Panasonic seria CX750 - nowości 2015 r.

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
dopasowywałem na oko, podglądając plazmę, która jest skalibrowana. Obraz wygląda naprawdę dobrze. Niestety teraz jest za granica na wyjeździe służbowym i będe dopiero na kilka dni w Polsce w Pażdzierniku. Z tego co pamiętam to ustawienia obrazu:Normalny, plus podbita ostrość i jasność delikatnie. W ustawieniach zaawansowanych zmieniłem balans bieli. Oczywiście ustawienia robiłem przy wyłączonych korektorach. Potem włączyłem upłynniacz ruchu.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przepisałem z jednego z niemieckich testów:
na plus:
+ Doskonała ostrość krawędzi i szczegółów na UHD i 1080p
+ Doskonałe właściwości upscalingu (obraz lepszy niż oryginał)
+ Kąt widzenia-świetne
+ HEVC wsparcie-bardzo dobre
+ Netflix i Amazon Instant Support Video (chyba w Niemczech bo u nas nic nie ma)
+ Doskonała temperatura kolorów i gamma- out-of-the-box 10 na 10
+ Podświetlenie LED bezpośrednie-bardzo dobre i równomierne
+płynność ruchu bardzo dobra - jak na IPS rewelacyjna
Na minus:
- Konwersja 3D- przeciętna
- Dystrybucja Jasności-nie jest w 100% doskonała
- Pod dużym kątem widać lekkie prześwietlenia (na czarnym tle)podświetlenia sektorowego.

Podsumowanie:
Wybitny w swojej klasie. Wart swojej ceny.

Tłumaczenia dokonał kolega, który zna dobrze niemiecki. Na stronie francuskiej opinie są podobne, z małą uwagą, że na 3 telewizory testowane jeden miał gorsze parametry niż inne (ale nie napisali jakie).
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
z innego testu:
Świetna ostrość, jaskrawe kolory, dobra płynność ruchu.
Słabe 3D.
Aż jestem ciekawy testu polskiego od kiki. Ale widze, że z Panasonikiem w tym roku to może być loteria.
Jutro z kolegami idziemy do marketu testować Sony x8305 (wersji 8309) akurat nie ma. mamy umówione porównanie do Samsunga JU7000. Może coś napisze jak będzie chwila czasu
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Mi już żadne testy tego Panasa nie są potrzebne , jedynie co by się mogło przydać to dla porównania ustawienia obrazu tego TV. Może mi się wydaje , ale ostatnia aktualizacja tak jakby miała pozytywny wpływ na podświetlenie :shock: . Ogólnie jestem też zadowolony , a filmiki z Hot Bird i Astry są naprawdę ; fajnie; wyświetlane przez cx750.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Tylko, że sprzedawcy z M/S/Euro najczęściej nie mają w domu TV bo ich jeszcze nie stać.
Wiedzę czerpią ze szkoleń. Wybrani.
TV na ścianie dostaje tryb sklepowy i to wszystko.
Na wyspach dema. Z reguły nigdy nie widzieli jak gra TV SAT czy z BD.

To tak jakby stwierdzić, że użytkownicy formu wiedzę czerpią z internetu, a w domu mają (jak już ich stać) tv sprzed dwóch sezonowe i tyle. Jednak majac dostęp do tv nawet na półce sklepowej ale przez te kilka godzin codziennie można jednak mieć jakąś wiedzę.....
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Ok, to skąd tak różne oceny tego Panasonica? Dlaczego zagraniczniacy są tak z niego zadowoleni?

Różne są oceny bo i różne są oczekiwania co do TV. Jeden gdy zobaczy przyciemniony narożnik matrycy stwierdzi że to dyskwalifikacja tv i inne pozytywy już nie robią na nim wrażenia. Drugiemu to nie przeszkadza i patrzy całościowo na możliwości ustawień , dopasowania do swoich potrzeb stwierdza że do się go dobrze poustawiać i zachwala tv .
Patrząc na kanały z Astry , czy Hot Bird nadawane w 4K można na prawdę być bardzo zadowolonym , ale czar znika jak przełączymy na naszą satelitarno/ kablową codzienność , chociaż są też bardzo pozytywne wyjątki.
 

Miętek1

New member
Różne są oceny bo i różne są oczekiwania co do TV. Jeden gdy zobaczy przyciemniony narożnik matrycy stwierdzi że to dyskwalifikacja tv i inne pozytywy już nie robią na nim wrażenia. Drugiemu to nie przeszkadza i patrzy całościowo na możliwości ustawień , dopasowania do swoich potrzeb stwierdza że do się go dobrze poustawiać i zachwala tv .
Patrząc na kanały z Astry , czy Hot Bird nadawane w 4K można na prawdę być bardzo zadowolonym , ale czar znika jak przełączymy na naszą satelitarno/ kablową codzienność , chociaż są też bardzo pozytywne wyjątki.



No tak, racja. To ja należę chyba do tej części, co ją mniej denerwują nieidealne szczegóły u tego Panasonica ;) Wiem, że mało jest treści w 4K, ale patrzę też z punktu widzenia gracza, a tu już z 4k można hulać
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Matryca na pewno 120Hz. Z nowych telewizorow chyba tylko samsung JU6800 ma matryce 60Hz. Ale dzieki procesorowi obrazu odbiera całkiem dobrze
 

Stanley

Member
Bez reklam
Napiszcie jeżeli wiecie :confused: czy ten model ma funkcje timeshift?
Jeżeli ma możliwość nagrywania na HDD, ma również timeshift (w Panasie funkcja zwie się REW LIVE TV). W ogóle jeśli interesują Cię szczegóły możliwości danego modelu, uważam najlepiej przejrzeć instrukcję obsługi. Dostępne tutaj:
Instrukcje obsBugi

Pozdrawiam.

P.S. Na wszelki - nagrywać (oraz korzystać z timeshift) można tylko z wbudowanych tunerów cyfrowych DVB. Czyli jeśli odbierasz programy tv przez zewnętrzny dekoder np. satelitarny, kablowy - z nagrywania i timeshiftowania nici.
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dzięki Stanley za instrukcję ( poczytam jak wrócę do domku ) , a nagrywanie na zewnętrzny dysk odbywa się przez moduł CAM CI+ Polsatu . Pytam ponieważ jak do dotąd nie mogłem odnaleźć w menu tej funkcji
 
Do góry