Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

maryba

New member
ArtemisPL napisał:
Witam!

Mam pytanie czy Toshiba 32R 3500PG jest lepsza od Panasonica 32 LX70P czy może to ta sama klasa?
Pozdrawiam!


Dzisiaj w Saturnie gość doradzał mi Toshibe - że niby więcej opcji , że panel samsunga , że można ustawić kilka odcieni obrazu do swoich potrzeb etc - ale jak dla mnie na tych ustawieniach co mieli w sklepie to 1:0 dla panasa :D

co prawda wpadłem na 15 minut przed zamknięciem więc to był szybki rzut oka

:D
 

TOLEK73

New member
WITAM. MAM PANASA 32LX70P OD POŁOWY GRUDNIA 2007 I OD NIEDAWNA POJAWIŁO SIĘ DZIWNE BZYCZENIE DOBYWAJĄCE SIĘ Z TYŁU TELEWIZORA. NAJBARDZIEJ DOKUCZA KIEDY CICHO GRA TELEWIZOR. WYCZYTAŁEM NA TYM FORUM, ŻE COŚ PODOBNEGO A BYĆ MOŻE TO SAMO WYSTĄPIŁO U WAS. JAK PORADZILIŚCI SOBIE Z TYM UPIERDLIWYM MANKAMENTEM. BO PRZYZNAM SZCZERZE NIEWIEM CZY ODDAWAĆ DO REKLAMACJI. NIECHCIAŁBYM SIĘ ROZSTAWAĆ Z MOIM TV.JESTEM OGÓLNIE Z NIEGO ZADOWOLONY.WYBIERAŁEM GO 3 MIECHY:)POZDRAWIAM
 

zorkadar

Member
TOLEK73 napisał:
WITAM. MAM PANASA 32LX70P OD POŁOWY GRUDNIA 2007 I OD NIEDAWNA POJAWIŁO SIĘ DZIWNE BZYCZENIE DOBYWAJĄCE SIĘ Z TYŁU TELEWIZORA. NAJBARDZIEJ DOKUCZA KIEDY CICHO GRA TELEWIZOR. WYCZYTAŁEM NA TYM FORUM, ŻE COŚ PODOBNEGO A BYĆ MOŻE TO SAMO WYSTĄPIŁO U WAS. JAK PORADZILIŚCI SOBIE Z TYM UPIERDLIWYM MANKAMENTEM. BO PRZYZNAM SZCZERZE NIEWIEM CZY ODDAWAĆ DO REKLAMACJI. NIECHCIAŁBYM SIĘ ROZSTAWAĆ Z MOIM TV.JESTEM OGÓLNIE Z NIEGO ZADOWOLONY.WYBIERAŁEM GO 3 MIECHY:)POZDRAWIAM
no ja swojego kupiłem na początku stycznia i nic takiego u mnie nie wystepuje,ja bym na twoim miejscu reklamował bo to nie jest chyba normalny objaw.
 

rpa

New member
Jako ciekawostkę mogę Wam napisać z doświadczenia ponad 10 letniego serwisowego, że w "pewnym" wieku przestaje się słyszeć tego typu "bzyczenie". Jeden może to słyszeć, ktoś inny już nie. Jeżeli to z przetwornicy to taki może być efekt - może słyszysz te ponad 100Khz, ale nie wiem akurat na jakiej częstotliwości w tym modelu pracuje.
 

zorkadar

Member
a czy podczsas włączania lub wyłączania macie taki charakterystyczny dżwiek, nie wiem jak to opisać no niech bedzie pstryknięcie?
 

TOLEK73

New member
zorkadar napisał:
a czy podczsas włączania lub wyłączania macie taki charakterystyczny dżwiek, nie wiem jak to opisać no niech bedzie pstryknięcie?


To pstryknięcie u mnie też występuje ale to akurat nieprzeszkadza. Bzyczenie jest gorsze zwłaszcza że słuch mam rzeczywiście wyostrzony,wzrok zresztą też. A i jeszcze zapomnielem dodac o dziwnych podświetleniach na dole ekranu jakby światło podświetlało panel od spodu.Dziś dziada pakuje i do reklamacji. A mogłem kupić sobie plazme:)
 

kozikpl

Member
Witam

To bzyczenie (buczenie) mam od początku posiadania TV czyli od sierpnia. Jestem zdecydowany oddać na gwarancję ale jakos mi szkoda stracić go na 2 tyg. :) ale oddam na pewno.

Jeżeli chodzi o pstryknięcia to dochodzą chyba z matrycy, jeżeli jest jasny obraz i nagle zrobi się czarny to własnie takie odgłosy słychać, podobnie rzecz się ma przy wyłaczaniu i włączaniu TV.

Jak odda ktoś na gwarancję niech napisze czy serwis coś poradził.

Pozdrawiam
 

czago

Banned
Matthew napisał:
Przeglądając sample z testu dośc łatwo zauważyć iż Panasonic jest duzo mniej ostry przy sygnale SD. Wypada tez sporo gorzej pod wzgledem kontrastu. Bardzo dobrze widac roznice na korzysc Sharpa przyz zdjeicu z zapowiedzi pogody. Katy rzeczywisice na korzysc Panasa. Czy ktos moze potwierdzic to co zaobserwowalem...?

Wyciaganie wniosków na podstawie zdjęć i to robionych różnymi aparatami może być mylące.
 

fiaam

New member
zorkadar napisał:
a czy podczsas włączania lub wyłączania macie taki charakterystyczny dżwiek, nie wiem jak to opisać no niech bedzie pstryknięcie?

Pstryknięcie przy włączaniu i wyłączaniu jest normalnym objawem, zauważ że na moment przed pstryknięciem dioda mruga na czerwono, a po pstryknięciu swieci na zielono.
 

cola79

New member
Witam.

Mam dość nietypowe pytanie. Chciałem sobie powiesić tego panasonica na ścianie, kupiłem specjalny uchwyt (nie oryginalny panasonic), jakimi śrubami przykręcić TV do stelaża mocującego? Niestety nie miałem oryginalnych śrub razem z TV, czy to są jakieś specjalne śruby, czy takie zwykłe które można dostać w sklepie za rogiem? Jaką mają długość?
 

makka

New member
W postach z okolic 460 i 620 padały informacje o pikselach w okolicy loga programu oraz poruszających się postaci (niestety nikt tych tematów nie skomentował). Też zauważyłem taką przypadłość w moim TV a sygnał mam z kablówki Aster analog i dekoder cyfrowy(i tu również efekt istnieją). Czy może być to problem kabla (antenowego czy też scart) czy inwestować 100zł w lepsze euro czy problem jest raczej w jakosci sygnału bo chyba nie w odbiorniku TV.
pozdrawiam
 

rybka.w

New member
Witam. Jestem posiadaczem tego LCD Panasonic TX 32LX70F od 7 miesięcy i od jakiegoś czasu zauważyłem wadę ekranu o której nikt tu nie pisał. Dodam że po zakupie przez 3,4 miesiące na ekranie nie było żadnych wad.
Dodam tylko że jakość obrazu jest super, bez smużeń itp.
Wada którą zauważyłem jest widoczna bardziej lub mniej, w zależności od tła i wygląda to tak jakby ktoś z lewej strony ekranu pobrudził go. To może śmieszne ale inaczej tego nie umiem opisać. To są po prostu ciemne plamy. Ekran nigdy nie był ani mokry ani nikt go nie miał szans wgnieść. Ostatnio to zaczyna coraz bardziej intensywnie pojawiać się na środku ekranu. Czy macie jakąś wiedzę co to może być i czy konieczny jest serwis ? A jeżeli tak to gdzie jest dobry serwis w Małopolsce lub na Śląsku ?
Pozdrawiam.

Jeżeli ktoś potrafiłby zdiagnozować usterkę na podstawie zdjęć to chętnie wyślę mailem, bo tu nie umiem wstawić.
 
Ostatnia edycja:

bekriss

New member
Cześć

Mam taki problem (chyba).
Mam telwizor TX-32LX70P podlaczony do odtwarzacza panasonic s511 kablem hdmi WiresCr 2m. Moje obawy dotyczą jakości obrazu. Otóż na kablowke nie narzekam ale na DVD tak.

Wydawalo mi się, że powinienem uzyskac super obraz. Tymczasem zjdęcia wyglądają nie najlepiej tzn gorzej niż na komputerze (monitor CRT 1024/768). Zdjęcia robiono w rozdzielczości 2272x1704 ale wygladają słabo. TV ustawialem na 1080i lub 720p. Bawilem sie wszystkmi funkcjami. Owszem mozna wygladzic zdjecia ale kosztem ostrości.

Pytanie czy na tak dużym ekranie poprostu rozdzielczość zdjęcia jest zbyt mała?? Czy tez CRT wyswietla znacznie mniej szczegółów??

Druga sprawa to film. Odtwarzalem fiml z 2000r. ktory byl w jakis gazecie. Tez obraz nie powala. Lepiej niz z kablówki ale spodziewałem sie mega jakosci jaką można zobaczyć w dużych sklepach, gdzie na roznych telewizorach wyswietlane są cyfrowo zdjęcia (samochody, pejzaże).

Film byl słabej jakości czy coś nie tak ze sprzętem??

Jak dobrze sprawdzić gdzie leży problem?? Jakie zdjęcie spróbować odtworzyć żeby wyglądało tak jak te w marketach (o których wspomniałem) lub jak menu wyswietlane na ekranie TV.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
rybka.w napisał:
Witam. Jestem posiadaczem tego LCD Panasonic TX 32LX70F od 7 miesięcy i od jakiegoś czasu zauważyłem wadę ekranu o której nikt tu nie pisał. Dodam że po zakupie przez 3,4 miesiące na ekranie nie było żadnych wad.
Dodam tylko że jakość obrazu jest super, bez smużeń itp.
Wada którą zauważyłem jest widoczna bardziej lub mniej, w zależności od tła i wygląda to tak jakby ktoś z lewej strony ekranu pobrudził go. To może śmieszne ale inaczej tego nie umiem opisać. To są po prostu ciemne plamy. Ekran nigdy nie był ani mokry ani nikt go nie miał szans wgnieść. Ostatnio to zaczyna coraz bardziej intensywnie pojawiać się na środku ekranu. Czy macie jakąś wiedzę co to może być i czy konieczny jest serwis ? A jeżeli tak to gdzie jest dobry serwis w Małopolsce lub na Śląsku ?
Pozdrawiam.

Jeżeli ktoś potrafiłby zdiagnozować usterkę na podstawie zdjęć to chętnie wyślę mailem, bo tu nie umiem wstawić.

Witam.Mnie to wygląda na banding czyli wadę dyfuzorów(czy jak to się tam nazywa) podświetlenia.Jeśli widzisz to tylko na jasnych kolorach/tłach to na 99% to jest to,a z tym niestety nic sie nie da zrobić.Chociaż z drugiej strony banding albo jest albo go nie ma więc to by się kłóciło z tym co piszesz,że objaw ten pojawił się po długim czasie i jeszcze się nasila..Miałem to ostatnio na samie r81 na samym środku ekranu, siedem "pasków/cieni kłujących mnie po gałach na jasnym tle i z tego powodu go oddałem a obecnie jade na moim starym r71 który też ma tę wadę ale duuużo mniej widoczną i w rogu a nie na środku.Albo zdusić to w sobie(dla mnie to niewykonalne) lub sprzedać(oczywiście informując o tym defekcie nabywcę)
Mam nadzieję że coś pomogłem.
 

klolik

New member
@bekriss:

Jeżeli chcesz na LCD obejrzeć zdjęcia o rozdzielczości większej od natywnej panelu to możesz obserwować pogorszenie jakości. Takie zdjęcie jest przeskalowywane do rozdzielczości wyświetlacza i będzie wyglądało na gorsze. Spróbuj obejrzeć zdjęcia o rozdz. równej lub mniejszej od rozdz. tv. CRTki rzeczywiście lepiej sobie z tym radzą.

To co oglądasz w sklepach to materiał przygotowany właśnie po to by pokazać sprzęt z jak najlepszej strony. Pokaz jest dostosowany tak, że nie występują żadne przeskalowania i obserwujesz super jakość.

Film mógł być kiepskiej jakości. A z czegoś kiepskiego mega jakości nie zrobisz. Co to było VideoCD? Zwykłe DVD?

Pozdrawiam
 

bekriss

New member
Spróbuje zrobić zdjęcie w podobnej rozdzielczości i sprawdze to.

DVD było zwykłe. Wypożycze jakis film na dvd dl i zobacze jak sobie to TV radzi.

EDIT:

Faktycznie jesli wyswietla sie w mniejszej rozdzielczosci to lepiej wyglada. Sparwdzalem tapety, które mam nagrane na płytach. W 1024/768 widać piksele ale tapeta 1280/1024 wygląda super. Martwilem się, że jest coś nie tak ale jednak obraz jest super.

Kolorki i ostrość miodne.
 
Ostatnia edycja:

makka

New member
pikseloza za biegnącym piłkarzem

Witam,
Jeszcze raz ponowię pytanie czy pikseloza za biegnącym piłkarzem to efekt:
a) słabego sygnału (mam aster City kabel i cyfrowy dekoder)
b) połączenie z TV (dekoder jest połączony z DVD też pansaonic oraz z dvd 1,5 m do TV zwykłymi kablami Scart)
c) wada telewizora ale przy LX70 to chyba mało prawdopodobne.
pozdrawiam
 

rybka.w

New member
SierzantHarris napisał:
Witam.Mnie to wygląda na banding czyli wadę dyfuzorów(czy jak to się tam nazywa) podświetlenia.Jeśli widzisz to tylko na jasnych kolorach/tłach to na 99% to jest to,a z tym niestety nic sie nie da zrobić.Chociaż z drugiej strony banding albo jest albo go nie ma więc to by się kłóciło z tym co piszesz,że objaw ten pojawił się po długim czasie i jeszcze się nasila..Miałem to ostatnio na samie r81 na samym środku ekranu, siedem "pasków/cieni kłujących mnie po gałach na jasnym tle i z tego powodu go oddałem a obecnie jade na moim starym r71 który też ma tę wadę ale duuużo mniej widoczną i w rogu a nie na środku.Albo zdusić to w sobie(dla mnie to niewykonalne) lub sprzedać(oczywiście informując o tym defekcie nabywcę)
Mam nadzieję że coś pomogłem.

Hm. Teraz wiem już więcej. Ciekawe co na to producent? Przecieć mam go na gwarancji. Dzięki za odpowiedź. Zobacze co powiedzą w serwisie? Pozdrawiam ;)
 

bekriss

New member
Witam

Jeszcze chciałem się dowiedzieć czy "piaskowa faktura" w filmach dvd z gazet itp. to norma?? Mam 2 filmy które wygladają gorzej niz na kablówka :???:.

Czy pełnie mozliwości ten telewizor pokazuje dopiero na dvd-dl??


Pozdrawiam
 
Do góry