Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

pablo1234

New member
Biker napisał:
Chce zamówić ten tv przez neta ale mam obawy.
Wy ich nie macie zamawiąc tv przez internet? A co jezeli przyjdzie z wypalonymi pixelami, a ich liczba bedzie zgodna z normami i nie bedzie można reklamować?

Ja nie mam. Przy Kurierze sprawdzasz czy nie ma uszkodzeń mechanicznych. Później podłaczyłem go, kilku minutowy test. Jak wszystko OK płacisz i podpisujesz papiery przewozowe. Druga sprawa, przy zakupie na odległość w ciągu 10 dniu możesz oddać bez podania przyczyny.
 

radzix

Member
pablo1234 napisał:
Ja nie mam. Przy Kurierze sprawdzasz czy nie ma uszkodzeń mechanicznych. Później podłaczyłem go, kilku minutowy test. Jak wszystko OK płacisz i podpisujesz papiery przewozowe. Druga sprawa, przy zakupie na odległość w ciągu 10 dniu możesz oddać bez podania przyczyny.


Jak to jest z tym zwrotem w ciągu 10 dni, bo jeden ze sklepów internetowych konkretnie Agito w regulaminie ma napisane

(wycinek regulaminu)
...Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym pudełku, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone, oraz nie będą nosiły jakichkolwiek śladów używania...

A wiadomo, że jeżeli rozpakujemy to produkt nosi ślady użytkowania!!!
Czy zatem jest to tylko teoretyczna możliwość zwrotu towaru czy też nie?

Bo z tego regulaminu wynika, że można zwrócić produkt, tylko taki który nie został rozpakowany, a ustawa tylko mówi o tym, że można zwrócić w ciagu 10 dni bez podania przyczyny, a nie jest napisane czy produkt może nosić ślady użytkowania czy też nie.

Zatem można zwrócić w ciągu 10 dni czy też nie?
Czy ktoś już oddał produkt i zwrócono mu kasę bez podania przyczyny?
Bo tak możnaby chyba kupować i testować a potem w razie czego oddać produkt, który nie spełnia naszych oczekiwań.
 

lolek

New member
Zgodnie z prawem można. Ale to tylko ustawa, jak jest w rzeczywistości? Sklep może ci robić trudności, a tylko od Ciebie zależy czy będziesz egzekwował swoje prawa. Jeśli zechcesz walczyć, a sklep będzie sie upierał przy swoim, czeka cię prawdopodobnie dluga droga, a być może nawet wizyta w sądzie, ale prawo jest w tym zakresie jasne i jest po twojej stronie, więc gwarantuję, że wygrasz.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
radzix napisał:
Jak to jest z tym zwrotem w ciągu 10 dni, bo jeden ze sklepów internetowych konkretnie Agito w regulaminie ma napisane

(wycinek regulaminu)
...Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym pudełku, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone, oraz nie będą nosiły jakichkolwiek śladów używania...

A wiadomo, że jeżeli rozpakujemy to produkt nosi ślady użytkowania!!!
Czy zatem jest to tylko teoretyczna możliwość zwrotu towaru czy też nie?

Bo z tego regulaminu wynika, że można zwrócić produkt, tylko taki który nie został rozpakowany, a ustawa tylko mówi o tym, że można zwrócić w ciagu 10 dni bez podania przyczyny, a nie jest napisane czy produkt może nosić ślady użytkowania czy też nie.

Zatem można zwrócić w ciągu 10 dni czy też nie?
Czy ktoś już oddał produkt i zwrócono mu kasę bez podania przyczyny?
Bo tak możnaby chyba kupować i testować a potem w razie czego oddać produkt, który nie spełnia naszych oczekiwań.
Rozpakowac towar można , jak sam napisałeś opakowanie musi byc nieuszkodzone a nie nieotworzone. Co to sladów uzytkowania to chodzi np o zerwanie folii zapobiegającej rysowaniu obudowy. Jesli wyjmiesz tv z kartonu podłaczysz i zobaczysz martwe pixele to mozesz smiało go spakowac z powrotem do kartonu i odesłac.
 

pablo1234

New member
Ślady użytkowania to uszkodzenia. Pracuje w firmie która wysyła towar do Klientów na odległość i nie robimy problemów ze zwrotem jeżeli nie jest uszkodzony (widoczne ślady użytkowania) i wraca cały komplet.


Druga spraw jeżeli Klient odeśle dwa razy bez podania przyczyny, więcej pewnie z takiego sklepu nie dostanie towaru ..... więc nie licz na to, że będziesz testował sprzęt do bulu. Jestem przekonany, że firmy przekazują sobie informację o takich Klientach i odmawiają przyjęcia zlecania np: poprzez informację towar niedostępny.
 

rybka.w

New member
Witam. A czy macie informacje kiedy do sklepów wejdą Panasonic TX32LX700. Zamówiłem takiego przez internet i już nie mogę się doczekać . Pozdrawiam.
 

redlum

New member
Bez reklam
chyba tylko inna obudowa (kolor)- w srodku to samo

polityka Panasonica mnie juz zaczyna wkurzac - czekam na ten 70lx czekam i nie moge sie doczekac - chyba wkoncu kupie na allegro sciaganego zza granicy (ostatnio widzialem po 3500 + KP)
 

ortax360

New member
To tak jak ja
czekam na lx700 i ma byc pod koniec miesiąca lub W CZERWCU !!

Zaczynam sie zastanawiac czy nie zreygnowac z lx700 ( nie chce mi sie juz czekac ) i kupic TOSHIBE 37WL68P.

Dziwne w Niemczech lx70F sa dostepne a u nas modelu 70p niema .

Pozdrawiam
 

pablo1234

New member
Ja kupiłe LX70F w audioplaza.pl. Otrzymujesz dowód zakupu. Jak by się coś stało możesz oddać do najbliższego serwisu Panasa (teraz obowiązuje tzw e-gwarancja gdzie jest potrzebny tylko dowód zakupu). Dodatkowo dostałem pisemną europejską kartę gwarancyjną Panasonica (o dziwo są też dwie strony po polsku o warunkach gwarancji).
 

Grzesiek23

New member
Ja mam pytanie - w co lepiej zainwestować:
- w tego Panasonica
- czy np. w Samsunga 32R82?

Byłem w Saturnie ostatnio i model Samsunga miał wg mnie fajniejszy obraz - bardziej ostry, natomiast obraz w Panasonicu był jakiś dziwny - bardziej żywszy, ale jakoś tak dziwnie rozmazany - może to przez tę głębie i 3D? Nie wiem. Proszę o wypowiedzenie się znawców w tym temacie :)
 

pablo1234

New member
Grzesiek23 napisał:
natomiast obraz w Panasonicu był jakiś dziwny - bardziej żywszy, ale jakoś tak dziwnie rozmazany - może to przez tę głębie i 3D?

Myśle, że nie widziałeś LX70 tylko LM70 a to dwa różne modele na różnych matrycach. Wersji LX70 oficjalnie nie ma jeszcze w naszym kraju. Można znaleść tylko wersje F sprawadzaną np: z Niemiec. Ale nie sądze żeby Saturn robił takie numery.
 

Grzesiek23

New member
Ale rozumiem, że wtedy warto wziąć ten LX70 zamiast tego Samsunga?
A czy to duży problem gdybym kupił tę wersję F? Jakieś standardy, etc? Bo z tego co napisałeś w poprzednim wątku to P do Polski, a F zagranica :)
 

pablo1234

New member
Grzesiek23 napisał:
Ale rozumiem, że wtedy warto wziąć ten LX70 zamiast tego Samsunga?
A czy to duży problem gdybym kupił tę wersję F? Jakieś standardy, etc? Bo z tego co napisałeś w poprzednim wątku to P do Polski, a F zagranica :)

Na to pytanie Ci nie odpowiem. Nie miałem styczności z tym Samsungiem. LX70F polecam sam używam od soboty i jestem zadowolony. Ja wybierałem pomiędzy Sony 32V2500, Sharpem RD2 i LX70.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też bym zdecydowanie pozostał przy LX 70 Panasonic.
Zarówno matryca innej generacji niż w Samsungach / ciekawe czyje teraz mają - czy AUO ?/ , jak i płynność i obraz jest po stronie Panasonica.
Ale wybór inwestycyjny należy do Ciebie.
 

rybka.w

New member
Biker napisał:
Chce zamówić ten tv przez neta ale mam obawy.
Wy ich nie macie zamawiąc tv przez internet? A co jezeli przyjdzie z wypalonymi pixelami, a ich liczba bedzie zgodna z normami i nie bedzie można reklamować?

Pozdrawiam
Biker


Witam. A jak poznać że ma wypalone pixele ? Nie znam się na tym za bardzo :?
 
Do góry