Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

Zonk

New member
ech .. czytanie, ze zrozumieniem się kłania ;)

5. The fix will first be available in U.K soon (dates were not mentioned) followed by other countries in Europe. The fix will be carried on case-by-case basis which means that it will be available to only those who have reported the problem (Not 100% sure but it looks like that).

Czyli w Europie też będzie. Dlaczego najpierw w UK?.. bo oni są najaktywniejsi na avforums, a jak tamten człowieczek napisał Panasonic śledzi tamto forum. Ponadto była tam też wypowiedź jakiegoś gościa, który zgłaszał w UK problem "purple snake" i usłyszał, że wiedzą o problemie i że zajmuje się nim centrala w Japonii.

[ na marginesie, panele są inne ale tylko jeżeli chodzi o dodatki .. Japończycy mają jakieś różne ciekawe zabawki, jak np. update firmware przez fale radiowe :) .. ale za obraz odpowiadają te same komponenty ]

Czyli wniosek z tego jest jeden. Nie należy podchodzić z właściwym "Nam" podejściem czyli "my to jesteśmy na zadupiu, nikt o Nas nie pamięta".
Tylko jak widzicie tego typu objawy w swoim TV, to telefon i zgłaszać to do serwisu. Dobrze by tylko było jakby wszyscy zgłaszali to w ten sam sposób - fioletowe węże czy jakoś tak. W ten sposób Panasonic pl będzie miał jasny sygnał, że ten problem też u Nas istnieje.

A jakby mimo to olewali, to zawsze można pisać maile do centrali w Japonii. Jak widać z podejścia do sprawy mimo wszystko zależy im na klientach.

edit: z tego co wiem to nasze modele rożnia się od tych UK tylko brakiem wbudowanego tunera.
 

Pansłonic

New member
Zonk napisał:
Czyli w Europie też będzie. Dlaczego najpierw w UK?.. bo oni są najaktywniejsi na avforums, a jak tamten człowieczek napisał Panasonic śledzi tamto forum. Ponadto była tam też wypowiedź jakiegoś gościa, który zgłaszał w UK problem "purple snake" i usłyszał, że wiedzą o problemie i że zajmuje się nim centrala w Japonii...

...Tylko jak widzicie tego typu objawy w swoim TV, to telefon i zgłaszać to do serwisu. Dobrze by tylko było jakby wszyscy zgłaszali to w ten sam sposób - fioletowe węże czy jakoś tak. W ten sposób Panasonic pl będzie miał jasny sygnał, że ten problem też u Nas istnieje.

A jakby mimo to olewali, to zawsze można pisać maile do centrali w Japonii. Jak widać z podejścia do sprawy mimo wszystko zależy im na klientach...
Dzisiaj kontaktowałem się telefonicznie z centralą Panasonic'a w Polsce i miałem okazję porozmawiać dłuższą chwilę na ten temat, jak się okazłało sporo się zmieniło od mojego poprzedniego telefonu z przed 2 tygodni kiedy to nikt jeszcze podobno o "wężach" nie słyszał . Teraz dowiedziałem się że śledzą już ten temat, co ważne przekonali się na własne oczy i czekają na rozwój sytuacji w Japoni i na pojawienie się odpowiedniego softu... oby trafił jak najszybciej do naszych PeVałek.

Mi pozostaje w to wierzyć i cierpliwie czekać.

>>> ...a tak nawiasem mówiąć to chyba wystarczający dowód dla "widzących inaczej" i szukających nawet spisku w tym temacie, ciekawe ilu z nich zauważy usterkę po pojawieniu się poprawki i ruszy do serwisów <<<
 
J

Judash

Guest
Pansłonic napisał:
Dzisiaj kontaktowałem się telefonicznie z centralą Panasonic'a w Polsce i miałem okazję porozmawiać dłuższą chwilę na ten temat, jak się okazłało sporo się zmieniło od mojego poprzedniego telefonu z przed 2 tygodni kiedy to nikt jeszcze podobno o "wężach" nie słyszał . Teraz dowiedziałem się że śledzą już ten temat, co ważne przekonali się na własne oczy i czekają na rozwój sytuacji w Japoni i na pojawienie się odpowiedniego softu... oby trafił jak najszybciej do naszych PeVałek.

Mi pozostaje w to wierzyć i cierpliwie czekać.

>>> ...a tak nawiasem mówiąć to chyba wystarczający dowód dla "widzących inaczej" i szukających nawet spisku w tym temacie, ciekawe ilu z nich zauważy usterkę po pojawieniu się poprawki i ruszy do serwisów <<<


Co znaczy wg Ciebie "widzacy inaczej"?.Nie wydaje sie Tobie, ze obrazasz niektorych?.Wydaje sie Tobie, ze wszyscy musimy widziec weze i je miec?.
 

Pansłonic

New member
Judash napisał:
Co znaczy wg Ciebie "widzacy inaczej"?.Nie wydaje sie Tobie, ze obrazasz niektorych?.Wydaje sie Tobie, ze wszyscy musimy widziec weze i je miec?.
Oznacza dokładnie to co napisałem i z całą pewnością nie obrażam osób które być może masz na myśli. Równie dobrze mogłem użyć słowa "kret" co wcale nie musiałoby oznaczać że obrażam postać z czeskiej bajki.;)
 

ein

New member
Pokoj

Panowie. Panasłonic troche przesadziles - naprawde nie kazdy MUSI widziec te slawetne weze. I tyle. Komus przeszkadza - to jest nadzieja ze cos z tym zrobia. Ktos tego nie widzi (nie ma?) Ani go to ziebi ani grzeje (perspektywa serwisu jest malo porywajaca przyznasz? Tu wychodzila by btw ewentualna przewaga PV600, oczywiscie pod warunkiem mozliwosci up-a softu via SD... nowa nagrywarka BD Pana ma miec wlasnie up-y za posrednictwem nagranego przez uzytkownika nosnika).

No wlasnie czy ktos ma juz PV-45ke i moze cos napisac o ewentualnym wystepowaniu / nie wystepowaniu wezy, glinianek czy innych przypadlosciach zdarzajacych sie plazmom Pana (czyt. zwiechy, glosne wiatraki etc)???
 

Pansłonic

New member
Mabri napisał:
Chyba jednak obrażasz i mało tego - wiesz lepiej od innych, a tego już nie będę nazywał bo obrażę ciebie.
Moje słowa odnosiły się przede wszystkim do wątku o "kreciej robocie" czy też do poniższych opini;
...zastanawiam się czasami,kto tak naprawdę wywołał problem "węży"?Czy nie jest prawdopodobne,że konkurencja przerażona znakomitymi opiniami o tym telewizorze poparta licznymi nagrodami różnych plebiscytów,co z kolei przełożyło się na wyniki sprzedaży tego produktu nie poszukała "dziury w całym" i między innymi poprzez takie jak to fora zasiała ziarno niepewności o tym produkcie.

...u mnie nie widać żadnych węży ani twarzy glinianych, tv chodzi super jest rewelacyjny odbiór z kablówki i ktos szuka taniej sensacji aby wywołać panike wśród użytkowników tych modeli. TV jak najbardziej OK!

...oraz jeszcze kilka innych podobnych stwierdzeń:!:
Doskonale rozumiem że komuś może nie przeszkadzać ta czy inna usterka bo jest zachwycony swoją pierwsza plazmą w życiu lub ma wszystko gdzieś dopuki cegły mu sie na głowe nie walą i wreszcie to że w tej cenie to muszą być jakieś wady... otóż nie muszą bo inne wersje (np. PA) tego nie miały:!:
Jestem również prawie pewien że ta wada dotyczy wszystkich modeli PV tylko że nie wszyscy to widzą, bo nie mają porównania... ja mam.
 

kredek

New member
Ja też rozmawiałem z serwisem centralnym Panasonica.
Otóż prawdopodobnie za węże i zwisy odpowiedzialny jest TEN SAM MODUŁ. Dla mnie już zamówiono nowy (na okoliczność zwisów), ale będę naciskał, żeby ten nowy był od razu Z NOWYM softem - żeby TV 2x nie jeździł na wymianę do serwisu.
Na razie sprawa jest toku - najważniejsze, że w PL nie chowają głowy w piasek i COŚ się dzieje.:blagam: :D
 

robboj

New member
Mysle podobnie jak "Pansłonic" , moim zdaniem wszystkie PV maja te wade
lazilem po wszystkich sklepach w swoim miescie i widzialem to samo co u siebie , mam kumpla ktory ma PA i dobrze sie przygladalismy i porownywalismy na probce emili - u niego brak tych objawow a plazme ma juz prawie 2rok i dziala u niego super - wiec nie widze powodow aby bylo inaczej z PV, jezeli faktycznie wymiana modulu pomoze na te weze to problem mamy z glowy i powinnismy sie cieszyc super sprzetem:D
 

Smartek

New member
Ciekaw jestem w jaki sposob wyglada ta 'wymiana modulu' i czy nie sprawia wiekszych problemow - jesli tak to nawet nie dzwonie do serwisu, bo - jak juz pisalem - u mnie weze sa praktycznie niewidoczne i mi nie przeszkadzaja.

Ale - jesli wszystko pojdzie OK - to dla 'spokoju wlasnego sumienia' rusze tylek ;-D.

Czekamy na relacje zza granicy i kredka ;-).
 

kredek

New member
Smartek napisał:
Ciekaw jestem w jaki sposob wyglada ta 'wymiana modulu' i czy nie sprawia wiekszych problemow - jesli tak to nawet nie dzwonie do serwisu, bo - jak juz pisalem - u mnie weze sa praktycznie niewidoczne i mi nie przeszkadzaja.
Ale - jesli wszystko pojdzie OK - to dla 'spokoju wlasnego sumienia' rusze tylek ;-D.
Czekamy na relacje zza granicy i kredka ;-).

Węże są niewidoczne, to fakt, póki... póki akurat takiej sceny nie zobaczysz: inaczej przez lata można żyć w błogiej nieświadomości.:p
Natomiast wymiana modułu to ponoć rozkręcenie całej plazmy - wg serwisanta tylko w serwisie (ponoć dużo roboty).
Sęk w tym, że jeszcze modułu z odpowiednim software w PL nie ma - a tak w ogóle to na pewno jakaś płytka i to wszystko: jak już się dostać do środka, to sam wymiana pewnie szybciej się dokonuje niż rozkręcenie.;)
 

Smartek

New member
Tak sie sklada, ze uruchamialem na Xboksie probke egzorcyzmow emili ;-).
I tak - za pierwszym razem (w dzien) cos tam widzialem.
Pozniej wlaczylem zeby komus pokazac i spytac co o tym sadzi i.. i nie bylem wstanie wskazac ich palcem na stopklatce o_O.
 

kredek

New member
Smartek napisał:
Tak sie sklada, ze uruchamialem na Xboksie probke egzorcyzmow emili ;-).
I tak - za pierwszym razem (w dzien) cos tam widzialem.
Pozniej wlaczylem zeby komus pokazac i spytac co o tym sadzi i.. i nie bylem wstanie wskazac ich palcem na stopklatce o_O.

...bo w pewnych warunkach, np. na "dynamicznym" ich faktycznie nie ma:p :bober:
Ale ogólnie SĄ.:sad:
 
J

Judash

Guest
Tylko kto oglada na dynamicznym?.Kolory sa tak ostre, nienaturalne, ze nie sposob na to patrzec.
 

kredek

New member
Judash napisał:
Tylko kto oglada na dynamicznym?.Kolory sa tak ostre, nienaturalne, ze nie sposob na to patrzec.

Zgadzam się - kanał jest w tym trybie:(
Z drugiej strony jest wiele osób, które kupując COKOLWIEK, nie używają żadnych "dodatkowych funkcji", przyjmując wszystko takim jakim jest: ot, np. dzisiaj, w śnieżycy widziałem kogoś w nowej Kia Picanto: ani tylnej wycieraczki ani ogrzewania tylnej szyby nie używał... a poooo coooo....:-x :x
 

pete2

New member
Witam, własnie zamierzam kupić plazmę panasonica 37" (kiki, zwrócę się pewnie do Ciebie) ale teraz nie o tym, pracuję w branży laminatów na obwody drukowane (a jest to mały światek) i słyszałem od chińskiego kontrahenta, że panasonic nabył b.duża ilość laminatu od jakiegoś chińskiego producenta (chociaż ma fabrykę własnego w Austrii) o niepotwierdzonej jakości. Nie wiem czy można to łączyć ze sobą ale może problem węży tkwi właśnie w samych płytkach bazowych?
 

RoMi

New member
kredek "Natomiast wymiana modułu to ponoć rozkręcenie całej plazmy - wg serwisanta tylko w serwisie (ponoć dużo roboty)."
Witam, Tak - tyle roboty ile wymiana np. twojej płyty głownej w komputerze :D. Wyciąga Pan serwisant z Panasonika płytkę z nesesera i za pomocą jednego śróbokręta wymienia płytkę z wadliwym chipem produkującym na twoim tv "purple snakes".
Ale tak to już się dzieje w Japonii - oto zdjęcia usera z wymiany tej płytki przez japońskiego Pana serwisanta - w domu, w czasie 0,5h, który zgłosił problem purple snakes i glinianych mord we wspaniałym panasonicu z WADLIWEJ serii px600 !!!

L I N K - UWAGA - tylko dla userów z wężami ! :p

Gdybym dostał tą płytkę - sam bym ją sobie wymienił - to jak wymiana gotowego modułu w kompie dla nawet mało wprawnej osoby. pozdr
 

Zonk

New member
spokojnie :) chwilkę zapewne potrwa zanim nowe elementy dotrą do Europy .. muszą ich naprodukować :)

trochę cierpliwości .. pomoc w drodze :D

a co do samych węży .. wygląda jednak na to, że są we wszystkich PV :) .. też u siebie ich b. długo nie widziałem ... aż trafiłem na HP 4 .. no i tam na chmurkach ujarzałem to o czym wszyscy mówią ;d
ale jakoś bardzo mnie ten problem nie gnębi .. i wcześniej ( ~6 miesięcy ) nie zauważyłem .. inna sprawa,że ten HP był akurat średniej jakości..no ale na monitorze LCD nic takiego nie było .. ;)
 

adambe

Member
Zonk napisał:
spokojnie :) chwilkę zapewne potrwa zanim nowe elementy dotrą do Europy .. muszą ich naprodukować :)

trochę cierpliwości .. pomoc w drodze :D

a co do samych węży .. wygląda jednak na to, że są we wszystkich PV :) .. też u siebie ich b. długo nie widziałem ... aż trafiłem na HP 4 .. no i tam na chmurkach ujarzałem to o czym wszyscy mówią ;d
ale jakoś bardzo mnie ten problem nie gnębi .. i wcześniej ( ~6 miesięcy ) nie zauważyłem .. inna sprawa,że ten HP był akurat średniej jakości..no ale na monitorze LCD nic takiego nie było .. ;)

Co to jest HP 4? (Harry Potter?)
Też chętnie bym popatrzył. Może i ja wreszcie zobaczę te węże,bo już dostaję kompleksów,że jestem "widzący inaczej".
 
Ostatnia edycja:
Do góry