Panasonic PY85

ANDGAJ

New member
ArtS

Jest również stopień powiększenia obrazu 4:3.
W trybie "smart" (sony ) obraz nieznacznie jest powiększony następnie dodatkowo boki rozszerzone, które jest niezbyt duże.Np. logo TVN (kółeczko) bardzo mało jest spłaszczone.W tym trybie góra/dól obrazu są obcięte.Ale mogę przesunąć obraz i "schować" całkowicie logo stacji lub odwrotnie-odsłonić wyniki meczu np.tenisa.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W niektórych telewizorach to powiększenie wcale nie zneikształca obrazu, a jedynie obcina górę i gół. Przydatne do filmów 4:3 letterbox.

ArtS :)
 

jedrek_125

New member
Jutro zakladaja mi N-ke , podziele sie wrazeniami , czytam ostatnio posty na temat jakiejs pikselozy na napisach i temu podobne spostrzezenia , i zastanawiam sie o co chodzi , mam wrazenie i potwierdza sie to w postach osob ktore maja dobry sygnal ,. albo dobry player badz blue-ray plazma chodzi naprawde wyjatkowo nie wiem jak ,,Wy,, ale ja juz nie szukam jakis anomalii , gra dobrze i ok , mam male zmartwienie , bo z tego co slysze , kanaly sd , w n-ce mocno odbiegaja jakoscia w porownaniu z kablowka , jesli tak jest to zle .:) ale mam nadzieje ze opinie typu ,, wiadomosci o mojej smierci sa mocno przesadzone ,, sa odosobnione i nie bedzie tak zle , tak czy owak o wrazeniach jutro , za 3 dni rusza Eurosport HD a w nim Roland garros :) mam nadzieje na niezle ,,przezycia :) nie mowiac juz o pilce i olimpiadzie :)
Pozdrawiam wszystkich
ps. Wszystkim wachajacym sie polecam py85 , dobry sprzet , spelni wasze oczekiwania :) no i nie zapomnijcie o blue-ray , to juz naprawde ,,przymus ,, :) mam zwykle dvd i wydawalo misie ze jak skalery zrobia swoje to mi wystarczy , niestety nie wystarczylo i teraz mam problem bo mam , jak to mowia niepotrzebnu sprzet , blue -ray panasa bd30 jest niepokonany w zestawie z tv , dogaduja sie tak wspaniale , ze wlasciwie nie wiem ktore skalery pracuja - telewizora czy bd30 :)
Tak czy inaczej jest jeszcze lepiej i jestem zadowolony :)
 
Ostatnia edycja:

mario_many

New member
witam wszystkich,panasonic 46 py 85( 50 py800) full hd 100hz jest dla mnie alternatywa do zakupu na EURO,ale czy ktos wie jak on wyglada w bezposrednim porownaniu z pioneerm hd ready(50) tez w cenie ok 7-8tzł,sygnal mam z n-ki.Pokoj mam bardzo duzy ale odleglosc od tv tylko 2,5-3m poniewaz wypoczynek jest na srodku pokoju,wiec tez mysle nad lcd philipsem 47 9603 ale jeszcze go nie ma w sprzedazy ,pozdro dla tv maniakow
 

jedrek_125

New member
ArtS007 napisał:
Dlatego nie spieszę się z zakupem BluRaya. :)

ArtS :)


:):) Chyba mnie nie zrozumiałes , albo ja wyraziłem się niezbyt prezyzyjnie ,
bo własnie powinienes kupić blue-ray , bo skalery np. w BD30 panasonica
działaja nieporownanie lepiej niz w zwyklym dvd , a w połaczeniu z tv panasa py85 to juz bajka :), tak wiec konkluzja mojej poprzedniej wypowiedzi było stwierdzenie , że dopiero takie połaczenie daje makskimum
radochy z HD :)
Pozdro
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To zmienia nieco optykę Twojej wypowiedzi. Sądzę jednak, że dobre DVD z dobrym skalerem poradzi sobie równie dobrze.

ArtS :)
 

leszcz

New member
ustawienia moje ....hmm

jade puki co na ekonomiku :grin:
kontrast tak 60 %
jaskrawość tak 55%
kolor tak 40 %
ostrość tak 80 %
balans bieli normalny
sterowanie kolorami wyłączony
pnr MAX
3d comb włączony

dla kablówki :)


dla satelity mam takie :) a wiec

kontrast 9 od maxa ( cofnij 9 od maxa)
jaskrawosc cofnij 29
kolor 23 dodać od min
osrtość 1 od maxa
balans normal
ster kolor wyłączony
pnr max
3d comb wlaczony
 
Ostatnia edycja:

ANDGAJ

New member
ArtS

DVD wykorzystany z sygnałem component to wykorzystany jest skaler TV PY85.
BD30 (odtwarzający płytę DVD ) z wyj.HDMI to skaler z BD30.
Retoryczne pytanie: który skaler lepsiejszy?
Chociaż, z tego co wiem, to BD30 ma wyj.component i porównania jedrek_125 może dokonać.Można z ciekawości zobaczyć również jak będzie z S-video :)
Dobre DVD z dobrym skalerem kosztuje więcej niż BD30.Dużo.
Dzisiaj święto to może coś pokręciłem. ;)

(Są głosy, że można wykorzystać HD DVD Toshiby jako bdb. odtwarzacz DVD).
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Do Artsa :)

Odpowiem tak , co z tego ze dobre dvd dobrze skaluje , przeciez nie wyskaluje ci szczegulow ktorych nie ma , to po pierwsze , poza tym jakos nie widze powodu zeby sie pozbywac dvd kupujac blue-ray , ja tego nie zrobilem i mam do wyboru , juz sie przekonalem ze nie wszystko warto ,,pchac w blue-ray bo nie jest tego warte, sa plyty wyjatkowo dobrze wydane , w super jakosci - wtedy tak , wlozenie takiej plyty do BR
daje doskonale efekty w postaci bardzo plastycznego kinowego i soczystego kolorytycznie obrazu , w innym przypadku doskonale radzi sobie dvd i tak ma byc :)
Jaka jest roznica miedzy Full Hd a swietnie wyskalowanym obrazem nie musze nikomu tlumaczyc , po prostu nie mozna dokonywac takich porownan bo byloby to nieuczciwe w stosunku do plyt dvd :) jakby nie byly swietnie zrealizowane .
Tak wiec konkluzja jest taka , = masz TV full HD , masz satelite z kanalami HD , to musisz miec odtwarzacz full HD - taka jest logika , to wszysko ,
jest juz cala masa materialow na plytach blue-ray , i moze sa one w tej chwili cenowo ,,przeszacowane , ale proces spadku cen juz trwa od jakiegos czasu i naprawde cena np. 70 zl za koncert santany z festiwalu montroux to nie jest cena zaporowa , a material ,,dech zapiera ,, i nic a tym bardziej zwykle dvd nie moze sie z tym rownac .
na amazon UK jest teraz taka promocja ,ze mozna sie troche obkupic jesli ma sie znajomuch na wyspach , bo dostawa jest tam gratis i obnizki fantastyczne .
Reasumujac - nie ma sensu ,,kombinowac ,, masz konia - kup siodlo , tak to dziala :)
Pozdro dla wszystkich

Ps A propos N-ki , dobrze ze nie skasowalem sobie ,,kablowki z upc :) kanały sd w wiekszosci przypadkow sa lepszej jakosci , a cale to ftp to jedna wielka ,,kicha ,, :) tylko kanaly HD i filmowe z wylaczeniem tvn-u HD bo wlasciwie nie wiadomo co to za hybryda , ani sd ani HD :)
Ale powiem tak dla Discowery HD , dla Eurosport HD i pozostalych kanalow hd warto zamontowac , cala reszte ,,pominalem ,,:) przy tworzeniu uzytkownika :) zreszta na wiecej i tak bym nie mial czasu :)
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
jedrek!
Co do meritum - zgadzam się w 100%: skalery to bajer, marketing itd. Nie ma nic (lub niewiele) wspólnego z rzeczywistością (fota 5mpix zrobiona z foty 2 mpix nic w jakości zdjęcia też NIE ZMIENI).
Ale...
PO KIEGO GRZYBA TE PRZECINKI?!? Przecież ŹLE SIĘ CZYTA!!:hmm: :p
 

maciek2x2

New member
Leszcz - dzieki za wartosci ustawien ! W koncu ktos je podal. Ja czekam na plyte Digital Video Essential pobawie sie i podam swoje wartosci.
sanchopan - w 42PZ85 nie ma takiej funkcji dlatego pytam !
 

Konował

New member
"3D-COMB - Od czasu do czasu, podczas oglądania zdjęć lub filmów w zwolnionym tempie może być widoczny kolorowy deseń. Ustaw na "Włączony", aby wyświetlić ostrzejsze i bardziej dokładne kolory (Wyłączony/Włączony)
* Tylko dla odbieranych sygnałów PAL lub NTSC
* Nie działa dla RGB, S-wideo, sygnału zespolonego, PC, HDMI, i karty SD"

pozdrawiam
 

Patrycjusz

New member
w serii py 70, 700 jeżeli dobrze pamiętam, była bardzo widoczna taka jakby "ziarnistość" obrazu, dziwnie to wyglądało. Mam nadzieję, że właściwie to ująłem.
Czy w 85 jest tak samo?

pzdr
 

Konował

New member
Ja żadnej ziarnistości powiem szczerze nie zauważyłem... ani na kanałach SD, tym bardziej na HD (nbox recorder, HDMI, 1080i). Normalnie oglądam z ok, 3 metrów, ale wczoraj oglądałem HOUS'a z 1,5 metra i obraz był jak na SD naprawdę niezły, bez żadnego ziarenka :)

pozdrawiam
 

leszcz

New member
maciek2x2

ja uwazam że forum jest miejscem gdzie powinnismy sobie pomagać :D :D

i jestem troszke zmartwoiny że główny znawca tych tematów ( KIKI )
nie udostepnił wartośći dla tego modelu ..... ja rozumiem pewnie chodzi o kasę za zabawe w kalibracje ale no bez przesady ile osób robi takie coś profesjonalnie ?

a jak ma się juz skalibrowany profesjonalnie obraz to dlaczego nie podac tych wartości na forum

mysle ze na sklepie i na sprzedaży oraz tych prezentacjach doskonale się zarabia a te kalibrowanie to setna % tych zarobków

więc apeluje do " kogoś " kto ma to profesjonalnie zrobione niech poda nam te wartości :-D :-D :-D
 

jedrek_125

New member
do maciek2x2

Przepraszam , ale jestes juz nudny z tymi wartosciami do ustawien ,
powiem ci tak , mam plyte video essential , do kalibracji obrazu , i wiesz co wyszlo ? ze moje osobiste ustawienia sa lepsze , takie mam odczucie i tych uzywam :) tak wiec skoncz z tym ,,blaganiem o wartosci , bo to i tak ci nic nie da , chyba ze chcesz takiego oto efektu - ustawienia z kalibracji a obraz wg. twoich odczuc do bani. Co sie tak naparles na te dane , nie umiesz sobie ustawic obrazu tak , aby sie Tobie podobał ? bo mnie osobiscie tylko taki obraz interesuje :)
Pozdrawiam wszystkich
Ps . mam nadzieje ze sie nie obraziles :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry