Panasonic seria CX750 - nowości 2015 r.

Stanley

Member
Bez reklam
Dzięki Stanley za instrukcję ( poczytam jak wrócę do domku ) , a nagrywanie na zewnętrzny dysk odbywa się przez moduł CAM CI+ Polsatu . Pytam ponieważ jak do dotąd nie mogłem odnaleźć w menu tej funkcji
A to Ty masz ten telewizor? Myslałem, że się dopiero przymierzasz do zakupu i pytasz o istnienie funkcji.
Zobacz: Menu>Konfiguracja>Konfiguracja Nagrywania>REW LIVE TV>Auto
Tzn. tak jest u mnie w innym modelu sprzed 2 lat (DT60), jednak sądzę, że u Ciebie powinno być podobnie.
Pozdrawiam.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Właśnie w tym Panasie nie mogę tego odnaleźć >konfiguracja>konfiguracja nagrywania>nagrywanie jednym przyciskiem i tu jest jedynie opcja ; wybierz max. czas nagrywania od 30-180 minut. ..?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Aż ścieka-w-ości zajrzałem do instrukcji Twojego tv. Uuuuuu, kicha. Nie ma opcji REW LIVE TV, ani nic podobnego. Byłem przekonany, że skoro jest opcja nagrywania, to jest także timeshift. Przecież aż się prosi. Tym bardziej, że przecież w starszym modelu było.
Sorry, nie chciałem wprowadzać w błąd. Cóż, sprawdza się stara maksyma, że nowsze niekoniecznie = lepsze.

Pozdrawiam.
 

Stanley

Member
Bez reklam
EDIT
Ale może u Ciebie zadziała taki myk: rozpoczynasz nagrywanie (chociażby natychmiastowe, przyciskiem REC) i zaraz po tym wchodzisz w Nagrane z TV. U mnie nagrywany materiał można w ten sposób już od razu odtwarzać, oraz zachowuje się w sumie tak samo jak timeshift - można pauzować, cofać, itp. Program jest w tym czasie wciąż zapisywany na HDD.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
...przy czym jeśli nawet zadziała, to jednak tylko namiastka, proteza. U mnie w trakcie oglądania mogę w każdej chwili po prostu zatrzymać (pauza), przewinąć wstecz (max. do 90min), itd. Bez konieczności specjalnego uruchamiania zapisu, a potem kasowania, jeśli takie nagranie okaże się niepotrzebne.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Twoja podpowiedz się sprawdziła dzięki , ale jak sam zauważyłeś jest to trochę ; półśrodek; i trochę po drążę ten temat. Chodzi mi po głowie że przy pierwszej konfiguracji tv coś z tego tematu się przewinęło , ale czy to dotyczyło cx, czy poprzednika sa800 ?
 

Stanley

Member
Bez reklam
@jedrzejj1957: wczoraj porównywałem obie instrukcje - .pdf-y dostępne publicznie i za darmo na stronach Panasonica. W Twoim modelu w rozdziale "Nagrywanie/Nagrywanie bieżącego programu" nie ma ani słowa o funkcji REW LIVE TV (lub podobnej). W instrukcji od mojego, w tym samym rozdziale jest omówiona. Brak również w CX750 odpowiedniej opcji w Menu>Konfiguracja, o czym już sam pisałeś wcześniej. Wniosek dla mnie taki, że funkcji timehift w Twoim modelu niestety NIE MA. Ani przy pierwszej konfiguracji, ani jakiejkolwiek następnej ;) Zresztą w zasadzie taką samą instrukcję jak w pdf masz w telewizorze pod przyciskiem "?" na pilocie.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wydaje się mi że masz rację i muszę jakoś to przeżyć :x , ale nie spodziewałem się że z takiej funkcji okroją nowy model. Dobrze napisałeś że nowe nie znaczy lepsze ;).
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale ten AX ma kłopoty z pasami na ekranie po około dwóch miesiącach.
Takie info od użytkowników na portalach.
 

dream4you

New member
No tak piszą a skoro to się potwierdza to nie ma co

Zostaje cx750 lub lg uf950. Tylko zastanawiam się nad kolorem obraz który będzie miał bardziej naturalny - lepszy obraz HD, filmy, seriale.
 

bionix

New member
Witam. Kupiłem Panasonica 60AS800. Super tv ale niestety z wadą brudnej matrycy. Pionowe nieregularne, ciemne smugi na całym ekranie - jak dla mnie wada nie do przyjęcia. TV miałem łącznie tydzień, teraz w serwisie od ponad miesiąca. Strasznie się to wlecze. Centrala Panasonic zaproponowała wymianę na 60CX750 jednak z obawy że telewizor będzie miał tą samą wadę prosiłem o przesłanie TV do lokalnego serwisu gdzie przy obsłudze wspólnie sprawdzimy jakość wyświetlanego obrazu.
Mam pytanie. Czy model CX750 będzie dobrą alternatywą dla modelu AS800. Jeżeli nowy TV też będzie miał wadę ekranu czego mogę się spodziewać ze strony Panasonica?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Ja nie widzę takiej wady , a kolega posiada ten model od około 2 miesięcy.
@kiki masz ten model Panasonica? pytam ponieważ w przeszłości wspomniałeś że testu nie będziesz robił bo nie ma tego modelu.
 

Maciej1987

New member
Witam

Planuję zakupić nowy telewizor do świeżo wyremontowanego pokoju. Im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Ale do rzeczy. Posiadam konsolę Xbox One i telewizor ma służyć m.in. do grania. Żadne FPS'y a tylko i wyłącznie samochodówki Forza 6, F1 2015, WRC 5. Dowiedziałem się, że im mniejszy "input lag" tym lepiej.

Zainteresował mnie model TX-55CX750E. Kwota, jaką dysponuję na wydanie to 6000 zł. W teście benchmark'a benchmark.pl/testy_i_recenzje/telewizor-do-gier.html w/w model wykazał "input lag" na poziomie 37,4 ms. Przeczytałem również, że telewizor ten nie ma efektu smużenia, co dla mnie jest bardzo ważne.

Czy wg Was telewizor ten będzie odpowiedni?

Z góry dziękuję za pomoc
 

digitalus

Banned
Witam.
Input lag do 40 ms to dobry wynik. Cx750 to telewizor z panelem ips czyli katy boczne beda lepsze niz w telewizorze z panelem va.
CX750 ma bardzo dobre wyposazenie czyli tuner satelitarny, podwojny tuner hd czyli nagrywanie programu i ogladanie innego w tym samym czasie, mozliwosc nagrywania programow przez usb, dwa sloty na modul CI.
W panasonicu jest tez mozliwosc powiekszenia, zmiany polozenia i koloru napisow w czasie ogladania filmow z usb.
 
Ostatnia edycja:

Maciej1987

New member
digitalus dziękuję za info. Dziś zauważyłem, że w teście benchmark'a lepiej od TX-55CX750E (37,4 ms) wypadł Samsung 55JU7000 (21,2 ms). Cena Panasonica w MM 5999,00 zł. a Samsunga również w MM 5899,00 zł.

Mógłby któryś z Was fachowców spojrzeć na specyfikację techniczną w/w

Panasonica:
mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-55cx750e

i

Samsunga: mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue55ju7000l?querystring=Samsung%2055JU7000

biorąc również pod uwagę "input lag"?

Który z tych 2 telewizorów byłby dla mnie gracza lepszy?
 
Do góry