Panasonic PT-AX100 czy Epson EMP-TW700

scott

New member
Galczych napisał:
Glowne wady.
-obraz pojasnia sie i pociemnia co chwila w trybie econo (nieraz 30 razy na film , nieraz tylko 2 razy). naprawde wk....a.

Zgłoś do naprawy gwarancyjnej. To jest wada, którą bez problemu uznają (występująca właśnie po ok. 600 godzinach), ale fakt, że Sanyo Z5 okazał się lepszy niż AX100. Następny model, który właśnie wchodzi na rynek z pewnością nie będzie miał tych mankamentów a i ostrość jak sądzę będzie lepsza.
 
Ostatnia edycja:

Galczych

New member
Zgłoś do naprawy gwarancyjnej. To jest wada, którą bez problemu uznają (występująca właśnie po ok. 600 godzinach), ale fakt, że Sanyo Z5 okazał się lepszy niż AX100. Następny model, który właśnie wchodzi na rynek z pewnością nie będzie miał tych mankamentów a i ostrość jak sądzę będzie lepsza.[/quote]

Tak tylko ze nieraz ten efekt nie wystepuje przez 1-1,5 godziny i obawiam sie ze jak panowie z serwisu wlacza projektor to popatrza chwile i powiedzą ze wszystko jest ok. A ja nie bede miał przez 2 tygodnie na czym ogladac tv i mnie obciaza kosztami. Myslalem ze efekt sie nasili i wtedy zareklamuje. Ostatnio wydaje mi sie ze nieraz obraz zanika na pol sekundy, oraz zaczalem slyszec jakies dziwne pykniecia z urzadzenia. tak wiec niewiem czy cos jeszcze tam nie siada. Wszystkie opisane przezemnie dolegliwosci potwierdzaja ludzie na amerykanskich forach, a co najgorsze ze po wyslaniu do serwisu, serwis naprawia a po nastepnych 700 godzinach znowu to samo!!!. Tak wiec nie wiem czy panasonic nie funduje swoim klientom przymusowego szybszego przejscia na full HD :( . choc mnie 720p na dzis w zupelnosci wystarcza - zobaczymy jak to bedzie u mnie.
 

Geezer

New member
wojti12 napisał:
witajcie
pierwszy raz na forum
ja wlasnie tez stoje przed wyborem projektora.
wyberam pomiedzy AX100,TW700 i Optoma HD70 - najblizej mi do Panasa.
ale oczywiscie sie zastanawiam

wlasnei wszedl do sprzedazy AX200!!! - kosztuje rowno 5tys
tylko nie moge znalezc nic co go rozni od ax100
macie jakies info

DeNavarro - co w koncy kupiles czy jeszcze w wybierasz?

AX200 kosztuje 4500 PLN w Wawie...
Optoma HD70 to shiiiit. Lepiej rozważyć SANYO Z5 (w Niemczech cena 900+ Eurosów tj. 3500 PLN !) Dobre porównanie Panasa i Epsona jest tu: http://www.beisammen.de/thread.php?threadid=78255 a testy na www.projectorreviews.com i www.cine4home.de
 

Geezer

New member
Galczych napisał:
Od kwietnia jestem uzytkownikiem panasonica pt-ax-100 - wyswiecilem ok 500h.
I powiem na poczatku - nie kupuj !!!!!!.
Zawsze chwalilem te marke i bylem zadowolony z jej kilku sprzetow, ale z tego jestem bardzo niezadowolony.
Glowne wady.

To wszystko zostało niby poprawione w modelu AX200. W Stanach ludzie testują go ostro od paru tygodni i jest OK (avsforum) ale trza poczekac 2-3 miechy by ocenić jego ew. bezawaryjność...

Póki co Z5 sie sprzedaje w US lepiej od AX200 i cena wolniej spada niz AX100. Przy ekranach do 80-82" jasność ma bdb tylko należy oglądać z odległości > 3m od ekranu aby nie widzieć pixelozy.

Epson ma ponoc grzechoczaca przesłone która burczy czasami...
Z5 ma obudowe z aluminium (!)
 
Ostatnia edycja:

wojti12

New member
Geezer napisał:
AX200 kosztuje 4500 PLN w Wawie...
Optoma HD70 to shiiiit. Lepiej rozważyć SANYO Z5 (w Niemczech cena 900+ Eurosów tj. 3500 PLN !) Dobre porównanie Panasa i Epsona jest tu: http://www.beisammen.de/thread.php?threadid=78255 a testy na www.projectorreviews.com i www.cine4home.de

z niemca nic nie kojarze :(
u mnie juz klamka zapadla - dzis jade i kupuje jednak ax100
rozmawialem w panasonciu i kims jeszcze i po prostu miedzy 100 a 200 zmienilo sie bardzo niewiele rzeczy - optyka ta sama czyli to co najwazniejsze
 

Geezer

New member
wojti12 napisał:
z niemca nic nie kojarze :(
u mnie juz klamka zapadla - dzis jade i kupuje jednak ax100
rozmawialem w panasonciu i kims jeszcze i po prostu miedzy 100 a 200 zmienilo sie bardzo niewiele rzeczy - optyka ta sama czyli to co najwazniejsze

Dziwne gdyby Panasonic powiedział Ci inaczej. Muszą przecież sprzedać zapasy AX100...
W USA AX100 kosztują już $900 (1$ = 2,50 PLN ! ech pomarzyć...)

Wg PANASONIC USA zmienili w AX200:
> budowę i działanie przesłony (IRIS) aby nie klekotała i nie zacinała się
> tor światła
> tablicę kolorów (in plus)
> ostrość (in plus)
> dodali 2 gniazdo HDMI
> naprawili samoczynne wyłączanie
 

wojti12

New member
juz jest
wczoraj odpalilem na krotko bo jeszczenie mam sali gotowej (bez dzwieku)

powiem tak - moge porownac tylko do modelu sony (nie pamietam numeracji) ale to byla xga 800x600 (dawne czasy :) ) oraz ae700 panasa

i wygl;ada naprawde super - wrzucilem oryginaly malena i siedem - pieklne kolory - rzutnik ma kilka trybow kolorow - to mi sie podoba
na razie odpalam na prostym dvd przez component

pytanko czy jak rzuce ten sam film (dvd) przez hdmi to obraz bedzie jeszcze lepszy?
w tej chwili orbaz byl 576i (jak dobrze pamietam)

tak naprawde to zancze sie nim bawic jak skoncze salke (wyciszenia, montaz glosnikow na scianach). Wczoraj przeciagnlalem kable w peszlu i juz jest coraz blizej :D
 

tomek67

New member
Wejście cyfrowe przy projektorze dużo daje.
Ja miałem Optomę.
Przy kablu DVI obraz był wyrażnie ostrzejszy i pozbawiony szumów.
Różnica była naprawdę spora.
 

Galczych

New member
juz jest
wczoraj odpalilem na krotko bo jeszczenie mam sali gotowej (bez dzwieku)

No to wspólczuje bubla panasonica - jest to chyba najgorzej dopracowany projektor panasonica jaki kiedykolwiek wydali.(nie chodzi mi o jakosc obrazu - gdyz kolory naprwde so ok, ale o jakośc zastosowanej elktroniki - obidzone wejscia i pilota - niestety ale tną koszty na maxa. Co niektorzy pisza ze odbiera gorzej niz 700 - jak to mozliwe nie wiem - sam nie widzialem 700.
Zycze zeby nie zaczely ci sie problemy po 500-700 godzinach.
Szkoda tylko ze nie poczytales zachodnich forów uzytkowników - na testach są zawsze nowe sztuki - a problemy zaczynaja się póżniej.
Pozdr
 

wojti12

New member
Galczych napisał:
juz jest
wczoraj odpalilem na krotko bo jeszczenie mam sali gotowej (bez dzwieku)

No to wspólczuje bubla panasonica - jest to chyba najgorzej dopracowany projektor panasonica jaki kiedykolwiek wydali.(nie chodzi mi o jakosc obrazu - gdyz kolory naprwde so ok, ale o jakośc zastosowanej elktroniki - obidzone wejscia i pilota - niestety ale tną koszty na maxa. Co niektorzy pisza ze odbiera gorzej niz 700 - jak to mozliwe nie wiem - sam nie widzialem 700.
Zycze zeby nie zaczely ci sie problemy po 500-700 godzinach.
Szkoda tylko ze nie poczytales zachodnich forów uzytkowników - na testach są zawsze nowe sztuki - a problemy zaczynaja się póżniej.
Pozdr

dzieki za info
jednak cos mi sie wydaje ze musiales trafic na felerny egz. moj kolega ma wyswietlone ponad 800h i nie ma opisywanych przez ciebie efektow
pozatym nie wierze by Panas na cos takiego pozwolil

ja osobiscie nie zgodze sie z toba ze jest glosny - ja go prawie nie slysze a puszczalem go w zamknietym pomieszczeniu
co do lens shiftu to u mnie (pokoj 4x8 i rzutnik 6m do sciany) dziala idealnie
a kolory - wcale nie wyblakle - puscilem kilka filmow i wygladaly elegnacji
zgadzam sie ze theatre roo jest lepszy od living room ale to pewnie dlatego ze mam 100% cieomnosci - (piwnica)
 

Galczych

New member
wojti12 napisał:
dzieki za info
jednak cos mi sie wydaje ze musiales trafic na felerny egz. moj kolega ma wyswietlone ponad 800h i nie ma opisywanych przez ciebie efektow
pozatym nie wierze by Panas na cos takiego pozwolil

Nie tylko ja mam takie problemy, ale wiele osob, moze twoj kolega ma szczescie którego ja i cale gro uzytkowników nie miało. Nie jestem uprzedzdony do wyrobow panasonica, a nawet zawsze bylem z nich zadowolony - dlatego kupilem ax100 bez glebokiego wczytania sie w prywatne opinie. I to byl moj blad.
Należy zauważyc ze przedstawione przezemnie podjasnianie i przyciemnianie jest tylko w trybie econo.
Jezeli chodzi o glosnosc to wiadomo ze zalezy do czego prownywac, jezeli porownamy do odkuzacza to chodzi cichutko, natomiast jezeli porownamy do konkurencji (np sanyo z5) panas jest sporo glosniejszy. Jezeli ogladasz film akcji jest ok, ale jak ogladasz film na ktorym jest wiele scen w ciszy szum wentylatorow przeszkadza i rozprasza.
Oczywiscie mozemy uzyc trybu eceno, ale jak juz pisalem mamy wtedy problemy z jasnością oraz ciemne obrazy tracą troche detali - nie widzimy wszystkiego - jak tobie to nie przeszkadza ze stopa kontrastu jest 2x gorsza niz ta za ktora zaplaciles to powinienes byc z niego zadowolony.
Jezeli chodzi o kolory takze uwazam ze sa prawie ze idealne, i tu nie ma sie do czego przyczepic, natomiast sanyo zdecydowanie wygrywa jesli chodzi o trojwymiarowosc obrazu.


ja osobiscie nie zgodze sie z toba ze jest glosny - ja go prawie nie slysze a puszczalem go w zamknietym pomieszczeniu
co do lens shiftu to u mnie (pokoj 4x8 i rzutnik 6m do sciany) dziala idealnie.

U ciebie sie sprawdza - to bardzo dobrze - ale tu tez konkurecja jest lepsza. Ja tego akurat nie sprawdzilem i mam obraz za wysoko. Mam 2,8m do sufitu(proj 2,5 od podlogi), projektor 4m od sciany i lens shiftu brakuje (trzeba projektor przechlic troche w dol i skorzystac z korekcji cyfrowe keystone - a to niestety znaczaco wplywa na jakosc obrazy) moj poprzedni projektor benq 6100 bez zadnego lensshiftu wyswietlal obraz dobrze.

a kolory - wcale nie wyblakle - puscilem kilka filmow i wygladaly elegnacji
zgadzam sie ze theatre roo jest lepszy od living room ale to pewnie dlatego ze mam 100% cieomnosci - (piwnica)

Co do kolorow nie ma sie czego przyczepic - i tu sie zgadzamy

living room - jak dla mnie moze sie nadawac jedynie do ogladania meczy przy lekko zapalanym swietle nie uzywam tego nigdy. Nie lubie jak na filmie jest szary zamiast czarnego. Nawet telewizje zawsze ogladam przy zgaszonym swietle.
Tak wiec na projektorze da sie ogladac przy zapalonym swietle, ale jednak obraz jest wyblakly i o czarnym nie ma mowy.

Poniewaz juz kupiles to dobrze ze jestes zadowolony - odpowiadam po to aby inni uzytkownicy 5 razy sie zastanowili zanim wybiora, tym bardziej ze na polskich forach o ax100 jest bardzo malo - a niestety nie trzyma on parametrow jakosciowych poprzednich modeli. Moim zdaniem najlepiej obejrzec dane projektory w akcji samemu i wtedy wybrac.
Pozdr.
 

wojti12

New member
tomek67 napisał:
Wejście cyfrowe przy projektorze dużo daje.
Ja miałem Optomę.
Przy kablu DVI obraz był wyrażnie ostrzejszy i pozbawiony szumów.
Różnica była naprawdę spora.

witaj, mam zagwostke. bawilem sie w weekend i chyba cos zle robie.
jak poscilem przez component dvd (zwykly odtwarzacz bez skalowania do wyzszych roz) to mailem obraz 576i
pozyczylem lepszy dvd ktory skaluje do 1080i i niestety puszczajac tez dvd przez hdmi i component skalujac do 720p czy 1080i mialem jakis dziwny obraz (zielony i niebieski).

czy cos zle lacze czy np: rzutnik ma jakis problem z hd?
 

Galczych

New member
Sprawdz dokladnie kabel którym laczysz, sprawdz na innym kablu, dzieje sie tak samo jak jest uszkodzona jedna z 3 zyl kabla - tak bedzie.
Mozesz sprawdzic odpinajac po kolei po jednym z chinczy i patrzec czy sie cos zmienia czy nie.

U mnie na Nce najlepszy obraz jest gdy sie ustawi 720p.
 

wojti12

New member
bawilem sie i wyglada to tak
puszczalem przez hdmi
przyjechal kumple z ae700 panas

puszczalismy z tego samego dvd (z wyjsciem hdmi) oraz na tych samych kablach

na ae700 bez problemu skakalismy po rozdzialkach 576p, 720p, 1080i
potem zmiana na ax100 i dzialalo tylko 576p a przy dwoch wyzsych rozdzialakch obraz niebieski

troche mnie to niepokoi

Galczych - co Ty na to?
 

Galczych

New member
Mysle ze nie jest to normalne - mam ax100 nic takiego nigdy mnie sie nie przytrafilo. (no moze raz jak wypadl mi jeden z 3 kabli przy połączeniu komponent) Aczkolwiek HDMI uzywam tylko z N-ki (chodzi we wszystkich rozdzielczosciach z 1080i oraz 720p wlacznie), DVD mam podlaczone componentem. Rozumiem ze dzieje sie tak zarówno przy połączeniu component jak i hdmi.
Ja osobiscie sprawdzil bym jeszcze na innym modelu odtwarzacza,i innym kablu(moze byc jakis tani) jezeli problem sie powtórzy to raczej tylko serwis pomoże. Tak aby potem w serwisie ci nie powiedzieli ze masz np DVD które nie współpracuje z ax100 - ludzią z serwisu nieraz trudno zrozumiec ze z innym dziala a z naszym nie dziala.
Wyglada to jakby panel jednego ze skladowych koloru nie wlaczal się, ale jak to mozliwe że działa przy 576, a nie działa przy innych. Niestety nie mam pojecia i chyba pozostaje tylko serwis.
Na forum czytalem o takim przypadku - jak padnie którys z paneli, ale kolor niebieski lub zielony chyba powinien wyswietlać sie przy wszystkich rozdzielczościach. A u ciebie jest dobrze przy sd, a sa problemy przy hd. natomiast raz jest brazowo, a raz niebiesko - czyli raz jednego, a raz drugiego koloru brakuje.

Napisz prosze po rozwiazaniu problemu co to bylo?

A tak z ciekawosci to czy jest roznica w odbiorze pomiedzy ax100 a ae700, bo z tego co czytalem to przy odpowiedniej kalibracji 700ki roznicy brak - ktos nawet pisal ze obraz z 700 mu bardziej odpowiadal?.
 

wojti12

New member
dzieki za szerokie info
no rzeczywiscie dzieje sie tak na comp i hdmi.
pomysl taniego odtwarzacza ciekawy (ok 400pln) ale tak na chlopski rozum - na tym samym 700 dziala a 100nie
ja tez nie mam pojecia i juz jutro jeda z nim do serwisu po robocie i szobaczymy.
jak serwis stwierdzi jakas wade to uderzam do sklepu gdzie kupilem i reklamuje

dam znac
 

Galczych

New member
pomysl taniego odtwarzacza ciekawy (ok 400pln).

Chodzilo mi o tani kabelek - jezeli chodzi o odtwarzacz myslalem o pozyczeniu od babci, cioci, wojka lub sasiada.
Zycze powodzenia.
 

wojti12

New member
juz po sprawie

pojechalem do serwisu. tak sie okazalo ze dysponowali takim samym odtwarzaczem jak ja.
jedyna rozniac to ze podlaczylismy 1m kablem hdmi a nie tak jak ja w domu u kumpla 5m
i co ?
dziala
skacze po rozdzialkach bez problemu, sklaluje i robi to co ma robic

wniosek
ax100 nie zaakceptowal 5m kabla kolegi - to byl chyba prolink gold

od razu zabralem jego dvd i do siebie - ja mam vivanco 5m i dziala ... uffff
tak wiec po problemie

co do jakosci miedzy 700 a 100 to chyba wielkiej nie ma jak na moje oko
100 moze bardziej wygladza krawedzie - pewnie przez ten smoothscreen

to tyle
w niedlugo przytwierdzam go do sufitu, wykladam materialem sciany, montuje kinkieciki, podlecznie i take off - bede sie dzielil wrazeniami
 
Do góry