Panasonic PY85

yogibabo

New member
listek2000 napisał:
7871c899feaef73fmed.jpg
sprawdziłem u siebie menu serwisowe i w kolumnie po lewej stronie wszystkie wartości mam zupełnie inne niż w Twoim egzemplarzu. Chyba masz wgrane nowe oprogramowanie (?). Mój tv kupiony zakupiłem pierwszego sierpnia.
 

Foxxx24

New member
Arly napisał:
POMOCY!
Juz bylo tak pieknie, juz na forum oglosilem ze kupuje Panasa 46 PY80, juz zacieralem rece, az tu nagle...moj WAF zmienil zadanie (kobieta zmienna jest... :( ). Ktos jej nagadal glupot w pracy, ze plazma ciagnie bardzo duzo pradu no i amba, uparla sie i koniec (stwierdziła kategorycznie, że "nie stac nas na rachunki za prad") no i plazmy ani widu ani slychu...
Wytłumacz żonce,że ten co to mówił zdecydowanie wyolbrzymił problem zużycia prądy bo owszem wzrośnie zużycie prądu,ale do około 150-200 zł w ciągu roku w zależności od tego co będziesz oglądał więc wcale nie tak jak ktoś wcisnął Twojej żonie.
Spróbuj jej powiedziec,ze ten co to mówił nie ma pojęcia o rzeczywistym zużyciu:)

Pozdrawiam i życzę Ci jak najszybszego sfinalizowania zakupu!
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Hehe, ja żonę zaprowadziłem na "żer dla skner" i pokazałem jej tv 42" i 50". Potem zapytałem, który wybiera. Powiedziała, że 50" wcale nie będzie za duży :grin:
 

none

New member
Witam
Proszę o szybką odpowiedż , czy można wyłączyć jasno szare paski występujące po bokach oglądanej telewizji np. w formacie 4:3. Strasznie jest to wkurzające. Jestem przed zakupem tego telewizora i mam mały dylemat między 46PY85 a samsungiem 50A656. Generalnie samsung ma lepsza czerń w pomieszczeniu oświetlonym (nie wiem jak w ciemnościach bo Panas ma fizycznie ekran jaśniejszy.)Natomiast obraz w Panasoniku jest jaśniejszy i ma zdecydowanie lepszą biel. Te pasy to kropka nad i. Proszę o odpowiedż. Jeszcze jedno czy w Panasoniku są jakieś opcje do ratowania plazmy przed wypalaniem np. loga nadawcy. Samsung ma tego co nieco może dlatego że ich ekrany nietrwale.

Pozdrawiam
 

fagus

New member
Zaprowadź żonę do Saturna

wybierz markowe LCD i poproś o sygnał SD:eek: Powtórz procedurę przy wybranej plaźmie. Jeśli to nie pomoże, to już nie wiem co.
 

fagus

New member
Jaki sygnał do 46PY85

Witam. 46 zamówione, ale nie koniec dylematów. Mam sygnał analogowy UPC i za miesiąc kończy mi się umowa. I tu pytanie dla posiadaczy modeli PY80/PY85. Czy warto zmieniać ofertę na cyfrową - chodzi mi o poprawę odbioru sygnału SD? Bo dodatkowy becalen tylko za dwa kanały HD i TVP HD które będzie "na pewno" do końca olimpiady nie wchodzi w rachubę:p. Jeżeli macie konkretne wrażenia z przesiadki i zechcecie opisać - będę zobowiązany.
 

jaroslawp

New member
Jeśli chodzi o zużycie prądu, to coś Wam podpowiem.
Mam akwarium 450litrów.
Oświetleinie: 4× świetlówki po 80W => 320W światła przez 10h na dobę.
3 filtry: 21, 16 i 8W 24h na dobę.
Grzałka 200W przez ok. 3 h na dobę.
Rachunki za prąd wzrosły mi o 50 zł. na miesiąc.
Płacicłem 150, a teraz po 200zł. Taki wzrost idzie przeżyć.
 

miaucoon

New member
fagus napisał:
Witam. 46 zamówione, ale nie koniec dylematów. Mam sygnał analogowy UPC i za miesiąc kończy mi się umowa.

tez mam upc i jestem milo zaskoczony jakoscia obrazu, mam zamiar zmienic na n, bo wyjdzie mi taniej, ale czekam do konca roku, podobno maja wtedy wprowadzic usluge multiroom i dawac na nia jakas promocje, nie wiem czy to prawda, ale nie spieszy mi sie wiec poczekam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
jaroslawp kurcze to masz niezłe akwarium, jakies ciekawe okazy? Hmm to sporo te żarówy palisz, zapewne to plus filtry to i tak ciut więcej niż zazwyczaj oglądający w tygodniu tv
 

janus13

New member
tuner MPEG4

Prosze o odpowiedz

czy Panasonic TH-42PZ81E ma wbudowany tuner MPGE4?
oraz czy istnieje odpowiednik 42PY85 z takim tunerem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

markatan

New member
jaroslawp napisał:
baniaczek wygląda tak ...
Rozmowa o akwarium to nie na to forum no chyba , że rozmawiamy o jego wpływie na TV wiszący nad nim.
Wzmianka porównawcza o mocy pobieranej jest bardzo kształcąca.

Czy 'jaroslawp' udzielasz się na jakimś forum o akwarystyce bo mi się Twoje dzieło podoba i chciałbym o nim porozmawiać.
 

lelog

New member
fagus napisał:
Czy warto zmieniać ofertę na cyfrową - chodzi mi o poprawę odbioru sygnału SD?

organoleptyczne porównanie n-ki (po hdmi) do analogowej kablówki upc (pociągniętej po 10 letnim kablu gigantycznej długości, marne złącze antenowe), wykazuje wyraźnie, że nie ma praktycznie żadnej różnicy w odbiorze sygnału SD.
to oczywiście zbyt generalne stwierdzenie, bo wiele zależy też od samej stacji tv.
jeśli zamierzasz oglądać jedynie kanały SD, nie ma sensu kupować takiego telewizora. różnicę odczujesz dopiero po włączeniu sygnału 1080i/p.
 

creep22

New member
Witam!
Mój wybór to na 99% 46PY85. Mam dwa-trzy tygodnie do zakupu. Pomóżcie - czy wybrać sklep internetowy z ceną ok. 5500 czy sklep w mojej miejscowości (na końcu świata) z ceną o 500-700 zł wyższą. Jeśli chodzi o net to mam ochote nabyć TV w rtv.media (jakieś opinie). No i gdzie na forum znajdę cos o tym docieraniu plazmy?
THX
 

creep22

New member
i jeszcze jedno. Pani w sklepie stwierdziła, że ciżko będzie dostać py85, a jest na stanie pz85. Czy jest sens kupic ten model, co z gwarancją (ktoś ma?)
 
Do góry