Panasonic PY85

lordmar

New member
pytanie jest zasadnicze - czy to męczy na dluższą metę, rodzina ma plazmę jakąś stara 800x480 LG chyba i jakos nie widziałem tam takiego migotania. W sumie to pytanie jest zasadnicze - czy lepiej zeby skakało albo dziwnie wygladało (LCDki moim zdaniem tak mają) albo przyjemny obraz z ladna czernią i głębokimi kolorami tylko troche mrygajaca ;)
AAaaa jeszcze jedna sprawa - czy jest ktoś może szczęśliwym posiadaczem 42PY80 - na papierze wygladaja prawie tak samo a różnica w cenie jest zasadnicza (widziałem po 4.5K pln)
 
Ostatnia edycja:

whiteghost

New member
Niedługo będe posiadaczem 42PY80. Mam nadzieję, że tak jak piszesz "szczęśliwym posiadaczem". Zapewne na początku przyszłego tygodnia. Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz.
 

Patrycjusz

New member
Panowie, na PV80 podczas oglądania dvd, divix, na napisach (literkach) widać budowę literek z pikseli, czy w PY jest tak samo, czy tekst jest gładki, tak jak w lcd?

pozdro
 

mikiko

New member
migotanie

Ktos pytał o odległośc oglądania 46py85, u mnie 4 m, ale i z bliska jest super.
U mnie nic nie miczocze :hmm::D, moze to wina jak ktos pisał oswietlenia w sklepach, moze to własciwośc pewnych osób, że to widzą. :-D
 

RheeTCT

New member
Czy ktoś ma lub widział model 46PY85 z obudową(ramką) matową.Czy jest w ogóle taka wersja?Może PZ jest taki?Przeszkadza mi błyszcząca i pofalowana lekko ramka -taki egz. widziałem w MM.I druga sprawa: czy w warunkach domowych nie przeszkadzają odbicia w szybie panelu zwłaszcza w dzień i przy ciemnych scenach?W sklepie trudno to ocenic.
 

yogibabo

New member
ANDGAJ napisał:
yogibabo

P
odaj nazwę sklepu aby inni nie czekali aż tak długo.

Nazwę wymieniałem już w jednym z poprzednich postów, niemniej jednak sklep nie kwalifikuje się na czarną listę bo kupowałem tam już wcześniej i nigdy nie miałem powodów do narzekań, poza może troche przydługim czasem oczekiwania - chyba zawsze zamawiam sprzęt trudnodostępny :p
Ponowię pytanie jak długo czekaliście / czekacie na swojego py ?:hmm:
 

jaremi

New member
no cóż - pochwalę się :D

zamówiłem wczoraj około 9 rano... a około 20 miałem już w domku (i do tego przywieziony przez pracownika sklepu).
 

goostaff66

New member
Kilka spostrzeżeń po dniu i nocy z 46PZ85:
- oglądam z odległości 3,5 m
- obraz nie migocze (ani na Cyfrze, ani na DVD)
- RheeTCT - PZ ma błyszczącą ramkę i szybko się kurzy
- po ustawieniu wszystkiego na 50% obraz z SD jest wciąż super
- o godzinie 1 w nocy i wyciszonym na max dźwięku wiatraczków nie słychać
- gry z XBOX-a (po HDMI) wyglądają tak, że aż oczy bolą (Forza Motorsport)
- DIVX z XBOX-a wygląda jak DVD na zwykłym CRT (poprzednio Thomson 32' 100Hz) mimo że to DVDSCR (czyli teoretycznie gorsza jakość)
- pilot hmmm... mógłby być mniejszy ;) ale nie przeszkadza
- błyszcząca ramka i ekran jak lustro to jedyne wady (?) - przy oglądaniu z boku, odbijają się wszystkie sprzęty w pokoju itp. Na CRT jest to samo, ale tu jest wiekszy ekran i bardziej się rzuca w oczy
- IFC - trzeba wyłączyć podczas oglądania piłki (przy siatkówce tego nie widać). Piłka na tle trybun przeskakuje. Wszystko inne oglądam na włączonym.
To narazie tyle.
Pozdrawiam
 

chromus

New member
yogibabo napisał:
Witam,
Mamm pytanie do oczekujacych na py85. Jak długo czekaliście/ czekacie na swój tv bo ja zamówiłem 42 cale 29 kwietnia w sklepie internetowym i do dziś wciąż go nie otrzymałem. Zastanawiam sie czy jestem wkręcany czy rzeczywiście jest problem z dostawami do Polski tego modelu ? A może mój sklep jest mało operatywny ?

Ja zamówiłem w sklepie mediapasaż (w Gdańsku). Zamówiłem telefonicznie w czwartek. W piątek po 12.00 był do odbioru. Odbierałem osobiście, ale gdyby mi mieli wysłać (ze względu na gabaryty 46" brałem to pod uwagę) to miałbym w poniedziałek. Polecam sklep. Znalazłem go na Ceneo.

Dla zainteresowowanych. Mam 46" PY85 od tygodnia. Nic nie migocze zupełnie. Wiatraczków nie słychać zupełnie :))). Wcześniej miałem 32" Philips Pixel Plus 2. Testowałem również Philips 42" 7762 z Pixel Plus 2 HD. Panasonic jest lepszy. Nie porównuję technologii tylko telewizory. Przyznam szczerze, że musiałem się przyzwyczaić do obrazu, albo obraz musiał się wygrzać :))). W każdym razie dzięki pomocy kolegów z forum mam już ustawione odpowiednie parametry obrazu zmodyfikowane o moje upodobania i wszystko ok. Może niektórzy ludzie mają inne parametry wzroku i dlatego im migocze :))). Kurcze nawet biały nie migocze :)))
 
Ostatnia edycja:

jedras21

New member
goostaff66
Rozumiem, ze jezeli szukam plazmy glownie do pilki noznej moge sobie darowac PY85 i wystarczy wersja PY80 bez IFC? Z tego co sie doczytalem to te dwa modele roznia sie tylko inteligentym tworzeniem klatki a roznica w cenie dochodzi 500 zlotych..............Czy IFC jest warte w moim przypadku (sport) doplaty do modelu PY85?
 

goostaff66

New member
Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

Jeśli to jest jedyna różnica to pewnie tak. Ale odkryłem (sic!) inną ciekawostkę związaną z IFC. Nikt do tej pory o tym nie pisał co jest dość dziwne (chyba że tego nie zauważyłem).
Otóż:
- przy oglądaniu filmów (nieważne czy DVD czy SD z Cyfry) przy włączonym IFC, obraz wygląda jak dokument. Przypomina trochę filmy na Discovery bądź Teatr telewizji. Jest to dziwne uczucie tak jakby pierwszy plan był bardziej ostry a drugi normalny (Indianę Jonesa oglądałem jak program Wołoszańskiego). Zaznaczam że to moja (i mojej żony) subiektywna opinia.
- przy wyłączonym IFC, filmy wyglądają jak filmy (czyli jak w kinie czy na CRT)

Aha, dla zainteresowanych, Panasa kupowałem w Kezard (kontakt z Ceneo) i stawiam im 6 (dostawa dzień po zamówieniu).

Zapomniałem dodać, że IFC przy filmach poprawia ostrość i obraz jest "lepszy" aczkolwiek trzeba się przyzwyczaić do tego "niby" dokumentalnego obrazu.
Jeśli chodzi o sport to "przeskakiwanie klatek" zauważyłem tylko na piłce nożnej. Nie ma tego na siatkówce, piłce ręcznej i koszu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maciek2x2

New member
Wg mnie ifc jest warty roznicy w cenie. Dzis troche pobawilem sie tv i jestem pod olbrzymim wrazeniem zwlaszcza po ogladnieciu filmu "Plytkie morza" z serii Planeta ziemia. Obraz czasami byl tak piekny ze wydawalo mi sie iz ryby sa na wyciagniecie reki :) IFC sprawil ze stal sie on jeszcze bardziej plynniejszy i wyrazisty niczym 3d (no moze troche przesadzilem :)
Pobawilem sie rowniez moim kinem domowym SCPT 860. Doszedlem do wniosku ze upscaling DVD do 1080p daje duza, odczuwalna roznice. Moze nie jest to prawdziwe HD ale wydaje mi sie ze wiele do niego nie brakuje zwlaszcza gdy film jest super jakosci.

Pozdrawiam !
 

adamys2

New member
Th-42py85

Czy plazma TH-46PY85 przyjmie po componencie sygnał 1080p? Słyszalem , że niektóre telewizory są w stanie wyświetliś taki obraz a niektóre nie. Konkretnie chodzi mi o xbox 360 bez hdmi.
 

Patrycjusz

New member
Panowie, dajcie znać, czy przy oglądaniu dvd z włączonym tekstem, widać, że literki są zbudowane z pikseli czy nie widać. Na PV80 widać, przy lcd nie, a jak jest z PY85?

pzdr
 

Konował

New member
o "teatralnym obrazie" przy włączonym IFC pisałem w swoim mini teście kilkadziesiąt postów wcześniej... każdy musi rozstrzygnąć czy taki super płynny, teatralny obraz mu odpowiada czy nie

a jeśli chodzi o menu serwisowe, to u mnie licznik pokazuje poprawną ilość przepracowanych godzin

pozdrawiam
 

dario135

New member
no i juz mial byc 42pz85 i bd 30 pojechalem wczoraj po te cuda no iiiiii......
zamowilem 42pz800 teraz czekam do 10dni bo jeszcze na stanie nie mieli,
no i czekam zbulami hihi, pierwze moje wrazenia i testy soooooon
pozdro dla wszystkich "panaso maniakow":krol: :krol: :krol:

hi
mam jescze jedno pytanko w jakiej odleglosci od ekranu plazmowego moga stac, wisiec kolumny, bo niewiem co terz zrobic z moimi bw601s3 gdzie je ulokowac zeby bylo bezpiecznie dla tv
z gory dziekuje za pomoc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Patrycjusz

New member
cześć ArtS007, coś nie mogę przebić się z tym pytaniem, ale na Ciebie widzę, że zawsze można liczyć.
Moje obserwacje to obserwacje ze sklepów i na plazmie u kolegi, ale starszy model.
Odległość, to ok 0,5-1m (czyli nie z nosem przy ekranie) i widzę to wyraźnie na PV80 i plazmie kolegi. Zdaje sobie sprawę, że z normalnej odległości użytkowej tych "szczelin" nie widać, jednak zastanawia mnie fakt, że na lcd z bliska tego efektu nie ma.
Czy jest to spowodowane właśnie kształem i wielkością piksela w plazmie? Bo jeśli tak, to nie mogę zrozumieć, dlaczego na lcd o zbliżonej rozdziałce, poprostu tego nie ma. Może, mi to rozjaśnisz :D
W temacie PV80, jeden z kolegów napisał, że też to widzi, dlatego moje pytanie, czy na PY85 też tak jest?, bo to byłby mały szok przy jego rozdziałce.
A może wszystkie plazmy tak mają i jest to normalne?, a ja się doszukuję niewiadomo czego :D

pzdr
 

goostaff66

New member
Przy odtwarzaniu DVD z napisami widać piksele na tekście.
Nie jest to jakoś rażące ale widać. Może to być spowodowane wielkością ekranu (na komputerze nie widać ale jest dużo mniejszy).
Chociaż z drugiej strony tekst przy XBOX-ie nie jest z pikselami (nawet duże litery). Sam juz nie wiem...
Aha, oglądam z 3,5 m
 
Do góry