Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

cola79

New member
makka napisał:
Witam,
Jeszcze raz ponowię pytanie czy pikseloza za biegnącym piłkarzem to efekt:
a) słabego sygnału (mam aster City kabel i cyfrowy dekoder)
b) połączenie z TV (dekoder jest połączony z DVD też pansaonic oraz z dvd 1,5 m do TV zwykłymi kablami Scart)
c) wada telewizora ale przy LX70 to chyba mało prawdopodobne.
pozdrawiam
··Zaważyłem (ciężko nie zauważyć) ten sam problem. Sygnał mam z kablówki Multimedia, kupiłem kabelek HDMI ale nie zauważyłem znacznej poprawy w jakości wyświetlanego obrazu, może z tego względu, że aby teraz mieć obraz muszę w dekoderze przestawić tryb pracy na DVI. W instrukcji od dekodera:
W przypadku podłączenia odbiornika TV do STB poprzez złącze HDMI treść video przesyłana po kablu HDMI zabezpieczana
jest (szyfrowana) protokołem HDCP. Niestety nie jest to protokół w pełni ustabilizowany i zdarzają się problemy związane
z prawidłową jego implementacją w parze odbiornik TV - STB (w zależności od typu parowanych urządzeń) . Skutkuje to
brakiem obrazu lub komunikatami błędów związanymi z obsługą protokołu HDCP. W takim przypadku należy przełączyć
złącze HDMI w tryb pracy DVI, o ile odbiornik telewizyjny obsługuje ten tryb pracy. W trybie DVI poprzez kabel HDMI nie
jest przekazywany dźwięk i w tym przypadku konieczne jest dodatkowe podłączenie dźwięku kablem RCA lub S/PDIF do
zewnętrznego dekodera.
Nie będę ukrywał że ciśnienie mi skoczyło jak wydając prawie 140zł wyszło wielkie G***. A do tego muszę jeszcze kupić następny kabel żeby mieć dźwięk.
Czy ktoś spotkał się z taki problemem, czy da się jakoś wymusić pracę dekoder-TV tylko po kablu HDMI, może ja coś źle podłączam/ustawiam.
W ostateczności, jaki kabel teraz mam kupić żeby mieć dźwięk?
 

elwis76

New member
Witam. Przeczytalem ten caly watek o tym Panasonicu i widac po opiniach ze to dobry LCD.Jednak mam dylemat czy wybrac wlasnie ten model czy Toschiba LCD 32R 3500. Moze mi ktos doradzi bo moze tez porownywal te 2 modele.
Jestem niezdecydowany. Posiadam cyfrowy polsat. Z gory dziekuje za pomoc.
 

cola79

New member
fiaam napisał:
Do dzwięku wystarczy zwykły kabel cinch, ja mam taki za 10zł i jest git.

Gdzie masz wtyknięty ten kabel w TV?
Kupiłem dziś kabelek 2xRCA (cinch) do TV mogę podpiąć tylko w wejście audio przy wejściu component, ale wtedy jak wybieram żeby sygnał szedł po HDMI mam obraz, nie ma dzwięku, jak wybiore żeby sygnał szedł po componencie, mam dzwięk, nie ma obrazu. Jak zmusić TV żeby odbierał obraz po HDMI a dzwięk po componencie? Albo może nie tu podłączm?
 

fiaam

New member
cola79 napisał:
Gdzie masz wtyknięty ten kabel w TV?
Kupiłem dziś kabelek 2xRCA (cinch) do TV mogę podpiąć tylko w wejście audio przy wejściu component, ale wtedy jak wybieram żeby sygnał szedł po HDMI mam obraz, nie ma dzwięku, jak wybiore żeby sygnał szedł po componencie, mam dzwięk, nie ma obrazu. Jak zmusić TV żeby odbierał obraz po HDMI a dzwięk po componencie? Albo może nie tu podłączm?

Dzwięk podpinasz do własciwego gniazda. Żeby mieć obraz po HDMI i dzwięk po kablu cinch, w przypadku nboxa naciskasz i trzymasz przycisk RES na tunerze, a następnie przełączasz go w tryb DVI. Dodatkowo w MENU - ustawienia, dzwięk DD ustawiasz na "NIE".
 

cola79

New member
fiaam napisał:
Dzwięk podpinasz do własciwego gniazda. Żeby mieć obraz po HDMI i dzwięk po kablu cinch, w przypadku nboxa naciskasz i trzymasz przycisk RES na tunerze, a następnie przełączasz go w tryb DVI. Dodatkowo w MENU - ustawienia, dzwięk DD ustawiasz na "NIE".
Dzięki, już sobie poradziełem. Choć rozwiązanie z dodatkowym kablem do dzwięku średnio mnie zadowala, bo chcąc mieć dzwięk z kompa muszę pzekładać kabelki, co nie jest zbyt łatwe tym bardziej że TV wisi na ścianie, albo znów kupować jakieś rozgałęźniki :???:.
 

eminow

New member
:) a ja kupiłem toshibe32r3500 po długich namysłach. :)
w RTV mix AGD i jestem bardzo zadowolony.
Na początku miał być Panas 32lx70p ale po konfrontacji padło na tosię. Cena 700 mniej od panasa:D
 

steven26

New member
Witam

Wiecie moze czy ten model Panasonica jest jeszcze w produkcji i czy Panasonic posiada go jeszcze na stanie? Bo przyszło mi własnie pisemko o wymianie telewizora na nowy i jestem ciekawy co mi posla z panasonica :)
 

michaelius

New member
A beda go wogle wycofywac? Bo w nowosciach to z tego co widzialem jest zapowiedzienie 32" hd ready i 32" full hd 100 Hz , a nastepcy z hdready i 100 Hz nie widac.

A u mnie wlasnie testuje sie nowy LX70 - mam pytanie czy da sie ustawic jakos zeby kanaly nadawane w 4:3 byly wyswietlane z automatu z czarnymi pasami a te nadawane 16:9 z automatu na calym ekranie ?
 

K_O_z_a

New member
A czy mógłbym sie dowiedziec jak ten tv współpracuje z xboxem 360 przez komponent, jaki jest obraz w porównaniu z toshiba 32`R3500PG
 

hownice

New member
Witam,

przeczytałem już dużo opinii na tym forum, ale nadal mam problem co wybrac. Moje trzy typy to PanasonicLX70P, Sony KDL-T3000 i Toshiba R3500PG. Sony niby nie 100Hz, ale jak ogladalem w sklepie to nie wyglądał obraz gorzej niż u dwóch pozostałych. Co polecacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z wymienionych polecam zdecydowanie :
Toshibę 32 R 3500
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475
teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg


Filmy rysunkowe to w każdym telewizorze -są jak poezja . Aczkolewiek wyżej ustawiona plazma Pioneera pokazywała ja zawsze większe nasycenie i paleta barw oraz czerń i głębia obrazu - ale Pioneer kosztuje dwa ray wiecej.
088531fe518c0272med.jpg
 

chill

New member
Panowie czy istnieje jakaś tajemnicza opcja aby wymusic głębszą czerń? Z zakupu telewizora jestem ogólnie bardzo zadowolony, tylko ta szara czerń trochę drażni, szczególnie przy oglądaniu DVD ;)
 

ferhin

New member
niestety 90% 32LX70 ma nierówno podświetloną matryce,
nie istnieje mozliwość "wymuszenia" głębszej czerni - można odrobine ściągnąć jasność,

moje pytanie : jak włącza się menu serwisowe w tym telewizorze ??
 

fiaam

New member
Booze napisał:
Podobno tak :
Przytrzymaj "V/+" na telewizorze i naciśnij 2razy "i" (info) na pilocie
Nie tak. Wciskasz i trzymasz na telewizorze przycisk "V/-", potem na pilocie 3 razy 0 (zero) i puszczasz przycisk "V/-".
 
Do góry