 by 1500 godzin użytkowania. W odpowiedzi na zapytania e-mail CNet USA's, Panasonic potwierdziła, że poziom czerni na 2009 plazmy mogą rozjaśnić biegiem czasu w wyniku automatycznego dostosowania wewnętrznego napięcia, które kopa w określonych odstępach czasu, aby utrzymać optymalną wydajność obraz całego życia telewizorów.

Panasonic przechodzi do stanu, że najnowsze (2010) plazm Viera obejmie ulepszony algorytm do zastosowania korekt napięcia w mniejszych odstępach, aby wszelkie zmiany poziomu czerni z czasem będzie bardziej subtelny.

Czy ty być zaniepokojony przy zakupie 2010 telewizor plazmowy Panasonic? Naszym zdaniem "nie" z następujących powodów:
Chociaż istnieje kilka subiektywnych niepotwierdzonych raportów, w tym momencie pisania tego tekstu nie ma konkretnych dowodów wskazujących, że brytyjskiej i europejskiej przedstawia się podobnie dotkniętych tą utratę wydajności na poziomie czarny i
Pomiary na kilku amerykańskich 2009 próbek wskazują, trzykrotny wzrost poziomu czerni po 1500 godzin użytkowania. Zakładając, że poziom czerni na Panasonic TX-P42G20 wzrośnie o ten sam czynnik, to nadal będzie poważnym 0.06 cd / m 2, który jest ogólnie odpowiednie do produkcji głęboką czerń.

Uwaga: Informacje te zostały uwzględnione w niniejszym przeglądzie pod kątem kompletności ... mamy nadzieję, że nie będzie wyrwane z kontekstu, lub wydmuchiwane proporcji.”
 

Slawko55

New member
Witam! Mam pytanie do posiadaczy G20, czy w waszych plazmach występuje migotanie obrazu? Niestety jestem na nie uczulony, co mnie wkurza! Nie zawsze je dostrzegam, szczególnie na jasnych planszach i w dzień. Zastanawiam się nad plazmą, obraz mi się podoba jest jak na moim crt, nie ma opóźnień i smużenia, kolory chyba bardziej naturalne. Pozdrawiam!
 

bartolinio

New member
skoro tak jesteś na to wyczulony to nie sądzę by dobrym rozwiązaniem było opieranie się na opinii innych w tym temacie... każdy takie rzeczy odbiera inaczej, jednym to przeszkadza (jak Tobie) a innym nie (lub tego nie zauważają)...
 

Slawko55

New member
Zgadzam się, też tak uważam, że najważniejsze są własne odczucia, każdy widzi inaczej. Jedak dokonując zakupu, nie zawsze wszystko widać nawet gdy sprzedawca prezentuje dany model, wtedy może być o.k! Dopiero w domu na spokojnie widzimy wady i zalety. Chciałbym tego uniknąć i w pełni cieszyć się z zakupu, ale chyba nie będzie tak łatwo...
 

boby7

Member
nie wiem jakim aparatem są zrobione te fotki ale to naprawdę kiepsko w ogóle nie odzwierciedla tego co widać okiem ludzkim proponuję na przyszłość robić testy odpowiednim sprzętem a najlepiej nagrywać krótki filmik, poniżej jak to powinno wyglądać...
Porzuć nadzieję. Właśnie o tym problemie trąbię od pewnego czasu w stronę kikiego, ale on łaskawie się nie ustosunkowuje. Czy ktoś przeglądając testy kikiego widział kiedyś ten kadr tak właśnie wyglądający?
 

ilfordziak

New member
Właśnie obejrzałem demo hd_other_pioneer_sync_of_beauty.m2ts na monitorze LCD Belinea i powiem szczerze - ma w głęboko w d.... zdjęcia z testów. Po oglądaniu tego co tutaj jest zamieszczane (poza tym co wstawił veer i opisuje boby7 bo ja mam tak samo) to w życiu bym nie kupił takiego barachła jak plazma czy lcd.
Idę do sklepu z tym demem i sobie pooglądam, bo jeżeli tak wyświetlają obraz współczesne telewizory to ja może kupię sobie jakieś stare dobre CRT.
 

maciek_m1

New member
Tak wygląda "brak" czerni w G20

P.S. Jak mi ktoś podpowie, jak robi się zdjęcia TV - czasy, etc. - to zrobię lepsze
To było strzelane z ręki, bez żadnej zabawy ustawieniami - preselekcja przysłony i największa dziura
 

Attachments

  • P1010769.JPG
    P1010769.JPG
    577,7 KB · Wyś: 155
  • P1010770.JPG
    P1010770.JPG
    250,1 KB · Wyś: 122
  • P1010775.JPG
    P1010775.JPG
    671,2 KB · Wyś: 109
  • P1010776.JPG
    P1010776.JPG
    683,7 KB · Wyś: 117

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
017_P1090994.JPG
Ale tak wygląda porównanie z Lcd Sony.

I jak zawsze przepraszam że Sony wyprodukowało modele które mają lepszą czerń nie tylko na planszy testowej czarnej ale również na filmach.
Czy można coś z tej plazmy wycisnąć więcej i w jaki sposób - będzie w teście .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teraz mówisz merytorycznie - więc możemy porozmawiać.
Jak wyjmowałem lcd Sony byłem pewien że to kolejny model który nie ma szans z plazma Panasonica. Moje zdziwienie było naprawdę bardzo duże.
Te porównanie codziennie ogląda kilka osób - po to aby zasięgnąć "obcego" człowieka. Do tej pory wszyscy podzielają opinię - Sony ma lepszą czerń.
Zaznaczam że zarówno w pozycji skalibrowanej jak i standardowej.

Czerń sama w sobie nie jest czymś nadzwyczajnym, ale daje głębię obrazu i
nie rozmazuje palety barw.
I celem przypadkowego porównania - nie było dokopanie komukolwiek.
Celem było rutynowe porównanie nowych modeli które akurat wjechały.
Ale wniosek jest inny.
Telewizory LCD poczyniły znaczący postęp technologiczny .
A plazmy nie.
Wielu specjalistów wieszczy niestety koniec tej technologii.
Niestety - bo autentycznie szkoda byłoby nie mieć wybory alternatywy.
 

veer

New member
Re:
chciałbym nieco się poprawić i przeprosić co niektórych powyższym postem
nawiązując do tego co przedstawione było w fotkach "sony vs panasonic filmik sync of beauty foty
kiki'ego
4513d1268812185t-panasonic-seria-g20-tx-p37g20-tx-p42g20-tx-p50g20-test-y-opinie-etc-015_p1090983-jpg

4514d1268812191t-panasonic-seria-g20-tx-p37g20-tx-p42g20-tx-p50g20-test-y-opinie-etc-017_p1090994-jpg


są to zdjęcia zrobione z długim czasem naświetlenia dlatego widać prześwietlone postacie chodzi oto żeby zobaczyć to co podświetla matryca zarówno w LCD jak i Plaźmie
dlatego bez długiego naświetlania nie jest w stanie pokazać to co widzi ludzkie oko
jak najbardziej muszę się zgodzić z tym co przedstawił kiki
zgadza się może i jest nieco mniejsza czerń ale i są plusy na stronę Panasa jak szybkie odświeżanie jak większa paleta kolorów lepsze kąty widzenia no i zdecydowanie lepsze SD
a poniżej jak to by wyglądało bez długiego naświetlania
4511d1268811970t-panasonic-seria-g20-tx-p37g20-tx-p42g20-tx-p50g20-test-y-opinie-etc-1-jpg

4512d1268811998t-panasonic-seria-g20-tx-p37g20-tx-p42g20-tx-p50g20-test-y-opinie-etc-2-jpg

tak właśnie dlatego byśmy w ogóle nie zobaczyli tego co chcemy zobaczyć czyli w tym przypadku podświetlenia matrycy
zwracam honory
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
Ja tam nie rozumiem "zacietrzewienia" niektórych kolegów mających plazmy że oto Sony ( i do tego lcd ) ma lepsza czerń , no i niech ma ! Pionek Kuro też lepszą czerń od mojego a włosów z głowy nie wyrywam . Cały czas wchodzą nowe technologie i rozwiązania techniczne więc było to kwestią czasu , pytanie jak ten soniacz sprawuje się po podłączeniu np. N-ki czy kablówki , bo może być że czerń czernią a generalnie obraz może być średni.
 

boby7

Member
są to zdjęcia zrobione z długim czasem naświetlenia dlatego widać prześwietlone postacie chodzi oto żeby zobaczyć to co podświetla matryca zarówno w LCD jak i Plaźmie
dlatego bez długiego naświetlania nie jest w stanie pokazać to co widzi ludzkie oko
Hmmm... Rozumiem, że nie rozumiem? Chcesz przez to powiedzieć, że na tych fotkach (dzięki długiemu naświetlaniu) widać obraz tak, jak widzi je ludzkie oko? Wolne żarty :/
 

maciek_m1

New member
Kiki,

daruj sobie teksty o merytoryczności

pokazałem ci zdjęcia Panasonica w ustawieniach THX
na które nie masz argumentu
bo niby jaki? :)

wklejasz "merytorycznie" porównania, gdzie gołym okiem widać, że Panasonic ustawiony jest dużo jaśniej niż porównywany LCD - i narzekasz na czerń w Panasonicu :)




słyszeliśmy już twoją subiektywną opinię wiele razy
oglądaliśmy źle skalibrowane przez ciebie telewizory do znudzenia
zepsułeś cały wątek swoim zacietrzewieniem
większość twoich wpisów tutaj to jest :spam:!



zajmij się może swoim niewiarygodnym dla mnie testem
i tam sobie udowadniaj to, na czym ci tak zależy

zostaw swoje wojenki dla siebie,
ewentualnie prowadź je w odpowiednim wątku!
 

veer

New member
" boby7 Hmmm... Rozumiem, że nie rozumiem? Chcesz przez to powiedzieć, że na tych fotkach (dzięki długiemu naświetlaniu) widać obraz tak, jak widzi je ludzkie oko? Wolne żarty :/ "

Chodzi tutaj o to że ludzkie oko przy wyłączonym świetle widzi świecące w jakimś stopniu matryce TV żeby taki efekt uzyskać w aparacie fotograficznym a później na zdjęciach musi być ustawione długie naświetlanie wysoka czułość, co do odzwierciedlenia koloru faktury postaci w tym przypadku skrzypaczki co więcej widać w przykładowych fot. w długim czasie naświetlania zmieniają się odcienie zmienia się częstotliwość odświeżanie stąd właśnie kolor pomarańczowo żółty w ubraniu skrzypaczki
 
Ostatnia edycja:

maciek_m1

New member
Hmmm... Rozumiem, że nie rozumiem? Chcesz przez to powiedzieć, że na tych fotkach (dzięki długiemu naświetlaniu) widać obraz tak, jak widzi je ludzkie oko? Wolne żarty :/

tak to jest, jak ktoś próbuje coś na siłę udowadniać nie znając podstaw fizyki, a konkretnie fotografii :)

veer,
oprócz ciała doskonale czarnego, o które baaaaaardzo ciężko w przyrodzie
(chyba że masz na przykład na podorędziu jakąś czarną dziurę)
każdy inny czarny obiekt po odpowiednio długim naświetlaniu na matrycę, tudzież błonę, fotograficzną
wcześniej czy później będzie idealnie biały
potrzebna jest tylko cierpliwość
 

python636

New member
Czy mi się wydaje czy jest to wątek o serii tv Panasonica G20 a nie jakaś spamownia tak więc ludziska przestańcie wypisywać brednie tylko do rzeczy bo już pojawiły się w sprzedaży 50" G20 i to w dobrej cenie z czego się niezmiernie cieszę !!:-D
Czy jet już ktoś z grona forumowiczów szczęśliwym posiadaczem tych tv ??
 

grzeseik

New member
Hmmm... Rozumiem, że nie rozumiem? Chcesz przez to powiedzieć, że na tych fotkach (dzięki długiemu naświetlaniu) widać obraz tak, jak widzi je ludzkie oko? Wolne żarty :/

chodzi o to ze veer (choc wyraza sie mocno nieprecyzyjnie) zaczal dostrzegac podstawowy problem, o ktory wiele osob ma do kikiego pretensje, a o ktorym on nie wspomina ani nie komentuje: porownanie czerni czy czegokolwiek zwiazanego z barwa z dwoch roznych zdjec nie ma sensu. a dlaczego? ja nie jestem fotografem, ale swego czasu troszke sie bawilem aparatem. otoz:
- podstawowe parametry w fotografii to poziom "widnosci" w miejscu gdzie sie fotografuje, czas migawki (czyli jak dlugo wpuszcza sie swiatlo na matryce) i wielkosc przeslony i zazwyczaj na kazdej fotce sa inne! do tego dochodzi jeszcze balans bieli i czulosc, ktorymi w trybach auto i polautomatycznych aparaty manipuluja
- nawet w ciemni (czyli eliminujac roznice w jednym z parametrow) czasem migawki mozemy osiagnac rozne zdjecia i tak na jednym kuro bedzie zupelnie czarne, a na innym blado szarawe. to samo tyczy sie nasycenia kolorow.

gdy juz patrzymy na jedno zdjecie i dwa tv obok siebie o przeklamania tez nie jest trudno (choc juz znacznie mniejsze): w aparatach jest mnostwo rodzajow pomiaru siwatla (np punktowy, w kilku punktach, wazone itd.) czy autofocusa. jest jeszcze napewno wiele rzeczy, o ktorych ja pojecia nie mam. a jak sie jeszcze strzeli fotke z lampa blyskowa to juz zuplenie nie ma o czym opowiadac.
pilnowac wszystkiego nie sposob, jedni sa nieufni inni maja nadzieje ze kiki pokazuje tylke te zdjecia ktore maja jakies odzwierciedlenie w rzeczywistosci.

ja sam mam wiele watpliwosci, te przepalone plecy swiadcza ze panas swieci mocniej niz sony (plazma panasonic pokonala lcd pod wzgledem jasnosci! :p ). tak jak piszecie: albo nie sa dobrze (czyli maksymalnie podobnie) skalibrowane, albo ktos nas nabija w butelke. mozna probowac tak ustawic parametry wyswietlania obu tv aby te jasne punkty byly jak najbardizej zblizone i wtedy porownywac czern, ale czy warto kombinowac aby przekonac kilku niedowiarkow? to pytanie kiki sobie zadac powienien :)

na koniec maly apel: z jednej strony dajcie spokoj z gadaniem o spamie a z drugiej z przepraszaniem za sony, poiniera i kogo tam jeszcze.
 

aspon

New member
Czy mi się wydaje czy jest to wątek o serii tv Panasonica G20 a nie jakaś spamownia tak więc ludziska przestańcie wypisywać brednie tylko do rzeczy bo już pojawiły się w sprzedaży 50" G20 i to w dobrej cenie z czego się niezmiernie cieszę !!:-D
Czy jet już ktoś z grona forumowiczów szczęśliwym posiadaczem tych tv ??
Ja jestem ale czy szczęśliwym jeszcze nie wiem, bo dojechał do domu dzisiaj i czeka na mnie w kartonie. Po weekendzie będe wiedział więcej.

Popieram także wszystkich przeciwnych tej wojnie sony vs panasonic, czarny nie czarny itd itd... szkoda czasu na to.
i tak aparat inaczej uchwyci obraz niż ludzkie oko a, już porównywanie czerni na różnych monitorach, nie mówiąc już o tym w jakim stopniu te monitory są skalibrowana i jak do tego się nadają, mija sie z celem.
Apeluję o rozsądek i rozwagę :) trochę wiecej luzu Panowie w tym smutnym jak... :)
 
Do góry