Panasonic PY85

tw4

New member
Witam
Mam pytanie do uzytkowników PY80p
- przy włanczaniu plazmy zawsze włanczaja sie programy tv czy jest mozliwośc włanczac plazme zeby odrazu na wejscie hdmi?
- ustawione mam powiększanie obrazu na "auto" ale te programy które ida z pasami u góry i na dole nie powieksza automatycznie
- mam wejscie na karte sd a aparat cyfrowy na xd czy istnieje jakis adapter by mozna było kozystac z innych kart ( jakis "all czytnik" z wyjsciem na sd)
 

Leszczu

New member
zozulka napisał:
Wkurzająca rzecz jest taka, że tv nie wykrywa automatycznie tunera fergusona 8900 podłączonego przez hdmi. Nie działa dobrze też auto przy doborze szerokości obrazu, w zasadzie nie wiem czy ono w ogóle działa :)

Nawet na crt obraz sie nie przelacza automatycznie po euro-euro
 

goostaff66

New member
Do HDTV Fan

Mam podłączone dwa sygnały: Cyfra po EURO i XBOX po HDMI.
Włączam TV "czerwonym guziczkiem" ;) u góry pilota i w zależności od tego co oglądałem ostatnio, wchodzi na Cyfre bądź na XBOXA.
 

maciek2x2

New member
Leszczu w starym CRT Sony mam podpiete DVD i tuner Polsatowski przez euro i telewizorek przelacza sie automatycznie jak i po wylaczeniu jednego z urzadzen powraca na swoje podstawowe ustawienie.
 

sittek

New member
co do automatycznego odbierania sygnału z dekodera zamiast wbudowanego tunera.

w menu jest opcja wyboru źródła obrazu i wtedy w zależności jak chcemy tak wybieramy. Tak jest w moim TV a pewnie w wyższym modelu jest jak nie to samo to i lepiej. Więc polecam dokładnie czytać instrukcję.
__________
TH37PX80B
 

tw4

New member
własnie mam PY80P i fergusona 8900 przez HDMI i za kazdym razem musze po załaczeniu plazy przełanczać na HDMI... :(
Ale to i tak szczegół zważywszy na jakosc obrazu jaką ofeuja te dwa urządzenia ;-)
 

zozulka

New member
no dobra sprawdziłam :), teelwizor sam wykrywa źrodło sygnału jak jest podłączony tuner 8900 przez kabel Euro i przez ten potrójny component, przez hdmi na żadnym z trzech wejsc nie wykrywa.

Sprawdziłam tez obraz z laptoopa (Asus V1S) poprzez kabel hdmi-hdmi i tez go nie wykrywa - Film "300" w 1080p wygląda rewelacyjnie :))))))))))))))))))))
 

michal cryer

New member
k661 dzięki - faktycznie instrukcja na płytce też jest po polsku - upss!
Pytanie z innej beczki nie działa mi telegazeta po hdmi na żadnym kanale jak u Was.
Co do wejścia to w menu - ustawienia jest etykita wejść można to wszystko po wyłączać oprócz hdmi oczywiście ale i tak przy załączeniu av jest dostępne tv i hdmi. Czyli itak telewizor włącza się na tv domyślnie. W moim poprzednim sony po włączeniu dekodera obraz przełączał się z automatu
 

yogibabo

New member
maciek2x2 napisał:
Gdy podlaczylem w domu znalazlem ten cholerny piksel ale juz dalem sobie spokoj z wymienianiem kolejnej 85ki zwlaszcza ze w instrukcji jest info o pixelach ktore wg producenta nie swiadcza o usterce (troche to dziwne bo czy ktos wydajac 5tys zl chcialby miec jakies kropeczki na ekranie?).
Dzis rano tak jak wczesniej napisalem po ok 9 czy 10 godzinach naswietlania programikiem piksel w koncu zaskoczyl !!!

Leszcz wlacz poprostu program, najedz mrugajacym kwadracikiem na zablokowany pixel i czekaj... Ja wytrwale czekalem az w koncu zaskoczyl (10godzin) Czytalem w necie ze czasami zaskakuje po 20 min a czasami wogole. Warto jednak sprobowac. U mnie pomoglo w co nie specjalnie wierzylem.
Maciek2x2 - czy te 10 godzin naświetlałeś w cyklu ciagłym, czy np po 2-3 godziny dzinnie lub jednorazowo, potem przerwa i znów ? :hmm:
Z jakiej odległosci widziałeś tę czerwoną kropkę ? :x
Czy jest mozliwość, że po jakimś czasie np 100 godzinach pracy panela martwy piksel sam zaskoczy ? :roll:
Ja mam wlasnie 2 czerwone kropki w okolicach środka ekranu. Wyskoczyły po kilku dniach uzytkowania:cry: Widać je z odległości do metra ale nie odbieram w HD, dlatego tez (po lekturze tematu na forach) boję się, że jak kupie jakaś platforme cyfrową to będe widział to nawet z 4 metrów .:cry: Naświetlałem, programem, do którego link podał Maciek, je jak na razie dwa razy po 30 i 45 minut bez rezultatu. Pewnie zgłoszę do serwisu Panasonica ale obawiam się, że to nic nie da ...
 
Ostatnia edycja:

maciek2x2

New member
Naswietlalem jakies 8 godzin a potem 2. Wydaje mi sie ze istnieje duze prawdopodobienstwo ze piksele po jakims czasie poprostu znikna same. Czerwona kropke widzialem na jasnym tle nawet z odleglosci 3m...
 

yogibabo

New member
Maciek2x2 jakie dałeś tło podczas naświetlania ? Może być czarne ? Czy ramki z migającymi kolorami przez powiedzmy 8 godzin moga spowodować wypalenia badź trwałe powidoki.
 

midel

New member
panasonic py800

Witam wszystkich po raz pierwszy. chciałbym sie dowiedzię jak brzmi głos w py800 lub pz800 czy warto dołożyć kilka stówek do otrzymując dobre myślę brzmienie i funkcja PIP działa bez zastrzeżeń. dzięki
 

maciek2x2

New member
Tlo ustawilem normalne (zmieniajacych sie zwyklych kolorow) Ramka w kwadratu ktory miga rowniez zmienia kolor. W moim tv nic sie nie stalo, wrecz przeciwnie - piksel zostal odblokowany
 

sittek

New member
midel napisał:
jak brzmi głos w py800 lub pz800 czy warto dołożyć kilka stówek ...otrzymując dobre myślę brzmienie i funkcja PIP..
midel cola wylała Ci się na klawiaturkę ,że tak sklejasz ? :)

Co do pytania:
jeśli masz pieniądze to kupuj.
jesli masz sprzęt audio,który podłączysz pod TV to nie kupuj.
a funkcja PIP? taki sobie gadget....choc czasem wykorzystywany.Jednakże nie pamiętam czy ten model ma 2 tunery czy jeden, bo jesli tylko jeden no to nie warto.
 

goostaff66

New member
:cool:
Niniejszym potwierdzam opinie użytkowników Panasa z Ferdkiem 8900:
JAK ZOBACZYŁEM TRAWE NA BOISKU TO GAŁY MI WYSZŁY!!

Rzeczywiście analogowy dekoder podłączony po EURO włącza się automatycznie. Niestety 8900 po hdmi wskakuje na TV, jak tu już pisaliście.
W menu można wyłączyć wszystko i zostawić tylko hdmi1 (na przykład), ale nie można wyłączyć TV... :(
 

muayfan

New member
Witam,
Jestem bardzo zainteresowany zakupem modelu th 42py85, troche zmartwiły mnie posty o uszkodzonych pikselach i widocznych liniach. Jak wygląda sytuacja na chwilę obecną? To była raczej wadliwa partia czy wada tego konkretnego modelu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry