Panasonic PT-AX100 czy Epson EMP-TW700

Geezer

New member
tomek67 napisał:
Tak na moje wyczucie to EMP-TW680,EMP-TW700,EMP-TW1000 mają D6, a EMP-TW2000 ma D7. Po prostu sądzę tak na podstawie kontrastu podawanego wg producenta.
TW680 ma panele D5 i plastykową optykę i mały zoom
TW700 ma panele D5 i szklaną optykę i 2,1x zoom
TW1000 ma panele D6
TW2000 ma panele D7 (podobnie jak Panas AE2000 i Sanyo Z2000)

Dopiero panele od D6 nie mają tendencji do wypalania się (z czasem) co skutkowało zakłóceniami obrazu lub przebrawieniami.. Jeśli np. w D5 padnie panel czerwony to zostaniemy z koszmarnym, zombie obrazem zielono-niebieskim. Koszty wymiany paneli są b. duże i zwykle naprawa po gwarancji się nie opłaca.

Z uwagi na koszty produkcji panele D6 i D7 nigdy nie będą montowane w projektorach 720p. Inna sprawa że pewnie w tym roku nie ujrzymy już zbyt wielu nowych modeli 720p bo wszyscy producenci stawiają na 1080p
 
Ostatnia edycja:

Buti

New member
Witam.
Możesz podać źródło tej informacji o plastykowej optyce w tw680. Podobna sprawa tyczyła się optomy hd70. Były ponoć nieprawdziwe opinie że posiada plastykową optykę a i tak nie wiadomo jaka jest prawda.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Geezer napisał:
Dopiero panele od D6 nie mają tendencji do wypalania się (z czasem) co skutkowało zakłóceniami obrazu lub przebrawieniami..

Sorry, że się czepiam, ale panele się nie wypalają. Po prostu D5 to panele organiczne i z powodu ciągłego gorąca lampy zwyczajnie moga ulec degradacji. D6 są syntetyczne i powinny wytrzymać dłużej.
 

roman_g

New member
Witam,

Ja mam trzy pytania:
1) Weźmy pod uwagę np. projektor EPSON EMP-TW700, obsługuje on rozdzielczość 720p. Czy mogę pod niego podłączyć dekoder HD i odpalić kanał w jakości HD, jeśli tak to czy będzie jakaś różnica gdy pod ten projektor podłączę zwykły dekoder cyfrowy i odpale ten sam kanał (nie w jakości HD)?

2) Czy próbował ktoś kiedyś wyświetlać obraz z projektora na świeżym powietrzu? Zbliża się EURO 2008 i chciałbym mecze naszej reprezentacji obejrzeć z kolegami u mnie na podwórku na dużym ekranie. Jak dużo stracę na jakości wyświetlając obraz na dworze, czy to w ogóle ma sens?

3) W specyfikacji technicznej można znaleźć informację, że rozmiar ekranu może wynosić do 300 cali (czyli około 7,5 metra!). Jaki duży rzeczywiście mógłbym wystawić ekran na dworze (szerokość - wysokość), żeby nie stracić znacznie na jakości?

Pozdrawiam
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
roman_g napisał:
Witam,

Ja mam trzy pytania:
1) Weźmy pod uwagę np. projektor EPSON EMP-TW700, obsługuje on rozdzielczość 720p. Czy mogę pod niego podłączyć dekoder HD i odpalić kanał w jakości HD, jeśli tak to czy będzie jakaś różnica gdy pod ten projektor podłączę zwykły dekoder cyfrowy i odpale ten sam kanał (nie w jakości HD)?

2) Czy próbował ktoś kiedyś wyświetlać obraz z projektora na świeżym powietrzu? Zbliża się EURO 2008 i chciałbym mecze naszej reprezentacji obejrzeć z kolegami u mnie na podwórku na dużym ekranie. Jak dużo stracę na jakości wyświetlając obraz na dworze, czy to w ogóle ma sens?

3) W specyfikacji technicznej można znaleźć informację, że rozmiar ekranu może wynosić do 300 cali (czyli około 7,5 metra!). Jaki duży rzeczywiście mógłbym wystawić ekran na dworze (szerokość - wysokość), żeby nie stracić znacznie na jakości?

Pozdrawiam

Ad 1 Możesz podłączyć. Różnica będzie, bo nie będziesz miał jakości HD.
Ad 2 Ja nie próbowałem, ale jeśli chcesz się bawić w wyświetlanie na dworze, to po 1 jeśli nie masz systemu dźwięku na podwórku, ampli lub cokolwiek innego to powinieneś kupić projektor z wbudowanym dźwiekiem i np. czytnikiem DVD. Wtedy unikniesz dźwigania tony sprzętów i kabli za każdym razem.
Ad 3 Im większy ekran tym więcej stracisz na jakości bo rozpraszasz światło lampy (obraz będzie ciemniejszy i mniej kontrastowy).
 

lipa_ml

New member
roman_g napisał:
Witam,

Ja mam trzy pytania:
1) Weźmy pod uwagę np. projektor EPSON EMP-TW700, obsługuje on rozdzielczość 720p. Czy mogę pod niego podłączyć dekoder HD i odpalić kanał w jakości HD, jeśli tak to czy będzie jakaś różnica gdy pod ten projektor podłączę zwykły dekoder cyfrowy i odpale ten sam kanał (nie w jakości HD)?

2) Czy próbował ktoś kiedyś wyświetlać obraz z projektora na świeżym powietrzu? Zbliża się EURO 2008 i chciałbym mecze naszej reprezentacji obejrzeć z kolegami u mnie na podwórku na dużym ekranie. Jak dużo stracę na jakości wyświetlając obraz na dworze, czy to w ogóle ma sens?

3) W specyfikacji technicznej można znaleźć informację, że rozmiar ekranu może wynosić do 300 cali (czyli około 7,5 metra!). Jaki duży rzeczywiście mógłbym wystawić ekran na dworze (szerokość - wysokość), żeby nie stracić znacznie na jakości?

Pozdrawiam
ad2 euro bedzie w ciągu dnia wiec ogladanie z proja w jasnosciach chyba nie da rady
 

roman_g

New member
Dzięki za szybką odpowiedź.
Nieprawda, mecze grupowe z udziałem reprezentacji Polski rozgrywane będą o godz. 20:45, pierwszy 8 czerwca.

Projektor zamierzam kupić w połowie maja, chciałbym full HD, ale niestety nie planuje wydawać więcej niż 5 tysięcy;/ Na chwile obecną na miejscu nr 1 jest u mnie właśnie EPSON EMP-TW700, no ale do maja może się to jeszcze zmienić. Na pewno nie zdecyduję się na "niepewny sprzęt" typu PT-AX100 co do którego pojawiają się dosyć często negatywne opinie. Wole nie ryzykować wydając moją kilkumiesięczną wypłatę;)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
roman_g napisał:
Dzięki za szybką odpowiedź.
Nieprawda, mecze grupowe z udziałem reprezentacji Polski rozgrywane będą o godz. 20:45, pierwszy 8 czerwca.

Projektor zamierzam kupić w połowie maja, chciałbym full HD, ale niestety nie planuje wydawać więcej niż 5 tysięcy;/ Na chwile obecną na miejscu nr 1 jest u mnie właśnie EPSON EMP-TW700, no ale do maja może się to jeszcze zmienić. Na pewno nie zdecyduję się na "niepewny sprzęt" typu PT-AX100 co do którego pojawiają się dosyć często negatywne opinie. Wole nie ryzykować wydając moją kilkumiesięczną wypłatę;)
Napisałeś do jakich zastosowań, a na końca sam wybrałeś sobie projektor który nijak się ma do tego. Akurat PT-AX100 ma diabelsko mocną lampę i do wielkich ekranów sprawdza się dużo lepiej niż jakikolwiek inny projektor. Ten "niepewny" sprzęt był najlepiej sprzedającym się projektorem roku 2006 i zarazem jednym z najwyżej ocenianych.
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
Tidus1024 napisał:
Ad 2 Ja nie próbowałem, ale jeśli chcesz się bawić w wyświetlanie na dworze, to po 1 jeśli nie masz systemu dźwięku na podwórku, ampli lub cokolwiek innego to powinieneś kupić projektor z wbudowanym dźwiekiem i np. czytnikiem DVD. Wtedy unikniesz dźwigania tony sprzętów i kabli za każdym razem.
Jeśli chodzi o dzwięk to wystarczą w miarę dobre głośniki komputerowe.
Łatwo przenieść
 

lipa_ml

New member
roman_g napisał:
Dzięki za szybką odpowiedź.
Nieprawda, mecze grupowe z udziałem reprezentacji Polski rozgrywane będą o godz. 20:45, pierwszy 8 czerwca.

Projektor zamierzam kupić w połowie maja, chciałbym full HD, ale niestety nie planuje wydawać więcej niż 5 tysięcy;/ Na chwile obecną na miejscu nr 1 jest u mnie właśnie EPSON EMP-TW700, no ale do maja może się to jeszcze zmienić. Na pewno nie zdecyduję się na "niepewny sprzęt" typu PT-AX100 co do którego pojawiają się dosyć często negatywne opinie. Wole nie ryzykować wydając moją kilkumiesięczną wypłatę;)
no moze o 20:45 a ciemno robi sie o 22 pewnie
 
Do góry