Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

djmicz

New member
32 Lx 70 P oraz PS3 - wrażenia

Witam!,,

Jako, że skorzystałem bardzo z tego forum przy zakupie TV chciałem się podzielić wrażeniami z użytkowania 32 Lx 70 P oraz PS3. Przed zakupem czytając to forum odniosłem wrażenie, że każdy TV LCD ma jakieś wady (smużenie, czerń, kolory, buczenie, gwizdanie itp.) Otóż, gdy podłączyłem 32 Lx 70 P nic, ale kompletnie nic nie zauważyłem, co miałoby zepsuć oglądanie. Wydaje mi się, że dla przeciętnego zjadacza chleba, a za takiego się uważam w dziedzinie LCD pewne aspekty są niezauważalne, które dla pasjonatów, zawodowych sprzedawców, ekspertów są oczywiste, ale do rzeczy:

Telewizor:

- moje czynności związane z TV ograniczyły się do zakupienia odpowiedniego okablowania i podłączenia Kina domowego (RGB), PS3 (HDMI) i zwykłej anteny z kablówki

- bez zmiany jakichkolwiek ustawień, grzebania w menu obraz jest więcej niż przyzwoity (nie ma dużej straty do CRT jeśli chodzi oodbiór sygnału słąbej kablówki, której nazwy nie potrafie nawet powtórzyć)

- DVD rewelacja

- oglądam telewizor z odległości około 2,3 m i stwierdzam, że 32 cale jest to idealny rozmiar dla takiej odległości (poprzedni TV CRT Panasonic 29')


PS3:

- do samego urządzenia: napęd blu -ray podczas grania w FIFA 2008 jest w początkowej fazie słyszalny (przy wyłączonym dzwięku oczywiście:). Poza tym jak narazie brak uwag.

- filmy w blu - ray - to już jest zupełnie inna bajka niż DVD (takie samo miałem wrażenie po zmianie VHS na DVD)

- gry - jako, że mam możliwość pogrania w FIFA 2008 moje wrażenia odnoszą się do tej właśnie gry: co tutaj dużo pisać, rozrywka w HD której nie dostarczył mi żaden wypasiony PC. Dzwięk z kina domowego, obraz z 32 Lx 70 P to nieziemska kombinacja. Smużenia, buczenia, świstania brak.

- podłączenia do PC nie testowałem

Pozdrawiam.
 

lukas63

New member
fiaam napisał:
Napisz jaki masz kabel i jaki model nboxa, czy czasem nie BXZB z którym wszyscy mają problemy. Najpierw włącz telewizor, potem pstryknij AV i ustaw HDMI1, a dopiero na końcu włącz nboxa. Jak nie zadziała, to zrób reset nboxa - wciśnij na pilocie "setup" a następnie 0359157. Otworzy się menu serwisowe, wtedy wybierz "ustawienia fabryczne"
Ten telewizor na 100% odbiera obraz z nboxa po HDMI, co najwyżej może nie być dzwięku.
Kabel jakiś tani za 30 zł coś - dbi czy coś takiego - 1,5m - nboxa właśnie ta seria, ale wcześniej nie miałem z nim problemów (nie piszczy, etc)- może dlatego, że miałem go podłączonego do starego crt przez euro - zrobiłem reset i to samo - spróbuje wymienić w najbliższym czasie na droższy - może to wina kabla

A jaka masz wersje oprogramowania jeżeli oczywiście masz zwykłego nboxa?
 

fiaam

New member
lukas63 napisał:
Kabel jakiś tani za 30 zł coś - dbi czy coś takiego - 1,5m - nboxa właśnie ta seria, ale wcześniej nie miałem z nim problemów (nie piszczy, etc)- może dlatego, że miałem go podłączonego do starego crt przez euro - zrobiłem reset i to samo - spróbuje wymienić w najbliższym czasie na droższy - może to wina kabla

A jaka masz wersje oprogramowania jeżeli oczywiście masz zwykłego nboxa?

Ja mam starszy model nboxa z serii BSKA i mam najnowsze oprogramowanie, jest to inna wersja niż w BXZB. Co do Twoich problemów to podejrzewam wadliwy kabel HDMI. Ja kupiłem w Saturnie kabel firmy Thompson, za 2 metry zapłaciłem 109 zł (krótszych nie mieli). Pamiętaj, że jakosć obrazu w dużej mierze zależy od jakosci kabla HDMI, więc nie warto kupować najtańszych kabli. Moja rada, jak masz możliwosć sprawdz nboxa na innym kablu.
 

darcun

New member
Bez reklam
TV Panasonic

lukas63 napisał:
Panowie mam problem - zakupiłem dzisiaj ten tv i nie ma obrazu w nboxie przez hdmi - nawet przyciskając res w nboxie przełączając w tryb dvi nie ma obrazu - co to może być - kijowy kabel czy co?
Czy to jest Panasonic TX-32LX70p?
 
Ostatnia edycja:

porcupine3

New member
fiaam napisał:
Pamiętaj, że jakosć obrazu w dużej mierze zależy od jakosci kabla HDMI, więc nie warto kupować najtańszych kabli.
Lubie czytać takie (pseudo)fachowe rady. Przy sygnale cyforwym kabel nie ma wiekszego znaczenia. Zero zawsze bedzie zerem a jedynka jedynką czy to w kablu za 10zł czy za 100zł. Jakie tu mogą być niby znieksztalcenia ? To jedynie chwyt marketingowy i jak widac niektorzy na to sie nabieraja.
Kabel ma znaczenie przy przesyłaniu sygnału analogowego i tutaj nie mam watpliwosci.

pozdrawiam
 

fiaam

New member
porcupine3 napisał:
Lubie czytać takie (pseudo)fachowe rady. Przy sygnale cyforwym kabel nie ma wiekszego znaczenia. Zero zawsze bedzie zerem a jedynka jedynką czy to w kablu za 10zł czy za 100zł. Jakie tu mogą być niby znieksztalcenia ? To jedynie chwyt marketingowy i jak widac niektorzy na to sie nabieraja.
Kabel ma znaczenie przy przesyłaniu sygnału analogowego i tutaj nie mam watpliwosci.

pozdrawiam

Napisałeś drugi post na tym forum i uznajesz się za fachowca. Dobry kabel kosztuje ponad 300 zł za metr, poczytaj trochę o kablach (choćby ten artykuł http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6839 , jeśli chodzi o zera - taka jest Twoja wiedza na temat HDTV.
 

jpk78

New member
Panasonic TX-32LX70

Mam ten TV od kilku tygodni i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu. Obraz jest ostry, płynny, dobrze się ogląda eurosport (piłkę nożną i tenis) i inne kanały sportowe, mam telewizje "n" i powiem ze obraz jest naprawdę wysokiej jakości. TV mam podpięty po hdmi i nie występują żadne problemy ani z obrazem ani z dźwiękiem. No nie wiem ale wydaję mi się że to najlepszy tv w tej cenie - płynność jest lepsza niż w sony d3000 co prawda jakość czerni na ekranie jest gorsza od sony d3000 ale trzyma przyzwoity poziom. Długo szukałem, myśłałem nawet o zakupie crt ale cieszę się że wybrałem lcd. Do zalet zaliczę też matową obudowę - żadnych błyszczących plastików i dobrze bo mi by to przeszkadzało w oglądaniu. Pilot jest znakomicie wykonany i świetnie leży w dłoni. Mam też podpięty komputer po złączu d-sub i filmy z kompa chodzą super. troche oczywiście było kombinowania z ustawieniem obrazu na monitor i telewizor. Po prostu trzeba wybrac telewizor jako główny monitor w ustawieniach karty graficznej i wtedy filmy wyświetlają na telewizorze a nie na monitorze. Mała rada najlepiej sklonować obraz z monitora na telewizor i poźniej zamienić obrazy monitora i telewizora - da się to zrobić w ustawieniach karty graficznej - Ati Control Panel. Mam kartę ATI Radeon w kompie ale pewnie na GForce tez będzie dobrze chodzić. Cóż mogę polecić technologię 100hz w lcd, powoduje ona ze ruch obrazu stal sie bardziej płynny przy czym mi osobiście podoba sie bardziej 100 hz w panasonicu niż w sony. Dobre 100 hz ma także sharp ale niestety ma błyszczącą obudowę i jest droższy. Cena sony tez jest wysoka i dlatego wybrałem ten. Kupiłem przez neta w Agito i nie żałuje. Jak narazie wszystko w porządku i jestem zadowolony z wyboru. Warto było wybrać ten model. Pozdrawiam

zalety.gif
Zalety produktu
płynność, ostrość obrazu (100hz + 6ms czas reakcji panelu)
szerokie kąty oglądania (obraz oglądany pod dużym kątem nie traci na jakości)
dobry dźwięk z głośników
dobrze skonstruowany pilot (świetnie leży w dłoni)
ładne i czytelne menu
matowa obudowa
dobra współpraca z dekoderem telewizji "n" po hdmi (obraz i dźwięk chodzą bez problemów)
dobra cena - jak na razie to chyba najtańszy tv z technologią 100hz

wady.gif
Wady produktu
formatowanie obrazu (nie jest źle ale mogłoby być lepiej)
Średni poziom czerni na ekranie (ale na szczęście czerń jest czarna a nie granatowa lub szara jak to na niektórych tv lcd)
 

fiaam

New member
Mam do was pytanie. Po trzech tygodniach użytkowania zauważyłem dziwną rzecz. Na czarnym tle, w prawym dolnym rogu przebija jakieś podświetlenie, jakby od dołu świeciła jakaś lampa, tworzy się taka delikatna łuna. Widoczna jest tylko w ciemności i tylko na czarnym tle. Ktoś na tym forum pisał, że ta matryca nie jest podświetlana lampami, mam monitor LCD sprzed 1,5 roku i tam takie "łuny: to widać w ciemności ze wszystkich stron. Czy ta łuna jest oznaką wadliwej matrycy?
 

zakk

New member
fiaam napisał:
Mam do was pytanie. Po trzech tygodniach użytkowania zauważyłem dziwną rzecz. Na czarnym tle, w prawym dolnym rogu przebija jakieś podświetlenie, jakby od dołu świeciła jakaś lampa, tworzy się taka delikatna łuna. Widoczna jest tylko w ciemności i tylko na czarnym tle. Ktoś na tym forum pisał, że ta matryca nie jest podświetlana lampami, mam monitor LCD sprzed 1,5 roku i tam takie "łuny: to widać w ciemności ze wszystkich stron. Czy ta łuna jest oznaką wadliwej matrycy?


Witam!

Przyłączam się do pytania (zadałem je zresztą parę dni temu - http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12277&page=69). U mnie z kolei to podświetlenie jest widoczne w górnej części ekranu - po stronie prawej i lewej (ok. 10 cm od narożników). Widoczne są wyłącznie na czarnym tle, a ich intensywność zależy od kąta oglądania.
Ciekawe czy u innych użytkowników występują podobne efekty. Ja na razie się nimi nie przejmuję - trzeba mu dać parę miesięcy na dotarcie.

Pozdrawiam, Zakk
 
Ostatnia edycja:

fiaam

New member
Szanowni forumowicze, użytkownicy TX-32LX70P, czy ktoś z was mógłby poświęcić 20 sekund swego cennego czasu i sprawdzić czy występuje u was zjawisko opisane w poście nr 712 i 713.
Z góry dziekuję.
 

dstary

New member
Czy sciagajac na komputer film w jakości HD i ogladajac go na TV LCD efekt jest taki sam jak podczas ogladania filmu z płyt Blu-ray na TV LCD?
 

fiaam

New member
dstary napisał:
Czy sciagajac na komputer film w jakości HD i ogladajac go na TV LCD efekt jest taki sam jak podczas ogladania filmu z płyt Blu-ray na TV LCD?

Wstrzeliłes się idealnie nie w ten dział, to jest wątek o Panasonicu TX-32LX70P. Twoje pytanie warto zadać w dziale SPRZĘT -> BLU-RAY
 

lukas63

New member
No i dupa blada - wymieniłem na droższy kabel HDMI i nadal nie ma obrazu przez nboxa. Podłączyłem audio przez chinche. Naciskałem RES na nboxie i nadal nic. Jakieś sugesie? Może ten nbox jest walnięty?
 

fiaam

New member
lukas63 napisał:
No i dupa blada - wymieniłem na droższy kabel HDMI i nadal nie ma obrazu przez nboxa. Podłączyłem audio przez chinche. Naciskałem RES na nboxie i nadal nic. Jakieś sugesie? Może ten nbox jest walnięty?

Wyłącz nboxa na kilka minut z prądu, sprawdz poprawnosć podłączenia kabla HDMI (w telewizorze gniazdo HDMI1). Włącz telewizor, wypierz tryb "AV", a następnie wybierz HDMI1. Włącz nboxa, po załadowaniu ustawień ustawi się na kanale 7. Wciskając przycisk "RES" ustaw tryb 1080, następnie przytrzymaj przycisk "RES" przez około 5 sekund aż nbox przełączy się w tryb DVI. To powinno zadziałać. Generalnie zawsze włączam najpierw telewizor,a dopiero potem nboxa. Nboxy z którymi są problemy mają serię BXZB (piszczą, zawieszają się, mają problemy z aktywacją).

Ps. Czy mógłbys mi pomóc w moim problemie, który opisałem w poscie nr 712 ? Czy możesz sprawdzić, czy opisane objawy występują również u Ciebie?
 

kegan

New member
fiaam napisał:
Mam do was pytanie. Po trzech tygodniach użytkowania zauważyłem dziwną rzecz. Na czarnym tle, w prawym dolnym rogu przebija jakieś podświetlenie, jakby od dołu świeciła jakaś lampa, tworzy się taka delikatna łuna. Widoczna jest tylko w ciemności i tylko na czarnym tle. Ktoś na tym forum pisał, że ta matryca nie jest podświetlana lampami, mam monitor LCD sprzed 1,5 roku i tam takie "łuny: to widać w ciemności ze wszystkich stron. Czy ta łuna jest oznaką wadliwej matrycy?


u mnie wszystko jest w porządku -zadnych łun niewidać ale telewizor mam dopiero od dwóch tygodni.
 

lukas63

New member
Ps. Czy mógłbys mi pomóc w moim problemie, który opisałem w poscie nr 712 ? Czy możesz sprawdzić, czy opisane objawy występują również u Ciebie?

Nie zauważyłem tego u siebie - mam lcd dopiero tydzień - może znajdą sie inni użytkwonicy z większym stażem z tym lcd i wypowiedzą się w tym temacie - a może zrób zdjęcie tego jak to wygląda i pokaż tu na forum - pewnie specjaliści z tego forum osądzą co to może być - a jak nie to wyślij mailowo taką fotkę do panasonica - i zobaczymy co odpowiedzą
 

fiaam

New member
lukas63 napisał:
Nie zauważyłem tego u siebie - mam lcd dopiero tydzień - może znajdą sie inni użytkwonicy z większym stażem z tym lcd i wypowiedzą się w tym temacie - a może zrób zdjęcie tego jak to wygląda i pokaż tu na forum - pewnie specjaliści z tego forum osądzą co to może być - a jak nie to wyślij mailowo taką fotkę do panasonica - i zobaczymy co odpowiedzą

Wrócę z pracy, zrobię fotkę i umieszcze na forum. Normalnie wiedziałem, że "Made in Czech Republic" będzie oznaczać kłopoty. Pewno jakis Czech źle zamontował osłone matrycy. Ale przecież zawsze może być gorzej, np kilka wypalonych pikseli swiecących na różne kolory... :)
 

lukas63

New member
fiaam napisał:
Wyłącz nboxa na kilka minut z prądu, sprawdz poprawnosć podłączenia kabla HDMI (w telewizorze gniazdo HDMI1). Włącz telewizor, wypierz tryb "AV", a następnie wybierz HDMI1. Włącz nboxa, po załadowaniu ustawień ustawi się na kanale 7. Wciskając przycisk "RES" ustaw tryb 1080, następnie przytrzymaj przycisk "RES" przez około 5 sekund aż nbox przełączy się w tryb DVI. To powinno zadziałać. Generalnie zawsze włączam najpierw telewizor,a dopiero potem nboxa. Nboxy z którymi są problemy mają serię BXZB (piszczą, zawieszają się, mają problemy z aktywacją).

Dzięki wielkie - poszło i działa jak należy - mimo że seria BXZB :)

A lepiej ustawić tryb 1080 czy 720 bo na tym sie nie znam za bardzo? :-D
 

fiaam

New member
Ponieważ n-ka nadaje sygnał w 1080i taki tryb ustaw, unikniesz podwójnego przeskalowania obrazu. Większość speców tak mi doradziła. Do tego proponuję Ci ustawić w nboxie "telewizor panoramiczny", obraz na "rozciągnij" a w telewizorze format 16:9 - to wg mnie idealne ustawienie do większości kanałow w tym MGM HD i Discovery HD. Na kanale TVN HD i Nsport HD proponuję zmienić w telewizorze ustawienie na "4:3 pełny" (jeśli oczywiście nie nadają akurat w formacie 16:9) - wtedy jest na cały ekran i widać tą jakość obrazu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry