Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

fiaam

New member
mentol napisał:
Witam


Przymierzam sie do zakukupu panasonica lecz jedna sprawa nie daje mi spokoju, czy ten panasonic jest 1080p czy 1080i ? Na forum gdzies widziałem ze 1080p a na stronach sklepów internetowych 1080i (przeplot), a 1080i jest to słabszy standard niz 1080p podobno :(

Pozdrawiam

Ten model jest HD Ready więc odbiera 1080i ale skaluje do mniejszej rozdzielczosci (1366x768 ). 1080p wyswietlą matryce Full HD (1920x1080) i do tego z takiego źródła jak blueray. Telewizje cyfrowe nadają jedynie sygnał 1080i . Jeżeli się mylę to niech mnie ktos poprawi.
 

koczownik

New member
Witam!
Przebrnalem przez ten watek, troche czytania bylo :)
Wasze posty bardzo mi pomogly i mysle, ze jeszcze w tym miesiacu łyknę ten tv w 26 calach :)
Mam dwa pytanka:
1. odnosnie nieszczesnej wspolpracy z Nka: czy jak podlacze dekoder componentem to nie bedzie problemu nawet jak bede mial nowszy model? Czy przy podlaczeniu componentem bedzie gorsza jakosc niz przed hdmi czy te dwa zlacza sa w miare porownywalne?
2. podlaczal ktos do tego tv Laptoka HP nx7400?

Z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam!
 

fiaam

New member
Rafal D. napisał:
Obecnie, który najtańszy telewzior TX-32LX70P na sklep internetowe ?

Gramatycznie Twoje zdanie nie ma żadego sensu. Jeśli chodzi Ci o to, który ze sklepów internetowych ma ten telewizor najtaniej, proponuję sprawdzić na Skąpcu lub Ceneo.
 

muflon31

New member
Panasonic TX-32LX70P + PC = kicha?

Po długiej analizie niniejszego forum zdecydowałem sie na zakup LCD jak w tytule. Udałem się do sklepu gdzie podłączono mi kablem DVI-HDMI laptopa do tego TV. Niestety wyswietlany obraz po pierwsze był nieostry (rozmazana czcionka) i co gorsze nie pokazywał całego obszaru wyświetlanego na matrycy laptopa (obcinał na każdej krawędzi). Próbowałem wszystkiego i nie udało się tego zniwelować. Obok stał jakiś Samsung (obraz z naziemnej parszywy w porównaniu z LX70P). Celem sprawdzeni czy przypadkiem kłopoty nie są po stronie laptopa podłączylismy go do tego Samsunga. Wprawdzie czcionka rozmazana jeszcze bardziej ale pokazał się cały pulpit, bez obcięć.
Załamany tym, że moje miesięczne poszukiwania odpowiedniego TV tak brutalnie zweryfikowała rzeczywistość, z gotówką w kieszeni i determinacją, ze muszę coś kupić spojrzałem na Philipsa 32PFL7862D. Powiem szczerze, że świecił (sygnał z naziemnej) dużo lepiej niż LX70P, tyle, że trochę droższy no i ten design (black piano) nie do końca mi leży. Poprosiłem jednak, aby podłączono mi laptopa do tego Philipsa jak poprzednio kabelkiem DVI-HDMI. I tutaj panowie z obsługi zgodnym chórem oznajmili, że w Philipsach nie uda się przesłać sygnału z PC przejściówką DVI-HDMI.

Po dwóch godzinach nieudanych zakupów z powrotem wracam no to zacne forum i proszę o pomoc.
1. Czy na 32LX70P komuś udało się przesłać poprawnie kablem DVI-HDMI sygnał z PC?
2. Czy teza o niemozliwości podłączenia Philipsów kablem DVI-HDMI jest prawdziwa (w instrukcji piszą, że można, ale jak jest na prawdę)?
3. Może doradzicie jakiś inny TV? Moje warunki to:
- odległość 2,5 - 3m
- nienasłoneczniony salon
- jedyne żródło sygnału to komputer mediacenter o parametrach:
--- P4 3GHz
--- RAM 1GB
--- HDD 250G
--- garfika nVidia 7300LX (DVI, VGA, SVHS)
--- tuner SAT HD (Technotrend S2 3200 + karta CI)
- przeznaczenie:
--- TV SAT (w tym HD) 60% (C+, Polsat, Premiere, TPS)
--- WWW 35%,
--- gierki 5%
- budżet ~4000

Pomóżcie proszę dobrze wybrać.
 

Rafal D.

New member
Witam,

Czy telewizor TX-32LX70P można podłączyć do komputera (PC)? Czy telewizor obsługuje rozdzielność komputera 1366x768? Czy dobrze gra się w gry komputerowe? Jaka jest jakość obrazu?

Czy format obrazu zmienia się automatyczne, np. 16:9 lub 4:3?

Proszę o odpowiedź? :)
 

arturwp

New member
muflon31 napisał:
1. Czy na 32LX70P komuś udało się przesłać poprawnie kablem DVI-HDMI sygnał z PC?
Nie, ale nigdy nie próbowałem. Ten telewizor ma wejście D-SUB i zgodnie z instrukcją peceta należy podłączać tylko w ten sposób. Polecam - jak dla mnie obraz jest bez zarzutu.
 

muflon31

New member
arturwp napisał:
Nie, ale nigdy nie próbowałem. Ten telewizor ma wejście D-SUB i zgodnie z instrukcją peceta należy podłączać tylko w ten sposób. Polecam - jak dla mnie obraz jest bez zarzutu.

A próbowałeś przez D-SUB puszczać sygnał w rozdzielczości 1920x1080?
Jak wygląda skalowanie do rozdzielczości natywnej matrycy telewizora?
 

kwiatus19

New member
Praktycznie każdy LCD da się podłączyć pod PC i bedzie pracował przyzwoicie. Jest tylko kwestia zapoznania sie z instrukcją i obsługiwnymi rozdzielczościami. Nie należy zapominać oczywiście o odświerzaniu. A jeżeli mowa o podpięciu laptopa to jest tu tez lekki ból po stronie najczęsciej zintegrowanych kart graficznych, które maja mniejszą ilość obsługiwanych rozdzielczości.
Dlatego TV na ogół obsługuje standartowe formaty typu 800x600, 1024x768 i je rozcziaga do formatu matrycy. Stąd właśnie czcionka jest nieostra a na obraz video czy foto rozciągnięcie już takiego wpływu nie ma.
Obraz dobrej jakości otrzymamy po wymuszeniu na grafice PC natywnej rozdziałki interesującego nas TV. Tu zachęcam do lektury instrukcji obsługi sprzętu, którą na ogół bezproblemowo ściąga się ze stron producentów.
 

sebbek

New member
dostępność

czy ktoś z Was kupił ten model w przeciągu ostatnich 2 tyg ? obdzwaniam wszystkie sklepy i nikt tego tv nie ma :( jest w MM, ale za 3999, za drogo jak na mnie.
 

muflon31

New member
kwiatus19 napisał:
Obraz dobrej jakości otrzymamy po wymuszeniu na grafice PC natywnej rozdziałki interesującego nas TV. Tu zachęcam do lektury instrukcji obsługi sprzętu, którą na ogół bezproblemowo ściąga się ze stron producentów.

Z mojej karty mogę uzyskać np 1360x768, a wszystkie TV HD ready mają 1366x768. Jaki będzie efekt takiego połaczenia?

Jak narazie nikt nie zaprzeczył tezie odnośnie Philipsów. Mam rozumieć, że rzeczywiście nie uda się ich połączyć z PC kablem DVI-HDMI?
 
Ostatnia edycja:

sepe

New member
mam tx32lx70p od tygodnia po dlugim oczekiwaniu za 3.300 zl i ogolnie jestem z zona zadowolony z nabytku.Czasami ,jak wpatruje sie w ekran dostrzegam na krawedziach ekranu ciemne smugi,delikatne i praktycznie nie dostrzegane w ciemnych kontrastach,ale...Odbieram Vectre cyfrowa i nie mam jakichkolwiek zastrzezen co do obrazu,szczegolnie,jak przenosi sie z 21 calowego zwyklego tv :)
 

klolik

New member
@muflon31
Rozdzielczość z karty i natywna w TV:
Ja do mojego Sharpa podłączyłem PC przez d-sub. Mimo, że rozdzielczość HDready podana w specyfikacjach to 1366x768 to w samym menu tv (dla złącza vga) mam 3 opcje do wyboru: 1024x768, 1280x768 i 1360x768. Tą ostatnią właśnie udało się uzyskać na wyjściu z karty. 1366 nie można ustawić, próby wykonywane za pomocą powerstrip.
Obraz jest wtedy wyświetlany jako natywny bez 3 linii pionowych po prawej i lewej stronie ekranu.
 

muflon31

New member
klolik napisał:
@muflon31
Rozdzielczość z karty i natywna w TV:
Ja do mojego Sharpa podłączyłem PC przez d-sub. Mimo, że rozdzielczość HDready podana w specyfikacjach to 1366x768 to w samym menu tv (dla złącza vga) mam 3 opcje do wyboru: 1024x768, 1280x768 i 1360x768. Tą ostatnią właśnie udało się uzyskać na wyjściu z karty. 1366 nie można ustawić, próby wykonywane za pomocą powerstrip.
Obraz jest wtedy wyświetlany jako natywny bez 3 linii pionowych po prawej i lewej stronie ekranu.

A jak się prezentują te brakujące linie? Czerń po bokach? Mona to znieść?
 

darjano

New member
Panas lx 70

Witam!!!! Zakupiłem 2tyg.temu za 3160 ,jest naprawdę super, bardzo dobre kąty,zero smużenia i super naturalne kolorki.Formatowanie nie jest rewelacyjne ale żaden LCD panoramiczny nie jest tej wady pozbawiony.Miałem też do wyboru JVC p80 ,Sony d3000 ale cena nie warat przepłacania.Polecam lx 70 ,a za parę lat i tak kupi się coś lepszego co teraz jest nieosiągalne(taka kolej rzeczy:))))
 
Do góry