Panasonic PT-AX100 czy Epson EMP-TW700

Meloman69

New member
Bez reklam
Geezer napisał:
Panasonic to duży koncern i mogą sobie pozwolić na buble bo sprzedają sprzętu na setki tys. szt. i tak więc wychodzą na swoje. Jasność obrazu zawsze można jeszcze podbić ekranem. Do Sanyo Z5 zalecają pow. 90" dodatni gain - 1.2-1.4 tj. bardzo biały ekran. Poniżej 90" zalecany jest light grey (jasnoszary) o gain = 0.9

Jak dla mnie Sanyo produkuje projektory, które za bardzo gubiły detale w ciemnych scenach. Dotyczy to zwłaszcza Z5 i Z6.
Można to było poprawić podnosząc jasność w opcjach menu, ale wtedy na głębi traciły kolory - w tym głównie czarny.
Ciekawy jestem jak obraz wyglądałby na powierzchni o współczynniku odbicia 1,4. Pola jasne powinny wydawać się intensywniejsze, ale raczej trudno jest mi wyobrazić, że dzięki wyższemu gainowi, nagle pojawią się ciemne detale...
Poza tym panele D5 pod względem odwzorowania ciemnych detali zawsze były słabe. Dotyczy to wszystkich modeli - także Epsona, Hitachi, Panasonica.
Znacząca poprawa nastąpiła dopiero kiedy na rynku pojawiły się panele nieorganiczne D6 i obecnie ich najnowsza odmiana D7.
 

tomek67

New member
Eskulap napisał:
Czy możesz powiedzieć o co chodzi z tym 90'', bo nie wiem:roll:
Po prostu Sanyo ma o oczko mniejszą jasność jak np. Panasonic czy Epson.
Przy projektorze jak masz za duży ekran to prostu obraz się robi za ciemny mniej kontrastowy.
90'' to jest ekran o szerokości 2 metry.
 

wojti12

New member
alexPL napisał:
Pod żadnym pozorem nie kupujcie projektora PT-AX100!!!

Cena jest atrakcyjna, jakość obrazu fantastyczna, kolory świetne, lampa jasna tak, że z projektora można korzystać nawet w zachmurzony dzień. Gdy pokazywaliśmy znajomym filmy w HD, to wszyscy byli zachwyceni i co najmniej dwóch znajomych zdecydowało, że kupi projektor zamiast plazmy czy LCD.

Niestety po kilkuset godzinach projektor zaczął się sam wyłączać. Wystarczyło go włączyć ponownie, potem jednak tych "włączeń" było potrzebnych 3, 4 czy 5, a potem nie dało się już z projektora korzystać.

Po zerknięciu do internetu okazało się, że jest to fabryczna wada praktycznie WSZYSTKICH EGZEMPLARZY TEGO MODELU, ujawnia się po kilkuset godzinach i jest spowodowana bodajże złym smarem do soczewki lub jej złą konstrukcją. Nasz projektor wkrótce wyląduje w serwisie - oby go naprawili. Potencjalnych kupujących ostrzegam przez zakupem.

Problem został podobno rozwiązany w PT-AX200, ale nauczony doświadczeniem wolałbym poczekać kilka miesięcy aby się upewnić czy na pewno tak się stało.

witaj,
ja osobiscie kuilem ax100 i dopiero zaczynam go uzytkowac - mam wyswietlone moze 30h. nie chodzi mi o to by bronic mojego zakupu ale chyba nie mozna generalizowac tak jak Ty piszesz. ja osobiscie nigdzie sie w necie nie natkanlem na "samowylaczanie " sie tego modelu. chetnie to przeczytam - jak mozesz zapodaj linka.
model ten wszedl jak dobrze pamietam w IV kwartale 2006 i od tego czasu jesli by sie tak dzialo ze wszystkiemi - jak piszesz - modelami to by bylo naprawde glosno o tym w necie. od tego czasu prawdziwi wyjadacze spokojnie mysle mogli wypalic po 1000h (nie koniecznie w domu ale takze w pracy)

Mi sie wydaje ze Panas mimo ze jest duza firma to nie moze sobie na cos takiego pozowlic - kazdy bubel odbija sie z wielokrotnym natezeniem negatywnie na wizerunek firmy. Przeciez ja np: z fabryki wyjezdza VW Passat i po 2000tys pada mu totalnie skrzyia biegow to chyba nie jest to uznawane ze kazdy egz. tak ma. po prostu trafil sie lipny egzemplarz.
tak mi sie wydaje ze moze byc z Twoim egzemplarzem. A tak przy okazaji to pewnie takim przypadkom mozna pomoc np: zbyt wczesnym wylaczaniem rzutnika on/off (ogolnie powinno sie to robic po zakonczeniu ogladania) przed koncem wystudzenia przez wiatrak

jak mozesz to zapodaj linki gdzie mozna przeczytac o wadach wszystkich egzemplarzy
 

tomek67

New member
wojti12 napisał:
witaj,
ja osobiscie kuilem ax100 i dopiero zaczynam go uzytkowac - mam wyswietlone moze 30h. nie chodzi mi o to by bronic mojego zakupu ale chyba nie mozna generalizowac tak jak Ty piszesz. ja osobiscie nigdzie sie w necie nie natkanlem na "samowylaczanie " sie tego modelu. chetnie to przeczytam - jak mozesz zapodaj linka.
model ten wszedl jak dobrze pamietam w IV kwartale 2006 i od tego czasu jesli by sie tak dzialo ze wszystkiemi - jak piszesz - modelami to by bylo naprawde glosno o tym w necie. od tego czasu prawdziwi wyjadacze spokojnie mysle mogli wypalic po 1000h (nie koniecznie w domu ale takze w pracy)
http://www.projectorcentral.com/Panasonic_Home-PT-AX100U-user-reviews.htm

Tu są opinie użytkowników.
Trochę jest tych negatywnych po przebiegach około 1000h.
Ten model ma za niezawodność 4 pkt., Eposny mają około 4.5,
a Sanyo za Z5 jeszcze więcej.
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam wszystkich mam pytanie to tomka67 ale najpierw o czym innym piszesz z emoze za 3-4 miesiace fulhd stanieja bo wejda nowsze modele ja bym narzie nei liczyl na wiekszy spadek ceny poniewaz juz wszedl nowszy model epsona tw2000 wiec jak tw1000 kosztuje 8000zl to raczej nie bedzie taniej moge sie i rowniez mylic ale nie sadze ze by w tak krotkim czasei spadly jescze ceny moze w drugiej polowie roku albo pod koniec moze beda projektory fulhd w cenie mniejszej niz te 8000 moze za 6000 a moze i mniej kazdy by chcial zeby ceny spadly ale z tym roznie jest czas pokarze , a teraz pytanie masz projektor epson tw680 czy moglbys mi powiedziec czy gdzies pisze na obudowie lub w instrukcji jaka posiada panel D5 czy D6 czy gdzies to jets podawane .
 

tomek67

New member
timonek napisał:
Witam wszystkich mam pytanie to tomka67 ale najpierw o czym innym piszesz z emoze za 3-4 miesiace fulhd stanieja bo wejda nowsze modele ja bym narzie nei liczyl na wiekszy spadek ceny poniewaz juz wszedl nowszy model epsona tw2000 wiec jak tw1000 kosztuje 8000zl to raczej nie bedzie taniej moge sie i rowniez mylic ale nie sadze ze by w tak krotkim czasei spadly jescze ceny moze w drugiej polowie roku albo pod koniec moze beda projektory fulhd w cenie mniejszej niz te 8000 moze za 6000 a moze i mniej kazdy by chcial zeby ceny spadly ale z tym roznie jest czas pokarze , a teraz pytanie masz projektor epson tw680 czy moglbys mi powiedziec czy gdzies pisze na obudowie lub w instrukcji jaka posiada panel D5 czy D6 czy gdzies to jets podawane .
Wiele projektorów potaniało ostatnio. Epson EMP-TW2000 z 16 na 14 tys. (i tak to kosmos).
Ale np. Mitsubishi 4900 jest juz poniżej 7 000. Też przed nowym rokiem kosztował kilkaset zł więcej.
Myślę, że do wiosny jeszcze coś powinno spaść.
A przy swoim Epsonie nigdzie nie widziałem czy ma D5 czy D6
 

timonek

Member
Bez reklam
To znaczy jak niegdzie nie pisze czy posiada D5 czy D6 to skad wiadomo jaki wreszcie posiada jezeeli producent nie podaje tego to jaka mamy pewnosc to zamontowal wdanym projektorze czy najnowsze rozwiazanie czy moze jeszcze starszego typu panel bo moze ma ich za duzo moze czepiam sie dziwnych zeczy ale lubie wiedziec konkretnie co dany model posiada .
 

tomek67

New member
timonek napisał:
To znaczy jak niegdzie nie pisze czy posiada D5 czy D6 to skad wiadomo jaki wreszcie posiada jezeeli producent nie podaje tego to jaka mamy pewnosc to zamontowal wdanym projektorze czy najnowsze rozwiazanie czy moze jeszcze starszego typu panel bo moze ma ich za duzo moze czepiam sie dziwnych zeczy ale lubie wiedziec konkretnie co dany model posiada .
Tak na moje wyczucie to EMP-TW680,EMP-TW700,EMP-TW1000 mają D6, a EMP-TW2000 ma D7. Po prostu sądzę tak na podstawie kontrastu podawanego wg producenta.
 

wojti12

New member
tomek67 napisał:
http://www.projectorcentral.com/Panasonic_Home-PT-AX100U-user-reviews.htm

Tu są opinie użytkowników.
Trochę jest tych negatywnych po przebiegach około 1000h.
Ten model ma za niezawodność 4 pkt., Eposny mają około 4.5,
a Sanyo za Z5 jeszcze więcej.
sluchajcie zwracam honor, dopiero teraz znalzalem forum z US
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=719857&page=106
gdzie pisza o awaryjnosci tego modelu. pocxzatkowe modele po przebiegu same sie gasily.
sporo o tym napisali uzytkowanicu. z wielu informacji wydobylem ze padaly modele wyprodukowane od padziernika 2006 do luty/marzec 2007
potem Panas wprawdzic inny smar do optyki (od gestnial i przeslona sie nie otwierala) i nowy firmware.

ja mam model sierpien 2007.. ufff.
troche sie uspokoilem
po prostu ogladam i nie mysle juz o tym

2 dni temu kupilem ps3 i heavenly sword - wymiata na ekarnie 140"
 

marcinpsx3

New member
Witam,

więc jak jest teraz z tymi PT-AX200E?? Psuja się? mają jakies wady obrazu?

Gdzie najlepiej zakupić ten model - interesuje mnie tylko sklep internetowy.

Też posiadam ps3 i własnie do niego będzie podłaczony i używany głównie do gier.
 

timonek

Member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Tak na moje wyczucie to EMP-TW680,EMP-TW700,EMP-TW1000 mają D6, a EMP-TW2000 ma D7. Po prostu sądzę tak na podstawie kontrastu podawanego wg producenta.

Witam wiesz wyczucie to za malo wole konkrety takie rzeczy powoinny byc napisane na obudowie np. nie wiem jak to jets ztymi panelami sledzac caly czas rynek to zauwazylem ze niczym pojawily sie panele full hd to bylo tak ze najpierw byl panel d5 hd720 potem sie czytalo o nowym panelu d6 ful hd ale nigdy nic nie znalazlem na temat zeby panel d6 byl w rozdzielczosci 720 a nie ful hd , jak epson wyprodukowal nowy panel d6 ful hd to potem zrobil ten sam panel z mniejsza rozdzielczoscia ?, to wychodzilo by na to ze teraz powinien pojawic sie projektor 720p z panelem d7 sam juz nie wiem jak jest z tym jaki dany projektor posiada panel.
 

timonek

Member
Bez reklam
Rudeford napisał:
Już wiemy jakie panele posiadają np. TW700 czy Z-5.

Czyli wychodzi na to ze epson tw700 ma panel d5 ? jak zrozumialem czy cos pokrecilem, to na to znaczy ze panel d6 jest tylko w wersji ful hd i tylko w epsonie tw1000 np. , to teraz jest dziwna sytuacja bo z jednej strony czyta sie ze tw700 ma dobrej jakosci obraz a z innej strony ze panele d5 sa slabe.
 

puzik

New member
Witam wszystkich jestem tu nowiutki ale zainteresowany tematem projektorów. Wyczytałem sporo informacji na ten temat tu na forum ale zauważyłem że nikt nie porusza sprawy ekranów na których testujecie swoje projektoryczyżby nie mialy one większego znaczenia dla odbioru, a może ktoś wie do jakich projektorów używa się ekranów białych a do jakich szarych. Za odp. dziękuje.
 

tomek67

New member
puzik napisał:
Witam wszystkich jestem tu nowiutki ale zainteresowany tematem projektorów. Wyczytałem sporo informacji na ten temat tu na forum ale zauważyłem że nikt nie porusza sprawy ekranów na których testujecie swoje projektoryczyżby nie mialy one większego znaczenia dla odbioru, a może ktoś wie do jakich projektorów używa się ekranów białych a do jakich szarych. Za odp. dziękuje.
Trochę już było dyskusji o ekranach
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17614
 

Meloman69

New member
Bez reklam
timonek napisał:
Czyli wychodzi na to ze epson tw700 ma panel d5 ? jak zrozumialem czy cos pokrecilem, to na to znaczy ze panel d6 jest tylko w wersji ful hd i tylko w epsonie tw1000 np. , to teraz jest dziwna sytuacja bo z jednej strony czyta sie ze tw700 ma dobrej jakosci obraz a z innej strony ze panele d5 sa slabe.

D5 są słabe, jeżeli widziało się obraz z D6/D7.
Poza tym - nie tylko sam panel decyduje o jakości obrazu. Przecież nieorganiczne panele stosują także np. Sanyo, Panasonic czy Mitsubishi, ale to jednak Epson prowadzi w wyścigu.
 

timonek

Member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
D5 są słabe, jeżeli widziało się obraz z D6/D7.
Poza tym - nie tylko sam panel decyduje o jakości obrazu. Przecież nieorganiczne panele stosują także np. Sanyo, Panasonic czy Mitsubishi, ale to jednak Epson prowadzi w wyścigu.

Wiadomo ze inni producenci kupuja od epsona panele tylko jets ta kwestia jaki panel posiada dany model projektora ,wedlug tego co si episze to sam panel mial miec kontrast jak pamietam okolo 400, d6 mial miec 1500 , a d7 juz 4500:1 , jezeli panele d5 sa tak slabe ze jest juz znaczna roznica w obrazie do wersji 6 to moze nie warto kupowac projektora z panalem d5 tylko skad mozna sie dowiedziec jaki panel jest zastosowany w danym projektorze jak producent tego nie podaje to moze jestesmy oszukiwani i moze zostal zastosowany stary panel bo producent chce sie pozbyc np. naprodukowanych juz wzcesniej paneli.
 

tomek67

New member
puzik napisał:
Dzieki to mi sie tez przyda ale chodziło mi o to na jakich ekranach ogladaja posiadacze w/w projektorów aby móc zweryfikować róznice w jakości obrazu o których piszą ze cos jest lepsze lub gorsze
Na grupie ogólnie dobrą opinię jeśli chodzi o jakośc obrazu ma Projecta.
Sam mam taki ekran w wersji HC (szary).
Kolega Meloman ma Matt White
 
Do góry