Panasonic PY85

Konował

New member
w temacie kurzu... strasznie zbiera się na podstawce i na obramówce ekranu, ale płyn antystatyczny działa w tym przypadku bardzo dobrze

pozdrawiam
 

p0is0n

New member
Menu serwisowe:

trzymajac -V na obudowie naciskasz tyle razy 0 na pilocie, az pojawi sie menu serwisowe na ekranie.Jedna uwaga: w tym czasie musisz byc przelaczony na telewizje analogowa (wejscie antenowe)

Z kolei ja mam pytanie - chcialem sprawdzic liczbe godzin przepracowanych przez moj 42PY85 i troche sie zdziwilem, gdyz on caly czas pokazuje..15 minut. Obrazek ponizej:
http://hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=1220&stc=1&d=1210508726

Czy ja aby na pewno patrze na wlaciwe pole?
A moze to kwestia wersji softu?
 

Attachments

  • py85servicemenu.JPG
    py85servicemenu.JPG
    28,9 KB · Wyś: 432

adamys2

New member
Jeśli chodzi o PY85 to trzeba ncisnąć przycisk "F" i "-/V" na obudowie z prawej strony TV (są tam dzwiczki) a kiedy sie TV wyciszy trzymając dalej te dwa przyciski wcisnąć trzykrotnie zero na pliocie.
...mnie sie przynajmniej udało :)
 

p0is0n

New member
ciesze sie, ze wszyscy doszli do porozumienia w sprawie wywolania menu:eek:k:

to jeszcze niech ktos powie :

- w jakim formacie jest Time 00000:00, bo myslalem ze to godziny:minuty, ale chyba tak nie jest, bo u mnie ta wartosc ani drgnie.
To pod spodem to liczba wlaczen.

- jak zmienic kolorek ramek otaczajacych tryb 4:3 -> widzialbym tam czarne, a nie paskudnie szare ( czy to zadziala tez dla trybu przegladania jpegow z kart SD?)
 

p0is0n

New member
Sansei6 napisał:
Dziwne to TIME to są godziny przepracowane, jak sprawdzałem kilka dni temu to było 230...

czyli bylo u Ciebie Time 00230:00 ?

chodzi mi o to, ze u mnie od nowosci jest 00000:15 i nie wyglada jak by chcialo rosnac :)
na 15 minut mi to jednak nei wyglada bo z pewnoscia dluzej sie bawilem telewizorkiem, natomiast 15 godzin go jeszcze na pewno nie wyogladalem (nie mialem czasu).

pytanie wiec jaki jest format tego cholerstwa...
 

adamys2

New member
...w moim przypadku (TH-46PY85) po niespełna 2 dniach uzytkowania na liczniku jest 000011:18 i jestem pewien,że jest to 11h.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
p0is0n napisał:
czyli bylo u Ciebie Time 00230:00 ?

chodzi mi o to, ze u mnie od nowosci jest 00000:15 i nie wyglada jak by chcialo rosnac :)
na 15 minut mi to jednak nei wyglada bo z pewnoscia dluzej sie bawilem telewizorkiem, natomiast 15 godzin go jeszcze na pewno nie wyogladalem (nie mialem czasu).

pytanie wiec jaki jest format tego cholerstwa...


Właśnie sprawdziłem i jest 247:15, więc 245 godzin i 15 minut ;)
 

p0is0n

New member
dzieki Panowie, czyli jednak jest jak myslalem.
mam nadzieje ze jednak ruszy ten licznik, bo jak nie, to zaczne myslec ze ktos go ustawil na stale, zeby ukryc liczbe godzin:/
 

amazon

New member
p0is0n napisał:
dane Panasa odzwierciedlaja najbardziej pesymistyczny dla plazm wariant - biale tlo - ktore kosztuje Cie 0,385kW * liczba_h * koszt 1kWh energii.

Tak, to duzo, ale: 1 kWh kosztuje jakies 36groszy, policzyc latwo ze przy ogladaniu non-stop bialej planszy przez 31 dniowy miesiac wynosi to ok 103pln.Wiadomo, ze nikt tak nie oglada, wiec jesli chociaz w nocy spisz, to koszt spada do 51,5 pln :) Idac dalej, jesli chcialbys te plansze ogladac 4h dziennie, to koszt spada do ..17pln :)

Oczywiscie to sa zarty, ale wniosek oczywisty:
Jesli stac Cie na plazme za 5k, i odpowiedni sprzet towarzyszacy, to te kilkanascie? kilkadziesiat? zlotych miesiecznie nie powinno robic roznicy.
Dziekuje serdecznie za odpowiedż ale tu nie chodzi tylko o kase istnieją także inne powodu aby oszczędzać energię ( np ekologia ) ja staram się żyć ekologicznie , segreguję śmieci , jestem wegetarianinem od 15 lat , nie używam dezodorantów w sprayu itd a tak się składa że zużycie energii w tym aspekcie jest też istotne a tak na marginesie jeśli Cię stać na plasme za 5K to nie znaczy że nie masz zwracać uwagi na takie dane .
To tyle ... pozdrawiam i dziękuje za kalkulator cenowy .:)
 

jedrek_125

New member
Konował napisał:
w temacie kurzu... strasznie zbiera się na podstawce i na obramówce ekranu, ale płyn antystatyczny działa w tym przypadku bardzo dobrze

pozdrawiam



jakiego plynu uzywasz ? bo mam problem co kupic do ekranu i do kurzu >?
Do ekranu pewnie urzywasz czegos ,,extra ,, ?
 

Konował

New member
kupiłem w Media Markecie za niecałe 30 zł antistatic cleaning kit for LCD/ PLAZMA/ TV, 4WOLRD ACCESSORIES (płyn + ściereczka + pędzelek)

pozdrawiam
 

p0is0n

New member
amazon napisał:
Dziekuje serdecznie za odpowiedż ale tu nie chodzi tylko o kase istnieją także inne powodu aby oszczędzać energię ( np ekologia ) ja staram się żyć ekologicznie , segreguję śmieci , jestem wegetarianinem od 15 lat , nie używam dezodorantów w sprayu itd a tak się składa że zużycie energii w tym aspekcie jest też istotne a tak na marginesie jeśli Cię stać na plasme za 5K to nie znaczy że nie masz zwracać uwagi na takie dane .
To tyle ... pozdrawiam i dziękuje za kalkulator cenowy .:)

pewnie ze ekologia jest wazna, ale zawsze gdzies jest granica miedzy utrudnionym zyciem a ekologia. Oznacza to, ze moglibysmy zrezygnowac z pralek, lodowek, zelazek, amplitunerow, plazm i innych energozernych urzadzen. Pytanie tylko zawsze co jest dla kogo istotniejsze.Byc moze ta technologia nie jest dla Ciebie - bo jest z definicji energomarnotrawna.LCD duzo bardziej ekologiczne, pomijajac moze fakt zastosowania lamp rteciowych do podswietlenia...gdzies to potem trzeba utilizowac:(
Pol zartem pol serio - majac plazme mozesz przykrecic ogrzewanie w sredniej wielkosci pokoju- to tez jest ekologia ;) A ja stawiam na zmniejszenie ilosci godzin spedzonych przed tv - i ekologia i zdrowie, pozdro!

P.S. tez staram sie nie marnowac energii i segregowac smieci, ale z 2.2kW czajnika nie zrezygnuje! ;P
 

rafylk

New member
zielona czerń-panasonic 46PY85

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem Panasonica 46PY85, a zarazem tego forum. Szukałem pobieżnie, ale nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi. Otóż na moim telewizorze czerń ma zielony odcień :( Nie wiem czy to kwestia doboru ustawień czy po prostu wady tej serii. Mogę jeszcze wymienić telewizor na pioneera 5080XA. Co radzicie zrobić?
 

jedrek_125

New member
Sansei6 napisał:
Właśnie sprawdziłem i jest 247:15, więc 245 godzin i 15 minut ;)



Potwierdzam , licznik powinien w poz time pokazywac liczbe godzin pracy tv , u mnie to jest aktualnie 510 : 14
Ps.
Troche juz pochodził , wiec moge sie wypowiadac na temat obrazu i wspołpracy z innymi urzadzeniami :)

Ps kono0wal dzieki za inf dot. sciereczek :)
 
Do góry