Panasonic prezentuje nowe modele telewizorów z serii DX780, DX750, DX700, DX650 i DX600

cezary69

New member
Bez reklam
Mam moduł od Conax TechniCrypt CX :) cokolwiek to znaczy działał bez problemu z Sharpem 924 i działa teraz z tym Panasonikiem. W nagrywanie się nie bawię więc nic nie powiem na ten temat. Przełączanie kanałów jest na pewno szybsze niż w Sharpie co miałem więc jest na plus szybciej się ładują. Także nie ma kroku w tył, a się oto obawiałem czy będzie żwawo to działać no i działa :) Stabilność bez problemu rzadko kiedy na chwile straci możliwość wyświetlenia kanału, ale wystarczy przełączyć na inny i jest ok. To jest sporadycznie także nie zaczepiam tematu.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
OK, dzięki za odpowiedź. W moim Samsungu też dość sprawnie operuje kanałami, z tym, ze czasem ginie dźwięk i tak samo PR+/- i wraca do normy. Rzadko się moduł restartuje, ale do tego trzeba przywyknąć. Coś za coś - dla mnie mieć TV z głowicami satelitarnymi i nie korzystać to prawie jak grzech :p Swoją drogą z tego co wiem, tylko dekoder CP ma wsparcie HDMI-CEC, ale też niepełne, dlatego od kliku lat mam CI+ i chwale sobie.
Już nie mogę sie doczekać, kiedy napiszę swój test 780-tki nie skupiając się głownie na ustawieniach obrazu a funkcjonalności telewizora.
 

Rafał D

New member
W kwestii ceny - w Euro lekko przegięli 7999 PLN, kto kupi 780-tkę za taką kasę? :p

A teraz pytanie do znawców. W wielu sklepach 58DX780E jest dostępny, ale jak się dopytam, to okazuje się, że to dokładnie model 58DXW784E, więc czym te modele się różnią? Wiem, ze na rynku niemieckim taki model się sprzedaje. Czy to oznacza, że nie pochodzi z polskiej dystrybucji? Czy mogą być problemy z gwarancją? A może są jakieś różnice funkcjonalne, a jeśli tak, to jakie?

Czy ktoś z forumowiczów wie coś więcej na ten temat?



co do ceny to ona zawsze jest umowna, Panasonic na stronie sprzedaje za 9600 PLN
więc euro i tak ma niższą ;)


Telewizory LED - Panasonic Polska
 

cezary69

New member
Bez reklam
Można mówić bo jeśli matryca jest 8-bitowa z FRC jak w tym przypadku to FRC imituje większą ilość odcieni z 10-bitowej lub szerszej palety.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I co dalej ? Przecież system jak będzie zamknięty to nie będzie później dostępu do aplikacji. Tak jak w starych modelach gdzie nie działa Youtube.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Co dalej? Czas pokaże będą mogli pracować sami na otwartym kodzie i zrobić własne oprogramowanie bez bajerów, ale szybkie i stabilne. Liczy się jakość obrazu, a nie jakieś rzeczy, które i tak nie są za bardzo użyteczne bo nawet otwarta przeglądarka w tv jest lata świetlne za z szybkością działania tą z komputera. Także nie ma się czym przejmować na pewno coś wymyślą i nie będzie to gorzej jak jest. :)
Poprzedni tv sharp 924 nie miał aktualizacji od 2 lat i YT hula jak trzeba więc nie ma co rozsiewać paniki, że przestanie coś działać.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Może nie zauważyłeś ale czasy się zmieniły. Mało kto chce kupić telewizor, który wie że mu przestanie działać multimedialnie i tylko nie wiadomo kiedy ...
Panasonic nie jest przygotowany na wykupienie Mozilly i nie ma zaplecza.
Mozilla tyle lat to budowała skupiając się tylko na tym i nie dała rady- więc o czym tu gadać ?
 

AnTurek

New member
kiki - a na czym był zbudowany Smart Viera z 2013 roku, który aktualnie posiadam w swoim DT? Tam nadal są apki, jest wszystko a nie ma FF OS
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ale bzdury. Każdy tv multimedialne po 3-4 latach zaczyna kustykac nie wazne jakiej firmy. Więc nie szukaj sensacji kiki.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Jakie bzdury, kolego sam siejesz defetyzm to, że Mozilla przestała wspierać oprogramowanie do tv to nie znaczy, że Panasonic przestaje coś tym robić. To nie jest oficjalne oświadczenie ze strony Panasonica! Gdybym jeszcze raz miał kupować tv to dokładnie kupiłbym ten sam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie będą updatowane - bo system jest martwy.
Panasonic musi szybko w prowadzić nowe rozwiązania ale do starych nie zatrudni przecież inżynierów. Wiedzą o tym ludzie którzy mają starsze modele. Panasonic ich nie aktualizuje i maja problem.
Poczytaj opinie na FB Panasonica to się przekonasz.
 
Do góry