Panasonic PY80 wszystko o serii?

B

burz

Guest
ArtS007 napisał:
Najczęściej mówi się o 200 godzinach. Jednak z czasem wystarczy stopniowo podkręcać parametry, jeśli te 50% Ci nie wystarczają. Takie płynne przejście będzie bardziej naturalne.

ArtS :)
... ale powinny wystarczyć:)
Po 300 godzinach oglądania ustawiłem tv jak lubię, korzystając z pomocy obrazów kontrolnych THX (kontrast i jaskrawość) - i wyszło jak w mordę po 50 proc., obraz jest pięknie nasycony, widać szczegóły w cieniach i światłach, a po oczach nie wali. Tylko kolorem zjechałem w lewo. Pięknie jest!
 
B

burz

Guest
Musisz przepatrzeć filmy na DVD, jeśli na okładce jest logo THX, to z poziomu menu/ustawienia języka będzie wejście na optimizer THX.
Dla ułatwienia, na pewno znajdziesz je na Indianie oraz Star Wars.

I przy okazji, jak ustawiać.
Kontrast regulujesz na planszy zawierającej białe kwadraty - muszą być wszystkie widoczne.
Jasność ustawiasz na planszy z logo THX - zmniejszasz poziom to momentu, gdy cień pod logo NIE JEST WIDOCZNY.
 
Ostatnia edycja:
B

burz

Guest
Na pewno jest na starych częściach (4, 5, 6), a nowe sprawdzę, jak wpadnę do domu

--edit: sprawdzone, na nowych też jest
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Ja będę za godzinkę w domu to sprawdzę też także dzięki bardzo za szczere chęci. Co do tych starych części nie posiadam.
 

collector84

New member
46py

Jestem szczesliwym psiadaczem 46py80 od dwoch miesiecy, ogolnie telewizorek super, zastanawiam sie tylko czy uzywa ktos go do grania w gry na playstation albo Pc po Hdmi, troszke sie waham z podlaczeniem ponoc te gniazda sie pala..; )
Pdolaczylem raz i tyle..; ) kumpel proponowal mi UPS ? da to cos?; mile widziane komentarze;) ] PZD FOR ALL; )
 

kukuku2

New member
Ogólnie i generalnie nic, ale lepiej dmuchać na zimne. Największy problem to obrazy statyczne i wielogodzinne oglądanie takiego obrazu np. logo programu, napisy na dole tv
 

analogic

New member
Witam wszystkich

Mam pytania dotyczace menu serwisowego, a konkretnie:
po wykonaniu procedury pokazuja sie dwie ramki, pierwsza z lewej to jakby własnie menu serwisowe,
SERVICE
ADJUST
WB-ADJUST
OPTION
AGING
SRV-TOOL
Druga ramka (jak się domyślam) to podmenu pozycji pierwszej (SERVICE)
w której podany jest szereg parametrów z ktorych rozszyfrowałem właściwie tylko czas działania telewizora oraz ID modelu.Nie wiem nawet jaki mam numer softu poniewaz jest kilka pozycji z "softem" w nazwie np.
Peaks soft
STBY soft
POP soft
Czy może ktos wie co oznaczają poszczególne pozycje, szczególnie Option od 1 do 3 oraz jak sie poruszć po menu (zadna pozycja nie jest "podświetlona", a przyciski góra/dół i prawo/lewo nie działaja.
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
W włączyłeś hotel mode czy tylko zmie3niłes na HDMI1 ? bo jak nie włączysz Hotel Mode na ON to nic ci nie da zmiana wyjść
 

boxster

Member
Czy jest jakaś metoda na zablokowanie proporcji ekranu na stałe, chodzi mi w szczególności o proporcje 16:9. Nie wiem dlaczego, ale mój tv lubi bardzo tryb "auto", zmieniam mu na 16:9, zmieniam kanał wracam, a tu znowu "auto" i zaczyna się żonglerka i rozciąganie ekranu.
Nie ukrywam, że lekko mnie to irytuje.
 

Klisman1987

New member
Witam zauważyłem ostatnio ze po włączeniu proporcji obrazu na 16:9 albo trybu rozszerzony na dole ekranu zawsze zostaje mały czarny pasek ok 0.5-0.8 cm. Nawet jesli program nadawany jest w trybie 16:9 to zawsze jest ten czarny pasek. Moze ktos ma podobny problem. Pomocy
 
Do góry