Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

lukas63

New member
Jak sprawdzić w sklepie bez laptopa (czytałem, że ktoś sprawdzał przy zakupie dzięki niemu - ja akurat nie mam) czy są jakieś bad pixele ???

Jest jakaś plansza kolorowa z jednym tłem (np.niebieskim) jak się włączy tv bez sygnału z anteny czy dekodera?
 

fiaam

New member
lukas63 napisał:
Jak sprawdzić w sklepie bez laptopa (czytałem, że ktoś sprawdzał przy zakupie dzięki niemu - ja akurat nie mam) czy są jakieś bad pixele ???

Jest jakaś plansza kolorowa z jednym tłem (np.niebieskim) jak się włączy tv bez sygnału z anteny czy dekodera?

Miałem te same obawy, również nie posiadam laptopa więc kupowałem w ciemno. Mój jest ok, matryca jest bradzo dobrej jakosci, więc raczej nie powinienes się martwić. Wszyscy którzy zakupili ten telewizor i wypowiadali się na tym forum nie mieli bad pixeli. Moim zdaniem większe prawdobodobieństwo wypalenia się pixeli będzie istnieć w tanich, niemarkowych telewizorach, niż w uznanym na rynku Panasonicu. Zapewne dział kontroli jakosci jest na najwyższym poziomie.
 

lukas63

New member
Mam taką prośbę. Czy ktoś kto kupił ten model i nadal gdzieś ma pod ręką pudło na ten tv to mógłby zmierzyć rozmiary tego pudła kartonowego? - chodzi o długość, szerokość i wysokość - chciałbym zobaczyć czy zmieści mi się to do samochodu

O i jeszcze pytanie - jak przewozić ten tv w samochodzie- nie wiem czy na tym forum czy gdzie indziej przeczytałem, że nie moża go kłaść tylko trzymać w pionie - prawda to???
 
Ostatnia edycja:

lukas63

New member
Jak tak to dam radę :)

Teraz jeszcz w kwestii połączenia tv z kompem. Mam stary komp (karta geforce 2mx) i jak do tej pory łączyłem go ze starym tv poprzez kabel EURO-Svideo+jack na audio(ale dawałem przejściówkę chinch na svideo, ponieważ miałem jakieś kłopoty ze tv - już nie pamiętam jakie)- euro do tv a chinch do karty graficznej - czyli jak widać w karcie graficznej mam wejście na svideo i chinch.

A tak w ogóle będzie to jakoś grało - czy jest sens podłączenia? - bo to stary komp :mrgreen:
Jeżeli jest sens to czy ten kabel da jakiś rezultat (euro do lcd - a do kompa svideo lub chinch - do do karty muzycznej jack )

A może jakiś inny kabel - potrzebuje taki z 5m bo komp jest w innym pokoju niż będzie lcd
 

fiaam

New member
Powiem wam jedno, mam nadzieje że moj nbox jest uszkodzony bo jak nie,to jest to najwieksza porazka jaką widzialem. Odkad podlaczylem go pod kabel HDMI zacina sie srednio co 10 minut. To urzadzenie jest poprostu idealnie stworzone do pracy w SD poprzez SCART.
 

dstary

New member
mam pytanko - czy podlaczjac tv pod komputer trzeba go za kazdym razem kalibrowac czy wystarczy to robic jednokrotnie? i czy najlepszym wyjsciem jaest kabel d-sub<->d-sub?
 

lukas63

New member
1.Jak myślicie - ile nowy lcd może mieć średnio nastukanych godzin i włączeń - sprawdze to w menu serwisowym??? (pewnie testują lcd w fabryce więc jakaś liczba musi być) - nie chcę nadziać się na jakiś lcd w ekspozycji czy ze zwrotów
2.Jak wejść do menu serwisowego to już wiem - a teraz chciałbym się dowiedzieć jak wyjść z tego, żeby nie było paniki jak będę w sklepie :) ??? Jest jakiś exit w tym menu czy może jakaś kombinacja klawiszy???
 

fiaam

New member
lukas63 napisał:
1.Jak myślicie - ile nowy lcd może mieć średnio nastukanych godzin i włączeń - sprawdze to w menu serwisowym??? (pewnie testują lcd w fabryce więc jakaś liczba musi być) - nie chcę nadziać się na jakiś lcd w ekspozycji czy ze zwrotów
2.Jak wejść do menu serwisowego to już wiem - a teraz chciałbym się dowiedzieć jak wyjść z tego, żeby nie było paniki jak będę w sklepie :) ??? Jest jakiś exit w tym menu czy może jakaś kombinacja klawiszy???

Mój po właczeniu miał przepracowane 15 minut, aby wejscw menu serwisowe przytrzymaj na telewizorze przycisk "-/V" i trzy razy wcisnij "0 (zero)" na pilocie po czym pusc przycisk "-/V". Masz tam TIME, czyli czas pracy.
 

fiaam

New member
Mam pytanie. Telewizory Full HD mają rozdzielczosc 1920x1080 , więc na nboxie ustawiamy rozdzielczosć 1080i. Telewizory HD Ready (w tym nasz Panasonic) ma rozdzielczosć 1366x768, więc na nboxie ustawiamy 720p - tu pytanie - dlaczego nie ma rozdzielczosci 768 ?? Ustawiłem nboxa na 1080i i tak sobie ogladam i nie widze różnicy pomiędzy 1080i a 720p. Czy jeżeli ustawię 720p to telewizor wyswietla 720 lini w poziomie, a jak ustawię na 1080i to skaluje go do 768 linii ??
Różne opinie słyszałem, niektórzy polecają ustawić maksymalnie wysoką rozdzielczosc jaką telewizor potrafi wyswietlic (czyli 1080i), a co niektórzy polecają ustawić 720p, bo przy skalowaniu z 1080i są straty i obraz może być gorszy.
 

darcun

New member
Bez reklam
Telewizor TX 32 LX70P-do niego lepszy DVD S52 czy S53?

Proszę kolegów o pomoc w temacie:, Czy do telewizora LX70P będzie lepszy odtwarzacz DVD S52 czy S53 ? Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na moje wątpliwości.Z góry serdecznie dziękuję.:hmm:
 
Ostatnia edycja:

tommv8

New member
witam,

podepnę się do tematu i zapytam czy normalne jest żeby w 32lx70p w pes08 na xbox360 przy podłączeniu kablem microsoftu wokół piłkarzy były piksele?? Wydaje mi się, że tak być nie powinno. W fimach dvd też mam czasem wątpliwości co do płynności obrazu ale sam już nie wiem

pozdrawiam
 

pp56825

New member
potrzebuje malej pomocy ! czy ktos wie gdzie mozna jakies ustawienia obrazu tego modelu znalesc ? wiem ze sa niewielkie mozliwosci ale moze cos akurat. :)
 

zakk

New member
Witam wszystkich właścicieli LX70!

A ja zadam trochę lamerskie pytanie: w jaki sposób najlepiej sprawdzić równomierność podświetlenia matrycy? Na sygnale z telewizji, czy raczej po podłączeniu innego źródła, czy może po odłączeniu wszystkich źródeł? Jak ocenić równomierność podświetlenia?
Wydaje mi się, że w moim lcd-ku są drobne różnice, nieznacznie widoczne w poziomych czarnych pasach (16:9). Słusznie się czepiam, czy raczej to normalne, że matryca nie jest idealnie podświetlona?



Pozdrawiam, Zakk.
 
Ostatnia edycja:
Do góry