Panasonic prezentuje nowe modele telewizorów z serii DX780, DX750, DX700, DX650 i DX600

radzio133

New member
rafał napisz jak z tym sławnym odtwarzaczem w tym modelu czyta wszystkie pliki bez problemu i czy podłączyłeś do niego dysk zewnętrzny?
 

Rafał D

New member
Odtwarzałem z pendrive 32gb, bez problemu znalazł, jeden film na pewno w MKV. chodzi bez problemu w HD 720 obraz naprawdę dobry, drugi film, chyba xvid brrip ale nie jestem pewnien też w 720. Oba poszły elegancko. w sprawie dysku nie pomogę
 

cezary69

New member
Bez reklam
Ja podłączałem dysk adaty czy lg i bez problemu czyta filmy. Z tego co jest w instrukcji tv widzi dyski większe niż 160GB, a z tym 3D bez przesady ;) przecież nie oglądasz tego non stop ot ciekawostka raz od święta więc dodatkowy klawisz na pilocie nie jest aż tak konieczny.
 
Ostatnia edycja:

Rafał D

New member
ja podłączyłem właśnie pendrive pod gniazdo USB (HDD) i odczytało, a ma 32GB jak pisałem, może tylko dysków tyczy się ograniczenie 160gb niewiem
 

cezary69

New member
Bez reklam
Mi nic się nie wiesza :) działa to bardzo sprawnie wiadomo tv to nie komputer przeglądarka to raczej ciekawostka, ale próbowałem znaleźć na google map pewną miejscowość i dało radę :) Aplikacji jest sporo.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Mi nic się nie wiesza :) działa to bardzo sprawnie wiadomo tv to nie komputer przeglądarka to raczej ciekawostka, ale próbowałem znaleźć na google map pewną miejscowość i dało radę :) Aplikacji jest sporo.

Z tych dodatkowych aplikacji brakuje jednej konkretnej - porządnego playera do multimediów np. Kodi czy MX Player, bo ten systemowy w Panasie jest niestety strasznie słaby.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Fakt, ale mi to nie przeszkadza bo do mediów używam zappiti playera. Jakość obrazu i stabilność, a reszta to szczegół :)
 

Rafał D

New member
Z tych dodatkowych aplikacji brakuje jednej konkretnej - porządnego playera do multimediów np. Kodi czy MX Player, bo ten systemowy w Panasie jest niestety strasznie słaby.



zgadzam się też czekam na jakiegoś playera dostępnego dla Panasonica. Jestem ciekaw jak szybko i jak długo będzie wspierane Firefox OS


na plus może być chili tv, naprawdę bogate i fajnie zrobione vod


Co do Mozilli chodzi naprawdę fajnie. Na pewno pomaga klawiatura Bluetooth z touch padem.


szkoda ze Bluetooth widzi tylko klawiaturę/mysz, telefonów nie wykrywa.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawy trend obserwuję od kliku dni - cena 58DX780E spadała z 7490 do 6999, sklepy internetowe przebijały się obniżkami rzędu 40-60PLN, aż jeden łódzki zaoferował go za 6777 i tu nastąpiło odbicie do 6977. Po tej akcji reszta sklepów poszybowała również do tej granicy.
I to mnie zastanawia - cena € czy mała podaż przy sporym popycie? No cóż, zbrojony w cierpliwość czekam aż budżet mi się powiększy, rozglądając się za tańszą alternatywą...
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
W kwestii ceny - w Euro lekko przegięli 7999 PLN, kto kupi 780-tkę za taką kasę? :p

A teraz pytanie do znawców. W wielu sklepach 58DX780E jest dostępny, ale jak się dopytam, to okazuje się, że to dokładnie model 58DXW784E, więc czym te modele się różnią? Wiem, ze na rynku niemieckim taki model się sprzedaje. Czy to oznacza, że nie pochodzi z polskiej dystrybucji? Czy mogą być problemy z gwarancją? A może są jakieś różnice funkcjonalne, a jeśli tak, to jakie?

Czy ktoś z forumowiczów wie coś więcej na ten temat?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Taki właśnie model kupiłem jako dx780 od człowieka z allegro i zapewne to jest oznaczenie na rynek euro/niemiecki czy tam jeszcze inny. Tak samo jak modele w usa mają zupełnie inne oznaczenia choć u nas w kraju jest to dokładnie ta sama rzecz tylko o innym symbolu. Z gwarancją nie powinno być problemu jeśli towar zakupiony jest na terenie eu.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za odpowiedź!
Zastanawia mnie wiec, co w takim razie jest inne? Nie wiem jak to jest w Panasonicu, ponieważ nigdy takiego nie miałem, ale w np. w Samsungu jest sprzętowo identycznie, lecz firmware jest spersonalizowany pod dany kraj/region. I tak na przykład w moim obecnym 40ES6800 jest obsługa natywna list kanałów nc+ (w menu widoczne jako Telewizja N) a w Niemczech już tego nie ma. Krótko mówiąc, wersja na PL obsługuje listy kanałów nadawane przez operatora, dzięki czemu łatwiej jest szukać programów, co w listach ogólnych jest delikatnie mówiąc trudne (z kilkuset programów trzeba wyszperać swój zestaw, a na dodatek numeracja ejst wtedy dziwaczna np. TVP1 numerowana jest jako 452 - niezłe, co? Nawet jak przesunę ja na pozycję nr 1 to i tak muszę wybrać 452 :/
Interesuje mnie szczególnie czy korzystacie w tym modelu z DVB-S, być może takie informacje się komuś przydadzą.

K.
 

cezary69

New member
Bez reklam
DXW784 jest na rynek Austriacki i z tego co porównałem dane techniczne są dokładnie takie same jak oferowany u nas DX780. Co do dostępności aplikacji no tu już może być różnie od tego jak się stara oddział Panasonica w danym kraju. W DXW784 jest tego sporo w sumie mi to aż tak bardzo nie jest potrzebne ważne, że YouTube chodzi jak rakieta :) co do numeracji kanałów pod satelitą Ci nie powiem, ale z kablówki przez kartę CI idzie poustawiać po swojemu i jak ustawi się na 1,2,3,4 to i takie oznaczenie kanały mają. Ustawiasz swoją kolejność.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Nie no jest dodatkowy pakiet z hd :) i idzie to przez moduł CI+ także chodzi to super.
 
Ostatnia edycja:

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
OK, czyli wygląda, że z DVB-S będzie podobnie. Czyli teraz już tylko czekam na dobrą cenę u Kiki'ego i będę się cieszył naradę dobrym sprzętem :)

A jaki masz moduł CI+ - wielo- czy jedno- strumieniowy? Możesz nagrywać i jednocześnie oglądać dwa programy (pomijam zewnętrzne wejścia, bo to oczywiste)? Jak długo trwa przełączanie kanałów? Jaka jest stabilność działania/dekodowania? Czy moduł jest jakos specjalnie certyfikowany dla tego TV?
 
Do góry