Panasonic PY85

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie mam pojęcia, skąd oni tyle watów nabrali, ale kiedyś porównywałerm dane mojego amplitunera z amerykańskim odpowiednikiem i pobory były zbliżone. Przy czym amerykański odpowiednik miał podany pobór prądu.

ArtS :)
 

piotrid

New member
wiatrak

witam
wlasnie odebralem tego panasa i osobiscie balem sie po przeczytaniu testu ze wiatrak bedzie halasowal a tu zaskoczenie chodzi cicho wiec nie wiem po co to halo z tym wiatrakiem sprawdze jeszcze wieczorem i dam znac, wczesniej mialem same lcdeki wiec chetnie podziele sie pozniej wrazeniami na temat tej plazmy ale daje sobie na to minimum kilka dni pierwsze wrazenia sa pozytywne choc pierwsze co rzuca sie w oczy to odbicia w ekranie czego nie mialem w moim poprzednim philipsie za to plynnosc o niebo lepsza wiecej wazen jak napisalem podam pozniej
 

sanchopan

Banned
A mnie uczyli, że P (moc W) = U (napięcie V) x I (natężenie A) :hmm:
Więc skoro napięcie w USA mają o połowę niższe, to nie może to nie mieć wpływu na pozostałe parametry :cool:
 

maciek2x2

New member
Czy moze ktos podac dane dla ustawien po kalibracji? Ew jakies zdjecia z menu? Jaki rodzaj obrazu (cieply zimny zywy) i co z ulepszaczami?

Ps
Widze ze amerykanska wersja 85ki ma dane liczbowe przy suwakach w ustawieniach. Na europe tego nie uczyniono - dlaczego?
 

ANDGAJ

New member
Może rynek amerykański bardziej wymagający :).
Albo na EU jakieś durne ograniczenia patentowe (spotkałem się z tym w przypadku sprzętu fot. z tym, że sytuacja była odwrotna )

Wspominałem już , że te wersje mają dwa wej. component.
Co oczywiście bardzo, oj bardzo by mi pasiło.
 

p0is0n

New member
amazon napisał:
witam, ;)
Panowie użytownicy 46PY85 jak to jest z tym poborem mocy ? Czy podawane parametry przez Panasonic POLSKA na ich www relatywnie odzwierciedlają faktyczny stan.

dane Panasa odzwierciedlaja najbardziej pesymistyczny dla plazm wariant - biale tlo - ktore kosztuje Cie 0,385kW * liczba_h * koszt 1kWh energii.

Tak, to duzo, ale: 1 kWh kosztuje jakies 36groszy, policzyc latwo ze przy ogladaniu non-stop bialej planszy przez 31 dniowy miesiac wynosi to ok 103pln.Wiadomo, ze nikt tak nie oglada, wiec jesli chociaz w nocy spisz, to koszt spada do 51,5 pln :) Idac dalej, jesli chcialbys te plansze ogladac 4h dziennie, to koszt spada do ..17pln :)

Oczywiscie to sa zarty, ale wniosek oczywisty:
Jesli stac Cie na plazme za 5k, i odpowiedni sprzet towarzyszacy, to te kilkanascie? kilkadziesiat? zlotych miesiecznie nie powinno robic roznicy.
 

ANDGAJ

New member
p0is0n napisał:
Jesli stac Cie na plazme za 5k, i odpowiedni sprzet towarzyszacy, to te kilkanascie? kilkadziesiat? zlotych miesiecznie nie powinno robic roznicy.
Nareszcie ktoś to powiedział szczerze i....logicznie.
Wcześniej próbowałem delikatnie to zasugerować.
Ale nie wystarczyło.
Może post p0is0n-a w końcu wystarczy.
I zakończymy sprawy poboru energii do zasilania HDTV.

Ps.Przepraszam Moderatora za cytowanie poprzednika ale nie mogłem się powstrzymać :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
sanchopan napisał:
A mnie uczyli, że P (moc W) = U (napięcie V) x I (natężenie A)
Zgadza się. Ten sam pobór mocy przy niższym napięciu wymusza większy pobór prądu, co też wcześniej napisałem.

Telewizor jest podobny w tym przypadku do zwykłej żarówki. Jeśli przyjmiemy oczywiście, że pobiera stałą, znamionową wartość mocy. 0Mianowicie żarówka o mocy 100 W pobierze taką samą moc zarówno w przypadku zasilania o napięciu 220 V, jak i 110 V.

Dość długo mnie tego uczyli i jeszcze trochę mi w głowie zostało. :)

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Prosba o OPINIE

Dzisiaj odbyłem ciekawą rozmowe z dystrybutorem N-ki , na bazie często pojawiajacych sie informacji , ze nbox rekorder nie podaje dzwięku po kablu hdmi w wielu tv , zastanowilo mnie w jaki sposob możnaby sprawdzic czy sprzet ktory posiadam w domu bedzie działał prawidlowo.
Otóż co sie okazało , po podpisaniu umowy moge ja rozwiazać ale tylko do momentu kiedy nie zostanie jeszcze aktywowana usługa . Po tym czasie nie ma mozliwosci rozwiazania umowy , na moje pytanie a co bedzie jesli nbox nie bedzie podawal dzwieku ? i zaznaczylem , ze nie interesuje mnie dokonywanie dodatkowych zkupow w postaci wzmacniaczy i kolumn do tego aby odtwarzac po komponencie dzwiek , mila pani zastanowila sie i powiedziala ze w takim razie mozna wymienic nboxa :) , a ja na to , a jesli drugi tez nie bedzie podawal dzwieku , co w takim razie ?
Wg. mnie umowa ktora podpisalem przestaje byc wazna z powodu nie wywiazania sie dostawcy ze zobowiazania dostarczenia mi w ramach umowy zarowno obrazu jak i dzwieku . Pani sie zasepila i porosila abym zadzwonil jutro , to bedzie wiedziala co z takim fantem zrobic. Firma jest sama sobie winna wg. mnie nie spelnia podstawowego warunku umowy czyli sprawdzenia czy umowa moze byc zawarta .
A poza tym jesli nie moge srawdzic czy nbox bedzie podawal dzwiek do mojego sprzetu to jak mozna uznac w takim razie ze umowa nie moze byc rozwiazana . To jest kupowanie ,,kota w worku,,
Czekam na opinie do faktow ktore pyztoczyłem
Pozdro dla wszystkich
user_online.gif


Warn: (0%)
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
 

adamys2

New member
do aevash

witam,wczoraj odebrałęm TH-46PY85 i jesli chodzi o moje zdanie na temat wiatraczków to przy wyciszonym na maxa TV są one dla mnie słyszalne nawet z odległości 3,5m a i owe bzyczenie w nocy jak pisał aevash również ma miejsce... jednak przy normalnym użytkowaniu tego TV nie ma z tym absolutnie żadnego problemu.Niezdecydowanym mówię "TAK",jak dle mnie ten TV to rewelka:)
 

ANDGAJ

New member
jedrek_125
Coś mi się obiło o uszy, że niektóre TV mają problemy z n-boxami.
Ja pożyczyłem dekoder n-ki od znajomka.Chodziło mi co prawda nie o dźwięk po HDMI a jakość przekazu.
Może pójdziesz tym tropem?
 

ivf

New member
jedrek_125 napisał:
Wg. mnie umowa ktora podpisalem przestaje byc wazna z powodu nie wywiazania sie dostawcy ze zobowiazania dostarczenia mi w ramach umowy zarowno obrazu jak i dzwieku .
chyba nie miałeś jeszcze do czynienia z prawem ;)
przecież oni dostarczają Ci dźwięk na kilka innych sposobów. czy gwarantowali w umowie że dostarczą go rówież złączem HDMI? takie są niestety realia..
 

chromus

New member
Dla zainteresowanych. Wymiary pudła modelu 46" to: 129x87x33 [dłxwysxgł]. No więc wszedł mi do Skody Octavia, ale po zdjęciu górnego opakowania. Ale spoko.

Mam pytanie do forumowiczów. Wcześniej oglądałem na Philips 32" PixelPlus2 i obraz był znakomity. Nie ma do czego się przyczepić. Przy Panasonicu jestem bardziej ostrożny w ocenianiu obrazu. Co prawda chodzi u mnie dopiero koło godziny, może się zmieni. Jakie macie ustawienia pomóżcie. Nigdy nie kalibrowałem telewizora. Chciałbym żeby czerń była większ, narazie jest taka nijaka.

PS.

Tak szczerze to ja wiartaczków nie słyszę. Ogólne wrażenia dotyczące obudowy: kurzy się szybko, kurzy się szybko...aaa...jeszcze kurzy się szybko. Tak na poważnie to bardzo ładny telewizor.
 

jedrek_125

New member
Odp. dla ivf

Może masz racje w sprawie ,,prawa,, natomiast umowe podpisujesz bez mozliwosci sprawdzenia jakosci uslugi , na moje pytanie do sprzedawcy jaka jest mozliwosc sprawdzenia obrazu i dzwieku na wlasnym sprzecie , odpowiedz brzmi zadna , wiec jak to sie ma do generalnej zasady ze od kazdej umowy mozesz odstapic jesli nie spelnia twoich oczekiwan ??
Istnieje tutaj sprzecznosc , tym bardziej ze przed aktywacja mozna sprawdzic jakosc uslugi tylko po sile i jakosci sygnalu , natomiast po aktywacji kiedy juz otrzymujesz obraz z dzwiekiem , w razie jakis nieprawidlowosci nie masz wg. N-ki mozliwosci zrezygnowania z uslugi.
Ps
Co do jakosci obrazu , juz sa posty na ten temat w dziale ,,Platformy cyfrowe ,, wiec nie bede mieszal watkow na naszym forum :)
 
Ostatnia edycja:

Konował

New member
jakość z nbox recordera po kablu EURO jest bardzo przeciętna
dźwięk jest OK, nic się nie tnie, włączając w to VOD
dopiero podpięcie nboxa z TV kablem HDMI i ustawienie na nboxie trybu 1080i u mnie dało wspaniały efekt... właśnie oglądałem F1 w Turcji na RTL i obraz SD był naprawdę super

pozdrawiam
 

piotrid

New member
lcd a plazma

ja tez mialem philipsa 42 cale z pixel plus 2 i po wlaczeniu panasonica stwierdzam ze nie ma co sobie zawracac glowy telewizorami LCD bo to po prostu porazka choc ten philips mial bardzo dobry obraz mnie uderzyla ogromna plynnosc i glebia obrazu szczegolnie na sygnale HD i mysle ze jesli ktos ma 5 tysiecy nie powinien sobie zaprzatac glowy lcdkami bo ten panas wg mnie je wymiata jesli chodzi o TV panasa dodam ze jest on jeszcze dodatkowo cienszy od mojego poprzedniego LCD oraz to naprawde ladny telewizor a kurzy sie nie mniej niz inne dla mnie na razie obraz zdecydowanie lepszy na panasonicu
 

p0is0n

New member
Konował napisał:
jakość z nbox recordera po kablu EURO jest bardzo przeciętna
dźwięk jest OK, nic się nie tnie, włączając w to VOD
dopiero podpięcie nboxa z TV kablem HDMI i ustawienie na nboxie trybu 1080i u mnie dało wspaniały efekt... właśnie oglądałem F1 w Turcji na RTL i obraz SD był naprawdę super

pozdrawiam

Czy sa wyjscia component w nbox recorderze? Czy daje sie z niego wypuscic 576i przez component/hdmi?
Pytanie jest ukierunkowane na ew. mozliwosc podlaczenia wyjscia nboxa do procesora obrazu.

P.S. Panowie, chyba odchodzimy mocno od tematu w watku. Proponowalbym dalej nie brnac w tym kierunku, tylko trzymac sie wspolpracy PY85 z nboxem
 

jedrek_125

New member
Otoz to - interesuje mnie i jak sadze innych uczestnikow tego watku wszystko co dot. panasonica py85p , w chwili obecnej ,,wałkujemy temat wspolpracy z nbox recorderem N-ki i tego sie trzymajmy , sam TV jest cool , i jak na razie a pracuje juz u mnie 3 tydzień jest wszystko ok . Dzisiaj odpalilem sobie nową plytke z blue-ray bd30 po hdmi , koncert Santany z Montro , mowie wam ludzie wpadli goscie i a ja nie moglem sie oderwac od tv :):) , a goście ? zapytacie :) - poprosili abym nie wyłaczał :)( ha ha .
 
Do góry