Panasonic seria CX750 - nowości 2015 r.

digitalus

Banned
Ten model samsunga ma panel va i katy boczne beda gorsze.Jesli ogladasz telewizje pod katem to kup telewizor z panelem ips.Samsung ma gorsza czern.Jesli poziom czerni jest wazny to mozesz kupic tanszy i lepszy telewizor od samsunga czyli panasonica cx700 . input lag w panasonicu cx700 wynosi 38,5ms. W Tescie na holenderskiej stronie 36ms.

http://www.homecinemamagazine.nl/2015/06/review-panasonic-tx-55cx700e-cx700e-serie-lcd-led-tv/

cytat z linku
W trybie Film zmierzyliśmy jasność czerni rzędu 0,054 cd/m2 oraz kontrast ANSI 1950:1, co jest dość przeciętnym wynikiem jak na matrycę LCD typu VA. W testowanym egzemplarzu czerń była jednolita na całym ekranie – cecha godna podkreślenia. Przy oglądaniu pod kątem innym niż prostopadłym do ekranu jasność czerni szybko rośnie, a sama czerń przybiera fioletowe zabarwienie (czego nie ma np. TX-50CX700).

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-ue55ju7000-test.html


Samsunga nie warto kupowac .Samsung to lider pod wzgledem usterek.Obejrzyj film w linku jesli masz chwile czasu.
http://www.cda.pl/video/97545ff
Najmniej awaryjny jest pioneer i panasonic.
Naprawy telewizorw LCD
Na stronie consumeraffairs samsung ma najwiecej negatywnych komentarzy. Samsung psuje sie zaraz po uplywie gwarancji.Inne ciekawe informacje to np podstawa w telewizorach samsunga peka lub eksploduje jak szyba w samochodzie pod wplywem ciezaru telewizora.
http://www.consumeraffairs.com/home_electronics/samsung_tv.html?page=16
Top 2,870 Complaints and Reviews about Samsung TV | Page 15
Co pisza posiadacze samsunga?//samsunga nigdy wiecej nie kupia.
Top 2,870 Complaints and Reviews about Samsung TV | Page 7
 
Ostatnia edycja:

Maciej1987

New member
Czyli digitalus wg Ciebie lepszym wyborem będzie TX-55CX750E? A może masz jakąś inną dobrą propozycję do 6000,00 zł. z parametrami TX-55CX750E i niskim input lag'iem?
 

digitalus

Banned
Jesli mozesz przeznaczyc 6000 zl to na telewizor to cx750 spelni oczekiwania.Jesli tanszy to cx700 tez jest bardzo dobry ale bez tunera satelitarnego i podwojnego tunera hd.Panasonic bardzo dobrze radzi sobie z plikami 4k i innymi plikami hd .
 

Maciej1987

New member
Przekonałeś mnie :) kupuję TX-55CX750E z większym input lag'iem o 16,2 ms w stosunku do Samsunga 55JU7000, ale wolę większy input lag niż walkę z serwisem Samsunga za jakiś czas.

Swoją drogą w rodzinie mamy jeszcze 3 stare kineskopowe telewizory Panasonica i wszystkie śmigają aż miło. Stąd rozpoczęcie moich poszukiwań nowego TV od marki Panasonic.

Jakbyś miał dostęp do testu TX-55CX750E w wersji PL to z chęcią przeczytam.

Jeszcze raz dzięki za rady i cierpliwość.

Pozdrawiam
 

Xkamz

New member
Witam

Planuję zakupić nowy telewizor do świeżo wyremontowanego pokoju. Im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Ale do rzeczy. Posiadam konsolę Xbox One i telewizor ma służyć m.in. do grania. Żadne FPS'y a tylko i wyłącznie samochodówki Forza 6, F1 2015, WRC 5. Dowiedziałem się, że im mniejszy "input lag" tym lepiej.

Zainteresował mnie model TX-55CX750E. Kwota, jaką dysponuję na wydanie to 6000 zł. W teście benchmark'a benchmark.pl/testy_i_recenzje/telewizor-do-gier.html w/w model wykazał "input lag" na poziomie 37,4 ms. Przeczytałem również, że telewizor ten nie ma efektu smużenia, co dla mnie jest bardzo ważne.

Czy wg Was telewizor ten będzie odpowiedni?

Z góry dziękuję za pomoc

Zobacz moje posty na konkurencyjnym forum h d t v, dotyczącym serii 7 Panasonica z 2015.
Wypisałem tam różnice w modelach serii 7 Panasonica.
Dla ciebie najważniejsza to, że CX750E (jak i 740E) ma matrycę IPS czyli od LGika. Słaby, kontrast i jasność.
Świetne recenzje zbiera seria 700, ale tylko model z matrycą VA jest godzien rozważenia, tj. CX700E, CXM710, CX720E. O 740E i 750E zapomnij - pomimo tego, że są droższe, są gorsze jeśli chodzi o jakość obrazu.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Niby dlaczego model cx750 na matrycy LG ma być słab ? Słyszałeś o tym żePanasonic w porównaniu do innych producentów TV z matrycami IPS ma super elektronikę która poprawia w znaczący sposób obraz w TV z IPS. Miałeś w domowych warunkach te dwa modele? . Ja mam za ścianą sąsiada który zakupił 60 cx750 i 55cx700 i dobrze im się przyglądałem. W warunkach dość jasnego pomieszczenia i przy oglądaniu z różnych miejsc w pokoju model cx750 zostawia konkurenta daleko w tyle..Nie wszyscy mają możliwośc oglądać na wprost , a tylko tak oglądając nie traci się na jakości obrazu , albo w nocnej porze przy wyłączonym oświetleniu 9 dla mnie nie do przyjęcia) tak że nie pisz o modelu cx750 że to nic nie wart TV.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Przekonałeś mnie :) kupuję TX-55CX750E z większym input lag'iem o 16,2 ms w stosunku do Samsunga 55JU7000, ale wolę większy input lag niż walkę z serwisem Samsunga za jakiś czas.

Swoją drogą w rodzinie mamy jeszcze 3 stare kineskopowe telewizory Panasonica i wszystkie śmigają aż miło. Stąd rozpoczęcie moich poszukiwań nowego TV od marki Panasonic.

Jakbyś miał dostęp do testu TX-55CX750E w wersji PL to z chęcią przeczytam.

Jeszcze raz dzięki za rady i cierpliwość.

Pozdrawiam

Panasonic CX750 (Viera TX-55CX750E) Test / Anmeldelse : DIGITALT.TV

Pierwszy z brzegu ;-)
 

Xkamz

New member

"Super" test! Nie ma co. Wprost napisane jest w tekście, że ocena jakości obrazu nie jest oparta na przyrządach pomiarowych i jest oceniana wyłącznie organoleptycznie, czyli na wzrok i węch :)

Elektroniką to sobie możesz podbić jakość obrazu (sic!). Matryca IPS jest z gruntu słabsza w kontraście i jasności od MVA.


NA tej samej stronie masz test CX725 gdzie też sprawdzają organoleptycznie, ale też przyznają, że z wyjątkiem kątów widzenia obraz jest lepszy w CX725, np. poziom czerni
http://digitalt.tv/panasonic-cx725/
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
"Super" test! Nie ma co. Wprost napisane jest w tekście, że ocena jakości obrazu nie jest oparta na przyrządach pomiarowych i jest oceniana wyłącznie organoleptycznie, czyli na wzrok i węch

Może właśnie dla niektórych taki ; ogląd; jest ważniejszy niż cyferki , lub twierdzenia że elektronika nie ma wpływu na ustawienia obrazu? Wpisując w gogle można znaleźć więcej testów tego modelu , a najważniejsze z przyrządami , rysunkami , cyferkami..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A kto w domu ogląda obraz przyrządami ?
Kto cieszy się cyferkami ?
Większość znakomita kontempluje obraz i wyposażenie użytkowe.
I niech tak zostanie.
 

Maciej1987

New member
Heh Panowie spokojnie ;)

Ja nie wymagam od telewizora nie wiadomo jak zaje****ej, jakości przy cenie 6000,00 zł. W sumie to najważniejszy dla mnie przy wyborze był input lag. Zresztą tak jak napisał we wcześniejszym poście kiki...

A kto w domu ogląda obraz przyrządami ?
Kto cieszy się cyferkami ?
Większość znakomita kontempluje obraz i wyposażenie użytkowe.
I niech tak zostanie.

... i ma rację. Ja na przykład telewizję oglądam głównie w dzień przy świetle naturalnym czasami wieczorem, ale tylko i wyłącznie przy świetle pokojowym. Wieczorem nigdy nie oglądam telewizji bez włączonego światła pokojowego, bo bolą mnie oczy.
 

marcinek79

New member
Witam, dziś postawiłem w salonie 49CX750e, no i pech albo szczęście że trafiło na mecz... Zielony kolor murawy - jednolity dynamiczny obraz i widać całe pionowe pasy delikatnych przebarwień... Widać to oczywiście także na innych kolorach...

Troszkę podłamany pytam - oddawać w cholerę czy próbować domowych sposobów naprawy/poprawy?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Poszukaj w necie ; naprowadzających ; ustawień obrazu i dostrajach swojego cx-sa Na pewno poprawisz obraz do tego który jest fabrycznie ustawiony do sprzedaży tv no że chcesz profesjonalistę od kalibracji
 

bionix

New member
Witam, dziś postawiłem w salonie 49CX750e, no i pech albo szczęście że trafiło na mecz... Zielony kolor murawy - jednolity dynamiczny obraz i widać całe pionowe pasy delikatnych przebarwień... Widać to oczywiście także na innych kolorach...

Troszkę podłamany pytam - oddawać w cholerę czy próbować domowych sposobów naprawy/poprawy?


Hej. Mam ten sam problem. Z tym, że ja miałem 60as800 i zareklamowałem w panasonicu. Zgodziłem się na wymianę na 60cx750 i czekam już prawie dwa miesiące.... Ma być ponoć 26 listopada w Polsce i zaraz potem wyślą go do mojego serwisu gdzie mamy wspólnie z serwisantami sprawdzić czy TV jest sprawny. Twój post mnie zmartwił. Serwisanci zapewniają mnie jednak, że TV, na który czekam tyle czasu, jest pozbawiony tej wady.

Na twoim miejscu leciałbym z TV od razu po zwrot kasy lub wcześniej ewentualnie wypróbowałbym ustawienia z sieci, chociaż wątpię żeby to pomogło... Nie reklamuj w panasonicu bo wtopisz jak ja...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pisałem o tym w teście.
Panasonic ma słabe podświetlenie matrycy.
Widoczny jest banding, clouding i strefowe nierówne podświetlenie
Tego się nie da poprawić.

Dwa miesiące, ale przecież nie robią łaski.
Napisz u nich na FB kilka razy to przyśpieszą proces !
 

bionix

New member
Co za szajs.... Znowu przesunęli termin dostawy na 18 grudnia, przecież idzie ręce załamać. Na infolinii kazali wysyłać maile z zapytaniami, więc wysyłam z ponagleniami i nikt nie raczy odpowiedzieć.
Może mam złego maila - pps@eu.panasonic.com. Fejsa nie mam żeby tam jakoś po nich jeździć.

Dzieci bidne zamiast oglądać bajki to oglądają wieszak na ścianie... :)

Nie wiem jakie wnioski z tego wynieść, czy to Panasonic taki beznadziejny się zrobił czy to ja mam po prostu pecha. Pozdrawiam wytrwałych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jesteś pierwszy, pisałem o tym.
Te nowe modele Panasonica są słabe !
Musisz zadziałać inaczej. Niektórzy czekają znacznie dłużej.
Jest na to tylko jeden sposób skuteczny.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Kolejna nowa wersja oprogramowania do tego dość dobrego modelu Panasonica. Czytając zagraniczne fora o tym Panasonicu widać że się starają i poprawiają działanie cx-sa w przeciwieństwie do innych producentów tv którzy nie potrafią zagwarantować poprawnego działania tego co powinno działać zgodnie z ich deklaracją :p
 
Do góry