Panasonic PY80 wszystko o serii?

kruchy8

New member
witam! zastanawiam sie nad kupnem plazmy panasonic, glownie do wspolpracy z kompem ( filmy mkv i troche gier) zastanawiam sie nad 46py8 lub 42s10e, jak wyglada porownanie tych dwoch modeli?ktorego wybrac?
 

robfok

New member
problem z plazmą PY80

Dziś pojawił mi się na ekranie czerwony,pionowy pas w okolicy środka niezależnie od źródła sygału.Nie występuje ciągle.Raz pojawia się na dłużej,raz na krócej.Co to może być.Telewizor mam od kilku miesięcy.
 

Klisman1987

New member
Witam poszukuje uchwytu do plazmy panasonica th 42py80p. Nie wiem dokładnie jaki musi być. Może ktoś mi poleci jakiś uchwyt do max 150zł tak żeby wszystko pasowało bez problemu
 

simana

New member
mam od 2 lat PY 80 i jestem zadowolony nic sie nie dzieje i fra tak jak powinien tylko jescze niemam HD z CP wiec ogladam zwykla CPi tel spisuje sie znakomicie .
pozdr
 

krajek4

New member
Witam wszystkich
Mam mały problem ze swoim py80 a mianowicie nie za każdym razem się chce załączyć a gdy się nie załącz dioda mruga na czerwono 10 razy co może być przyczyną.Może ktoś pomoże bo telewizorek mam już 2 miesiące po gwarancji.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam... i co mam po 2 latach kupowac nowy tv?
nie ma zadnej opcji ani szansy na jakies okulary ktore polacza mi te dwa obrazy na moim py85 w jeden 3d?

530665cfd11d3407med.jpg


pozdr
 

boxster

Member
Szukam nowego software do tv TH42PY80P.
obecnie mam:

1105-10100
id1 1011-0f02-2000-0000
id2 0001-0000-0000-0000

Poproszę również o jakiś zalecane wartości do menu serwisowego - mam na myśli może jakiś bardziej dopieszczone ustawienia obrazu od tego fabrycznego.

Jest coś nowszego, poproszę o ew. linki.
Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam , mam jak w stopce TH42PZ85 i pytanie kiedy zdechnie ;) już 6 lat gra codziennie 7 godz w dni powszednie i cały weekend i nic, ani kontrast nie spada a szukam powodów do wymiany na większy a sprzedać szkoda bo grosze... tak wiec pytam kiedy padnie bo coś słyszałem ze maja zaszyte informacje o dacie zgonu ;) pozdr.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
coś czuję, że się nie pytasz tylko chwalisz :)
zapodaj mu jakieś wahania napięcia to szybko padnie :p
poza tym się ciesz, że jest zdrowy i nic mu nie dolega.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
właśnie wszedłem w menu serwisowe ma juz 17tys godz najechane... ale mam rozumieć ze plazma ma jakies widoczne objawy,które zauważę ze nadchodzi koniec, kocham mój tv ;) i nie chce żeby cierpiał ;)
 

Bartos81

Member
Bez reklam
jeśli podczas wahań napięcia (ja miałem tak raz) nie padnie jakiś przetwornik, lub nie zacznie się po czasie samoczynnie wyłączać, to jedną z rzeczy która będzie sygnalizować że powoli nadchodzi jej koniec to pogorszenie się jakość kolorów, będziesz musiał podnosić kontrast bo będą blakły.

Poza tym jest wiele czynników które przychodzą niespodziewanie i ciężko to opisać. Nie marudź i się ciesz
 

pierwszyy

Member
listek2000: wg producenta żywotność plazmy to 100 000 godzin... po tym czasie ma następować degradacja obrazu (raczej powolna), więc Twoje 17 000 to dopiero początek, a nie koniec
 

emer

Member
Bez reklam
mój 42PY80 tez podobnie wiekowy, ma sie super i działa bezproblemowo u rodziców teraz.
Żadne powidoki, wypalenia nie pojawiły się - a przeciez plazma wypaaaaal się ... BZDURY, moze wczesne generacje.
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Mój PY80 działa od sześciu lat bardzo sprawnie i nic się niepokojącego nie dzieje, na chwilę obecną moim zdaniem niema sensu już kupować TV Full HD tylko myśleć przyszłościowo, poczekać jeszcze z rok i kupić 4K pozdrawiam.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
 
Do góry