Panasonic PY85

goostaff66

New member
ArtS007

Czy jako fachowiec orientujesz się czy jest mozliwość (może przez menu serwisowe) ustawić TV żeby z automatu włączał się na HDMI (SAT)?
Faktycznie nie jest to duży problem (wystarczy raz wcisnąć AV) ale może jest jakiś sposób żeby to obejść?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie mam pojęcia. Obawiam się, że skoro telewizor nie pamięta ostatniego źródła, to tak już musi zostać. Mój świeży nabytek Samsung PS42A451 mile w tej kwestii zaskakuje, gdyż pamięta ostatnie źródło sygnału. :)

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Już wiem. Napisałeś, że w ustawieniach telewizora można właczyć odpowiednią opcję. Mógłbyś to przytoczyć jeszcze raz. BTW mój pamięta to od urodzenia. Taka jego miła cecha. :)

ArtS :)
 

p0is0n

New member
Ciekawostka dla oszczednych:

otoz, zmierzylem moc jaka pozera moj 42PY85 i oto co sie okazalo:

- przy ogladaniu telewizji SD w trybie ECO moc pobierana miesci sie na ogol w przedziale 160-250W. Przy naprawde super jasnych scenach rosnie do ponad 300W. Ta sama scena, ktora w Eco zabiera 250W, w Dynamicznym zzre juz 280-300 W (!).

- Panasonic klamie podajac max pobierana moc 385 W. Max zmierzona przeze mnie moc wynosila 540 (!!!) W.:hmm:

Uhhh...czuje cieplo bijace od mojego telewizora :(
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
poison

A tryb normal jak ?? ( czy te tryby to nie taki pic na wodę skoro mozna ustawic tak samo "suwakami" obraz w kazdym z trybow... ? )
 

pgspadak

New member
Pip/pap

Witam wszystkich,
od niedawna tu jestem więc może szukam w niewłaściwym miejscu. Jestem zainteresowany plazmą Panasonica a nigdzie nie mogę wyczytać infa o wydaje mi się przydatnej funkcjonalności jaką jest nagrywania jednego programu oglądając drugi. Może mi się wydaje, ale chyba związane to jest z PIP i PAP.
Prawdopodobnie żaden Panasonic z tego wątku nie ma 2 tunerów, ale chyba modele 800 mają w opisie obsługę PIP. Co to tak naprawdę oznacza gdy na pokładzie jest tylko jeden tuner? Czy ktoś może testował tę funkcję?

Jak uzyskać nagrywanie programu oglądając inny w PY85/PY800?

Pytania są może ogólne, ale z uwagi na moje zainteresowanie modelami z tematu wątku, umieszczam je tym miejscu. Może moderator będzie łaskawy i ich nie wyrzuci ;)
pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
 

RheeTCT

New member
p0is0n nie znam się na tym ,ale Panasonic nie koniecznie kłamie.Oni prawdopodobnie podają moc max pobieraną w jakimś czasie tj. w sposób ciągły.Ty zmierzyłeś pewnie chwilową.

pgspadak -niewiele(prawie żaden) z dzisiejszych tv posiada 2 tunery ,tak by można było podglądać normalne programy w oknie PIP.Nagrywanie i jednoczesne oglądanie różnych kanałów umożliwiają dekodery z wbudowaną nagrywarką.Natomiast w oknie PIP można zwykle podglądać tv w czasie kiedy na gł.ekranie wyświetlany jest obraz z komputera albo DVD/BD.
 
Ostatnia edycja:

pgspadak

New member
Pip / Pap

W salonie powiedziano mi że PY85 ma PIP przy używaniu zewnętrznego źródła sygnału, tymczasem w necie widzę taką możliwość tylko dla PY800.
Jak to w końcu jest?

Drugie pytanie: czy wbudowany w PY800 dekoder DVB-T działa z mpeg-2 czy mpeg-4? Wyczytałem, że w Polsce standardem będzie DVB-T obsługujące mpeg-4.


Jeśli dostępny jest tylko mpeg-2 (tak mi się wydaje) to czy ma sens dopłacać do py800? Co należałoby zrobić (ile to kosztuje) aby wbudowany dekoder działał z mpeg-4?
 

MAdam

New member
Kiedy dostawy th-46PY85 ???

Witam wszystkich. Kiedy udało mi się już sprzedać swojego 42PV80 (byłem zaskoczony pozytywnie jakością obrazu, szczególnie z kompa przez HDMI) i juz mogłem kupić th-46PY85 to nie mogę go nigdzie dostać( myśle o szanujących się sklepach internetowych). W kilku sklepach niby są dostepne, ale jak konkretnie zapytałem kiedy do mnie dotrze jak go kupie to otrzymywałem odpowiedź że ok. 2-3 tyg. śmieszne, to po co piszą, że dostepne. A tam gdzie piszą prawdę to po prostu nie ma i nie wiedzą kiedy będą. Wie ktoś może kiedy dystrybutor na Polske "wypuści" coś w Polskę?
 

espero

New member

espero

New member
^^^ swoja droga, gdy wiadomo juz, ze przyjelismy standard DVB-T MPEG4 i lada dzien zaczna byc nadawane kolejne multipleksy - wprowadzanie na rynek serii PY bez DVB-T jest delikatnie mowiac nieporozumieniem. Tym bardziej, ze cena PY i PZ jest porownywalna...
 

maciek2x2

New member
Wiekszosc tv i tak jest sprzedawanych z dvbt mpeg2. Trzeba do nich dokupic CAM. Wydaje mi sie ze niedlugo zostana wprowadzone jakies urzadzenia, przystawki do odbioru dvb-t mpeg4 HD w miare rozsadnej cenie...
 

p0is0n

New member
RheeTCT napisał:
p0is0n nie znam się na tym ,ale Panasonic nie koniecznie kłamie.Oni prawdopodobnie podają moc max pobieraną w jakimś czasie tj. w sposób ciągły.Ty zmierzyłeś pewnie chwilową.

zgadza sie, chwilowa, nie neguje tego. Tylko obciazenie sieci nie rozroznia chwilowa/ciagla. Jesli mialyby mi przez to bezpieczniki wywalac to ja dziekuje...
 

sittek

New member
ArtS007 napisał:
Mógłbyś to przytoczyć jeszcze raz. BTW mój pamięta to od urodzenia. Taka jego miła cecha. :)ArtS :)
sittek napisał:
na pilocie klikasz na MENU, potem wybierasz zakładkę SETUP (ustawianie) a potem zaznaczasz w POWER ON PREFERENCE (preferencje włączania) na AV

U mnie działa bardzo ładnie i moge wybrać czy odpalam z TV czy z BOXA.
-------------------------

p0is0n a wiesz jak w samochodach działa komputer wskazujący chwilowe zuzycie paliwa?
Mój z silnikiem 1,6 pali na 1. biegu ......20-60 litrów/100km, na 2. biegu ponad prawie 20l/100km.
Z tego wynika,iz powinien palić po 20-30l/100km. A w rezultacie średnie spalanie wychodzi......8,0 -9,0 l/100km. Więc z tymi pomiarami też cos nie tak....a poza tym czym mierzyłeś to zuzycie???
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
maciek2x2 napisał:
PGspadak odpowiadajac na Twoje pytanie pz/py85 nie ma pip.

Co do DVB-T py/pz800 maja wbudowany tuner obslugujacy MPEG4 w PZ/PY85 tylko MPEG2. By ten tv obsluzyl MPEG4 kupujesz tylko modul CI NP4 (np taki http://www.dmtrade.pl/index.php?p179,modul-viaccess-ci-extra-cam-np4-sex-view ) wkladasz do kieszeni i wszystko dziala -Jak na razie koszt takiego modulu to ok 190zl
--------------------------------------------------------------------
O jakiej kieszeni mowisz ? i o jakim modelu tv ? bo jesli dobrze zrozumielaem to py85p ma jakas kieszen do instalowania takiego modulu ,tak ?
Mogłbys ten temat rozwinąć ?
 
Do góry