Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

slimak

New member
Bez reklam
Pod koniec roku P42G20 będzie kosztował około 2500zł, a P42V20 około 3500zł. Czyli bardzo dobra cena za bardzo dobry produkt. Mi jednak zostaje niesmak po 5 000 000:1 i 95W, bo tu marketingowcy Panasonica przegięli pałę.
 

motobartcompany

New member
Czernia do pierwszych modeli kuraka 8G generations G20 dorównał nawet nieco przewyszył KURO G20 0,04cd,m KURO8G 0,05 :niewiem:

Wystarczy zobaczyć na tej samej stronie test Pioneera 8G , żeby zobaczyć jak bardzo się mylisz.

Czarny 0,02 kontrast 3500:1 W panasonicu jest 2 razy gorzej :-(

Google Tłumacz

HDTV_Fan
Przeciez dostał bardzo dobre oceny

Czego sie czepiasz ??

Pewnie ze Kuro jest lepsze ale w jakiej cenie? 20 000 zł :wink: ?

Pewnie ze model V20 lub VT20 bedzie jeszcze lepszy, tylko nie bedzie kosztowal 4000 zł ale pewnie około 6-7 tys

Wazne ze jest spora poprawa do modelu G10 ( G15 ) a nawet do V10

Ps. Dobrze doczytałem ze ma znowu wnetylatory ?? ( G10, G15 i chyba V10 ) nie miały
Nie czepiam się tylko się rozczarowałem. Bo czekam na TV już 2 miesiące. Najpierw po sprzedaży 5080XD czekałem na dostawy philipsa 9664, po rozczarowaniu tym telewizorem czekałem na serię G20.

Miało być tak pięknie ale:

1.Z testu można wyczytać, że zielone krawędzie są tak samo widoczne jak w G10. Szybszy fosfor jest zarezerwowany dla wyższych serii? Dla mnie to problem bo w PV700 jak i nowszych seriach które miałem przyjemność mieć i oglądać widziałem zielone duchy. Pionek takich mankamentów nie miał.

2.Nie poprawiony kolor banding.

3. Czerń i kontrast myślałem, że będą powalać tak jak to było widać na papierku

4. Zużycie energii miało być zdecydowanie mniejsze.

Pozostaje czekać na V20

Kuro to historia. Podałeś cenę 20 tys zł- Zgoda. Tylko ja swojego 8G wyrwałem za 6700 zł w Euro RTV. Gdy chciałem kupić 9G chodziły po 8400 zł.
Ehhh Gdybym mógł cofnąć czas....
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
Na dniach powinienem dostać model TX-P42G20E. Porównam go dokładnie do TX-p42S10ES albowiem dostane go w zamian za "eskę" która padła z niewyjaśnionych przyczyn. Więc myślę, że będę mógł dokładnie skonfrontować te dwa modele w zakresie dynamiki, odwzorowania barw i przede wszystkim czerni. W S10 z czerni nie byłem zadowolony. Ciemne sceny traciły masę detali, zdecydowanie to była najgorsza wada tego modelu. Czekam na G20! Zacieram ręce...:lol:
 

Jeffik83

New member
Jeżeli każdy tak nadaje na tą czerń w telewizorach innej marki niż Pioneer, to dlaczego wszyscy nie kupujecie właśnie tych Kuro?
 

Jeffik83

New member
No właśnie o to mi chodzi. Skoro większości z nas nie stać na Pioneer'y to po co nadajemy na całkiem niezłe telewizory w całkiem przystępnej cenie??
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
ciekawe czy V20 bedzie duzo lepszy niz G20

Co jak co ale to ten sam panel G13 - ale testy pokazą

Ja mam swojego 42G20 w cenie 3650 zł z dostawą wiec cena bardzo atrakcyjna a jak za kilka miesiecy bedzie jednak na tyle lepszy V20 i cena nie z kosmosu to sie zobaczy, zawsze mozna wymienic :)

No i do konca maja lub czerwca to niechciało mi sie nawet czekac na V20 skoro G20 ma naprawde rewelacyjne opinie :)
 

bartfoot

New member
ciekawe czy V20 bedzie duzo lepszy niz G20

Co jak co ale to ten sam panel G13 - ale testy pokazą

Ja mam swojego 42G20 w cenie 3650 zł z dostawą wiec cena bardzo atrakcyjna a jak za kilka miesiecy bedzie jednak na tyle lepszy V20 i cena nie z kosmosu to sie zobaczy, zawsze mozna wymienic :)

No i do konca maja lub czerwca to niechciało mi sie nawet czekac na V20 skoro G20 ma naprawde rewelacyjne opinie :)


Opisz proszę swoją przygodę z neo24.pl, bo sądzę że od nich masz ten TV.
Co prawda podnieśli cenę ale i tak są najatrakcyjniejsi. Wszytko gra z papierami? Od polskiego dystrybutora itp?


Bo ciekawi mnie skąd sklepy internetowe mają towar jak w Panasonicu przysięgają że ich jeszcze nie mają...

PS. Czy znalazłby ktoś dane lub test TX-P42GW20E, z tunerem sat, bo można taki kupić w sklep internetowy audio-video audiostrefa.pl za ok 4000zł.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Opiszę jak tylko dotrze towar

Mi sie udało w Neo24 załapac jeszcze na tą nizsza cene

Mam tez kontakt z jedną hurtownia mającą towar z Panasonic Polska i mam tez od nich informacje ze dostali juz awizacje na te TV wiec spodziewają się ich jeszcze w tym tygodniu

Niestety kilkakrotnie dzwoniłem na infolinie Panasonic Polska i tam chyba jakies tępaki pracują

Gosc nie potrafił mi powiedziec jak pracuje tryb 24p... odnioslem wrazenie ze wogole niebardzo wie o czym ja do niego mowie...

A wybrałem numer na zapytania techniczne

Co ciekawe innego dnia wybrałem wewnetrzny na dział handlowy i znowu trafiłem na tego samego goscia... i twierdził ze w niemczech maja te telewizory a co wcale nie jest prawdą... Ze polska to 100 lat za murzynami itd....
 

kowal801

New member
Bez reklam
Zgadzam się w 100% z kolegą,biuro obsługi klienta w Panasonic Polska jest po prostu żenująca, mogę śmiało napisać brak profesjonalizmu,nie wiem za co Ci ludzie biorą wynagrodzenie.
Na forum Emitela natknąłem się na ciekawą historie, facet dzwonił na infolinie Panasonica za pytaniem, czy w Polsce działa już naziemnie (dvb-t)chodziło o EPG, o to jaką dostał odpowiedź od specjalistów ;
Odpowiedzieli mi 02.03.2010: „Uprzejmie informujemy, że aktualnie w Polsce nie jest nadawane EPG”. Niby śmiesznie, ale chyba bardziej strasznie niż śmiesznie
resztę wątku można znaleźć Tu ;) można troszkę się pośmiać.:mrgreen:
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Wystarczy zobaczyć na tej samej stronie test Pioneera 8G , żeby zobaczyć jak bardzo się mylisz.

Czarny 0,02 kontrast 3500:1 W panasonicu jest 2 razy gorzej :-(

Google Tłumacz


Nie czepiam się tylko się rozczarowałem. Bo czekam na TV już 2 miesiące. Najpierw po sprzedaży 5080XD czekałem na dostawy philipsa 9664, po rozczarowaniu tym telewizorem czekałem na serię G20.

Miało być tak pięknie ale:

1.Z testu można wyczytać, że zielone krawędzie są tak samo widoczne jak w G10. Szybszy fosfor jest zarezerwowany dla wyższych serii? Dla mnie to problem bo w PV700 jak i nowszych seriach które miałem przyjemność mieć i oglądać widziałem zielone duchy. Pionek takich mankamentów nie miał.

2.Nie poprawiony kolor banding.

3. Czerń i kontrast myślałem, że będą powalać tak jak to było widać na papierku

4. Zużycie energii miało być zdecydowanie mniejsze.

Pozostaje czekać na V20

Kuro to historia. Podałeś cenę 20 tys zł- Zgoda. Tylko ja swojego 8G wyrwałem za 6700 zł w Euro RTV. Gdy chciałem kupić 9G chodziły po 8400 zł.
Ehhh Gdybym mógł cofnąć czas....
Ach te testy i redaktorzy w AUDIO VIDEO nr9.07 podają wartośc czerni 0.05 kontrast 4.000:blagam: i byc tu mądry:sad:
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Pod koniec roku P42G20 będzie kosztował około 2500zł, a P42V20 około 3500zł. Czyli bardzo dobra cena za bardzo dobry produkt. Mi jednak zostaje niesmak po 5 000 000:1 i 95W, bo tu marketingowcy Panasonica przegięli pałę.
Niesmak jest u kazdego :popcorn:ale jak moze wiesz były już dwa testy G20 i w 2óch ta plazma zdobyła rekomendację .Testy w panasonicu odbywają sie przy włączonych poprawiaczach niechcę rozwijać tematu zbyt bardzo lecz wyczytałem w paru artykułach ze testerzy testujący tv plazmowe[lcd] przy włączonym dynamic contrast nie mogą zmierzyć czerni contrastu,czerni poprostu te parametry są w ten sposób niemierzalne dla aparatury, dlatego podają zwykle pomiary po kalibracij.[ciekawe wyniki badań podaje magazyn;HI FI CHOICE np'dla tv PHILIPSA lcd LED 9704 podaje kontrast 288.711 :blagam:drugi tester podaje oczywiscie po pełnej kalibracij kontrast na 3.800]Sorry ze tak trochę was ponudzilem ale kazdy nawet redaktor testujący moze wypatrzyc wartośc telewizora.[Podajmy na to test modelu seria Z wykonany przez naszego kochanego testera z całym uznaniem dla jego wiedzy lecz ja nie uwierzę w tą ocene tego TV:banned:bo to wprost niewiarygodne po innych ocenach tego modelu]
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Taka jest prawda ze w pewnych przedziałach cenowych jak i technologiach nie ma zbyt wielkiego wyboru w plazmach

Ja mam obecnie topowy model Sony LCD - 40Z5500 i powiem szczerze - niech w d... sobie wsadzą ten TV

Czytałem wiele ocen i testów obecnych plazm Panasonica, G10, G15, V10 obecne dwie G20 i uwazam ze na obecną chwilę to jeden z najlepszych wyborów jakie mamy do wyboru na rynku

Nic nie jest bez wad, i pewnie nigdy nie bedzie

Zbyt duzo jest naprawde pozytywnych opini na temat nowych plazm Panasa by mogło byc źle

Oczywiscie jak podkreslam - nic nie jest bez wad

Ale technologia LCD juz mnie wkurzyła a ich obecne LED Edge to tez chłam nad chłamami

Ps, w tamtym sklepie audiostrefa to maja na stronie model model 42G20 a nie 42GW20

Maja tylko 42GW10 - starszy
 

yaneq

New member
Bez reklam
a powiedzcie mi już na samym początku. G20 jest cichy czy słychać elektronikę? dla przykładu w S10 i G10 bzyczały. taka specyficzna częstotliwość zasilacza, stabilizatora czy coś w tym stylu. im jaśniej tym dźwięk bardziej słyszalny.
 

bartfoot

New member
a powiedzcie mi już na samym początku. G20 jest cichy czy słychać elektronikę? dla przykładu w S10 i G10 bzyczały. taka specyficzna częstotliwość zasilacza, stabilizatora czy coś w tym stylu. im jaśniej tym dźwięk bardziej słyszalny.

A czy ktoś "słuchał" już na własne uszy G20?

Bo mnie się wydaje że jeszcze nie...

Pozdr.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No jeszcze chyba nikt nie słuchał ;)

Kazde plazmy bzyczą, miałem kiedys Kuro to on był dopiero głosny...

LCDki tez czesto bzyczą

No to moze beda miec GW20 - ale to raczej nie Pansonic Polska

W razie gwarancji wroze problemy

Mi akurat tuner sat nie jest potrzebny w TV - mam Dreamboxa 8000

Ale info jakie dostałem od infolini Panasonica, jakis czas temu, ze wszystkie nowe plazmy maja tuners i sat i DVB-T - wystarczy tylko wybrac jako kraj niemcy...

Ale moze to kolejna bujda od tych mało poinformowanych bęcwali ;)

Ps

Słuchałem G15 w mediamarkt i bzyczał lekko, ale mysle ze z 2-3 metrow nie do usłyszenia...
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
sądzisz ze Panasonic Polska sprowadza modele G20 i GW20 ??

Po co ??

Moim zdaniem albo jedne albo drugie

chyba ze jak mi sie zdaje moze to być jedno i to samo...

Ps.

Skad info ze są juz w magazynach ?? To moze jeszcze przed weekandem bede miał sprzęt....
 
Do góry