Panasonic PY85

ra74

New member
dzwoniłem dziś do panasonic polska i pytałem się o 50py85 i pan powiedział mi że nie zamierzają sprowadzać :( kurde szkoda bo mógłby to być prawdopodobnie jeden z lepszych tv w akceptowalnej cenie
 

Foxxx24

New member
trezorek

No to jest dziwny przypadek bo wygląda jakby dekoder miał coś nie tak z ustawieniami.
Tv wygląda na to,że masz prawidłowo ustawiony skoro na analogowym sygnale działał jak trzeba więc chyba pozostaje skontaktowac się z UPC.
 

sensei

New member
TH-46PY85 i wspolpraca z PC/PS3/X360

Witam

Na ta chwile jestem zdecydowany na 46 Panasa z serii PY85. Pare pytan :

- czy moglby ktos podlinkowac manuala do niego bo nie moge znalezc
- jak wyglada wspolpraca z PC - z tego co czytalem to model 42 wyciaga max 1208x1024 natomiast w tej recenzji jest napisane :
PC: Via HDMI, the Panasonic performed perfectly, resolving every detail of a 1,920x1,080 source according to DisplayMate. Unfortunately, the set's maximum resolution via VGA is much lower, just 1,360x768, and since that resolution doesn't match the panel's pixels exactly, we saw the usual softness around edges and funky-looking text.
aczkolwiek jest to test modelu TH-46PZ85U
- jak panel prezentuje sie z konsolkami PS3/X360 bo test 42ki Kikiego tego nie obejmuje a szkoda...

pozdrawiam
 

goostaff66

New member
46PZ85 wyciągnie 1980 ale i tak wszystko zależy od karty graficznej w kompie.
Po podłączeniu laptopa uzyskałem tylko 1280x800 ale to ina słabej karty. Z lepszą kartą idzie na full.

BTW, nie przeglądałem dawno tego forum więc nie wiem czy temat już był poruszany, ale wracając do funkcji AUTO do zmiany obrazu:
- po componencie chodzi bardzo szybko (o czym już kiedyś pisałem)
- po HDMI wcale nie działa (też pisałem)
- po podłączeniu dekodera po hdmi do amplitunera i z ampli po hdmi do Panasa funkcja działa ale z małym opóźnieniem
 

lelog

New member
mam co prawda py80, ale auto działa idealnie na większości kanałów, skaluje natychmiast - mam n-kę z hdtv recorderem oraz zwykłą analogową kablówkę upc.
piszę "na większości", bo czasem działa z kilkuminutowym opóźnieniem, stąd moja teoria, że jednak wszystko zależy od danej stacji tv i jakości/sposobu nadawania (problemem może być np. logo stacji wychodzące na czarne pasy, ale czasem też same pasy nie są czarne, a jedynie szare... no comments).
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
96c2593ce8b1c19amed.jpg

fd7238c500957922med.jpg

7871c899feaef73fmed.jpg


bylem kupilem... WAF (wife acceptation factory ) zalamana... :) po pierwsze uleglem dziwnej sugestii ze w sklepie telewizory wydaja sie mniejsze a w domu nabiora rozmiarow... moja 42' po razpakowaniu sie zmniejszyla ( pokoj mam 5x9 a tv patrze od 3,5-4m) ... moja swieczki w oczach... bliska placzu ze niewiele sie zmienilo od crt sonki 29 :) juz mysli zeby to wymienic na 50tke... ale czy to tak mozna sobie wlaczyc i oddac? to nie grzechotka na przecenie... :))
a tak poza tym to fabinka jest jednak pakowna ... zmierzylem od lokcia do lokcia na tylnym bylo 123 cm mowie musi wejsc skoro pudlo ma 118 dlugosci i tak tez sie stalo weszla pod wymiar... :))) j.w.
pierwsze odczucia na analogu... zero roznicy miedzy hd ready... wczoraj ogladalem tansza wersje PV80 ... obraz ten sam... do tego w opcjach w pv80 byl 50/100HZ a tu nie ma... tzn nie ma w opcjach ... nie wiem teraz czy w 85 jest to juz standard i jest zawsze wlaczony czy poprostu nie ma albo ja nie mam... :(
wszedlem w menu serwisowe... tv byl raz wlaczany ale ma 0 minut... czyli chyba dobrze... teraz robie docierke 300 godz na kinowym bo ma ustawienia akurat na 50% i wylaczylem wszystkie dopalacze... dobra spadam pocieszyc WAF ... koledzy chcialem dobrze ... :) dajcie znac co z tym 100HZ ... nie wlaczania a wczoraj w sklepie sie bawilem ta opcja na PV80, dzieki i pozdr.
 

Foxxx24

New member
sensei napisał:
Witam

Na ta chwile jestem zdecydowany na 46 Panasa z serii PY85. Pare pytan :

- czy moglby ktos podlinkowac manuala do niego bo nie moge znalezc
Proszę bardzo,tu masz link do instrukcji po polsku:) :

http://dlc.panasonic-europe-service...did=156046&fmt=PDF&lang=pl&src=3&uilang=en-GB


listek2000

100Hz masz,że tak powiem,w standardzie więc się nie martw:)Powinieneś miec to również podane na tej naklejce z opisem możliwości Panasa,która zapewne była na ramce wokół matrycy:)

Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

fagus

New member
WAF vs. przekątna monitora

Witam.
Decyzja zapadła - to będzie 46PY85. Niestety - nie jest to model "wszystkomający" (wiem że będzie mi brakować PIP + 1 kpln w przyszłości w plecy na tuner z H.264 freeview). Rozmiar też jakby ciut za mały - dla 4,90 m lepsza byłaby co najmniej 50-tka. I to by było na tyle jeśli chodzi o narzekanie. Bo jestem very happy.:)
Ale po kolei. Stan wyjściowy przed rozpoczęciem polowania - CRT-21 Sony Trinitron AD 1994 z kablem UPC. Wstępne oczekiwania - kupimy jakieś solidne 37 (no może 40) cali LCD do 4 kpln. Rajd po sklepach w W-wce i zaczyna działać WAF: KDL4020 idealnie pasuje do wystroju pokoju. Przekroczenie budżetu o pięć stówek - i tak WAF na poziomie 1. Wszystko byłoby poukładane gdyby nie HDForum. Rachunek sumienia - UPC w ofercie głównie SD. Uzbrojony w wiedzę nabytą z forum znajduję sklep w którym mogę obejrzeć pracę LCD na słabym sygnale analogu. LCD to po prostu masakra - nawet na X3500 i W4000. Ten sam sygnał na PY80P (85 nie było)- co najmniej porównywalny z CRT. Technologia wybrana - teraz tylko wielkość matrycy. A wife zadała pytanie - czy 40 cali to nie za dużo?
Teraz czas na pseudonakę i matematykę w służbie podwyższania rozmiaru przekątnej TV akceptowalnej przez wife. Rozmiary przekątnych dla 4:3 i 16:9 nie można liniowo porównywać. Jak dla mnie decyduje wysokość ekranu. Od czego jest arkusz excel-a: ustalam, przy jakiej odległości mam komfort przy CRT i nakladam liniową zależność odleglości od ekranu. I wtedy uwierzyłem w kobiecą intuicję (przynajmniej w modelu wife który posiadam). Często grzebie w arkuszu (taka praca) i nigdy nie ma pytań. Tym razem podejrzliwe - co liczysz? A liczyłem, przy jakiej przekątnej bedę mógł komfortowo "kubicować" tzn nie musiał wyślepiać gałek aby dostrzeć różnicę w czasach. Po zakończeniu posadziłem wife przed arkuszem - jak byk wychodziło, że 46 to minimum, a 50 jest cool. Posiadany przeze mnie model wife ma podwyższony iloraz IQ - wie, że z liczbami się nie dyskutuje. Jest akcept minimum na 46.
Finalna wizyta w spędzie dla idiotów, Dwa moedele obok siebie - 46PY85 i Samsung 50A656. Miarka i wszstko jasne. Dla wife i dla mnie. Samsung będzie lepszy bo co 50 to nie 46. Ale WFA przy tym modelu spada do poziomu 0 - w swobodnym tłumaczeniu "nie będziesz mi z mieszkania robił sali telewizyjnej". Przy 46PY85 pytanie na które czekałem - "wybrałeś już sklep?" I słowo stało się ciałem - 5.400 cuzamen wife zaakceptowała. Cdn...
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
th_42_46py85p_Polish.pdf

tutaj pelna wersja intrukcji z plytki dodanej do tv... tak czulem ze jest 100hz choc w danych technicznych nawet szczegolowych nic o tym nie ma... ale krecilem obraz kamera i nie migocze wiec na pewno nie 50 hz. naklejki na tv sa ale skape cos o dvb w ktorych krajach odbiera itd. Po calym dniu stwierdzam ze obraz ladny nie odbiega od crt co dla mnie jest poki co wzorem... teraz poluje na dreamka hd800 chyba sie nie doczekam na hd8000
nie kumam opcji panel boczny... ? pozdr.

jaki jest kod do pilota ? znalazlem... 253 i mozna obslugiwac pilotem z yamaszki

znalazlem 5 kanalow dvb... niczym nie ustepuja jakoscia tym z satki. poza tym podpialem yamaszke dvd przez component i wlaczyylem progressive scan i teraz w info pokazuje mi 576p (wczesniej 576i) ale nie wiem jaki to ma wplyw na calosc... jak doszukac sie roznic... mysle czy kupic dvd z upscalingiem ale czy to spowoduje ze stare filmy i koncerty na dvd-r zagraja lepiej... wyrazniej ostrzej... to chyba jakies sztuczne podbijanie rozdzialki ... sam nie wiem? jaki jest efekt koncowy czy poprostu z bata g nie ukrecisz :) pozdr.
tv coraz bardziej mi sie podoba im wiecej poznaje jego funkcje... :)

dalej niepokoi mnie 100hz... chyba brak... :( nagralem na sd karte setke tapet full hd 1920x1080p i i fotki pieknie wyswietla ale obraz lekko migocze... chyba niepowinno byc takiego efektu przy 100hz?

czy na ps3 mozna ogladac zwykle dvd-r a nawet divix?
 
Ostatnia edycja:

Arly

New member
Pomocy!!!

POMOCY!
Juz bylo tak pieknie, juz na forum oglosilem ze kupuje Panasa 46 PY80, juz zacieralem rece, az tu nagle...moj WAF zmienil zadanie (kobieta zmienna jest... :( ). Ktos jej nagadal glupot w pracy, ze plazma ciagnie bardzo duzo pradu no i amba, uparla sie i koniec (stwierdziła kategorycznie, że "nie stac nas na rachunki za prad") no i plazmy ani widu ani slychu.
Ja wiem, ze temat walkowany na forum od wiekow ale Panowie pomozcie, a zwlaszcza wlasciciele 46 PY 80. Powiedzcie ile szacunkowo wzrosly wam rachunki za prad przy zalozeniu, ze TV jest wlaczony ok. 8godzin dziennie. Jak nie pomozecie to skoncze na LCD...:(
Zrozpaczony Byly EX wlasciciel 46 PY 80
Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na wiesci.
 

sanchopan

Banned
Bo to nie działka żony - Ty się jej wtrącasz do jej rzeczy? Nie?
To czemu pozwalasz, żeby ona decydowała o sprawach, o których nie ma pojęcia?;) :D Trza być facetem... Uprzejmie, miło, ale twardo.
Z tym poborem mocy to taka sama bzdura jak z tym, że "plazma się szybko wypali" - wałkowane wiele razy: nie wiem jak z tym konkretnym modelem, ale z innymi plazmami praktyka pokazywała, że średnio brały ok. 50-60% podawanej wartości maksymalnej (specyfikacja), a i to nie zawsze (często mniej - zależy od ustawień).
A LCD zwykle pobiera wartość maksymalną w sposób ciągły: wszak posiada świetlówki, które muszą cały czas podświetlać ekran i parę innych rzeczy, od których zależy pobór prądu - to tak w telegraficznym skrócie.

Moja rada: jesteś zdecydowany na ten model?
....to dlaczego jeszcze nie kupiłeś?:p
Jak już kupisz, to i żonie się spodoba... :eek:k:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Arly, po lekturze tego forum można dojść do wniosku, że telewizor plazmowy wpłynie na wysokość rachunku za prąd w bardzo podobnym stopniu jak telewizor lcd tej samej wielkości.

Pokaż żonie ten post :)

Pozdrowienia!
 

sanchopan

Banned
IMHO trzeba iść i kupić.
Bo jak żonie pokaże post, to żona pokaże w pracy, "spessssjaliisty" ją zasypią kontrargumentami i zabawa się rozkręci.
:D
 

miaucoon

New member
Arly napisał:
POMOCY!
...
Ktos jej nagadal glupot w pracy, ze plazma ciagnie bardzo duzo pradu no i amba, uparla sie i koniec (stwierdziła kategorycznie, że "nie stac nas na rachunki za prad") no i plazmy ani widu ani slychu.

no to teraz mozesz zrobic co nastepuje :)
- zachowac sie jak troki od kaleson i kupic lcd :p ;)
albo
- jak juz ci radzili, grzecznie zonie wytlumaczyc, ze nie wie bidna co mowi, niech sobie ziolek zaparzy a ty pojdziesz kupic plazme
- ewentualnie jak sie bedzie stawiac, to kierujesz swoje kroki do lazienki, zagladasz do szafki wyjmujesz z niej suszarke, lokowke i co tam jeszcze zona ma elektrycznego do upiekszania sie, wskazujesz na tabliczki z poborem mocy, i oglaszasz, ze skoro tak, to ona tez musi zaczac oszczedzac :p, po czym zamykasz te precjozna na klucz :)
 
Do góry