Panasonic PY85

Herhor70

New member
jedrek_125 napisał:
Ano dlatego , ze tv przyjmuje tylko te rozdzielczosci komputerowe :)
Chyba ze komp, posiada gniazda hdmi , ale wtedy to juz dziala jak dvd :)
Dokładnie.

jedrek_125 napisał:
Pozostaje jeszcze kwestia odtwarzacza , roznie skaluja obraz ,może powinienes poeksperymentowac z oprogramowaniem :) , bardzo dobrze skaluje obraz VLC player
Jasne, tylko, że VLC Playerem nie wyskaluję obrazu pulpitu w Windows...
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
Jedrek125 nie presadzaj z tą zwięzłością-nie każdy tak lubi czy umie.Moim zdaniem jak ktoś ma czas i chęć opisywać swoje wrażenia to dobrze.Często wypowiedzi są nazbyt lakoniczne.Szukajmy złotego środka.
 

ger_ard

New member
PY85 [kabel RF a dekoder cyfrowy]

jak podłączyć dwa wejścia z anteny zwyłej i satelitarnej do jednego wejścia w dekoderze ?. Czy może być rozdzielacz sygnału ?.
 

Paweł Dziuba

New member
maciek2x2 napisał:
Dzis wymienilem z mala trudnoscia moja 42PZ85. Kolejny juz trzeci model rowniez ma wade !!! - Ponownie martwy pixel. Tym razem koloru czerwonego. Szukalem informacji na temat jakiejs normy dot martwych pikseli i znalazlem. Panasonic nie uzna nam naszych roszczen jesli mamy mniej niz trzy zablokowane piksele. Nawet w instrukcji jest wzmianka mowiaca o tym ze w zwiazku z zastosowana technologia istnieje mozliwosc wystapienia zablokowanych pikseli co NIE JEST ZADNA WADA !!!
("Permanently lit spots on screen
Due to production process involved in this technology
this may result in some pixels which are permanently lit​
or unlit. This is not a malfunction").

Sprobuje dzisiaj przez kilka godzin naswietlic ten cholerny pixel jednym z wielu programow zamieszczonych w internecie. Moze zaskoczy.

BARDZO jestem ciekawy co producent/dystr. robi z TV kiedy martwy pixel
pojawi się w sklepie , jeszcze przed sprzedażą :hmm: - no bo chyba sklep takiego TV nie wyrzuca ( ANI NIE SPRZEDAJE KLIENTOWi JAKO DOBRY TV ) - jeśli dystr./prod. wymienia taki TV sklepowi , a nie uznaje takiej usterki klientowi to uznaję to za OSZUKIWANIE klienta ( końcowego ) :x .
Zadałem kilkukrotnie takie pytanie Kikiemu ( i każdemu coś w tym temacie wiedzącemu ) na forum , ale milczy jak grób :???: .
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
PAnowie jak wygłada sprawa 24p przy PY 85 ??

Pytam bo jedzie do mnie PY800 a to prawie to samo chyba

No i tak jest pewien problem z migotaniem obrazu...

Tak czytałem sobie test 50 cali PZ800 i wyczytuję ze przy trybie 24p obraz migota...

Defakto mozna wybrac 2x 24 Hz = 48 Hzi przy tym odswierzaniu obraz włąsnie migota :(

W Kuro jest zrobione 3x 24 Hz= 72 Hz i nie ma tego problemu

Coz z tego ze przy 60 Hz ( tyle ma nominalnie nasz Panasonic ) nie migota obraz jesli przy takim odswierzaniu nie osiągniemy płynnego ruchu podając 24 klatki na sekunde :(
 

jedrek_125

New member
RheeTCT napisał:
Jedrek125 nie presadzaj z tą zwięzłością-nie każdy tak lubi czy umie.Moim zdaniem jak ktoś ma czas i chęć opisywać swoje wrażenia to dobrze.Często wypowiedzi są nazbyt lakoniczne.Szukajmy złotego środka.
-------------------------------------------------------------------

A tym ,,złotym środkiem jest własnie zwiezłość i merytorycznosc :)
o tym napisałem , nie majac wcale ,,złych,, intencji , nie mniej jednak to nie blog , a forum gdzie mamy miec dostep do pozytecznych i istotnych informacji , a takie ,,wywody nie sluzą sprawnemu poruszaniu sie po tym watku :) to tyle :)
I oczywiście nie bylo moim zamiarem zniechecanie nikogo do pisania , wrecz odwrotnie , pisac duzo , ale niekoniecznie o niczym :)
 

jedrek_125

New member
Herhor70 napisał:
Dokładnie.


Jasne, tylko, że VLC Playerem nie wyskaluję obrazu pulpitu w Windows...
----------------------------------------------------------------------

:) Pewnie ze nie , ale za to jak juz masz podlaczony komp do tv , to ,,uaktywniaja sie w menu tv opcje geometrii obrazu komputerowego ,\ to tam powinienes ,,wykalibrowac,, sobie obraz zgodnie z ekranem tv .
Widocznie twoja karta graficzna tak ma , ze nie ,,centruje obrazu pulpitu do srodka tv , wiec mozna to korygowac w menu tv :)
 

Herhor70

New member
Czegoś tutaj nie rozumiem... Co ma centrowanie pulpitu do środka TV, skoro ja podłączam plazmę do kompa przez kabel VGA... Czyli komputer powinien traktować plazmę jako zwykły monitor (w menu właściwości karty grafiki pokazuje "Monitor CRT"). Przy "normalnym" monitorze zwykle są przyciski lub pokrętła zwężające i rozciągające obraz (nawet w moniorach LCD tak jest). W plazmie tego nie znalazłem... Poza tym ja generalnie mogę wycentrować obraz na plazmie, tyle że on jest jakby za duży i nie mieści się na ekranie plazmy...
To co piszesz miałoby sens, gdybym podłączył kompa do plazmy poprzez kabel np. S-Video. Wtedy komp faktycznie traktuje plazmę jako normalny odbiornik TV.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

leszcz

New member
maciek2x2

jakiej opcji uzyłes ...ustawiłeś sobie ??

chetnie zobacze u siebie .... mam jeden subpixel w mało istotnym miejscu ale czemu nie spróbować !!!!

daj instrukcje co zrobić :)

pozdrawiam


ps. ja ustawiłem obraz i się zmienia co jakis czas ...
i ustawiłem taką osobna ramke i ulokowałem ją na tym miejscu ... i sie tam zmiania obrazik :) czy tak to ma byc ??
 

maciek2x2

New member
Pawel ja wyminilem juz 3ci raz moja plazme (watpie by w PL z taka latwoscia by to robiono przez tyle razy i w dodatku po miesiacu ogladania tv). Wczoraj otrzymalem ponownie kolejny NOWY egzemplarz (sprawdzilem w trybie serwisowem i mial 00000) ktory wlaczylem w sklepie i wszystko wydawalo sie ok. Gdy podlaczylem w domu znalazlem ten cholerny piksel ale juz dalem sobie spokoj z wymienianiem kolejnej 85ki zwlaszcza ze w instrukcji jest info o pixelach ktore wg producenta nie swiadcza o usterce (troche to dziwne bo czy ktos wydajac 5tys zl chcialby miec jakies kropeczki na ekranie?).
Dzis rano tak jak wczesniej napisalem po ok 9 czy 10 godzinach naswietlania programikiem piksel w koncu zaskoczyl !!! Oby nic nie pojawilo sie podczas dalszego uzytkowania.

Co do wymiany tv to sam jestem ciekaw jak wygladaja te wymiany miedzy sklepem a producentem/dostawca.


Leszcz wlacz poprostu program, najedz mrugajacym kwadracikiem na zablokowany pixel i czekaj... Ja wytrwale czekalem az w koncu zaskoczyl (10godzin) Czytalem w necie ze czasami zaskakuje po 20 min a czasami wogole. Warto jednak sprobowac. U mnie pomoglo w co nie specjalnie wierzylem.
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
do Pawła Dziuby

Milczenie Kikiego w sprawie wymiany uszkodzonych(bad pixel) tv wydaje się być wymowne.Ale trudno się dziwić - jednak odbiorca hurtowy to nie to samo co detal.Chociaż nie wykluczone,że akurat w tej sprawie producenci nie stosują żadnych ulg,przynajmniej na naszym rynku.Nie od dziś wiadomo,że duże koncerny jednak inaczej traktują klienta w różnych częściach świata.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
głodnemu chleb na myśli. Jeśli zadajesz mi pytanie i nie chcesz żeby nie pozostało bez odpowiedzi to musisz zadać na Priw. Dostaje kilkaset maili dziennie , więc moge coś przeoczyć.
Dla mnie nie ma problemu. Bo takie zdarzenie miałem tylko raz z plazmą Pioneera. I Pioneer wymienił na nowy egzemplarz bez słowa. Też nie widziałem w tym żadnej sensacji.
Ale oni mogą sprzedać z rabatem na piksel i gwarantuje że cena robi wszystko.
Dlatego pojawiaja się na rynku modele - repair - raj dla cwaniaków.
 

Herhor70

New member
Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

Zadzwoniłem z ciekawości ;) Oczywiście błąd systemu - jeżeli chodzi o cenę. Tego modelu nawet nie mają i jeszcze nie mieli... :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yogibabo

New member
kiki napisał:
Ale oni mogą sprzedać z rabatem na piksel i gwarantuje że cena robi wszystko.
Dlatego pojawiaja się na rynku modele - repair - raj dla cwaniaków.

Ale koledzy piszą, że sprawdzali w trybie serwisowym i było ok. Czyzby resetowano ilosć wlączeń i czas pracy telewizora ?:hmm:
 

Paweł Dziuba

New member
kiki napisał:
głodnemu chleb na myśli. Jeśli zadajesz mi pytanie i nie chcesz żeby nie pozostało bez odpowiedzi to musisz zadać na Priw. Dostaje kilkaset maili dziennie , więc moge coś przeoczyć.
Dla mnie nie ma problemu. Bo takie zdarzenie miałem tylko raz z plazmą Pioneera. I Pioneer wymienił na nowy egzemplarz bez słowa. Też nie widziałem w tym żadnej sensacji.
Ale oni mogą sprzedać z rabatem na piksel i gwarantuje że cena robi wszystko.
Dlatego pojawiaja się na rynku modele - repair - raj dla cwaniaków.


Kiki - nie pisałem na priwa bo chciałem tą sprawę " wyjaśnić " na forum publicznym .
Przyjmuję Twoje objaśnienie sprawy .

Maciek2x2 pisze że 3 razy mu wymienili plazmę z wadliwym pixelem - więc jak to jest ( i po co prod. piszą o nieuznawaniu reklam . z powodu pixeli )
- prod./dystr. " po uznaniu " wymieniają takie TV ( LCD i Plazmy ) :hmm: :?: .
 

maciek2x2

New member
Pawel nie trzy tylko dwa razy wymieniono mi tv. Pierwszy mial wadliwy glosnik, drugi - linie na obrazie oraz wadliwy pixel. Sprzedawca w sklepie powiedzial ze nie widzi linii jednak jesli pokarze jemu zablokowony piksel to dokona wymiany. Pokazalem i wymienil :)
 
Do góry