Panasonic PT-AX100 czy Epson EMP-TW700

bmw5

New member
A co sądzicie o Panasonic AX200 w porównaniu z Sanyo Z5 i Epson TW-1000, ceny porównywalne. Narazie najbliżej mi do Panasonica, choć o Sanyo i TW-1000 też słyszałem wiele dobrego. W Sanyo podobo mi się automatyczna zasłona obiektywu. Do Panasonica skłania mnie wysoka jasność, tryb GAME oraz to, że zamierzam oglądać również sport i nie zawsze będę mógł zrobić "ciemnice" w pokoju.
Ceny spadają i podejtrzewam, że cena Panasonica w lutym czy marcu nieźle spadnie. Już porównując cenę w USA z ceną u nas to jest spora różnica.
Obraz będę wyświetlał w formacie 16:9 na ekranie o szerokości 220cm. Odległość 5m.
Jakie jest wasze zdanie?
 

tomek67

New member
bmw5 napisał:
A co sądzicie o Panasonic AX200 w porównaniu z Sanyo Z5 i Epson TW-1000, ceny porównywalne.
Epson TW-1000 to już pełne Full HD.
W Polsce jego cena jest ponad 2x większa jak pozostałych.
Nie pomyliłeś modelu ??
 

tomek67

New member
bmw5 napisał:
A co sądzicie o Panasonic AX200 w porównaniu z Sanyo Z5 i Epson TW-1000, ceny porównywalne. Narazie najbliżej mi do Panasonica, choć o Sanyo i TW-1000 też słyszałem wiele dobrego. W Sanyo podobo mi się automatyczna zasłona obiektywu. Do Panasonica skłania mnie wysoka jasność, tryb GAME oraz to, że zamierzam oglądać również sport i nie zawsze będę mógł zrobić "ciemnice" w pokoju.
Ceny spadają i podejtrzewam, że cena Panasonica w lutym czy marcu nieźle spadnie. Już porównując cenę w USA z ceną u nas to jest spora różnica.
Obraz będę wyświetlał w formacie 16:9 na ekranie o szerokości 220cm. Odległość 5m.
Jakie jest wasze zdanie?
Ja kupilem Epsona EMP-TW680, praktycznie identyczny z TW700 . Sanyo Z5 ma wiele bardzo dobrych opinii, za jakosc obrazu i za niezawodnosc, ale ma jednak o oczko mniejsza jasnosc. Przymierzalem sie tez do Panasonica, ale on ma jednak mniejszy kontrast, poprzedni model AX100 mial tez dosc kiepskie notowania jesli chodzi o awaryjnosc. Zobacz opinie uzytkownikow na www.projectorcentral.com. Epson wydawal mi sie rozsadnym kompromisem.
Na razie zaliczylem ok. 15 h na liczniku i jestem zadowolony ;)
 

Geezer

New member
tomek67 napisał:
Ja kupilem Epsona EMP-TW680, praktycznie identyczny z TW700 . Sanyo Z5 ma wiele bardzo dobrych opinii, za jakosc obrazu i za niezawodnosc, ale ma jednak o oczko mniejsza jasnosc.
Na razie zaliczylem ok. 15 h na liczniku i jestem zadowolony ;)

Z tego co wiem, TW680 ma ciut gorszą optykę niż TW700 i zoom 1,5 zamiast 2,1x
A jak żyjesz z jego GŁOŚNOŚCIĄ w jasnych trybach oraz czy wszystko OK z konwergencją (zbieżność pixeli) i czy nie ma przekolorowań na białym tle obrazu ??
 

Geezer

New member
aro21 napisał:
chodziło pewnie o tw700

AX200E ma obecnie w kategorii 720p najlepsze testy (http://www.projectorcentral.com/home-theater-multimedia-projectors.htm)


osleglosc jest standardowe wiec wszytkie projekotry tej klasy daja takie same obrazy a co do jasnosci to widzielem ze najpopularniejsze projektory biznesowe maja taka jasnosc...

Testy testami ale życie opowiada INNĄ historię...

Panasonic olewa Klientów i reklamacje
Rośnie już lista usterek serii AX200 na amerykańskim forum avs - typowe, że po 300-360 godz. zaczynają się dziać różne rzeczy z tym projektorem...
> samoczynne wyłączanie (grzeje się jak diabli)
> migotanie lampy i pulsowanie obrazu
> żarówiasta biel bijąca po oczach
> przebarwienia obrazu na rogach
> spore w porównaniu z Epsonem/Sanyo szumy na materiale zwykła TV SAT, zwykłe DVD ("tańczące pixele")
itd, itp.

Poza tym tak cholernie duża moc lampy jaką wsadzili do AX200 wypali panele LCD nawet po roku czy 1,5 roku a potem co ??? Kosztowna naprawa...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
myśmy testowali ten model
tw700.jpg


obraz rzucony na zwykła ścianę - robi dużae wrażenie
P1040298.jpg


a wyposażenie jest znakomite jak na klasę cenową .
P1040400.jpg

P1040401.jpg

Epson EMP-TW700 to na pewno produkt, który warty jest sprawdzenia przed dokonaniem ostatecznego wyboru zakupu projektora w granicach 5-6 tys. zł. Wg mnie jest to pozycja godna polecenia nie tylko dla poszukujących projektorów LCD. Jeśli więc szukacie wielkiego ekranu, a nie bardzo macie ochotę wydawać 20tyś czy więcej na projektor full HD weźcie pod uwagę ten model.

Cały test masz TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16047
 

tomek67

New member
Geezer napisał:
Z tego co wiem, TW680 ma ciut gorszą optykę niż TW700 i zoom 1,5 zamiast 2,1x
A jak żyjesz z jego GŁOŚNOŚCIĄ w jasnych trybach oraz czy wszystko OK z konwergencją (zbieżność pixeli) i czy nie ma przekolorowań na białym tle obrazu ??

Czy naprawdę potrzebujesz zoom 2.1 ?? Mi się wydaję, ze te 1.5 to dużo,w DLP miałem tylko 1.2 i wystarczało mi to w zupełności.Ja prawie zawsze używam projektora przy najkrótszej ogniskowej. Jasność jest wtedy większa. Obiektyw o dłuższym zoomie jest trudniej zaprojektować i jest droższy.
Używam tylko trybu ekonomicznego. Wtedy jest bardzo cichy. W trybach jasnych jest wyraźnie głośniejszy. Te tryby chyba bardziej się nadają np. na imprezę, bo do oglądania filmów to jednak dla mnie wtedy jest ciut za głośny (odległość około metra).W tym trybie ekonomicznym jest naprawdę jasny obraz nawet przy szerokości obrazu ok. 2.2 metra. Na większym ekranie nie miałem możliwości sprawdzenia.
Przebarwień sie nie dopatrzyłem, jakby co to jest chyba kilkanaście regulacji (dosłownie) do kolorów. RGBCMY oddzielne HUE i SATURATION i Bóg wie co jeszcze.
Jak na razie oglądałem tylko kilka filmów i sporo zdjęć.
Nie bawiłem się w jakieś dokładniejsze testy.
Sprawdziłem tylko czy nie ma martwych pikseli (nie ma) i czy obraz jest czysty. W pracy kilka lat temu w firmowym Sanyo mieliśmy od nowości kurz na matrycy.
Zamierzam sobie zamówić płytke DVE do kalibracji wtedy sie może pobawię w ustawienia, tak na oko to jest całkiem nieźle (nie jestem specjalistą ;) )
Wyjaśnij dokładniej co to jest konwergencja :)
 

bmw5

New member
Dzieki za wszelkie uwagi dotyczące projektorów.
Oczywiście pomyliłem projektor Epsona TW-1000 z TW-700.
Cena TW-700 jest porównywalna z Sanyo Z5 i Panasonic AX200.
Jakoś uparcie podświadomie kieruję się w stronę Panasonica AX200.
Jeżeli potwierdzą się opinie na forum co do awaryjności AX200 w porównaniu z AX100 to będzie klapa. Aż dziw bierze, że Panasonic może sobie na takie coś pozwolić, promując min. swój projektor jako dedykowany do gier itp.
Dalej mam na oku Sanyo Z5, dużo czytałem pozytywnych komentarzy. Tyle tylko, że martwi mnie jego trochę słaba jasność. Nie zamierzam zawsze oglądać obraz z projektora w totalnej ciemności.
O Epsonie za dużo nie czytałem, choć po porównaniu zdjęć z testów przeprowadzonych przez jednego z użytkowników niemieckiego forum, to można powiedzieć, że Epson chyba wypadł najlepiej. Link do testów znajduje się wyżej w tym temacie.
Kolory w Sanyo Z5 w porównaniu z Epsonem wypadają kiepsko.
Zdjęcia z Epsona zamieszczone wyżej wyglądają nieźle.
Kiki jakiej wielkości był wyswietlany obraz?
Myslałem, że mam już faworyta a tu teraz pojawił się Epson.
Projektor i tak zamierzam kupić dopiero w lutym lub marcu także morze do tego czasu będzie więcej opini na temat Panasonica i Epsona. Wtedy dokonam wyboru.
A co Wy sądzicie? Który z tych trzech projektorów byście wybrali?

W kalkulatorze na stronie http://www.projectorcentral.com
gdy porównywałem te 3 modele dla mojego ekranu 220cm i odległości
5-5,2m okazało się, że Sanyo jest już na pograniczu jeśli chodzi o jego jasność, po przekroczeniu 5m zalecają jaśniejszy projektor. W przypadku Panasonica to ma on spory zapas mocy, przy zbyt bliskiej odległości zalecają zapalić światło ;) . Dopiero pod koniec 5m jest już ok. To, że ma zapas mocy to chyba nie problem bo można to ustawić odpowiednim trybem. Epson wypadł bardzo dobrze, optymalnie (po środku) dla moich ustawień.
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
bmw5 napisał:
Myslałem, że mam już faworyta a tu teraz pojawił się Epson.
Projektor i tak zamierzam kupić dopiero w lutym lub marcu także morze do tego czasu będzie więcej opini na temat Panasonica i Epsona. Wtedy dokonam wyboru.
A co Wy sądzicie? Który z tych trzech projektorów byście wybrali?
To jest elektronika, do marca jeszcze wiele może się zmienić.
Teraz najtańszy projektor Full HD kosztuje około 8 tys. zł.
Jest całkiem możliwe, że w ciągu tych 3-4 miesięcy będzie mała rewolucja cenowa ;)
Zdarzają sie spadki cen po kilkadziesiąt procent przy wejściu nowych modeli.
 

ShataK

New member
Geezer napisał:
Testy testami ale życie opowiada INNĄ historię...
Geezer napisał:
Panasonic olewa Klientów i reklamacje
Rośnie już lista usterek serii AX200 na amerykańskim forum avs - typowe, że po 300-360 godz. zaczynają się dziać różne rzeczy z tym projektorem...
> samoczynne wyłączanie (grzeje się jak diabli)
> migotanie lampy i pulsowanie obrazu
> żarówiasta biel bijąca po oczach
> przebarwienia obrazu na rogach
> spore w porównaniu z Epsonem/Sanyo szumy na materiale zwykła TV SAT, zwykłe DVD ("tańczące pixele")
itd, itp.

Poza tym tak cholernie duża moc lampy jaką wsadzili do AX200 wypali panele LCD nawet po roku czy 1,5 roku a potem co ??? Kosztowna naprawa...
No nie wiem o co chodzi z tą awaryjnością AX100 czy AX200...
Ja sam od jakiegoś czasu użytkuję projektor PANASONIC AX-100 i jestem wręcz zachwycony jego możliwościami. Sprzęt ten kosztuje obecnie ok 4 tys. i jak dla mnie jest to cena rewelacyjna w stosunku do jakości oferowanej przez ten sprzęt.
Soczyste kolory, świetna ostrość i trójwymiarowość obrazu, duża jasność (oglądanie w dzień to z tym projektorem frajda, no chyba, że słońce pada bezpośrednio na ścianę z ekranem), cisza podczas pracy urządzenia... dla mnie 'bomba'.
No i najważniejsze... 2-letnia gwarancja na lampę i projektor !!!
Ja się nie martwię co będzie później. Jak coś padnie niosę do serwisu i problem z głowy.

Nie wiem co to znaczy
Panasonic olewa Klientów i reklamacje
... że niby co, odmawia naprawy uszkodzonych projektorów?

Chyba niektóre z osób popadają w tej kwestii w lekką paranoję, a to że sprzęt się psuje, trudno, to tylko sprzęt (po to mamy 2-letnią gwarancję).
Dla mnie to nie jest problem i nie powinno stanowić zapory przy wyborze akurat tego modelu. To, że u kogoś 'padło', nie oznacza że 'padnie' też u nas. Odpowiednia "opieka" nad sprzętem, powinna zaowocować długą bezawaryjną pracą urządzenia i nie przysparzać zmartwień jego użytkownikom...

Pozdrawiam
 

Geezer

New member
kiki napisał:
test dla wybrańców - ja np. nie mam dostepu i .. NIE WIEM CZEMU ! Geezer, nie masz dostępu do tej strony z powodu:. # Starasz się dostać do zamkniętej strefy Klubu hdtv.com.pl (więcej informacji TUTAJ) # Temat mógł zostać zamknięty przez administrację # Nie dokonałeś jeszcze pełnej aktywacji konta Czy testowaliście TW700 z filtrem na obiektywie ? W Niemczech wiele firm dodaje do tego pj filtr "light magenta" aby w 2 najjaśniejszych trybach wyrównać balans kolorów.. W USA były testy z filtrem HOYA ND2 (szarym), który redukuje ilość światła i przez to biel na ekranie nie bije tak po oczach ..
 

Geezer

New member
tomek67 napisał:
Używam tylko trybu ekonomicznego. Wtedy jest bardzo cichy. W trybach jasnych jest wyraźnie głośniejszy. Przebarwień sie nie dopatrzyłem, jakby co to jest chyba kilkanaście regulacji (dosłownie) do kolorów. RGBCMY oddzielne HUE i SATURATION i Bóg wie co jeszcze.
Zamierzam sobie zamówić płytke DVE do kalibracji wtedy sie może pobawię w ustawienia.....
Problem w tym, że trybów ECO masz tylko dwa, a to poważnie zmniejsza wybór - w SANYO są 4 tryby ECO i 2-3 jasne Przebarwień nie usuniesz z pilota :) bo wynikają z niedokładnego ustawienia paneli LCD wewn. projektora lub kurzu na panelach lub wypalonej plamki na panelu. Płytkę DVE mam - napisz na priv... Konwergencja to zbieżność.. odpalasz ekran kontrolny lub teletext i patrzysz z bliska czy białe litery, linie są w 100% białe a nie mają jakieś kolorowe obwódki. Tego też nie można usunąć w domowych warunkach. A jak z szumami na materiale - standard TV, DVD ? Podobno Epson ma gorszy od Sanyo przetwornik (10 bit.) i artefakty czasem się pojawiają (ale i tak jest o niebo lepiej niż w AX100/AX200)
 

Geezer

New member
bmw5 napisał:
Aż dziw bierze, że Panasonic może sobie na takie coś pozwolić, promując min. swój projektor jako dedykowany do gier itp.
m wyboru.
Panasonic to duży koncern i mogą sobie pozwolić na buble bo sprzedają sprzętu na setki tys. szt. i tak więc wychodzą na swoje. Jasność obrazu zawsze można jeszcze podbić ekranem. Do Sanyo Z5 zalecają pow. 90" dodatni gain - 1.2-1.4 tj. bardzo biały ekran. Poniżej 90" zalecany jest light grey (jasnoszary) o gain = 0.9
 

Geezer

New member
ShataK napisał:
Nie wiem co to znaczy ... że niby co, odmawia naprawy uszkodzonych projektorów?
To tylko CI pozazdrościć.. a może do PL trafiła lepsza partia tych maszyn ?? Nie piszesz ile godzin masz na liczniku ? Tak, serwis może odmówić naprawy (albo przyjąć sprzęt i oddać Ci po 2 tyg. niezmieniony) zasłaniając się że "tak musi być w tym modelu" :) To właśnie jest OLEWANIE Klienta. Nie wiem jak na tym tle wypada Panas Polska ale chyba raczej podobno. Choć są i kraje gdzie ludzie narzekają na serwis EPSONa !
 

tomek67

New member
Geezer napisał:
Konwergencja to zbieżność.. odpalasz ekran kontrolny lub teletext i patrzysz z bliska czy białe litery, linie są w 100% białe a nie mają jakieś kolorowe obwódki. Tego też nie można usunąć w domowych warunkach. A jak z szumami na materiale - standard TV, DVD ? Podobno Epson ma gorszy od Sanyo przetwornik (10 bit.) i artefakty czasem się pojawiają (ale i tak jest o niebo lepiej niż w AX100/AX200)
Trochę potestowałem :) Najpierw przebarwienia. Puściłem jednolity biały obraz z komputera. Na prawej części ekranu jest kilka cm tak jakby ciut szarego, ledwo dostrzegalne. Jeśli chodzi o konwergencje. To jest widoczne lekkie zabarwienie białych linii poziomych. Można to dostrzec z odległości ok. 50 cm. Wszystko przy ekranie około 2 m szerokości. Jest to w normie ?? Z 10 lat temu jak kolega miał projektor VGA to tam to było dopiero widać mnóstwo wad ;) Jeśli chodzi o szumy i zakłócenia to wydaje mi się ok, aczkolwiek nie mam porównania z innymi projektorami bieżącymi.
 

Galczych

New member
a może do PL trafiła lepsza partia tych maszyn ?? Nie piszesz ile godzin masz na liczniku ?

Niestety do Polski nie trafiają lepsze partie projektorów.
Ja kupowalem u nas i mam wszystkie niedoróbki opoisywane na projectorcentral. A co ciekawe nawet te które ponoc zostaly wyeliminowane w pozniejszych egzemplażach. To ze pisza ze gawrancja 24mce na projektor i lampe ponoc takze jest od d.... potluc, bo potrafia bardzo czsto zrzucić wine na klienta. Mam taką cicha nadzieje ze serwisu nie bede musial kozystac, choc wraz z kolejnymi wyswieconymi gpodzinami zaczynam w to powoli watpic. Juz chyba nigdy nie kupie projektora firmy panasonic. A napewno nowego modelu.
Pozdr
 

alexPL

New member
Panasonic PT-AX100 - nie kupować!

Pod żadnym pozorem nie kupujcie projektora PT-AX100!!!

Cena jest atrakcyjna, jakość obrazu fantastyczna, kolory świetne, lampa jasna tak, że z projektora można korzystać nawet w zachmurzony dzień. Gdy pokazywaliśmy znajomym filmy w HD, to wszyscy byli zachwyceni i co najmniej dwóch znajomych zdecydowało, że kupi projektor zamiast plazmy czy LCD.

Niestety po kilkuset godzinach projektor zaczął się sam wyłączać. Wystarczyło go włączyć ponownie, potem jednak tych "włączeń" było potrzebnych 3, 4 czy 5, a potem nie dało się już z projektora korzystać.

Po zerknięciu do internetu okazało się, że jest to fabryczna wada praktycznie WSZYSTKICH EGZEMPLARZY TEGO MODELU, ujawnia się po kilkuset godzinach i jest spowodowana bodajże złym smarem do soczewki lub jej złą konstrukcją. Nasz projektor wkrótce wyląduje w serwisie - oby go naprawili. Potencjalnych kupujących ostrzegam przez zakupem.

Problem został podobno rozwiązany w PT-AX200, ale nauczony doświadczeniem wolałbym poczekać kilka miesięcy aby się upewnić czy na pewno tak się stało.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Proszę nie generalizować, że każdy zakupiony AX100 czy AX200 będzie wadliwy. Poza tym jest gwarancja.
Modele AX to rzeczywiście bardzo jasne modele. U nas w pracy użytkujemy projektor do prezentacji (DLP - model BenQ). Oczywiście w ciągu dnia wszystko widać, ale trudno mówić o jakimś zadawalającym kontraście. Porównując do moich wszystkich projektorów dedykowanych do KD (począwszy od Sony HS1-) i użytkowanych w zaciemnieniu, nawet nie ma co porównywać jakości obrazu (!).
Ludzie! Nie dajdzie się zwieść bełkotowi marketingu! Z racji tego, że projektor generuje światło pasywne, w pomieszczeniu musi być ciemno!
Przy oświetleniu można zapomnieć o soczystości kolorów, głębi obrazu czy porządnym kontraście.
 

Eskulap

New member
Geezer napisał:
Panasonic to duży koncern i mogą sobie pozwolić na buble bo sprzedają sprzętu na setki tys. szt. i tak więc wychodzą na swoje. Jasność obrazu zawsze można jeszcze podbić ekranem. Do Sanyo Z5 zalecają pow. 90" dodatni gain - 1.2-1.4 tj. bardzo biały ekran. Poniżej 90" zalecany jest light grey (jasnoszary) o gain = 0.9

Czy możesz powiedzieć o co chodzi z tym 90'', bo nie wiem:roll:
 
Do góry