Panasonic LZD70 - test, opinie, wszystko o serii (TX-37LZD70F, TX-32LZD70F, TX-26)

lukasszol

New member
Czy można prosić o test z kulą bilardową? Jak tak naprawdę jest z tą czernią w porównaniu z chociażby samsungiem 40m86 (stwierdzenie, że boi się wieczorów to trochę mało)?
 

mer123

New member
TX-37LZ70P czy TX-37LZD70F

Witam
W sobote kupuje tv. Jestem juz praktycznie zdecydowany na TX-37LZ70P
, ale czy nie lepiej wybrac 100mhz TX-37LZD70F
Tv bedzie gł. do xobxa 360 , czasem do N-ki
Czy bedzie możliwość wyświetlania FULL HD po componencie ( w obu przypadkach) ??
pzdr
 

bobik007

New member
Bez reklam
mer123 napisał:
Witam
W sobote kupuje tv. Jestem juz praktycznie zdecydowany na TX-37LZ70P
, ale czy nie lepiej wybrac 100mhz TX-37LZD70F
Tv bedzie gł. do xobxa 360 , czasem do N-ki
Czy bedzie możliwość wyświetlania FULL HD po componencie ( w obu przypadkach) ??
pzdr

ten tv nie posiada 100hz, modele, które podałeś różnią się tunerem cyfrowym (w lzd jest) i model LZ70 jest na rynek polski, chyba że coś przękręciłem to mnie poprawcie...

p.s. woody jak tam testy Panasa??wciągnęło cię na amen??
 

quax

New member
mrdread napisał:
(...)Ot cała tajemnica :cool:
Dzięki za wyjaśnienie. Rozumiem, że można coś takiego ustawić na wyjściu cyfrowym, ale kiki pisał o D-sub.
Czy na pewno w tym TV za pomocą tego wejścia można przesłać obraz 1920x1080?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

robert_

New member
naprawa gwarancyjna

danesi napisał:
Może chodzi o to, że nie konkretnie ten model. Z informacji jakie ja otrzymałem, to Panasonic Polska nie przewiduje wprowadzania do sprzedazy modeli z cyfrowym tunerem DVB. W Czechach dostępny jet i taki model: TX-37LZ70P
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAC_4104.
Z drugiej strony, to też info od Panasonic'a, nie mają prawa odmówić gwarancyjnych napraw i serwisowania sprzetu kupionego w innych krajach UE, o ile użytkownik posiada fakturę zakupu.

Przyjdzie kupić gdzieś w Europie :(


hm hm no nie wiem czy masz rację bo dzwniłem do Sharp POlska z pytaniem czy kupując sprzęt w Czechach mogę serwis gwarancyjny mieć w Polsce i Pani JEDNOZNACZNIE odpowiedziała że NIE. na pytanie czy przepisy unijne nie dają mi takiej możliwości odparła że być może mi dają ale Sharp Polska nie przyjmie takie TV do naprawy gwarancyjnej.
 

mrdread

New member
robert_ napisał:
hm hm no nie wiem czy masz rację bo dzwniłem do Sharp POlska z pytaniem czy kupując sprzęt w Czechach mogę serwis gwarancyjny mieć w Polsce i Pani JEDNOZNACZNIE odpowiedziała że NIE. na pytanie czy przepisy unijne nie dają mi takiej możliwości odparła że być może mi dają ale Sharp Polska nie przyjmie takie TV do naprawy gwarancyjnej.

No jest dokładnie tak jak piszesz PANASONIC - akceptuje gwarancję europejską - czyli możesz kupić np w Czechach.

A SHARP - akcepuje tylko sprzęt zakupiony w Polsce - i do tego MUSI pochodzić z legalnej dystrybucji - czyli nr seryjny TV musi być w bazie danych Sharpa.
 

Wlodek_Mega

New member
bobik007 napisał:
użytkownicy lz70 gdzie jesteście??jak wrażania z użytkowania??podzielcie się...

Witam wszystkich

Od razu powiem że nie jestem expertem od TV a zarejestrowałem się na forum bo po prostu chciałem kupić LCDka (32LX.....).
No i kupiłem ale 37LZ70P
Jako nie ekspert jestem zachwycony jakością obrazy, głównie oglądam cyfrowy Polsat.
Telewizor uruchomiłem w sobotę i pierwsze włączenie trafiło na „Szreka” i to był szok
Takiej głębi to ja jeszcze nie widziałem, chciało by się wejść do środka.

Program z kablówki oglądając z odległości 3-3,5m - ja nie widzę żeby był gorszy niż na kineskopie, program z dekodera polsat i z DVD (DMR-EH67 po HDMI) po prostu super.

Jeśli są jakieś pytania chętnie odpowiem.

Pozdrawiam Włodek
 

Wlodek_Mega

New member
Witam ponownie

Dzisiaj ciąg dalszy wrażeń

Kupiłem Cyfrowy Polsat HD, tuner Samsung podłączyłem po HDMI no i wszystko gra, żadnych problemów jak opisywane wcześniej z tunerami Nki, głos i obraz super.
Jedyny minus to brak dostępu po VieraLink do tunera no ale to inny producent więc niema się czego czepiać.

Pozdrawiam Włodek
 

fab1

New member
Panas TX-37LZD70

Witam "starszyznę" forum,
uprzejmie proszę o opinie na temat tego modelu. Wszystkie dotychczasowe dokładnie przeczytałem. Interesuje mnie, czy warto zainwestować w P...? Aktualna cena modelu w jednym ze sklepów internetowych, to 4700zł. Czy w tej cenie można dostać coś lepszego.
Pozdrawiam

Jurek
 

rpa

New member
Może i ktoś wystawił cenę 4700zł ale wirtualnie, bo zapewne go nie mają na stanie, albo to model nie z oficjalnej dystrybucji Panasonic Polska.Przyznam się że dopiero sprzedałem 1 sztukę, bo i dostać go teraz to niezła sztuka, a na fakturze zakupu mam jak byk napisane TX-37LZ70P. Sam prywatnie też zamierzam go sobie kupić,ale niestety chyba na przyszły rok,finanse. Oczywiście po podłączeniu u klienta rewelacja, ale z Fergusona 8800 po HDMI i sygale z AnixeHD lub NGHD :). Pilot też jest bardziej ekskluzywny niż w modelach niższych, nawet przyciski mają jakiś bardzo krótki skok.
Radek
 
Ostatnia edycja:

bobik007

New member
Bez reklam
no to może ja kilka słów, miałem okazję porównać sobie modele Panasa 37lz70 i Toshibe 37z3030.Oba grają świetnie, bardzo dobrze w sd i rewelacyjnie w hd, tośka ma trochę lepszą czerń, ale za to kąty dają znać o sobie (tutaj matryca panasa pokazuje klasę), o dziwo kąty góra dół w toshibie nie są tak bardzo widoczne jak boczne, ogólnie oba tv oceniam bardzo wysoko. u mnie zostaje panas ze względu na lepsze kąty, pozstałe różnice są tak niewielkie, że decyduję się zaoszczędzić w moim przypadku 400pln i zaczynam zbierać do bluraya...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jednak Panasonic nie radzi sobie z wieczornym podświetleniem matrycy .I Toshiba bije go tu na głowę.
 

maly1301

New member
Jestem nowy. Trochę poczytałem to forum. Mam prośbę do znawców tematu. Jak się ma sony kdl 40d3000 do Panasa 37lz70 i Toshiby 37z3030. Bardzo proszę o pomoc.
 

Liteon

New member
bobik007 napisał:
no to może ja kilka słów, miałem okazję porównać sobie modele Panasa 37lz70 i Toshibe 37z3030.Oba grają świetnie, bardzo dobrze w sd i rewelacyjnie w hd, tośka ma trochę lepszą czerń, ale za to kąty dają znać o sobie (tutaj matryca panasa pokazuje klasę), o dziwo kąty góra dół w toshibie nie są tak bardzo widoczne jak boczne, ogólnie oba tv oceniam bardzo wysoko. u mnie zostaje panas ze względu na lepsze kąty, pozstałe różnice są tak niewielkie, że decyduję się zaoszczędzić w moim przypadku 400pln i zaczynam zbierać do bluraya...

Właśnie wacham się między tymi dwoma modelami i mam jeszcze dwa pytanka. Jak ze smużeniem w Panasie bez 100hz przy szybkich scenach w porównaniu ze 100 hz matrycą Toshiby? Czy to też jest niezauważalne? I jak to jest tak naprawde z tymi kątami w Toshibie ? Czy to aż tak przeszkadza przy normalnym oglądaniu na wprost tudzież przy wychyleniu max 30 % w bok ??? Pozdrawiam
 

bobik007

New member
Bez reklam
witam, nie zauważyłem smużenia w żadnym z modeli, zresztą pytałem o to kikiego i potwierdził, że panas nie smuży. jeśli chodzi o kąty w tośce mi trochę przeszkadzają, bo jak wchodzę do pokoju tv mam z boku i pierwsze wrażenie to szary odcień, natomiast przy oglądaniu na wprostu toshiba pokazuje klasę, bardzo dobra czerń i głębia kolorów, zresztą bardzo podobny efekt można uzyskać na panasie przy odpowiednich ustawieniach. panas ze swoją czernią gorzej wypada w nocy, ale mi to nie przeszkadza. a nawiązując do ustawień dzwoniłem do serwisu Panasonica do Wrocławia i pytałem czy w menu serwisowym można wyregulować poziom czerni bądź intesywność podświetlenia matrycy, na co pan mi odpowiedział-NIE WIEM...:???:...
 

azja

New member
bobik007 napisał:
dzwoniłem do serwisu Panasonica do Wrocławia i pytałem czy w menu serwisowym można wyregulować poziom czerni bądź intesywność podświetlenia matrycy, na co pan mi odpowiedział-NIE WIEM...:???:...

witam,
regulacja podświetlenia jest w menu serwisowym ;)
 
Do góry