Panasonic PY85

jaroslawp

New member
markatan napisał:
A gdzie można zamówić taką prezentację? :confused: Ja jestem z Łodzi.
A popatrz co Kiki ma pod swoją wypowiedzią, ten banerek między żółytmi buźkami.

A tak z innej beczki pytanie do posiadaczy 46" TV oglądających z ok 3m. Nie męczy Wam się wzrok? Dużo "machacie" oczami z obrazem?
 
Ostatnia edycja:

slawek108

New member
Witam, u mnie jest do telewizora ok. 3.2m , a sygnał narazie ze zwykłego kija z dach, z tym, że dałem wczoraj wzmacniacz antenowy. Obraz super, a co do wielkości telewizora, to po parodniowym oglądaniu śmiało wziąłbym 50" - 55" też nie byłoby zaduże. Przypominam, że to tylko dachówka.
 

dany

New member
jaroslawp napisał:
A tak z innej beczki pytanie do posiadaczy 46" TV oglądających z ok 3m. Nie męczy Wam się wzrok? Dużo "machacie" oczami z obrazem?

Mam w pracy, tymczasowo stoi, czeka na montaż na scianie, oglądam go z 2m i kąta ok 50 stopni, cyfrowa kablówka, rewelka.

Ps. Ostatnio w rodzinie pojawiło się na mistrzostwa kilka płaszczaków, najgorsze co widziałem to obraz SDTV na plaźmie LG, dzizas, teraz już wiem dlaczego niektórzy piszą że LCD jest lepsze. Trochę lepiej (ciągle SDTV) jest na Sharp 46x20E, ale to LCD i w tym przypadku nie moglem się przestawić na ozwzorowanie kolorów a przede wszystkim czerni. I co najciekawsze nie jest to moja opinia, uzytkownicy tych TV przychodza do mnie i sprawdzają połaczenia do TV nie mogąc uwierzyć, że jednak duży TV potrafi ładnie wyświetlić zwykła kablówkę, przecież PAN w markecie powiedział że obraz SD MUSI być fatalny i nalezy się do tego przyzwyczaić :)
 

mavik

New member
jaroslawp napisał:
A tak z innej beczki pytanie do posiadaczy 46" TV oglądających z ok 3m. Nie męczy Wam się wzrok? Dużo "machacie" oczami z obrazem?

Mi się nie męczy. W odległości 3 m obraz zajmuje szacunkowo 15-20 st. kątowych, to wciąż porównywalnie do pola ostrego widzenia oka. Obserwując sposób kadrowania, wydaje się, że nawet w dynamicznych scenach najwiecej dzieje się w części centralnej.

pozdrawiam,
Mavik
 

goostaff66

New member
Kilka uwag do wypowiedzi poprzedników:
- w moim 46PZ85 nie mam problemu z włączaniem - zawsze wchodzi na ostatnio używany sygnał (CYFRA lub XBOX)
- nie mam żadnych kratek ani pasów ani pixeli (275 godzin pracy)
- faktycznie obraz z 30 cm jest nieciekawy ;) ale kto będzie oglądał z takiej odległości :)

Ktoś pytał kiedy robić kalibracje: było juz na tym wątku że najlepiej po "docieraniu".
Czekam na zamówionego Fergusona 8900 HD. Jak podłącze to opisze wrażenia.
Pozdrawiam
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
goostaff66


Jak to wchodzi ?

U mnie zawsze si włacza ze stanby na kanał TV !!

I tak ma kazdy Panasonic - plazma

Ciekawe jak to u Ciebie nagle inaczej...

Mi by pasowało by pamietał ze ma sie właczyc np na złaczu HDMI 2
 

dany

New member
Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

42pv60 i 46py85, oglądam kablówkę na AV1, i zawsze ze standby wskakuje mi na AV1, wiec napewno nie jest tak ze zawsze wskakuje na TV
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
UWAGA - do posiadaczy PY80 lub PY85, PY800 lub PZ800 lub wogole serii opartych na panelu na G11 :)

Własnie sprawdziłem swojego PY800 pod komputerem na Nokia Test Monitor

Mam 3 walniete piksele - to juz podlega wymianie ??

I jeszcze jeden zły objaw - jak włacze obraz kontrolny ( kratkę ) tzn ta plansze testowa z PCta po HDMI pelnych 1920x1080 to brakuje mi lini po lewej stronie, tej całej pionowej, jakby panel nie miał pełnych 1920x1080

Mozecie to sprawdzic u siebie czy macie tak samo ???
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Przepraszam Panie moderator ale sprawa jest na tyle istotna bo nie wiem jak mam jutro rozmawiac ze sprzedawcą :)

A najwyzej jutro bym odesłał TV na wymiane lub zwrot bo takie "wady fabryczne" jak dla mnie go dyskwalifikują :(
 

maciek2x2

New member
Ja mialem jeden zablokowony piksel w poprzednim modelu. Wymienilem na inny i rowniez mial zablokowany. Uzylem pewnego programu do odblokowywania pikseli i po 10 godzinach dzialania wszystko jest juz ok(link podalem we wczesniejszych wypowiedziach). Wg informacji ktore znalazlem w necie producent powinien wymienic nam tv jesli mamy 3 lub wiecej uszkodzonych pikseli w srodkowej czesci panelu i 6 lub wiecej w bocznej. Panasonic broni sie nawet w instrukcji obslugi zamieszczajac info ze zablokowane piksele przy tej technologii nie sa wada !
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
maciek

U mnie jeden na srodku i dwa ponizej

Ale pal licho w takim razie te piksele

Ale nie mam całego obrazu kontrolnego ( kratki z programu )

Brakuje conajmiej dwoch lini pikseli :( a jedna czasam jakby cos sie zarzyła tylko...
 

dario135

New member
ludzie nie straszcie ja wczoraj odebraalem mjego42pz800 a wy tak straszycie tymi pikselami, mieszkam w uk a tel made in czechrepublik
jak na razie to niemam rzadnych zastrzezen mam zaczac szukac, czy cieszyc sie nadal bo jak by co to jestem w szoku z efektow jakie daje ten tv
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Dario, i inni, sprawdzcie na obrazie z komputera, ale po złaczu HDMI a nie PC i przy rozdziałece 1080p - czyli 1920x1080 czy macie np w programie Nokia test Monitor całą planszę kontrolną, wszystkie linie
 

uszy

New member
Py80/py85

Koleżeństwo, jak mecze?
Nie pytam o wynik i nastroje (w szczególności tego Polska-Niemcy), oczywiście. Relacjonujcie obraz z odbiorników, proszę.
 
Do góry