Panasonic PY85

jedrek_125

New member
Rafylk odp.

Moze nie wymieniaj , tylko sprawdz ustawienia kolorow , tu chyba prędzej znajdziesz powod jak twierdzisz zielonej czerni :) , nikt takiego problemu do tej pory nie zgłaszał wiec nie podejmuj pochopnych dec. bo seria tych plzm , wyjatkowo sie udała panasowi , i szkoda by bylo zebys zamienil sobie na ,,gorsze ,, :)
pozdro
 

ivf

New member
rafylk napisał:
Otóż na moim telewizorze czerń ma zielony odcień :( Nie wiem czy to kwestia doboru ustawień czy po prostu wady tej serii.
może to wina słabej jakości kabla? (chyba, że ten odcień jest jednakowy dla sygnału podawanego z różnych źródeł..)
 

Konował

New member
pudełko w którym to wszystko było zapakowane :)
a co do zielonego czarnego, to przecież w teście Kiki zwracał na to uwagę (jest zdjęcie tego miłego kolorku) i że jest to kwestia ustawień w menu

pozdrawiam
 

rafylk

New member
zielona czerń-panasonic 46PY85

Sygnał mam z cyfrowego polsatu hd oraz z cyfry+ zwykłej. Kabel dobrej jakości HDMI, także nie wiem dlaczego tak się dzieje. Ten zielony nie jest mocny, po prostu przy ciemnych odcieniach widać zieloną poświatę
 

rafylk

New member
Konował napisał:
pudełko w którym to wszystko było zapakowane :)
a co do zielonego czarnego, to przecież w teście Kiki zwracał na to uwagę (jest zdjęcie tego miłego kolorku) i że jest to kwestia ustawień w menu
Ten test jest w dziale płatnym, bo nigdzie nie znalazłem???

EDIT/ Czy ktoś może mi w takim razie powiedziec jak było w teście, żeby ustawić aby wszystko śmigało?
 
Ostatnia edycja:

koma1

New member
problem z czernią w PY85

Mam pytanie: czy ktoś się orientuje jak się kalibruje obraz w PY85 i czy kalibracja może poprawić problem zielonej czerni ?
 

mikiko

New member
a jedna słychac wiatraki

Witam juz mam wreszcie 46py85. telewizor rewelka :), ale jest jedno "ale".
delikatny szym wiatraków, tak jak w dobrze wyciszonym kompie. Jak leci tło muzyczne jest OK, jednak w chwilach ciszy słychac delikaty szum.
Co do reszty, to nawet jak ustawiłem parametry na "docieranie" - wszystko poniżej 50 % to obraz powala. SD - super (mam porównanie z 23'' LCD ), HD jeszcze nie testowalem ale jak puściłem Gladiatora czy Gdzie jest Nemo z DVD to zastanawiam sie czy moze być jeszcze lepiej w HD :D.
Dzieki KIKI za rady, teraz tylko czekam na wymianę tunera Cyfry, PS3 i kino domowe z HK 255 (kiedy w Polsce????) - to będzie jazda:krol:

Na koniec na marginesie kupna plazmy - 46 '' na poczatku wydaje sie ogromny, żona mało nie wystawiła go za drzwi :grin:, ale czas leczy rany teraz juz patrzy na niego cieplejszym wzrokiem (tak wyląda zmiana z CRT 25'' na 46 '').
 

ENDZI63

New member
Od kilku dni pojawiły się TH-50PY/PZ/800 i mam dylemat czy pz i py to samo,wcześniej ktoś opisywał że py i /pz europa/w menu mają różnice pytam bo cenay są na korzyśc pz i tam też dają gwarancję panasonic polska
POZDROWIENIA
 

ANDGAJ

New member
mikiko

Gratuluję zakupu.
Wiatraki to mały problem.Jak zdecydujesz sie na Philipsa PVR Cyfry+ to HDD dobrze je zagłuszy. :)
A z jakiej odległości patrzysz na swoje cacko?
 

goostaff66

New member
Witam wszystkich.
Czytam Was już od dłuższego czasu i dzięki waszym postom, godzinę temu odebrałem 46PZ85E ;).
Tele podłączony i jak tylko troche się do niego przyzwyczaję to napiszę wrażenia i opinię.
Póki co na SD obraz powala - jak to dobrze że nie dałem się namówić lanserom od LCD ;).
Polecam ten TV.
Pozdro.
goostaff
 

yogibabo

New member
Witam,
Mamm pytanie do oczekujacych na py85. Jak długo czekaliście/ czekacie na swój tv bo ja zamówiłem 42 cale 29 kwietnia w sklepie internetowym i do dziś wciąż go nie otrzymałem. Zastanawiam sie czy jestem wkręcany czy rzeczywiście jest problem z dostawami do Polski tego modelu ? A może mój sklep jest mało operatywny ?
 

lordmar

New member
jak to jest z tym migotaniem ??

Witam wszystkich,

byłem wczoraj w sklepie dla idiotów i naogladałem sie tych panasów, puszczony był dobry sygnał (pewnie 1080i) i generalnie wrażenie odniosłem bardzo pozytywne (ladna czern, ladne kolory, itd). Jest jednak pewne ale - mianowicie jak dla mnie to obraz migocze :???: nie skacze tylko zwyczajnie migocze tak jakby podswietlenie migotało. Obok stały LCD philipsa podlaczone do 1080i (inna tresc) i obraz byl zupelnie inny. Czy Wy użytkownicy tych tv to widzicie i czy to przeszkadza ?? Nie wiem jak to bedzie wygladało w domu ale mam wrazenie ze jest to raczej wada technologii a nie typu czy egzemplarza. Wczeniej w wątku bylo słowo na ten temat ale nie zauważyłem żeby to było jakość szczególnie przykre czy problematyczne. Dodam że obecnie mam CRT philipsa 100hz matchline i nie widze czegos takiego. Nie musze tez patrzec na lcd zeby to zobaczec raczej zeby sie upewnic ze tak jest w istocie.
 

ANDGAJ

New member
yogibabo

yogibabo

P
odaj nazwę sklepu aby inni nie czekali aż tak długo.

W zasadzie to na Forum można by stworzyć jakąś "czarną listę" /
Lub utwrzyć temat typu :" moje problemy/lub zadowolenie " przy zakupach i-net.
Opinieo nie jest miarodajne-można sprzedawać dobrze żelazka ale już HDTV niekoniecznie.
 
Do góry