Panasonic PY80 wszystko o serii?

broda1725

New member
Bez reklam
A ja jestem ciekaw czy nowe model będą lepsze od tych co są i w jakiej cenie wystartują, oby w możliwej dla pospolitego zjadacza chleba.
bo sam nie wiem czy czekać na nowe modele czy brać co jest (42PV80 lub PY80).
 

wiko73

New member
Nie róbcie sobie nadzei, że nowości będę w przystępnych cenach. Chcesz mieć nowość, musisz bulić!!!. Jak firma nałapie trochę kasy, to za kilka miesięcy popuści na cenniku. Jak 42PY80 wchodził na rynek wiosną 2008 to cena była grubo ponad 5000, a teraz udało mi się go ustrzelić za 3320 i jestem happy;).
 

natash

New member
Witam,

Napiszę tego posta dla tych którzy się wahają. Wczoraj przyszedł 42PV80 z marketmedia, karton był trochę uszkodzony, ale TV był ok. Nie wiem tylko po co taśma z góry skoro karton się zdejmuje i tak niczego nie zabezpieczała :). Miałem duże wahania co do wyboru między:
- PV80
- PY8 (wydawało mi się, że za jakiś czas będzie mało hdmi)
- PY80 (wszystko ok, tylko RGB nie przenosi 1920x1080, chociaż pewny nie jestem, bo na LCD LE40656 udało mi się na kablu ustawić 1920x1080... ktoś wie dlaczego? kabel był od CRT samsunga ale 21 i ma w poblizu w tyków takie tubowate zgruienia, może to przez to?)

Teraz miałem takie pytanie czy na pewno mi potrzebny full hd (bodajże tylko niektóre programy eNki nadają w tej rozdzielczości), czy warto dopłacać 400 - 500 do modelu z mniejsza ilością HDMI albo 1100 - 1200 do modelu wyższego czyli PY80. Tym bardziej, że chciałem go co jakiś czas podpiąć do kompa żeby pograć.

Zrobiłem mały test i podpiąłem kompa do LE40656 i tam widziałem znaczącą różnicę między rozdziałką 1920x1080, a 1024x768. Potem u kolegi podpiąłem kompa do 37PV8 kupionego rok temu za 3500 :). Różnicy znaczącej nie widziałem między 1920x1080 na LE40656 a 1024x768 w 37PY8. Na LCD Samsunga była ona widoczna i to znacznie, pewnie dlatego że nie była to natywna rozdzielczość matrycy LCD.

Decyzję podjąłem, kupiłem 42PV80 (3260 z przesyłka). Wczoraj parę godzin się nim bawiłem i oto co zauważyłem:
- UPC SD - nieźle, w piątek będzie cyfrowe to dam znać jaka jest różnica
- DIVX - jak dla mnie rewelacja mile się zaskoczyłem
- MKV - rewelacja
- Komputer tu było moje największe pozytwne zdziwienie, puplit w 1024x768 wyglądał rewelacyjnie, nie widziałem żadnych niedkoładności grafiki jak to miało w LCD przy tej rozdziałce, nba2k9 odpalone w tej rozdzielczości również miód

Nie żałuje, że wybrałem model tańszy o 1000 tylko dlatego żeby mieć opcję full HD.

Jak ktoś tu piszę o jakiś zielonych ramkach jak patrzy na zoom3 z 0,5 metra to niech sie puknie w łeb i szuka sobie dalej dziury w całym albo że jest "kaszka" na TV z sygnału SD, to niech pojedzie na zachód oglądać TV gdzie nadaja lepszy sygnał, bo taki obraz nie jest winą Panasa :). TV ma mi służyć to oglądania i nieraz pogrania z min 2m i w zupełności do tego wystarcza 1024x720, jestem bardzo zadowolony! Dam znac jak przyjdzie UPC cyfrowe czy warto dopłacać.

Ps. Ktoś wie jak ustawić na komputerze do którego jest podpięty Panas po RGB 1024x720, a nie 1024x768
 

emer

Member
Bez reklam
natash napisał:
( ciach ) Jak ktoś tu piszę o jakiś zielonych ramkach jak patrzy na zoom3 z 0,5 metra to niech sie puknie w łeb i szuka sobie dalej dziury w całym albo że jest "kaszka" na TV z sygnału SD, to niech pojedzie na zachód oglądać TV gdzie nadaja lepszy sygnał, bo taki obraz nie jest winą Panasa :). ( ciach )

Taaa ... "pukam sie w łeb" i dalej widze zielone duchy i kaszane poruszających sie obiektów ...
No i nic nie zrobie że jestes Kolego tak mało wymagający .... i nie mam zamiaru wozić mojego PY80 na zachód aby ogladać "lepszy sygnał"

Swoją drogą będę reklamował i domagał sie naprawienia-poprawienia tych zielonych duszków ...
Wydaje mi sie jednak że w jednych egzemplarzach jest to bardziej widoczne, a w innych mniej.

I NIKT mi nie wmówi że gdy zjade z kolorem do zera, to zielone obramowanie poruszących sie obiektów to NORMALNA rzecz - nawet jak se wyjade z tym egzemplarzem PY80 na zachód czy nawet na księżyc ...
 

emer

Member
Bez reklam
Czy nie panimajesz że normalny TV, nawet chińskiej, bengalskiej czy pigmejskiej produkcji nie ma prawa sie zakolorować, gdy nasycenie kolor jest równy ZERO ?
A skoro pojawiają sie zielone kontury obiektów w czasie ruchu nawet wtedy, kolor jest zjechany do ZERA, to taki telewizor ma wade czy ma jakąś usterke ...

A jedyne co musze przyznać to to, że rózne egzemplarze w różnym stopniu prezentują tą "przypadłość" ...
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hmm no nie wiem czy to jest kwestia "włączenie" lub nie kolorów, czy nie jest to kwestia hmmmm technologi? Gdzieś chyba o tym było, ze możliwe, że to jest takie "wygasanie" piksela?!
 

janwojx

New member
emer napisał:
Czy nie panimajesz że normalny TV, nawet chińskiej, bengalskiej czy pigmejskiej produkcji nie ma prawa sie zakolorować, gdy nasycenie kolor jest równy ZERO ?
A skoro pojawiają sie zielone kontury obiektów w czasie ruchu nawet wtedy, kolor jest zjechany do ZERA, to taki telewizor ma wade czy ma jakąś usterke ...

A jedyne co musze przyznać to to, że rózne egzemplarze w różnym stopniu prezentują tą "przypadłość" ...
Chyba nie rozumiesz zasady działania plazmy. Są tam pixele w 3 kolorach: RGB. Tak się niestety złożyło, że ten G wolniej się wyłącza (ściemnia). Efektem tego jest ZAWSZE zielona poświata za szybko poruszającym się jasnym obiektem. To, czy nasycenie masz ustawione na 100% czy na 0% nie ma żadnego znaczenia dla tego efektu. To nie jest usterka, to niedoskonałość technologii, "ten typ tak ma" :)
 

rumun1979

New member
Decyzję podjąłem, kupiłem 42PV80 (3260 z przesyłka).


Dlaczego ten model za taka kase??????????
Ja za 42PY80 dałem z poczatkiem grudnia 3740 a dla taty kupowałem 42pv80 2400 i to w sklepie osiedlowym takim zwykym rtv PO CO przeplacać??????
 

Shinue

New member
rumun1979 napisał:
Decyzję podjąłem, kupiłem 42PV80 (3260 z przesyłka).


Dlaczego ten model za taka kase??????????
Ja za 42PY80 dałem z poczatkiem grudnia 3740 a dla taty kupowałem 42pv80 2400 i to w sklepie osiedlowym takim zwykym rtv PO CO przeplacać??????
IMHO za 2-3 lata blue-raye będą dodawać do gazet a wtedy full-hd się przyda.
jak nie ty to twoje dzieci kupią ps3 lub inna konsolę a wtedy full-hd się przyda.
 

emer

Member
Bez reklam
janwojx napisał:
Chyba nie rozumiesz zasady działania plazmy. Są tam pixele w 3 kolorach: RGB. Tak się niestety złożyło, że ten G wolniej się wyłącza (ściemnia). Efektem tego jest ZAWSZE zielona poświata za szybko poruszającym się jasnym obiektem. To, czy nasycenie masz ustawione na 100% czy na 0% nie ma żadnego znaczenia dla tego efektu. To nie jest usterka, to niedoskonałość technologii, "ten typ tak ma" :)

Po pierwsze tak dziala nie tylko "plazma".
Po drugie - chyba to TY nie rozumiesz
Jak powiedziałem - są wg mnie egzemplarze na których ta wada/usterka jest wieksza a na innych mniejsza.
U mnie IMHO jest to NIE DO ZAAKCEPTOWANIA. Gapiłem sie w "idiotach" i innych sklepach na plazmy Panasa (i nawet z nizszych półek) - mój egzemplarz po prostu jest wyjatkowo wredny po tym względem.
 

janwojx

New member
emer napisał:
Po pierwsze tak dziala nie tylko "plazma".
Po drugie - chyba to TY nie rozumiesz
Jak powiedziałem - są wg mnie egzemplarze na których ta wada/usterka jest wieksza a na innych mniejsza.
U mnie IMHO jest to NIE DO ZAAKCEPTOWANIA. Gapiłem sie w "idiotach" i innych sklepach na plazmy Panasa (i nawet z nizszych półek) - mój egzemplarz po prostu jest wyjatkowo wredny po tym względem.
Po pierwsze: tylko plazma, w LCD nie ma tego efektu.
Po drugie: napisałeś
Czy nie panimajesz że normalny TV, nawet chińskiej, bengalskiej czy pigmejskiej produkcji nie ma prawa sie zakolorować, gdy nasycenie kolor jest równy ZERO ?
A skoro pojawiają sie zielone kontury obiektów w czasie ruchu nawet wtedy, kolor jest zjechany do ZERA, to taki telewizor ma wade czy ma jakąś usterke ...
i moja odpowiedź tego dotyczyła. Plazma amerykańska i bengalska będzie, co do zasady, zachowywała się tak samo. Skoro to nie jest dla Ciebie do zaakceptowania, przenieś się do innej piaskownicy.
 

ADBAR70

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli ktoś chce kupić to w Warszawie mają w electro world niestety cena 4 tyś bez grosza byłem wczoraj mają kilka sztuk i ponoć w magazynie centralnym są .PS electro world w Jankach obok ikei
 
Ostatnia edycja:

bacikb

New member
Witam,
Noszę się z zamiarem kupna plazmy Panasonic TH-42PY80P, będę wdzięczny za odpowiedź na poniższe pytania:

1. Czy TV posiada obrotową podstawę?
2. Mam na oku również LCD Sony 40W4500. Biorąc pod uwagę, iż w 90% TV będzie mi służył do oglądania kablówki (UPC HD), który z tych 2-óch TV byście polecali?
 

Zyga

New member
Bacikb.....podstawa jest obrotowa a tv jest naprawdę bardzo dobry. Mam go już dwa miesiące(42PY80) i mogłem kupi droższe tv ale po co skoro ten jest naprawdę ok. Nawet na sygnale sd z kablówki ASTER bardzo saskakująco ładnie odbiera. Na odtwarzaczu Bellwod 301U pokazuje bardzo ładnie filmy i naprawdę nie ma się o co czepiac. Używam tylko lepsze kable component pozłacane i to za 70zł a nie jakieś kosmiczne za krocie.Sygnał bez zarzutu. Polecam po koleżeńsku a może lepiej nie polecac żeby nie miec wrogów...ha,ha,ha, . POZDRO
 
Do góry