Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

zmalek

New member
Czytam Wasze posty i mam coraz wieksze wątpliwości. Chciałem na dniach kupic PanasonicaTH-42PV60 EH, ale czy to dobry wybór?
I ten wygląd zewnetrzny, troche jak z poprzedniej epoki.
Jedynie ładnie się komponuje z tym firmowym stolikiem RTV, ale to kolejne 1300-1500zł.

Zastanawiam się jeszcze nad kupnem Samsunga PS-42Q7H , też bardzo dobrze wyposazony, w podonej cenie i o niebo lepszym wyglądzie.

A co do obrazu, to tam gdzie miałem mozliwość porównania, to obydwa wygladały ok.
Może ktoś ma doswiadczenia z tym Samsungiem???
 

twEEtR

New member
Judash napisał:
Podobno uytkownicy 50" nie widza wezy ani innych gadow w swoich tv ;)

Ja u siebie zadnych, ponad normowych (w przypadku ogladania Discovery :cool: ) wezy nie widzialem i nie widze.
Jednak co do "glinianych twarzy" to musze przyznac, ze ten problem tu istnieje. Oczywiscie manimpulacja ustawieniami jest w stanie problem "wygladzic" ale badz co badz on istnieje.

Osobiscie myslem ze taki to urok tej plazmy i musze sie z tym pogodzic ale po tym jak zobaczylem ze w US problem zostal rozwiazany upgradem - nie widze zadnego powodu dlaczego ja mialbym byc gorszy!?!
Dzwonie dzisiaj!
 

adambe

Member
twEEtR napisał:
Ja u siebie zadnych, ponad normowych (w przypadku ogladania Discovery :cool: ) wezy nie widzialem i nie widze.
Jednak co do "glinianych twarzy" to musze przyznac, ze ten problem tu istnieje. Oczywiscie manimpulacja ustawieniami jest w stanie problem "wygladzic" ale badz co badz on istnieje.

Osobiscie myslem ze taki to urok tej plazmy i musze sie z tym pogodzic ale po tym jak zobaczylem ze w US problem zostal rozwiazany upgradem - nie widze zadnego powodu dlaczego ja mialbym byc gorszy!?!
Dzwonie dzisiaj!

U mnie problem "glinianych twarzy" występował znacznie w większym stopniu na moim poprzednim telewizorze tj.CRT SONY FX66 i gdy korzystałem z usług Cyfry+,szczególnie Canal+ i HBO uwidaczniały ten problem.Poprawiło się kiedy zmieniłem operatora na kablówkę ASTER, a praktycznie przestał istnieć po zmianie telewizora na pv60.Tak że uważam,że wina może być też po stronie operatora.
 

dziku

New member
Mam od 3 tygodni 42PV600E. Ustawiania mam na Auto ale zmniejszyłem kontrast na 0 brightnes an na 1/4 , kolory też mam zmniejszone troszeczke. Wszystko to z obawy przed "duszkami". Jak narazie ich jeszcze nie widziałem (no tylko w filmach) na moim panelu.
Waracając do tematu topicu to tak po tygodniu użytkowania sam zauważyłem efekt tych purpurowych żmijek nie wiedząc nawet o tym problemie wcześniej (nie czytałem tego tematu na forum). Oglądam najczęściej C+ no i HBO i na nich znalazłem po raz pierwszy ten efekt. Posiadam Fergusona 7318UCI podłączonym po scart w trybie RGB. Na niektórych scenach aż mnie oczy rażą od tych żmijek. Ale nie jest to takie uciążliwe, chociaż zgodzę się z moimi poprzednikami że jest to WADA. Efekt występuję oglądając TVP1 czy 2,3 poprzez wejście antenowe.

Zadzwoniłem wczoraj do Serwisu PanaSłonika w Wrocławiu opisując "fachowcowi" ten problem a on zrobił wielkie oczy mówiąc że o takim czymś pierwsze słyszy i że nie było żadnych szkoleń czy przesyłem o problemie z centrali. Więc tutaj mam prośbę do was wszystkich o bombardowanie serwisu takimi problemami. Wtedy panowie z Panasa może się ruszą i coś zaczną robić w tym kierunku. Wysłałem do nich fotki z tego forum aby mięli tego dowód. Servisant powiedział że jak chce to moge oddać Tv do sklepu gdzie go kupiłem albo oni przyjadą i mi go zabiorą na 2 tygodnie i bedą szukać usterki tylko musze im dać wszystkie dane - nie zrobiłem tego

Potem sciągnałem ten filmik Emili Rose.... Mam podłączonego laptopa HP przez D-SUB no i mojemu zdziwieniu nic złego na tej scenie nie widziałem (a mam wrażliwe oko). Oglądam Tv z 2-3 metrów. Dopiero po dokładnym przyjżeniu się widać było lekkie mrowienie na ścianie (na scenie).
Podłącze jeszcze jakieś DVD po component i zobacze.

Więc teraz nie wiem co jest nie tak. Przypuszczam że jest to wina elektroniki samego TV.
Zrobie dzisiaj fotki i załącze.
 

bart

New member
dziku napisał:
Mam od 3 tygodni 42PV600E. Ustawiania mam na Auto ale zmniejszyłem kontrast na 0 brightnes an na 1/4 , kolory też mam zmniejszone troszeczke. Wszystko to z obawy przed "duszkami". Jak narazie ich jeszcze nie widziałem (no tylko w filmach) na moim panelu..

Kontrast 0, jasoność 25% ? Przy takich ustawieniach to chyba nie tylko duszkow, ale i samego filmu nie zobaczysz :-o
Ja mam pv60 juz pol roku, ustawienia normalne, tv idzie po kilka godzin dziennie i duszkow zero - nie ma co przesadzac z docieraniem, wydales kase to ciesz sie pelna jakoscia obrazu.
 
J

Judash

Guest
adambe napisał:
U mnie problem "glinianych twarzy" występował znacznie w większym stopniu na moim poprzednim telewizorze tj.CRT SONY FX66 i gdy korzystałem z usług Cyfry+,szczególnie Canal+ i HBO uwidaczniały ten problem.Poprawiło się kiedy zmieniłem operatora na kablówkę ASTER, a praktycznie przestał istnieć po zmianie telewizora na pv60.Tak że uważam,że wina może być też po stronie operatora.

Ja posiadam ten model tv i C+ i jakosc kanalow C+ jest super oczywiscie pisze tylko o C+, C+film i sport, bo reszta to katastrofa ;(, ale efekt "glinainych ryjow" to raczej nie wystepuje ;).Choc po podlaczeniu Humx-a HDCI przez kabel euro, na obrazie pojaily sie jakies cienie, piksele....w tle scen.Mam nadzieje, ze po zmianie na te plazme te efekty znikna?
 

stereoman

New member
witam oto text pewnego Japońca z avsforum,z wczoraj: próbują coś robić,ale kaszana lgans316 New Member Thumbs down Fix Not Successful The engineer carried out the so-called fix. He mentioned that the component "Digital Video / Processing Board" (Sounded like a broad term to me) is said to have caused this problem. After replacing the component we observed that the effect got worse with the new board. The observations were immediately reported to some person in the factory in Okasa, Japan to whom I have sent a big email attaching all the purple snaps. One good thing is the engineer accepted that there is some fault and it's not a plasma trait / feature. The issue is expected to be probed in-depth by the factory (don't know what they were doing so far !!!) and upon analysis the fix shall be provided. Owing to an unsuccessful fix the entire surgical procedure was undone. Have uploaded the surgery snaps in picasa for evidence. picasaweb**google**co**uk/lgans316/PanasonicPX600PurpleSnakeIssueFlawedFix/photo#s5017895540549697266 Replace ** with . (dot symbol to view the snaps) I will try to post a detailed write-up on what happened during the fix though it may not add much value. oto link http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=765341&page=7&pp=30 pzdr
 
Ostatnia edycja:

twEEtR

New member
adambe napisał:
U mnie problem "glinianych twarzy" występował znacznie w większym stopniu na moim poprzednim telewizorze tj.CRT SONY FX66 i gdy korzystałem z usług Cyfry+,szczególnie Canal+ i HBO uwidaczniały ten problem.Poprawiło się kiedy zmieniłem operatora na kablówkę ASTER, a praktycznie przestał istnieć po zmianie telewizora na pv60.Tak że uważam,że wina może być też po stronie operatora.

Sygnal mam z satki (Foxtel Digital Australia) puszczony po komponencie.

Gliniane twarze szczegolnie widoczne byly (przed tuningowaniem ustawien) na tym samym kanale, na ktorym ogladam Prison Break, CSI itd. w niesamowitej jakosci - stad wiem ze bitrate tego sygnalu nie jest tutaj czynninkiem gdyz jest on wysoki:!:
Na moim poprzednim TV CRT nigdy "glinianych mordek" nie widzialem. Dlatego tez bylem przekonany, ze to taki urok plazm bo to wlasnie po zakupie 50PV60 doswiadczylem tych "mordek".

Nic to, moze dziasiaj do nich przekrece i sprobuje sie czegos dowiedziec.

Pozdro
 

flavio

New member
No to dali popalić. Ten nowy model TH42PV45EH to już zwykłe brzydactwo.
Byłem napalony na Panasonica, ale teraz z lekkim sercem mówię mu bye bye.
 
J

Judash

Guest
flavio napisał:
Zwłaszcza, że posty tego tematu potwierdzają "jak najlepszą jakość obrazu" Panasonica.

PS.
Łzy - to by się jednak przydały, chociażby po to, by zmyć błędy ortograficzne.

Skoro nie satysfakcjonuje cie jakosc obrazu tego telewizora, to dlaczego chciales go kupic w koncu wyglad TH-42PV60EH jest brzydki?.Pokaz mi TV w tej cenie, ktory pozbawiony jest wad.
 

dare.k

New member
twEEtR napisał:
Sygnal mam z satki (Foxtel Digital Australia) puszczony po komponencie.

Gliniane twarze szczegolnie widoczne byly (przed tuningowaniem ustawien) na tym samym kanale, na ktorym ogladam Prison Break, CSI itd. w niesamowitej jakosci - stad wiem ze bitrate tego sygnalu nie jest tutaj czynninkiem gdyz jest on wysoki:!:
Na moim poprzednim TV CRT nigdy "glinianych mordek" nie widzialem. Dlatego tez bylem przekonany, ze to taki urok plazm bo to wlasnie po zakupie 50PV60 doswiadczylem tych "mordek".

Nic to, moze dziasiaj do nich przekrece i sprobuje sie czegos dowiedziec.

Pozdro



I co? Dzwoniłeś do nich?

Z mojej strony to powiem, że u mnie ten problem nie wystepowal. Dopiero, gdy przeczytalem o wężach i glinianych mordkach, to mnie tez to dotyczy. Ale nie jest to aż tak uciązliwe. Gdybym nie przeczytal, to nie wiedziałbym tego zjawiska u siebie.
 

twEEtR

New member
dare.k napisał:
I co? Dzwoniłeś do nich?
...
quote]

Dzwonilem i mam umowiana wizyte technika z Panasa na sobote.

Powiedziano mi, ze technik bedzie mial ze soba nowke sztuke Panasa i jezeli stwierdzi usterke w moim sprzecie ktirej nie bedzie w stanie naprawic - bede mial wymianke od reki!
Pytanie tylko czym bedzie sie ten nowy roznil od mojego aktualnego?
Przeciez nie jest az taki stary...?
Na tabliczce znamionowej mam date produkcji Czerwiec 2006 (Made in Japan).

Poczekamy - zobaczymy.
Pozdrowka
 

dare.k

New member
digital napisał:
Dnc, nie masz sobie nic do zarzucenia. Badz pewien. Puprle Snake mialem i w poprzednim modelu, choc tutaj widze je wyrazniej. One generalnie nie sa dla mnie zasadniczym problemem. Najgorsze jest to ze kolor wyglada jak nakladka na ksztalt, np. na powierzchniach odziezy, twarzach itd. Po ruszeniu sie obiektu, kolor przez chwile zostaje w miejscu w ktorym byl i "goni" za obiektem. Taki rodzaj opoznienia w ruchu. Widoczne to jest znacznie bardziej na gorszym sygnale z Cyfry+. Z dvd znacznie mniej lub wrecz wcale. Momentami jest to strasznie irytujace i wiem na 100% ze nie mialem tego w poprzednim egzemplarzu. Co ciekawe, zonie nawet nie wspomnialem ze to widze i ona uwaza obraz za dobry. Byc moze to kombinacja ustawien ulepszaczy. Poki co wylaczylem je wszystkie, po to by powoli pokombinowac z ustawieniami. Moze tez Cyfra kombinuje cos z bit-ratem... Chyba juz sobie odpuszcze szukanie dziury, choc jesli znajda sie chetni do wziecia spraw w swoje rece, jestem gotow zadzialac wraz z nimi.



Mam tego Panasa od tygodnia i od razu zauważyłem to opóźnienie. Np. twarz zostaje po ruszeniu. Po chwili goni sie. A jeśli ruch jest w "tą i z powrotem" to wygląda to jak by miała sie rozpłynąć.
Dziwne to troche, bo jak czytałem porównanie LCD i Plazm, to o plaźmie pisalo, że opuźnienie nie dotyczy plazm.
 
Do góry