Panasonic PY80 wszystko o serii?

arekw99

New member
bacikb napisał:
Witam,
Noszę się z zamiarem kupna plazmy Panasonic TH-42PY80P, będę wdzięczny za odpowiedź na poniższe pytania:

1. Czy TV posiada obrotową podstawę?
2. Mam na oku również LCD Sony 40W4500. Biorąc pod uwagę, iż w 90% TV będzie mi służył do oglądania kablówki (UPC HD), który z tych 2-óch TV byście polecali?


jesli chodzi o obraz SD to panasonic wypada super. W Hd tez wielkich roznic nie ma poza moze tym, ze Sony szaleje z kolorami - sa bardzo zywe i mocne. U Panasa bardziej naturalne. No i Panas ma 2 cale wiecej. Natomiast jest slabiej wyposazony i sporor tanszy.
 

ww63

New member
master reset ?

Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem tego TV. 42'' super sprzet. Owszem denerwuje mnie zielona poswiata, ale skoro technologia tak ma... O zielonym wiem, ale o fioletowy... i dlatego :
mam pytanie o wyświetlanei obrazu z Discovery HD z platformy "n". Na samej dolnej ramce obrazu widze fioletową poświatę... pomaga dopiero przelączenie obrazu z menu ustawień na "powierzchnia obrazu" i parametr włączone.
Przy okazji, bawilem sie menu serwisowym, aby to poprawic. Nie zapisywałem jednak jakich kolwiek parametrów... Ale chetnie dla pewnosci zrobiłbym "master reset" telewizora, a nie widze mozliwosci jak i gdzie. (oczywiscie restet ze zwyklego menu robiłem).
Jesli ktos z was mogłby podpowiedziec jak zrobić całkowity restet tv... ? z gory dzieki.
 

masarnia

New member
Witam,

w najblizszym czasie mam zamiar stac sie posiadaczem tego modelu.
Bede bardzo wdzieczny jezeli ktos mi poda wymiary 42 cali. Najlepiej jezeli bedzie to szerokosc i wysokosc matrycy i osobno wymiary podstawy.
Staralem sie znalezc takie parametry na necie,ale bey powaodzenia:smile:

Wiellkie dzieki!
 

grzechu213

New member
Witam
Jestem w posiadaniu tego tel od niecalych 2 tyg. swetny sprzęt Discowery HD z cyfrowego polsatu chodzi jak nalezy inne kanaly HD rowniez. Nie słyszałem nigdy o master reset, ale przywracanie ustawień fabrycznych powinno załatwiać sprawe. Ta fioletowa poświata o zapewne blad w sygnale N'ki, nie wiem ale ja nawet zielonej poświaty nie zauwarzam chyba że na PS3 w jakiejś gierce ale jestona tak minimalna ze musze sie wpatrywać żeby ją zobaczyć:)
polecam ten tel.
 
B

burz

Guest
masarnia napisał:
Witam,

w najblizszym czasie mam zamiar stac sie posiadaczem tego modelu.
Bede bardzo wdzieczny jezeli ktos mi poda wymiary 42 cali. Najlepiej jezeli bedzie to szerokosc i wysokosc matrycy i osobno wymiary podstawy.
Staralem sie znalezc takie parametry na necie,ale bey powaodzenia:smile:

Wiellkie dzieki!

wymiary matrycy 42": 92x51,5 cm
 

pablito7

New member
Witam

Panowie jak radzicie sobie z ilością gniazd hdmi w py80 ? Z tyłu są 2 z przodu 1. Mam dekoder cyfry, ps3, oraz dvd. Z przodu nie widzi mi się podłączanie sprzętu. Niedługo chce kupić amplituner więc rozumiem, że podłącze razem go z dvd.
Czy używacie rozgałęziaczy hdmi?

Jeśli chodzi o padanie gniazd hdmi w py to coś w tym jest. Zaznaczam że podłączałem dvd przy Wyłączonym TV był tylko włączony dekoder cyfry.
Po podłączeniu wszystkie gniazda padły. Nie pomogło przekładania w inny port.
Rozwiązaniem było odłączeniu od napięcia TV na ok. 30 min.

Więc rada podłączajcie hdmi nie tylko przy wyłączonym TV ale również przy innych wyłączonych odbiornikach !

pzdr

P
 

Shinue

New member
ponieważ od pewnego czasu stale czytam/obserwuję to forum i bardzo dużo z niego wyniosłem czuję się więc w obowiązku napisania kilka słów o plazmie 42"PY80, której od 3 dni jestem posiadaczem.

wiele z tego co tu zaraz napiszę pokryje się z wrażeniami innych osób. dowodzi to, że opinia moja nie jest subiektywna.

warunki środowiskowe: panasa kupiłem do sypialni (3x8m) w salonie wciąż stoi mój stary dobry sony 32" 100Hz panorama (który nota bene 5 lat temu kosztował więcej od plazmy panasonica). oglądam z dosyć bliskiej odległości i na początku miałem obawy że tv jest zbyt duży ale już się przyzwyczaiłem, w przyszłości pewnie okaże się zbyt mały.

jakość SD: mam lokalną kablówkę. na zwykłym kablu antenowym panas odbiera zaledwie trochę gorzej od soniaka.

jakość kanałów cyfrowych: mam dekoder HD. kabel HDMI. zaskakująco dobra jakość na większości stacji. co mnie niesamowicie cieszy, bo właśnie głównie te kanały będę oglądał.

jakość HD: mam tylko 2 kanały (TVN i National Geographic). dekoder wziąłem by mieć kanały cyfrowe przez HDMI. co do jakości: TVN bardzo ładny. ale czasami nadają słaby materiał (stare filmy, programy) i jakość spada poniżej obrazu cyfrowego. natomiast National Geographic powala na kolana. ostatnio siedziałem i gapiłem się na jakiś program o jaszczurkach z komodo. jak pokazywali ośmiornicę to myślałem, że mam w domu akwarium zamiast telewizora. a slamsy w chinach wyglądają przecudnie.

jakość DVD: zaskoczenie ale negatywne. większość kanałów cyfrowych odbiera lepiej. mam nadzieje, że jest to wina taniego kabla scart/euro. dziś zamówiłem nowy lekko przybajerzony. mam nadzieję na znaczną poprawę.

na koniec nasuwa mi się pytanie: czy warto było kupować full-HD skoro na chwile obecną nie mam możliwości jego wykorzystania? jedynie optymistyczna przyszłość jest w stanie odpowiedzieć twierdząco.
 
Ostatnia edycja:

Zdessesman

New member
Witam!

Jak ma sie sprawa użytkowania PS3 na tej plaźmie? Ktoś ma jakieś negatywne/pozytywne doświadczenia?

Ciekawą sprawą jest również cena tego telewizora - wbrew logice i przyjętym trendom - rośnie xD

Aha no i jaka jest różnica między Y80P, Y85 oraz Z85E - oczywiscie poza ceną i wyglądem. Pytam, bo różnica cenowa nie jest tak duża - jeżeli jakość tego drugiego lub trzeciego jest dużo lepsza, to można te kilka stówek dołożyć.
 
Ostatnia edycja:

12345a12345b

New member
Wersja 85 od 80 różni się:
-dźwiękiem - model wyższy ma V-Audio Surround i BBE ViVA HD3D Sound, czyli generalnie tworzy dźwięk przestrzenny (tylko z góry ostrzegam, by się po głośniczkach telewizora jakichś cudów nie spodziewać)
-IFC (inteligentne tworzenie klatki) - zapewniające płynniejszy ruch (podnosi równoczesną aktywność do ponad 900 lini w poziomie), aczkolwiek czasem działające negatywnie, np. podczas piłki przelatującej na tle trybun podczas meczu, zawodnikach grających w jaskrawych strojach na tle murawy, ale wtedy wystarczy wyłączyć IFC i przestawić TV na 100Hz, ponieważ opcja nie działa wspólnie ze 100Hz, aczkolwiek jak wspomniałem - w pozostałych przypadkach funkcja poprawia płynność obrazu
-kinowym odtwarzaniem formatu 24p - pozostałe modele również odtwarzają format 24p, tylko w tym przypadku jest on płynniejszy - opcja przydatna dla osób myślących o nabyciu odtwarzacza płyt blu-ray.

Wersja z E na końcu to wersja europejska, na pewno różni się tunerem DVB (tylko w tym wypadku w tej wersji jest to tuner do MPEG-2, czyli nie do tego formatu, który będzie u nas nadawany).
 

pajkel

New member
Shinue napisał:
jakość DVD: zaskoczenie ale negatywne. większość kanałów cyfrowych odbiera lepiej. mam nadzieje, że jest to wina taniego kabla scart/euro. dziś zamówiłem nowy lekko przybajerzony. mam nadzieję na znaczną poprawę.

.

na kablu typu scart/euro zawsze sygnał będzie gorszej jakości bez wzgledu na jego jakość. Polecam połączenie przez kable component lub jezeli masz wyjscie z dvd hdmi to poprzez hdmi
 

Shinue

New member
tak jak wyżej pisałem,
kupiłem dobry kabel euro i teraz obraz jest ZDECYDOWANIE lepszy.
może nawet lepszy od kanałów nadawanych cyfrowo.
niestety w moim DVD nie ma ani HDMI ani componentu.
 

natash

New member
Co w przypadku jak na niektórych kanałach UPC u góry widać pasek czarno-biały, tak gdzieś na pół ekranu. Serwisant UPC powiedział, że to źle wyregulowany telewizor, goście z Panasonica powinni to w parę minut ustawić za pomocą menu serwisowego. Prawda to?
 

strattt

New member
Initial input nie działa :(

witam. mam 37 pv80 i chcę ustawić start "Initial input" z HDMI 1 (telewizja n).
Ustawione mam na HDMI 1 ale tak jakby tv tego nie pamiętał.
Niestety mimo różnych prób zawsze startuje z TV. A jest to wkurzające bardzo :).Macie jakieś pomysły, czy po prostu mam pecha i ta funkcja jest uszkodzona ?
 
B

burz

Guest
Shinue napisał:
tak jak wyżej pisałem,
kupiłem dobry kabel euro i teraz obraz jest ZDECYDOWANIE lepszy.
może nawet lepszy od kanałów nadawanych cyfrowo.
niestety w moim DVD nie ma ani HDMI ani componentu.

jaki kabel kupiles i za ile?
 

Shinue

New member
kupiłem to:
KABEL EURO 21PIN GOLD HQ 1.8m SCART CABLETECH
i jestem bardzo zadowolony chociaż nie jest to żaden firmowy kabel.
(w porównaniu do najtańszego NO NAME różnica w obrazie niebo a ziemia ;))
Następnym razem (potrzebuję jeszcze jeden kabel euro)
wypróbuję coś z górnej półki (Profigold lub Techlink).
 

piotr6740

New member
strattt napisał:
witam. mam 37 pv80 i chcę ustawić start "Initial input" z HDMI 1 (telewizja n).
Ustawione mam na HDMI 1 ale tak jakby tv tego nie pamiętał.
Niestety mimo różnych prób zawsze startuje z TV. A jest to wkurzające bardzo :).Macie jakieś pomysły, czy po prostu mam pecha i ta funkcja jest uszkodzona ?
Musisz ustawić też w tym menu HOTEL MODE
 

theriel

New member
Niestety zaspałeś - sam szukam 46PY80, w Polsce niet.... Modele serii PY8 jeszcze się znajdzie od biedy, PY80 nie spotkałem :(.
 

rmusz

New member
Witam.

Jestem od 2 tyg szczęśliwym posiadaczem th-46py8pa i musze wam powiedzieć, ze przeszedl moje oczekiwania.

Na poczatek:

Wymiary.. Jak go przywiezli, to stwierdzilem o k...wa, ale kolos. :)
Waga : Jak bym go chcial powiesic to musial bym wywalic pustaka z szeregówki, zalac w to miejsce betonu, przewiercic sie na wylot i od sasiada go przykrecic. 43 kg :). Ale nie mialem w planie wieszania, wiec stoi na stole rtv. Wyglada przecudnie i robi ogromne wrzenie.

Praca:

Głosnosc : Wentylatorow wogole nie slychac, nawet jak jest calowita cisza w pokoju, zadnego piszczenia i innych dziwnych dzwiekow, wiec jak ktos pisze ze mu wentylatory glosno chodza, to radzil bym zaczac ogladac cos na tv, a nie miec przylozonego ucha do tylka plazmy.

Obraz: Jak zobaczylem kanaly w HD to popuscilem w gatki. Obraz jest tak niesamowity, ze mozna go spokojnie z 2m oglac. Jak sobie kupie blu-raya w przyszlosci to pewnie bede musial zalozyc pampersa. Kanaly cyfrowe sa bardzo dobre, oczywicie zalezy ktore, ale z 4 m wszystkie wygladaja rewelacyjnie. Wszystko podlaczone przez hdmi marki Hama (70 zl za kabel), nie wiem czy to dobry kabel czy nie, kolezko w sklepie powiedzial ze juz w miare kabel za przystepna cene.

Tv jest wart kazdej zlotówki jaka wydalem 3500zl.

pozdrawiam
 
Do góry