Panasonic PY85

yogibabo

New member
tryb eco czy to rzeczywiście działa ?

Witam,
Czy testowaliscie już tryb eco ? W instrukcji, a także na forum są informacje, że po ustawieniu tego trybu tv sam reguluje kontrast i jasność w zależności od nasłonecznienia pomieszczenia. Nie wiem czy jestem zbyt niecierpliwy ale u mnie po przełaczeniu w ten trb nic się nie dzieje. Ustawienia są zawsze takie same. Fakt, że nie użytkowałem tego trybu dłużej jak 5 minut jednorazowo, może to za krótko aby coś sie zmieniło ? :confused: Jak macie jakieś doswiadczenia w tym zkresie to proszę podzielcie sie nimi.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
DracoHD napisał:
Ostatnio słyszałem ciekawą informację iż nadawcy telewizyjni nie są zainteresowani sygnałem 1080p bo zajmuje pasmo w którym można umieścić 2 kanały po 720p a rachunek ekonomiczny bierze grę. Więc trochę poczekamy na 1080p w kablówkach/sat. :(
Dokładnie tu jest pies pogrzebany. Dlatego standardy nadawania są takie, jakie są.

ArtS :)
 

RheeTCT

New member
yogibabo - przypuszczalnie ta funkcja działa w ten sposób,że zwiększa lub zmniejsza parametry wyświetlania ,stosownie do oświetlenia zewnętrznego o określony procent w stosunku do ustawień wyjściowych.Więc kiedy włączasz ten tryb to nic się nie dzieje,bo to są właśnie ustawienia wyjściowe.Kiedy zmieni się natężenie światła w pomieszczeniu o np.10% to parametry też o tyle.Przypuszczalnie tego nie zauważysz.Żeby to sprawdzić spróbuj zrobić tak : włącz tryb eco przy zapalonym świetle sztucznym wieczorem,a potem oświetlenie wyłacz.Powinna nastąpić wtedy wyraźna zmiana-przyciemnienie obrazu.
 

Nordell

New member
sanchopan napisał:
Z satelity na wszystkich programach hd tuner mi zgłasza sygnał 1080i a nie 1080p.

Bo taki jest właśnie sygnał z satelitarnych kanałów HD. Jeśli chcesz mieć sygnał 1080p to zainwestuj w odtwarzacz Blu-ray bądź w konsole nowej generacji.
 

lelog

New member
listek2000 napisał:
ps. czy moze ktos dac wymiary pudelka panasa 42 bo nie wiem czy po zlozeniu siedzen z tylu w fabince dalbym rade to sam przywiez?

przewoziłem panasa w pudełku Oplem Omegą - weszło lekko pochylone do tyłu, ale na ścisk. tak więc pewnie do mniejszego samochodu już nie wejdzie.
 

yogibabo

New member
RheeTCT napisał:
yogibabo - przypuszczalnie ta funkcja działa w ten sposób,że zwiększa lub zmniejsza parametry wyświetlania ,stosownie do oświetlenia zewnętrznego o określony procent w stosunku do ustawień wyjściowych.Więc kiedy włączasz ten tryb to nic się nie dzieje,bo to są właśnie ustawienia wyjściowe.Kiedy zmieni się natężenie światła w pomieszczeniu o np.10% to parametry też o tyle.Przypuszczalnie tego nie zauważysz.Żeby to sprawdzić spróbuj zrobić tak : włącz tryb eco przy zapalonym świetle sztucznym wieczorem,a potem oświetlenie wyłacz.Powinna nastąpić wtedy wyraźna zmiana-przyciemnienie obrazu.
Niestety nie zauważam zmian. Możecie sprawdzić w swoich egzemplarzach działanie tej funkcji ? A może u mnie oswietlenie wnetrza jest takie same niezalerznie od pory dnia :confused: :rolleyes: . Może trzeba jeszcze coś wlączyć dodatkowo ? Tryb oszczędny ?
 

RheeTCT

New member
Jak to "oświetlenie niezależne".A w nocy też masz niezależne z włączonym i wyłączonym oświetleniem?Masz jakiś gigantyczny neon za oknem?A próbowałeś zakryć czujnik?Chyba,że masz to zepsute.
 

cyberpooh

New member
Po pierwsze dziendobry, pisze pierwszy raz :)
Upatrzylem sobie ten tv, mysle ze jest to dobry wybor do moich warunkow
pokoj 20m2
naslonecznienie srednie
odleglosc od tv ca. 2,5-3m
sygnal sd (aster city)
budzet - taki ile wlasnie ten tv kosztuje :)

prawda ze dobry wybor?

ale pytanie dotyczy czego innego...
narazie nie mam zadnego sprzetu rtv(kino domowe,dvd czy cos), obecny zwykly tv 21'' podlaczony jest bezposrednio kablem kablowki i tyle.
a uderzylo mnie ze ten panasonic nie ma takiego gniazda !
w jaki sposob wiec mialbym go podlaczyc? czy musze odrazu jakies kino domowe kupowac czy cos? czy przechodzic na N,C+ ?
domyslalam sie z to banalne pytanie ale jakos nie mam pomyslu jak to ma wygladac... ?

pozdrawiam
 

rkaniews

Member
Ten telewizor ma standardowe wejście z tyłu - na wtyczkę antenową. Chyba, że myślisz o koncówce wkręcanej - to inna bajka.

Polecam zainwestowanie w dobry sygnał - bez względu na to jaki model TV zakupisz.
 

cyberpooh

New member
no to mnie uspokoiliscie.
tez uwazalem to za naturalne ze antena jest ale tak sobie siedzialem i czytam czytam i sie zestresowalem, nie ma tego ani na stronie panasonic, ani w sklepach ze jest takie zlacze.
nie sledze techniki w tym temacie wiec pomyslalem ze teraz juz sie nie stosuje do najnowszych modeli takich wejsc :)
 

yogibabo

New member
RheeTCT napisał:
Jak to "oświetlenie niezależne".A w nocy też masz niezależne z włączonym i wyłączonym oświetleniem?Masz jakiś gigantyczny neon za oknem?A próbowałeś zakryć czujnik?Chyba,że masz to zepsute.
Zakrywałem go paluchem i nic sie nie zmieniało - sprawdźcie u siebie działanie tego trybu. Wezmę jeszcze latarkę i bezposrednio potraktuję ten czujnik, może to coś da ? :roll:
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam ... ja jeszcze bez ale w sobote chyba wielka wyprawa... chcialbym jednak dopytac juz nie w jakie auto sie zmiesci tylko konkretnie o wymiary pudelka :) acha i co to znaczy wymiary z podstawka i bez... ? W pudelku jest podstawka zlozona czy jak? dzieki i pozdr.

dzieki ale wymiary na stronie producenta dotycza samego tv ... a ja chcialbym aby sie ktos kopnal do piwnicy zmierzyl pudlo :))) pozdr.

118 x 80 x 33 oki znalazlem na forum... byl specjalny temat o tym dzieki i pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
listek2000

W opakowaniu masz podstawkę odkręconą,którą potem montujesz do tv na specjalnych bolcach będących w zestawie i na nich właśnie osadzasz tv:)

Wymiary bez podstawki są właśnie podawane dla tych,którzy chcą tv powiesic na ścianie:)

Pozdrawiam
 

jaroslawp

New member
BlueRay na PY80 i PY85

Mam takie pytania: Czy ktoś miał mozliwość porównania odtwarzania filmów z płyt BD na tv PY80 i PY85? Czy różnica wyposażenia tych modeli (realizm kinowy 24p oraz IFC) jest zauważalna/znacząca? Szukam odpowiedzi na forum od ranka, ale trafić nie mogę.
 

Ryszards68

New member
yogibabo napisał:
Zakrywałem go paluchem i nic sie nie zmieniało - sprawdźcie u siebie działanie tego trybu. Wezmę jeszcze latarkę i bezposrednio potraktuję ten czujnik, może to coś da ? :roll:

Czujnik zadziała jeśli ustawisz tryb pracy na ECO – dostępne w menu OBRAZ. Przy innych ustawieniach nie odczujesz różnicy, bo czujnik nie pracuje. Pozdrawiam
 

yogibabo

New member
No właśnie ustawiałem. Pytanie - jak długo trzeba czekać aby coś sie zmieniło w ustawieniach, i w jak dużym zakresie pasek jasnosci i kontrastu zmieniają swą długość ?
 

trezorek

Member
Mam cyfrowe UPC z HD i pytanie w związku z ustawieniami wyświetlania proporcji ekranu. Mianowicie...
Kiedy miałem telewizję analogową ustawienie Auto w telewizorze wystarczało, by obraz rozszerzał się na cały ekran, kiedy był w nadawany 16/9, lub rozciągał na cały ekran gdy był nadawany w 4/3.
Teraz niestety przy ustawieniu Auto nic takiego się nie dzieje. Przy włączeniu dekodera dostaję tylko informacje, że jest tryb Szeroki i obraz zostaje zwężony (z czarnymi pasami u góry i na dole - nadawanie 16/9). Natomiast przy nadawaniu 4/3 obraz jest w całości wypełniony.
To powoduje, że żeby mieć wypełniony cały ekran przy nadawaniu 16/9, trzeba przełączyć się na Zoom1. Ale za to 4/3 będzie obcięty górą i dołem. Dlategp przy takim nadawaniu trzeba wrócić do ustawień Auto.
Czy da się ustawić jakiś tryb telewizora lub dekodera UPC MediaBox z HD i nagrywarką, żeby sposób wyświetlania zmieniał się w zależności od standardu nadawania 16/9 lub 4/3?
Dodam tylko, że na dekoderze mam wybrany rodzaj telewizora 16/9 i rozdzielczość 1080.
 
Do góry