Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

gilgrisek

New member
hdmi a dekoder cyfrowy hd (tv kablowa)

witam,
poświęciłam dziś trochę czasu i przeczytałam wszystkie posty dotyczące serii LX70, ja posiadam od mniej więcej roku 26LX70P i jestem bardzo zadowolona. Telewizor używam do osiedlowej kablówki (inea) a od wczoraj mam nowy dekoder cyfrowy hd z możliwością podłączenia go do telewizora poprzez hdmi lub component lub scart. Mój wybór padł najpierw na łącze na hdmi i tu kłopot albowiem po przełączeniu w telewizorze na av i wyborze hdmi1 cyklicznie zmieniają się ekrany a telewizor jakby testuje kolejne ustawienia (tak pokazuje w małym okienku menu co robi), pokazuje się na chwilę obraz wraz z dźwiękiem, znika (w tym czasie małe menu w lewym górnym rogu zmienia się na HDMI1 16:9, HDMI1 720p Wejście 16:9, HDMI1 16:9) przy kolejnych zmianach obrazu raz jest - czysty śnieg, -czarny ekran, -ustawiony kanał telewizyjny z dźwiękiem, -czarny ekran, -czysty śnieg .... i tak w kółko.
Podłączyłam dekoder p/component+cinch i jest wszystko w porządku, przez scart i jest w porządku, tylko hdmi coś szwankuje.
Niby problem podobny do dekodera n-ki ale tak nie do końca.

Proszę o jakieś podpowiedzi jak rozwiązać ten problem i może jedno pytanie ponieważ nie jestem specjalistką w tej dziedzinie:
czy oglądając kanały hd poprzez złącze component tracę na jakości, czy byłaby lepsza jakość na tym telewizorze przez hdmi?
 

metaal

New member
Torch napisał:
Witam . Posiadam telewizor Panasonic 32LX70P juz od dlugiego czasu.

Wczoraj wieczorem zobaczylem cos nietypowego, mianowicie w dolnych rogach ekranu widoczne za biale plamy. Dokladnie w miejscu zaraz nad wbudowanymi glosniczkami. Wyglada mi to na jakies przebicie podswietlenia panelu. Nigdy wczesniej sie z czyms takim nie spotkalem i nie wiem co robic? W ciemnych scenach to przeszkada a wrecz uniemozliwia ogladanie.

moje pytanie to : czy moge sie z tym zwrocic do serwisu, czy to podlega gwarancji?

Z gory dziekuje.

P.S. Postaram sie w najblizszym czasie udostepnic jakies zdjecia aby pokazac mniej wiecej jak to wyglada.
Witam
U mnie też występuje podobne zjawisko TV jeszcze na gwarancji, może to zgłosić do serwisu:confused: wydaje mi się że już gdzieś o tym czytałem, spróbuje poszukać
Postrufka
 

jaco93

New member
Witam wszystkich, mam panasonica lx70 i problem z dźwiękiem podczas podłączenia komputera.Jakiś czas temu miałem przemeblowanie w mieszkaniu i po tym zdarzeniu nie mam dźwięku w telewizorze.Wcześniej dźwięk był, a obecnie nie ma komputer połączony z telewizorem mini jack-czincz stereo.Nie mam pojęcia co się mogło stać, po podłączeniu słuchawek do kompa, dźwięk jest.Proszę o poradę, może ktoś miał podobny problem.Z góry wielkie dzięki.
 

jaco93

New member
Witam wszystkich, mam panasonica lx70 i problem z dźwiękiem podczas podłączenia komputera.Jakiś czas temu miałem przemeblowanie w mieszkaniu i po tym zdarzeniu nie mam dźwięku w telewizorze.Wcześniej dźwięk był, a obecnie nie ma komputer połączony z telewizorem mini jack-czincz stereo.Nie mam pojęcia co się mogło stać, po podłączeniu słuchawek do kompa, dźwięk jest.Proszę o poradę, może ktoś miał podobny problem.Z góry wielkie dzięki.
 

lucekpl

New member
26lx70p

Witam.

Jestem szczęśliwym użytkownikiem tego telewizora od 3 miesięcy.

Niczym go zakupiłem czytałem o nim na forum, opinie bardzo pochlebne, później był czas na oglądanie w sklepie tv, (do mojego małego pokoiku 26 to wybór jak najlepszy, miałem 32 pożyczony przed kupnem i był zdecydowanie za duży :)) kilka, a nawet kilkanaście dni poświęciłem samemu oglądaniu tv do 28-30 cali i żaden mnie nie przekonał jak ten.

Miałem problem z kupieniem jego, ale się udało i nie żałuje wydanych pieniędzy.

Pozdrawiam.
 

kszymon

Klub HDTV.com.pl
VIP
32LX70 - warto jeszcze?

32LX70 -jest to stary model panasonica , mimo to z tego co wyczytałem cieszy sie pochlebnymi opiniami :)
Jest teraz dostepny za 1600. Jest to właściwie jedyny telewizor 100hz w tej cenie. Na ile sie zmieniły te nowsze telewizory, warto kupić ten model mimo ze to starszy tv? Nadal jest dobry w porównaniu do innych?
Chodzi mi o 100hz bo bede go ogladal z dosc bliskiej odleglosci , i bardzo zalezy mi na plynnosci obrazu...
Bardzo prosze o doradzenie czy warto kupować model z przed 2 lat!!
 

hoodlum

New member
Mam ten model od ponad roku dałem 3.1 tys. Powiem tak widziałem jak grają nowe modele 100Hz samsunga i lg u znajomych(na dodatek full hd) -stwierdzam ze nie umywają sie do tego Panasa.Takze nie zastanawiaj sie wcale jeszcze za takie pieniadze.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Rok temu to był hit, ale obecnie dałnym 1900 za LX85 ze względu na lepszą czerń i chyba też podświetlanie. No i design 70 jest dość przestarzały niestety...
 

kszymon

Klub HDTV.com.pl
VIP
hmm, po pierwszych dwoch postach bylem zdecydowany go kupic... jezeli mam dolozyc 300 za design to odpada. jezeli faktycznie lx70 jest przestazaly to ok, i rozumiem ze lepiej inny w tej cenie bez 100hz. bo fundusze mam ograniczone ale tez nie mam zamiaru czekac do usra### smierci na inny model. poczekam na inne opinie, jezeli prawda jest to co pisza pierwsi dwaj panowie to go kupuje:)
 

arkosol

New member
Kupiłem 06.02.2009- 32lx70P w RTV EURO AGD na Powsińskiej w Wawie za 1490zł.Pierwszy raz zobaczyłem go rano tegoz samego dnia w tym samym sklepie ,ale w Galeri Mokotów,niestety to byla ostatnia sztuka wystawowa i jeszcze w dodatku jak się dowiedziałem od sprzedawcy uszkodzona (po pewnym czsie sam się wyłączał),ale uczynny Pan sprawdził stany magazynowe w innych sklepach tej sieci w Warszawie i znalazł na Sadybie w Best Mallu.Po długich poszukiwaniach na wystawie i w magazynie udało się odnaleźć TV, nowy,oryginalnie zapakowany z przyczepioną rezerwacją dla klienta z datą 12.02.2008.To się nazywa rezerwacja!Dodam jeszcze tylko,że tv spisuje sie znakomicie.Na x-box360 kładzie mojego starego Loewe Aventosa na łopatki,natomiast na C+ (nie HD)obydwa dają porównywalne obrazy.
 

darkowski

New member
Mam 26lx70p i mam taki problem:podczas oglądania meczu za biegającymi zawodnikami pojawia się pikseloza,tv mam podłączony kablem hdmi z cyfrą hd,na sygnale z anteny siatkowej jest ten sam problem,czy ktoś z kolegów ma ten problem i czy go rozwiązał?Z góry dzięki:)
 

skylla1

Member
Bez reklam
Przy szybkim ruchu na pstrokatym tle, np. kolorowych tybun, tak?
Z jednej strony słaby sygnał SD, z drugiej układy elektroniczne (w tym 100Hz) w takich warunkach nie wyrabiają się.
Nic nie zrobisz, dopóki nie bedzie porządnego sygnału najlepiej HD.
bez 100Hz obraz sie rozmywa, a ze 100Hz powstaje deliakatna jakby poswiata za ostrą sylwetką w ruchu.
Ze to nie wina telewziora, a sygnału świadczy fakt, że na filmach DVD efekt nie wystepuje.
Ogladaj z pewnej odległości.
 
Ostatnia edycja:

senior45

New member
na pocieszenie dodam ze taki efekt wystepuje rowniez w starych telewizorach rurowych.Najlepiej to bylo widac na TVS.Myslalem ze telewizor nie wyrabia i specjalnie porownalem na starym telewizorze-bylo to samo.
 

darkowski

New member
dzięki za wyjaśnienie.mam jeszcze jeden problem mianowicie rano gdy włączam mój tv zapala się zielona lampka potem tv się wyłącza.następnie żeby go uruchomić trzeba wcisnąć przycisk u góry tv potem z pilota dopiero odpala,czy to awaria tv?do filmów z dvd masz racje efektu rozmycia NIE MA.A Czy na innych tv 100hz jest taki sam efekt ja w panasonicu?
 
Ostatnia edycja:

senior45

New member
jest dokladnie taki sam a i jeszcze gorszy np.Sony ktory bardzo slabo radzi sobie z sygnalem gorszej jakosci.Zyskuje za to przewage w filmach HD.
 

skylla1

Member
Bez reklam
darkowski napisał:
mianowicie rano gdy włączam mój tv zapala się zielona lampka potem tv się wyłącza.następnie żeby go uruchomić trzeba wcisnąć przycisk u góry tv potem z pilota dopiero odpala,czy to awaria tv?
Normalne to to traczej nie jest. Dwa pytania:
- czy tak jest od początku?
- czy właczając z pilota przytrzymujesz przycisk przez ok 2sek (a nie krótkie nacisniecie)?
 
Do góry