Panasonic PY85

fagus

New member
Co powinien dostarczyć sklep?

Witam. Właśnie dotarł 48py85. Cały happy ale:
- opakowania wewnętrzne (pianki, folia) nie były fabrycznie zalakowane, monitor i podstawa są całe zakurzone
- baterie latały sobie luzem
- srebrne śruby miały ślady po śrubokręcie
- menu serwisowe pokazywało 45min pracy i 15 uruchomień.
Zgłosiłem do sklepu - i najpierw, że to rzeczywiście tak nie powinno być. Później druga osoba zaczęła mi wciskać, że oni tam na miejscu testują:roll:
No i na koniec: wszystko chodzi w sumie jak należy, ale dokoła czerwonych liter, logo i koszulek (sygnał kabel UPC - Polsat sport szczególnie, TVN Turbo) powstaje czerwony cień ok. 2 mm po lewej stronie. Znacznie mniej widoczne obwódka dla koloru żółtego i zielonego. Czy to normalne?
Bo tak poza tym, to to jest to, co tygrysy lubią oglądać najbardziej. Więc prośba do posiadaczy PY85 na kablu UPC - sprawdźcie, czy u Was jest tak samo. Bo jesli tak musi być, to jednak sobie go zostawię. Czekam na opinie.
 

Foxxx24

New member
creep22 napisał:
i jeszcze jedno. Pani w sklepie stwierdziła, że ciżko będzie dostać py85, a jest na stanie pz85. Czy jest sens kupic ten model, co z gwarancją (ktoś ma?)

Panasonic oficjalnie importuje do Polski modele PY tylko,ale wszystkie mają gwarancję europejską więc twierdzą,że dla modeli PZ również uznają,ale z zaznaczeniem,że jeżeli uszkodzi się coś co jest tylko w modelach zachodnich to mogą sprowadzac elementy na Twój koszt.

Pozdrawiam
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
3bd89656ea60e32cmed.jpg


1cf07b8da0bd6293med.jpg


abf6d9f07a76a96dmed.jpg


14083d95fa8ca7ccmed.jpg


579a0827cf894883med.jpg


3a21c63b4a53935dmed.jpg


no i mija tydzien jak sie bawie panaskiem... potestowalem go plytka testowa zwykla dvd-r na yamaszce 657 pod component (progresiv) wyswietla 576p ... fajny test bo mozna ustawic kontrast jasnosc kolory... obraz bardzo ladny a przeciez to tylko SD i czern jest oki na fotkach tego nie widac ale w realu widac czarna koszule czarna marynarke i wszystko ladnie sie odznacza guziki itd... a przeciez ustawienia mam kinowe czyli pol na pol... i wszystkie ulepszacze wylaczone... no wlasnie apropo ulepszaczy... ech w koncu dorzucilem wiecej kasy na 85 ale nie widze roznicy z 80tka... niby ta niteligentne tworzenie klatki ma cos poprawiac... ale nie wiem co bo nie widze roznicy... jedyny wodotrysk jaki robi roznice to P-NR ale na wylaczonym gra najostrzej i najlepiej im wiekszy stopien tym obraz zamglony ( pewno ma wygladzac pixele) :) ... nie mam nic w intrukcji ani zadnych naklejek ani w opcjach 24p Real Cinema... dalej mam zastrzezenia do 100HZ zero w opcjach zalaczania... i jak na 100 HZ troszke migocze... po mojemu to jest jakies 85 HZ ... generalnie telewizor fajowy... przymierzalem sie bez mala ponad rok i troszke chybilem... lepiej bylo kupic 50tke nizszy model bez tych ulepszaczy bo one nie poprawiaja nic po mojemu dla zwyklego zjadacza chleba ktory nie widzi tzw juderow jakis krat ukosow na matrycy, nie stwierdzam cieni i obdowek zielonych czerownych itd... telewizor gra slicznie, dokupilem playtation 3 i kabel HDMI pozlacany i wyszywany diamentami w otulinie jedwabiu z kaszmirowym kolniezykiem i z beztlenowej miedzi 99,99999999% :) co poprawilo.... moje samopoczucie ( nie mylic z obrazem :) ) poki co mam jedna gre i jeden film blu-ray... obraz super ale faktycznie 1080 p a 720p to tez trzeba byc koneserem... :) stwierdzxam na koniec ze wreszcie musialem cos kupic... zeby w przyszlosci wiedziec czego szukac czego oczekiwac... trzeba miec taki telewizor na codzien zeby go poznac i wiedziec czego oczekiwac na przyszlosc bo takie lazenie po sklepach jest i tak do bani :) pozdrawiam.
 

creep22

New member
święte słowa listek, ja też się zastanawiałem czy 50 niższy model czy 46 wyższy. I chyba tylko się zdecyduje na 46 bo boję się jak tu oglądać 50-ke z 3-4m. Choć różnicy w cenie nie ma. A ja i tak na pewno będę zadowolony jak zobaczę taki obraz jak masz ty i ulepszacze mi nie będą potrzebne. No i kabel dobry już mam, i samopoczucie sobie będę poprawiał - i tak w ogóle jak ty mam dość łażenia po sklepach, forach
do Foxxa24 - kwestia tego czy w pz jest jakaś elektronika, której nie ma w py, przecież oprócz braku tunera to niby to samo
 

motobartcompany

New member
fagus

Ja bym od razu zwracał towar. 10 dni bez podania przyczyny i cześć.

Opisz dokładnie te cienie? czy są to może zielone i niebieskie linie?
Prawa i lewa strona ekranu oraz na każdej z krawędzi powiedzmy twarzy?
Jeżeli tak to na każdej plażmie to jest.

Miałem PV70, PV80 i teraz pionka 5080xd. i na każdej z plazm były cieniutkie opisywane wyżej linie. Widoczne tylko z około 20 cm.

TV oddaj chyba, że nie przeszkadza ci używka, ale taką można znacznie taniej kupić. Napisz jaki to sklep?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jedrek_125

New member
Jeśli sprawdziles menu serwisowe i ma 15 uruchomień oraz 45 min pracy to tragedii nie ma :) jeśli nie zauważyłeś ,,fizycznych,, uszkodzeń , ani zarysowań to nie ma paniki . I może tekst o testowaniu jest ,,naciągany,, ale taka ilość godzin pracy nie daje podstaw do stwierdzenia ,że był egz. wystawowym :). Spokojnie ogladaj :)
 

vov3

New member
100hz

witam
mam oto taki problem a byc moze nie
posiadam py8p z ktorego jestem bardzo zadowolony poprzednik to pv60
ogladam filmy przez pc karta gf 8800 dvi/hdmi
obraz na tv wyswietlany jest jako 60hz i ja nie widze i nie wiem czy mozna
wymusic na tv aby byl 100hz
mam go od niedawna i wydawalo mi sie ze przy pierwszych probach podlaczen byla taka opcja
player to KMP
PROSZE O POMOC jakos poprzednie posty nie spotkaly sie z odzwiekiem
nie wiem czy to z powodu herezji ktore wypisuje czy po prostu tak ma byc
pozdrawiam
 

jedrek_125

New member
Każdy odbiornik tv ma w instrukcji jakie czestotliwosci przyjmuje w trybie pc , wiec o co tak własciwie pytasz ? nie masz tych danych w swojej instrukcji ?
TV w trybie pc przyjmuje sygnal z reguły 60hz tak przynajmniej jest w modelu 85p, i nic innego nie ,,wymusisz ,, :)
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
creep22 napisał:
...do Foxxa24 - kwestia tego czy w pz jest jakaś elektronika, której nie ma w py, przecież oprócz braku tunera to niby to samo

Ja nie mówiłem tylko o elektronice,ale o reszcie elementów bo widzisz niby powinno byc to samo,ale jednak Panasonic mówi o takiej ewentualności więc nie do końca tak jest jednak:)

Pozdrawiam
 

fagus

New member
Co powinien sklep cdn...

Sorry, nie było czasu luknąć na forum wcześniej. Dzięki dla wszystkich za odzew. Z ciekawych rzeczy - już po napisaniu wcześniejszego postu stwierdziłem, że nr seryjny na książce gwarancyjnej jest o kilkanaście oczek różny od tego, co na odbiorniku:hmm:. Panasonic to dobra firma, ale czasami sprzęt się psuje. A z taką gwarancją to jakby co mogę startować - w kosmos wydatków. To i ultimatum dla firmy - albo wymiana, albo zwrot. Telefonicznie - nie kwękają. Boli, bo rynek jest aktualnie wyczyszczony z 46 calówek plazmy. Jak taką bierzesz, to masz wybór pomiędzy P lub P. Więc szansa na wymianę jest bliska zeru. A powrót do oglądania CRT-21 będzie bardzo bolał.
Co do cienia - mam dziwne wrażenie, że to nie jest normalne. Przy transmisjach piłkarskich czerwone stroje dają efekt rozmazania po lewej stronie. Ustawienia nie były fabryczne, po przestawieniu na tryb ECO stało się to bardziej widoczne (jakby ktoś wiedział, co należy skorygować). Opakowanie kartonowe też wygląda na takie po przejściach. Jak zebrać do kupy to sprawa mocno śmierdzi wariantem otrzymania towaru ze zwrotu.
Ogólne wrażenie po 24 godzinach - wszystkie pozytywne opinie o sprzęcie PY85 w całości potwierdzam. Przebolałem i wiem, że czeka mnie 2-3 tygodniowy okres prohibicji przed wjazdem nowego sprzętu. Ale tak trzeba, jak się kupuje sprzęt na lata.
PS. Nie podaję nazwy sklepu, bo nigdzie na forum nie widziałem wpisów wymieniających dostawcę z imienia i nazwiska. Nie wiem czy to etykieta, czy wymóg regulaminowy (po co budzić moderatora). Tak czy tak, finał opiszę. Pozdrowienia
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dostępne formaty obrazu 525 (480)/60hz i, 525 (480)/60hz p, 625 (576)/50hz i, 625 (576)/50hz p, 750 (720)/50hz p, 750 (720)/60hz p, 1125 (1080)/50hz i, 1125 (1080)/60hz i, 1125 (1080)/24hz p (tylko HDMI), 1125 (1080)/50hz p (tylko HDMI), 1125 (1080)/60hz p (tylko HDMI)

to tyle ze strony producenta... a gdzie owe 100hz... bo po mojemu obraz ciut migocze i dzis jechalem z PS3 film Full HD i obraz sliczny ale lekko migocze... oczywiscie mojej nic nie migocze... nawet w starej sonce 29" tez tego nie widziala :) pozdr

ps. nie ma zadnych cieni wokol postaci itd, wiec cos nie tak u kolegi... ale moze juz tez tak jest ze jednym migocze a innym cieniuje... :)
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
listek2000 napisał:
a gdzie owe 100hz...
Wydaje mi się, że mieszacie dwa różne pojęcia. Podane przez Ciebie np. 750 (720)/60hz p to format obrazu, a właściwie sygnału, akceptowany na wejściu przez telewizor.
Owe 100Hz, które poszukujecie, to częstotliwość, z jaką odświeżana jest cała zawartość ekranu telewizora, bez względu na podany sygnał - znajdziecie je w menu: Ustawianie -> Częstotliwość odświeżania

Pozdrowienia!
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
3ca68dc84143943emed.jpg


5450fd0d16c88600med.jpg


c718067c03dfc83bmed.jpg


06ee088a4ca9806dmed.jpg


niestety nie stwierdzam w moim modelu takiej funkcji " system odswiezania" w ustawieniach mam to co mam wyzej... :)

fakt w gorszych modelach 8v(x) czy tez 80v(x) jest w menu funkcja 50/100hz... w moim "lepszym" chyba ... nie ma... chcialbym zapytac posiadaczy Py(z)85 czy maja podobnie czy tez tylko ja mam tv w wersji "lite" :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Faktycznie, nie ten model. Ale PY85/PZ85 mają zdaje się 100Hz w standardzie, może poprostu model nie udostępnia w menu użytkownika opcji 50Hz?
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
58f1380d0f1766f0med.jpg


kolega ortax sugeruje chyba dobrze "100hz" z funkcja "intelligent frame creation"... na stronie panasonica obie sa opisane i kazda odpowiada chyba za co inne.... aczkolwiek zasada chyba podobna ?
 
Ostatnia edycja:

krzemo

New member
witam wszystkich,
jestem posiadaczem PY85 42 cale. mam pewien problem mianowicie, podczas odtwarzania filmów DVD obojętnie z jakiego źródła (odtwarzacz DVD-połączenie RGB, PS3-połączenie HDMI) występuje efekt tzw. beczki często spotykany w aparatach cyfrowych, tzn. po prawym i lewym boku ekranu podczas wyświetlania np prostej linii budynków czy słupów itp. są one wykrzywione, nienaturalnie. sprawdzałem na kilku filmach. efekt nie występuje przy sygnale z cyfry + i normalnej kablówki oraz podczas odtwarzania filmów BlueRay. dodam że wszystkie ustawienia w odtwarzaczu DVD i PS3 są poprawne- ustawiony w nich rozmiar ekranu 16:9. próbowałem na stop klatce podczas tego efektu zmieniać format w TV ale to nic nie daje. czy ktoś może mi pomóc i to wyjaśnić.
dziękuję i pozdrawiam.
 
Do góry