Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

chill

New member
ferhin napisał:
niestety 90% 32LX70 ma nierówno podświetloną matryce,
nie istnieje mozliwość "wymuszenia" głębszej czerni - można odrobine ściągnąć jasność,
dzieki za rade, po przejrzeniu calego tematu ustawilem obraz na auto, kontrast na ~80% a takze zmniejszylem jaskrawość ~35% jest zdecydowanie lepiej
 

ablack

New member
Witam. przeczytanie tego wątku zajęło mi większość dnia,niestety wciąż jestem rozdarty pomiędzy dwoma odbiornikami- PanasonicLX70P oraz wyżej wymienionym Toshiba R3500PG. Czy mógłby ktos podac konkretne porównanie tych modeli w oparciu o zastos. sygnału SD np. cyfrowy polsat,odległość ok 3m. i pomóc we własciwym wyborze?
 

domino49

New member
Problemy z rozruchem

Zakupiłem Pan lx70p i mam pewien problem przy włączaniu sprzętu; to, iż trzeba kilka razy nacisnąć przycisk i ciut poczekac to normalne (znane ze starcszych panasów), lecz już po zapaleniu zielonej diody telewizor nagle wyłącza i dopiero restart z góry, a następnie poprzez pilota powoduje właczenie...
może to byc wina napięcia czy to problem z lcd???
dzieje się to tylko przy rannym włączaniu tv...
mieliście podobne objawy???

jak nie przejdzie to chyba trzeba będzie zwrócić dziś albo jutro i wziąć coś innego
 

chill

New member
Panowie a jak macie najczęściej ustawioną opcję MPEG NR?
Zauważyłem, że jak jest na maxa bądź pośrednie to obraz jest mniej wyraźny. Czyżby automatyczna redukcja zakłóceń działała w taki sposób że wygladza krawędzie kosztem ostrości? :???: Aktualnie mam na minimum - ustawienie dla dekodera cyfrowego Aster.
 

ferhin

New member
fiaam napisał:
Nie tak. Wciskasz i trzymasz na telewizorze przycisk "V/-", potem na pilocie 3 razy 0 (zero) i puszczasz przycisk "V/-".
dzięki - tak to działa

mam pytanie - jak w menu serwisowym macie ustawiony contrast w opcji DYNAMIC - w dwóch egzemplarzach miałem 192, a w jednym 23a, jak jest u Was ?
 

pawlol83

New member
domino49 napisał:
Zakupiłem Pan lx70p i mam pewien problem przy włączaniu sprzętu; to, iż trzeba kilka razy nacisnąć przycisk i ciut poczekac to normalne (znane ze starcszych panasów), lecz już po zapaleniu zielonej diody telewizor nagle wyłącza i dopiero restart z góry, a następnie poprzez pilota powoduje właczenie...
może to byc wina napięcia czy to problem z lcd???
dzieje się to tylko przy rannym włączaniu tv...
mieliście podobne objawy???

jak nie przejdzie to chyba trzeba będzie zwrócić dziś albo jutro i wziąć coś innego

Hej ja własnie mam ten sam problem:hmm:

Zauważyłem że od pewnego czasu u mnie dzieje się to samo. Czyli włączam telewizor potem sam się wyłącza i co dziwne świeci się zielona dioda wskazująca że telewizor jest włączony. Ale niestety nic nie widać na ekranie. Jedyne co pozostaje to wyłączenie z prądu lub skorzystać z wyłącznika głównego umieszczonego na telewizorze. @Domino49 daj znać czy udało Ci się rozwiązać problem. Bo u mnie występuje juz coraz cześciej. Ewentualnie bardzo proszę o informację od innych forumowiczów czy spotkali się z takim problemem. Czy należy reklamować sprzęt. Bardzo proszę o odpowiedź na forum lub na PW ponieważ moja gwarancja dobiega końca. Z góry THX pozdrawiam
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
do pawlol83

pawlol83 Panasonic daje 2 lata gwarancji wiec masz jeszcze prawie rok gwarancji, bo model wszedł na rynek w okresie kwiecień/maj 2007 r. ;)

Dla mnie opisana przez Ciebie sytuacja byłaby niedopuszczalna i skoro jest gwarancja to bym reklamował TV
 

michaelius

New member
domino49 napisał:
Zakupiłem Pan lx70p i mam pewien problem przy włączaniu sprzętu; to, iż trzeba kilka razy nacisnąć przycisk i ciut poczekac to normalne

Tak BTW to nie trzeba naciskac kilka razy wystarczy przytrzymac przycisk wlaczania/wylaczania na pilocie.
 

pawlol83

New member
rafcio76r napisał:
pawlol83 Panasonic daje 2 lata gwarancji wiec masz jeszcze prawie rok gwarancji, bo model wszedł na rynek w okresie kwiecień/maj 2007 r. ;)

Dla mnie opisana przez Ciebie sytuacja byłaby niedopuszczalna i skoro jest gwarancja to bym reklamował TV

Oki dziękuje za odpowiedz. Jutro zadzwonie do Panasonica i zobacze co powiedza jesli chodzi o ten problem. :):-D
 

chill

New member
Panowie czy "wygrzanie" telewizora przy użyciu np. PlayStation (ustawienia dynamiczne nonstop przez ~6h) może mieć wpływ na polepszenie jakości obrazu pokazywanego przez tv? Wydaje mi się, że dziś "latając" po programach widoczność "podwójnych" krawędzi nie jest tak intensywna :???:
 

chill

New member
Kiki masz racje, po prostu poprawił się sygnał z kablówki cyfrowej. Wczesniej czytałem o wygrzewaniu plazm i jakoś tak od razu pomyślałem o lcd ;)
 

MaximusM

New member
Kto mi wytłumaczy taką sprawę: ogladam jakiś program niezależnie Polsat TVP1, TVP2 na panasonicu (model o ktorym tu mowa) i raz mam obraz jak zyleta innym razem jakby piksele widać , tzn. tak jak na kompie ogladałbym obraz o gorszej rozdzielczości. Obraz idzie przez kablówkę. np. serial "moda na sukces" ""( nie zebym ogladał :D) ten serial obraz rozmazany zaraz potem reklamy full wypas. Albo teraz kiedy ogladam film "Fan" na Polsacie nic takiego nie ma a jak puszczą jakis starszy filmik(tez nie kązdy) obraz rozmazany. Czy tak wszystkie LCD mają ? Proszę o odpowiedź - tylko nie piszcie żebym sobie do kazdego programu ustawiał wszystkie opcje LCD.

Może własnie stąd te opinie o tym TV i jedni piszą że obraz full żyletę mają inni że bieda- bo u mnie jedni i drudzy maj racje zalezy co ogladajaą.

Ogólnie z TV jestem zadowolony i nawet jak program czy film w TV jest gorszej jakości to przy lepszym oświetleniu ( w filmie, programie - nie na zewnatrz ;)) jest oki gorzej wówczas w czerni . Problemu nie ma kiedy obraz idzie jak zyleta nawet po kablówce.

P.S Może juz to bylo ale niestety czytając od 18.00 do 23.00 z przerwami nie znalazłem - doszedłem do 42 strony.
 

Torch

New member
Problem z 32LX70P

Witam . Posiadam telewizor Panasonic 32LX70P juz od dlugiego czasu.

Wczoraj wieczorem zobaczylem cos nietypowego, mianowicie w dolnych rogach ekranu widoczne za biale plamy. Dokladnie w miejscu zaraz nad wbudowanymi glosniczkami. Wyglada mi to na jakies przebicie podswietlenia panelu. Nigdy wczesniej sie z czyms takim nie spotkalem i nie wiem co robic? W ciemnych scenach to przeszkada a wrecz uniemozliwia ogladanie.

moje pytanie to : czy moge sie z tym zwrocic do serwisu, czy to podlega gwarancji?

Z gory dziekuje.

P.S. Postaram sie w najblizszym czasie udostepnic jakies zdjecia aby pokazac mniej wiecej jak to wyglada.
 

jarek7412

New member
witam
1. nie mogę(nie umiem) podłaczyc mojego PC stacjonarnego do LX 70, wszystko idzie dobrze do momentu w którym powinien pojawic sie pulpit. Przez ułamek sekundy błyśnie coś na czerwono-różowo i na tym koniec. Pcpodłaczam przez kabel D-SUB do TV a zdrugiej strony mam GeForce 8600GT z wyjściem DVI i stosuje przejsciówkę. Zadne ustawienia TV niczego nie zmieniają może cosrzeba zmienić w panelu sterowania??

2.Na róznych scenach i programach zauważyłem że coś sie dzieje z wyświetlaniem czerwonego koloru a mianowicie krawędzie ktore biegna pod różnymi kątami sa mocno postrzepione toche mniej to didac dla niebieskiego koloru. Czyżby to była wina filtra grzebieniowego ? Popsul sie, dzwonić do serwisu . Prosze podpowiedzcie mi coś.
 

MJot

Member
1. wejście pc w tv obsługiwane jest w standardzie analogowym, więc należy podłączyć go do złącza d-sub na karcie kablem d-sub male-male, jeśli chcesz podłączyć przez złącze cyfrowe, proponuję zastosować przejściówkę DVI-HDMI,
nie potrafię powiedzieć czy przejściówka DVI - D-Sub będzie działać z tym tv, jeżeli ma działać, powinieneś mieć DVI-I (analog+digital), upewnij się, że tak jest

2. zrób próby z włączaniem i wyłączaniem filtra 3D-comb, MPEG i jeszcze trzeciego (nazwy teraz nie pamiętam), ciężko coś więcej doradzić nie widząc tego na własne oczy
 
Ostatnia edycja:

olfeusz

New member
Na jakimś amerykańskim forum czytałem o nowym softcie. Pobrałem go i teraz dwa pytanie. Po pierwsze czy zawiera on polski język (pobrany ze strony producenta) i po drugie jak go wgrać. Wydaje mi się (więc w razie czego nie bić), że trzeba odpalić go z karty SD, ale gdzie jest czytnik? Przejrzałem całą instrukcję i nie znalazłem.

Dopiero niedawno odkryłem tą zaawansowaną kalibrację TV i jeszcze się tym nie bawiłem i będzie wdzięczny za najlepsze ustawienie, lub stronkę/link z takowymi do telewizji SD i PLAYSTATION 3.
 

tomciu23

New member
makka napisał:
W postach z okolic 460 i 620 padały informacje o pikselach w okolicy loga programu oraz poruszających się postaci (niestety nikt tych tematów nie skomentował). Też zauważyłem taką przypadłość w moim TV a sygnał mam z kablówki Aster analog i dekoder cyfrowy(i tu również efekt istnieją). Czy może być to problem kabla (antenowego czy też scart) czy inwestować 100zł w lepsze euro czy problem jest raczej w jakosci sygnału bo chyba nie w odbiorniku TV.
pozdrawiam
witam, mam ten sam problem - analogowa kalówka UPC, zmieniłem na cyfrową UPC, teraz sygnał idzie po hdmi i jest to samo.Co może być przyczyną? Na filmach nic podobnego nie zauważyłem.
Pozdrawiam
 

tomciu23

New member
zxx napisał:
Ja mam go już około 2 tyg. i po czasie gorączkowych zachwytów przyszedł też czas na chłodną ocenę. Nadal uważam, że dokonałem słusznego wyboru, ale mój niepokuj jest związany z zachowanie telka przy transmisjach sportowych, szczególnie nadawanych na kanale Polsat Sport. Otóż przy szybko przemieszczającej się kamerze śledzącej zawodnika, tuz zanim powstaje tak jakby całkiem spora fala zakłóceń (pikselozy). Jest to o tyle dziwne, że obraz na Polsacie Sport jest jednym z lepszych nawet jak na kablówkę analogową.
Spotkaliście z czymś takim?

czy macie jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje??
 
Do góry